Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Csak így foghijjas infók alapján... esetleg tápegység nem bírja az új jövevényt ... vagy bios cpu hővédelem .. de az gonolom jelez valahogy

(#2) dragonfx


dragonfx
veterán

Ez szerintme chipset sata összeférhetetlenség.
Netána kattanásra alapozva valszeg a winyó a hibás, xp háklis ilyenre nagyon.HD sentinellel próbálj meg ránézni linux alól, igaz valszeg nem fog sikerülni.
Igena tápegység is lehetséges, de a kattanás utáni kikapcs szerintem nagyon erős bad sector gyanűssá teszia történetet, nekem akkor történt ilyne mikor bad volt rajta és ugye mikor elér oda írni nem tud oda. A winyót néz meg szomszéd gépébe bedugva mi van vele.Mindkettőt nézd meg.Ha lehet formatáld is biosból ott mindkettőt.Egyenként próbálj rájuka te gépedben instalálni ha mindkettő kitünő állapotban van a HDS szerintem.
Sajna hiba kiszűrés csak 1 másik hasonló alapú géppel lehetséges bizonyos szint után.
Szerintme vga, proc, memó kizárva, az alaplappal vagy a winyóval van gond, netána tápellátással.

Tanulság/jó tanács:..vizsga előtt sosem kezdünk új cucc beépítésébe, netán bármilyne gép updatébe, pláne nem win xp reinstallba. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3) #43960832


#43960832
törölt tag

Nekem van összerakva egy P1-es pontosan ilyen vészhelyzetekre, már nagyon sokszor húzott ki a sz.rból. :R

Jah, bocs, sajna más megoldás nekem se jutott eszembe, azon kívül, amit írtál. :(

[Szerkesztve]

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Eleve a maxtrort hagyni kelett volna a gépben. Xp-re kelett volna sata driver rakni, ha még nem volt (bár az nforce-ok többségénél harmadik és 4. ide csatornaként jelentkeznek a sata vezérlők), xp alól formáztam volna, és ha hülyül akkor HD-Tune-val, vagy speedfan-nal néztem volna a smart értékeket, nincs-e gond.
Rakd vissza a maxtort, telepítsd az xp-t, rakd mellé a samut és teszteld.
Egyébként meg próbáld meg az nvidiás sata drivert beleintegrálni nLite-val a telepítőcd-be, hátha akkor megy a telepítés, vagy floppyról vidd be a telepítés kezdeténél (third party drivers) asszem f5 vagy f6

[Szerkesztve]

(#5) Hartmann


Hartmann
csendes tag

üdv!

csatlakoznék az első hozzászóláshoz.
Nézd meg a tápot, hátha az nem birja.

Nekem is volt olyan, hogy időnként kattant a winyó.
És mikor a 4 HDDból egyet lehuztam nem tette.
Tápot be szervízbe, kondik kicserélve, azóta jó :)
Megnézegettem utána a kondikat amiket kiszedtek belőle, hát elektronikai ismereteim alapján nem kellett volna olyan púposnak lenniük :)

Szóval ez is megoldhatja a problémát

Hart

(#6) #43960832 válasza eziskamu (#4) üzenetére


#43960832
törölt tag

(Most nézd meg csak azzal). Bezony így sem muzsikált.

Itt nem azt írja, hogy a Maxtorra önmagában sem ment fel a Zixpé? Lehet félreértettem... :B

(#7) eziskamu válasza #43960832 (#6) üzenetére


eziskamu
addikt

Na majd jön a gazdi és elmondja mi a szitu, de én meg azt olvastam ki, igaz csak átfutottam, hogy egyedül a samura, valamint samuval párban a maxtorra nem mászott fel.

(#8) azbest válasza #43960832 (#6) üzenetére


azbest
félisten

Lássuk csak... A Hangok vezéreltek: (Dugd vissza a 80-as Maxtort!). Visszadugtam a másik vasat. Próba, ismétcsak lehull a rendszer a partíciókezelő előtt. (Most nézd meg csak azzal). Bezony így sem muzsikált.
---

Aha ezért is írtam a tápot... persze az is lehet valami kontakthiba lett valahol a szerelgetés közben... talán az alaplapra nincsen rendesen rádugva minden ide/sata / táp kábelek

(#9) #43960832 válasza azbest (#8) üzenetére


#43960832
törölt tag

De ha a táp lenne kevés, akkor a Samunak ÖNMAGÁBAN kéne mennie nem? Vagy annyival többet eszik a Maxtornál? :F Amúgy a laptopomban is egy 60 gigás Samu van, és szokott halkan kattanni néha, miközben a S.M.A.R.T értékek kivállóak (98%-os kondíció) és a hőmérséklet is ok. (~50C) Állítólag ez a spin point miatt van, amit a Samsung alkalmaz a vinyóiban a csendes működés érdekében.

(#10) Zotya84


Zotya84
őstag

Hozzám is sok gépet hoztak ilyen hibával.
3 fő ok szokott lenni (valamelyik bejön, ha nem akkor hdd, de az a te esetedben nem lehet)
1. Öreg táp, nem bírja a szuflát. (ugyanezt csinálta a kétéves 400as mercury táp a szervizgépemben. már egy vinyót sem bírt el rendesen 100%os prociterhelésnél - 2500+ barton fx5200 2ODD 1 sata maxtor -, folyamatosan ki-be kapcsolgatta,hála a satának a vinyó túlélte)
2. Kontakthiba a vinyótápnál. én megnézném a tápcsatikat (bár nálad nem valószínű)
3. Procitúlmelegszés. Sokan nem takarítják a gépet, még kevesebbet foglalkoznak a proci újrapasztázásával, és emiatt ''összeég'' a proci a hűtővel, és ez is okozott már pár ilyen hibát.


A te esetedben én rápróbálnék a egy jobb(újabb, erősebb, amelyik tetszik) táppal, és megnézném úgy mit csinál.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#11) ollie


ollie
MODERÁTOR

Másik SATA és PATA kábellel is érdemes próbálkozni, bár kicsi a valószínűsége, hogy rossz a SATA és egyidőben megy tönkre a PATA kábel is.
A táp viszont mindenképpen gyanakvásra ad okot. Lehet, hogy az új vinyó ráapplikálása volt az uccsó csepp neki, és nem bírta benne 1-2 kondi.

***

(#12) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Egy ötlet... nálam előfordult egy olyan gond pont egy éve, hogy ex.bnőm gépét összekellett raknom, meg telepíteni rá mindent, és hát az volt a büdös nagy helyzet, hogy az isten xy-jáért se akart rá windows települni... ő kidobott egy hibaüzenetet és újraindult (hibaüzi 1mp se)
nemtudtam mi a baja... windows látta a vinyót, postscreen látta, de nem akart rá települni semmi...

samu 200GB-s Sata vinyó volt a drága, és nemtudtam mit kezdeni vele... végigpróbáltam mindenféle oprendszert, linux települt rá, de windows nem... nemtudtam mi a baja, és egyszer csak nekiálltam búvárkodni a neten... szedtem le hozzá 2 progit, egyiket ami partícionálja (mert volt valami olyasmi emlékem, hogy régen az egyik windows nem kezelt X GB fölötti vinyókat, közbe rájöttem, hogy ez nem windows hanem más volt...) és egy másikat, ami egy illesztőprogram volt...
jó, de mitkezdjek egy illesztőprogrammal leírás nélkül, gondoltam én... búvárkodtam tovább és rájöttem, hogy mi a megoldás
XP telepítéskor amikor telepíti a drájvereket kérdez egy olyat, hogy van e más amit akarok még telepíteni (asszem F6-ot kell nyomni hozzá)
na ott kellett neki ez a floppy, és láss csodát már települt is... jelzem, hogy ez 2005 végi, SP2-es eredeti Windows XP volt, de b@szta felismerni a satát...
igazából azt nem értem, hogy miért csinálja az IDE vinyód is a problémát, de hátha ezzel előbbre jutsz... ja és a samsung hivatalos oldalán találtam azt az illesztőprogit...

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#13) dchard válasza ollie (#11) üzenetére


dchard
veterán

És tegyük hozzá, hogy ebben az esetben nem kis örömre van oka, ha a táp nem vitt magával semmit. Nálam jó táp volt, de túlfeszültség miatt 2 éve az egész gépen (kivéve a ram-okat meg a vga-t) használhatatlanná vált. Égés nyomok szinte kivétel nélkül mindenhol a lapon, a FET-ek körül, a merevlemezen, a floppy nyákján stb.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#14) Vamp


Vamp
senior tag

Köszönöm az ötleteket, röviden összefoglalnám a mondanivalóm:D


Tehát. A táp 100%-os, fél éves Chieftec, 300W. Ubuntu alatt végeztem pár tesztet, terheltem, másolgattam egyik vinyóról a másikra, semmi gond nem volt. A rendszer nem vesz fel szvsz 150 wattnál többet, sőt szerintem sokat is mondok, 6150es geforce VGA van.
A vinyók is 100%-osak. Havernál megnéztük, HD-tune, Speedfan, HDD Sentinel, sehol egy bad sector, vagy macera. A maxtor 96%-os kb fél éve már, a Samsung 100. Mindkét vinyó kapott egy formázást a havernál, a Samsung nálam is. Próbáltam az USB cuccokat is eltávolítgatni, semmi változás.

A kábelcsere megtörtént, mind a sata, mind az ide kábelt lecseréltem. Mint mondtam, a Linux tökéletesen muzsikál.

Még annyit, hogy winchester nélkül sem megy tovább a bootképernyő az említett fázistól, kölcsönkértem másik windows telepítőt (SP2-es), az ugyanezt produkálja. Továbbra is nagyon jó kérdés, mi baja lehet az alaplapnak. Ezt órákon belül kiderítem, BIOS-t frissítek, ha úgy sem megy, megy a zaciba vissza a boltba.


Szerk: Igen, még annyit, hogy jelenleg is a feltelepített Ubuntut használom PH-zásra, tehát a gépnek látszólag semmi baja:D


Szerintem az alaplap a ludas. Lehet, megsérült egy ellenállás, megszakadt valami aminek nem kellett volna, esetleg a SATA/IDE vezérlők BIOS-a hányta el magát. Ezekhez a dolgokhoz sajnos nem értek, nem tudom az XP telepítője mikor, és mi okból kapcsolja le a gépet.

A hang, amit kattanásnak hívtok, a fejek parkolópájára állítása, ezt meg tudom különböztetni azért a seektől meg a spin point dolgoktól:D



Mindenesetre köszönöm az érdeklődést, ha valakinek további ötlete lenne, ne átalja megosztani vélem!

[Szerkesztve]

(#15) ollie válasza Vamp (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

''Szerintem az alaplap a ludas. Lehet, megsérült egy ellenállás...''

Utolsó ötlet: ugrálj körbe-körbe az alaplap körűl, és kiabáld azt, hogy ''az ellenállás hasztalan... az ellenállás hasztalan...''

:DDD

***

(#16) Vamp válasza ollie (#15) üzenetére


Vamp
senior tag

Mint mondtam, mindenre gondoltam. Szerinted nem csináltam már, amit javasolsz?:DD

(#17) Borgi válasza ollie (#15) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

Szerintem a te ötleted a leghasznosabb :)

gépre pedig szerintem keresztet vethetsz :) főleg ha a bioszt nem sikerül rendesen frissíteni :)

tréfát félre téve próbálkoznék egy küldő vga berakásával hátha az segít valamit a telepítés illetvea próba idejére.
nem emlékszem írtad-e hogy a memóriákat tesztelted-e memtest-el?
1 próbát megér ha még nemvolt

bye

Resistance is Futile!!

(#18) #43960832 válasza Vamp (#14) üzenetére


#43960832
törölt tag

A hang, amit kattanásnak hívtok, a fejek parkolópájára állítása, ezt meg tudom különböztetni azért a seektől meg a spin point dolgoktól


Én kérek elnézést. :((

(#19) Vamp


Vamp
senior tag

Jelentem, a probléma elhárítva. Hogy hogy sikerült, nem tudom.


Fogtam, lepucoltam az integrált VGA hűtését, valamint újrapasztáztam a procit meg a chipsetet is. S láss csodát, indul a telepítő, nem akad meg, frankón végigmegy, itt a winfos.


Tényleg, mindössze egy homokszem volt a gépezetben...:d

(#20) #64791808


#64791808
törölt tag

1., Táp kizárt, 300-as Chifi bírja, továbbá a táp anomáliája nem opsysfüggő ugyebár... Ha linux felment rá, akkor nem táp.

2., Vinyó hiba kizárva, hiszen... lást első pont. Ha a linux felment rá...

3., Sata-driver anomália kizárva, mivel az xpsp2 kezeli az nf4-es sata drivert.

Hoohooohóóóó, megérkeztünk! A linux kernel felismeri az nf4 chipsetet, és annal ata/sata kontrollerért, kultur kernelben még raid is van, és legacy módban képes azt használni. Viszont a windows nem. A windows látja, hogy ottan kéérem van egy ata controller, és lóg rajta vinyó, és natív parancsokkal kezeli azt, egészen addig, amíg az nf4-es chipset csomagot fel nem pakoljuk.

Konklúzió tehát az lehet, amit az elejin is mondtam: az nforce4-es lap déli hídjában az ata vezérlés szállt el. Biosnak nem tetszik, vagy valami más alaplapi gond. Dugj újra mindent, hátha jó lesz, vagy lapcsere.

Üdv

P.S.: egyébként mi a fenének vettél samsung vinyót, ha halkat akartál? :)

[Szerkesztve]

(#21) Vamp válasza #64791808 (#20) üzenetére


Vamp
senior tag

Haj!



Azé, me aszonták h nem hangos:D Egyébként nem is az, csak meg kellett piszkálni a HDD programukkal.


Mondom, probléma elhárítva, megpucoltam az int. vga hűtőjét, oszt megy. Beteg egy világ, nem?:D

(#22) Borgi válasza Vamp (#21) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi

látod mondtam hogy vga-val próbáld ki és menni fog :)

bye

Resistance is Futile!!

(#23) Vamp válasza Borgi (#22) üzenetére


Vamp
senior tag

Nyade mi köze lehetett ennek az integrált VGA-hoz?:D

(#24) Borgi válasza Vamp (#23) üzenetére


Borgi
aktív tag

Egyszerü: a chipset túlmelegedett a használattól (v. akár hibás is lehetett volna a vga) ha kipróbálod slotba való vga-val akkor egyrészt tehermentesíted ami miatt nem termel annyi hőt => nem vág le a hővédelem, és ha úgy müködik akkor egyértelmüen megvan a hiba :)

kb enyi ötletem volt :) nekem volt már vga túlmelegedés miatt fagyi, progiból kilépés windowsba meg reset is :) a VGA -ra raktam egy titán hütést és azóta is tökéletesen muzsikál öcsém gépében.

üdv



[Szerkesztve]

Resistance is Futile!!

(#25) Jim Karéj


Jim Karéj
tag

Esetleg próbáld meg egy másik dvd-meghajtóval telepíteni a windows,(tapasztalat).Nekem már volt hasonló problémám és ez megoldotta az ügyet.

''Én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.'' Különös

(#26) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem ez tanulságos volt.
De miért csak azután jelentkezett ez a probléma, mikor betette a vinyót? És előtte miért nem melegedett túl a chipset?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.