Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttower


ttower
aktív tag

Ide várom az észrevételeket, építő jellegű kritikákat és ötleteket a továbbiakhoz.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#2) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Korábbi olvasataim szerint a Marantz, mint márka többször is adás-vétel tárgya volt, úgy rémlik, legutóbb japán kézbe került. Mivel a jövőben tervezem komolyabb hifi összeállítását, találkoztam ezzel a márkával is - a tapasztalatok, amiket olvastam felőle, elég vegyesek. Mindazonáltal a tornyod elég brutkósan néz ki, a képek róla nem azt a tipikus 'műanyag-cucc' érzést keltik bennem. Noha a 'profik' a komponens rendszerekre esküsznek, egy ilyen masinával bármelyik kezdő hifist össze lehetne békíteni, úgy vélem.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3) neduddki válasza Dr.F.E.R.I. (#2) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Denon

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4) ttower válasza Dr.F.E.R.I. (#2) üzenetére


ttower
aktív tag

Akor mingyárt utánnanézek. Köszi a javítást. A márkát nyugodt szívvel tudom ajánlani. A rendszerben csak a hangszórók előlapja és a hifi burkát az első acéllemezzel összekötő valami műanyag. A többi vagy fa, vagy acél/alu. Szerintem nem csak a kezdőket lehetne hozzászoktatni :P :DDD
mod: Neduddkinek igaza van. A második erősítő egy denon (ehhez van a 2 Magnat hangfal). És arra se lehet panasz.

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5) Dr.F.E.R.I. válasza ttower (#1) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

''Ide várom az észrevételeket, építő jellegű kritikákat és ötleteket a továbbiakhoz.''

Nem igazán tudom, pontosan hogy is képzeled el a 'továbbiakat', mert az ilyen kompakt rendszerek lényege, hogy mindent megkapsz egy készüléken belül, de bővíteni, cserélgetni az egyes modulokat, nem nagyon lehet bennük. Talán a hangfalakat, de ahogy írod, a hangjuk és a terhelhetőségük is megfelelő... Ha tovább szeretnél lépni, akkor vsz vadonatúj rendszert kell beszerezned, de mondom, ha neked a torony is hozza az elvárásaidat, akkor inkább tartsd meg.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6) ttower válasza Dr.F.E.R.I. (#5) üzenetére


ttower
aktív tag

továbbiak-> lehet tud apám szerzni még 1-et, és egy 4.0-ás rendszer lenne belőle. Az a baj hogy manapság már lassan nehezebb iylet szeretzni mint megnyerni a lottó 5öst.
mod Ha valakinek lenne egy eladó példány szegénykéből az küldjön egy PÜ-t. Köszi

[Szerkesztve]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7) Dr.F.E.R.I. válasza ttower (#4) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Denon gépeiről sokat olvastam anno, mikor még a házimozi érdekelt jobban, tényleg nem panaszkodtak rájuk. Nem tudom, hi-fiben milyen lehet, biztos abban sem domborít rosszul...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#8) Dr.F.E.R.I. válasza ttower (#6) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Quad-rendszer? Kissé anakronisztikusan hat, olvastam róla régen egy cikkben, amiben a házimozizás történetét boncolgatták, ez a rendszer az 5.1-es előfutára volt, de mintha nem tartotta volna soká magát. Úgy vélem, ez már nem is annyira a sztereó központú hi-fi, inkább a HT irányába repítene téged. Bár arra meg már ugye, vannak kifejezett célberendezések...

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#9) ttower válasza Dr.F.E.R.I. (#8) üzenetére


ttower
aktív tag

én is olvastam a quad-rendszerekről, csóró vagyok az 5.1hez, ezeknek a minősége pedig magáért beszél(legalábbis nekem nagyon bejött), ha meg angliából kell hozatni akkor megkérem rokonom hogy hozza hazza, és így is olcsóbban jön ki mint egy úgy 5.1, és kevesebb helyet is foglal

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#10) bbandi válasza ttower (#4) üzenetére


bbandi
tag

A Marantz-ot ha jól tudom amerikában alapította egy hangtechnikában igen járatos mérnök (sok mindenhez volt még köze a marantzon kívül ha jól tudom), majd megvette a japán Superscope (ilyen erősítőm van. a hátulján valami ilyen szöveggel: Designed by Marantz USA, made by Superscope Japan). Az igazán jó cuccokat még mint amerikai cég gyártotta.
más:
Azt ne mond hogy jobban szól a Maranz hifi a Denon+Maganat-nál. (Az ilyen ''egybehifik'' legtöbbször rosszabbak egy jól összeválogatott cuccnál)

[Mod:]
legyünk korrektek:
[link]

[Szerkesztve]

(#11) #43960832


#43960832
törölt tag

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nekem így első ránézésre olyan Tesco feeling érzésem támadt. Ezt még erősíti a DBB (wow!) meg az előre definiált equalizer beállítások, meg a kinézet - khmm - hát nem egy komoly benyomást kelt. Biztos nagyon nagy cég a Marantz és vannak csúcsminőségű termékeik, de ha én igényes lennék nem ilyen hifit vennék. :(

Egyébként nekem is német gyártmányú hifim van (Made in Germany, nem China :D), Nordmende 4X35W-os erősítő, tuner, meg deck, és ehhez társul egy Sherwood 5CD-s FULL TÁLCÁS! (tehát a cd-k körben vannak) cd lejátszó. A hangrendszert már leírtam a másik hasonló témájú írásban.

(#12) Gh0sT válasza #43960832 (#11) üzenetére


Gh0sT
addikt

''Az én példányom már lassan tizennégy éve szolgálja családomat...''

Azért 14 év tükrében igenis jónak nevezhető ez a fajta design.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13) #43960832 válasza Gh0sT (#12) üzenetére


#43960832
törölt tag

Jah, akkor ha már itt tartunk van otthon néprádió is, legalább 90 éves nem túl szép de még mindig működik. :F

(#14) ttower válasza bbandi (#10) üzenetére


ttower
aktív tag

A Denon+Magnat cuccba csak a mélyeknél tudok belekötni. Ennek sokkal szebb mélyei vannak.(A Magnat+Denon minden csak nem a legjobban összeválogatott, apám céges hifije)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#15) ttower válasza #43960832 (#11) üzenetére


ttower
aktív tag

Nem haragszom, de 14 éve ez még igenis jó volt, és szerintem ma is megállja a helyét. Lehet hogy Tesco feeling, de garantáltan nem kapsz ilyet a Tescóban. Nem értem hogy miért zavar hogy van előrre beállított EQ, de mint írtam ha ez neked nem lenne megfelelő, akkor ott van még 2 amit saját magad állíthatsz, és a DBB igenis hasznos tud lenni ha valaki nem akar még plusz tízezreket kiadni egy mélyládára (ezzel nem azt akartam mondani hogy nincs értelme a 2.1 nek, de ezek mellett szerintem fölösleges még egy hangforrás). És ha ezt még hozzátársítod az életkorához, akkor szeritnem nagyon jó eredményt kaphatsz.
Ha fehérváron jársz akkor esetleg meghallgathatod hogy mit tud egy ''Tescos'' cucc. :P

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#16) #43960832 válasza ttower (#15) üzenetére


#43960832
törölt tag

Ez csak az én személyes véleményem volt, inkább a címválasztással nem értek egyet. Az igényesség (szerintem) nem itt kezdődik.

(#17) ttower válasza #43960832 (#16) üzenetére


ttower
aktív tag

Tudom hogy az igényesség a 10 millió forint fölötti cuccoknál kezdődik, de én csóró vagyok azokhoz a cuccokhoz.Ha elolvasod az utóiratott akkor megtalálod benne hogy más cím nem jutott eszembe. Mondj egy jobb címet és akkor kicserélem.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#18) 3d


3d
tag

Sziasztok!
Nekem is egy ilyen van itthon és szerintem is nagyon szép hangja van, de van egy aprócska ám rendkívűl zavaró hibája.Nem működik a CD-lejátszó benne!! Már többször elvittem szerelőhöz de pár hét után újra meghalt!Hivatalos szervizet meg nem taláktam Magyarországon.Ha tud valaki valami jó ötletet mondani azt megköszönném.

(#19) commanDOS


commanDOS
senior tag

Tudtommal a Marantz az nem más, mint prémium kategóriás Philips cucc. Lehet azóta már megvált őtle a philips, nemtom. Jó cuccaik vannak, de azért én egy ilyen minihifire vagy music center vagy mifene, nem aggatnám rá az ''igényes'' vagy ''minőségi'' jelzőt. Kezdjük ott, hogy műanyagból nem lehet hangfalat építeni! Meg a minihifi, az nem HI-FI . Egy huszonegynéhány ezres 2.1-es re is rá lehet fogni, hogy jó hangja van, mert hú milyet üt, meg dübörög tőle a ház, meg micsoda térhatás sötöbö, de ezek a kifejezések kösznöő viszonyban sincsenek a hi-fi fogalmával. Tehát elmiserem, hogy jobb ,mint egy 10-20 ezres gagyi cucc, de akkoris csak minihifi, az meg megáll egy bizonyos minőségi határ alatt.
Semmi bajom azzal, hogy valakinek ez tetszik, nemvagyunk egyformák, de ne aggassunk már rá ilyen-olyan hiperszupercsúcs jelzőket. :( :(

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#20) #43960832 válasza ttower (#17) üzenetére


#43960832
törölt tag

Igen, sejtettem, hogy ez fog lejönni a hsz-omból, de ez egyáltalán nem igaz. Nekem sem milliós cuccom van, de többre becsülök egy jó videoton erősítőt meg külön válogatott decket tunert cd-t. A címet nem nekem kell kitalálni, de az igényességet jelen esetben nem írnám bele. Persze mindenkinek mást jelent az igényesség, hiszen másak az igényeink, lehet, hogy nem mindenki osztja a véleményemet. Aláírom. De jó a cikk és ez a lényeg. :R

(#21) bambano válasza Dr.F.E.R.I. (#2) üzenetére


bambano
titán

Jó cikk, ilyenből lehet legalább akkora vitát kavarni, mint a windows-linux menetből :) Fogjunk is hozzá:)

Ha úgy gondolod, hogy megmaradsz a közepes cuccoknál, akkor lehet technics, pioneer, denon, yamaha, ezek az én fülemnek mind jó karcos, közepes japán hangzást adnak. Nyilván kinek a papné, kinek a pap. Én az 1 bites technics d/a konverter hangjától kirohanok a világból is.

Vagy vehetsz rendes, a saját szintjéhez képest olcsó NAD cuccokat. Szerintem ezek a legjobbak egy adott árkategórián belül. Vagy Bang&Olufsen, saját súlyodnak megfelelő aranyért :) A marantz se rossz, olyat is hallgattam már, de nem az egybetescodoboz kinézetű, hanem mondjuk ami anno az év cd lejátszója volt a német hifi magazinban.

Hallgattam még bose cuccot, az például a 700k-s áráért verte a sokol rádiót. na olyanom se lesz.

Ha megvettek az elektronikát, akkor az egészet jól el lehet rontani vagy fel lehet javítani a hangfal választással. Kef Q sorozatban pénztárca szerint több jó darab is van, nekem az ilyen wharfedale meg polk audio meg egyéb cuccok nem jönnek be.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) ttower válasza 3d (#18) üzenetére


ttower
aktív tag

az enyémnek kb 3 hónapja adta meg magát a cd olvasó, de nem hiányzik mert gépre van kötve. Ha esetleg alkatrész kéne: [link]

commanDOS: Kezdjük ott hogy csak az előlap van műanyagból, a többi fa. Lehet hogy minihifi, de akkor mit kell a HI-FI alatt érteni? A 50 részből álló házimozi már lehet HI-FI?
Lehet hogy valakinek a minihifi minőséghatára bőven elég, mert nem rendelkezik a denevéreket megszégyenítő hallással.

area_51 : nálunk is megvan a régi jó kis videoton erősítő+deck+rádió+bakelit kombó, és tényleg el kell ismerni a hangját. eddig én is azt használtam, csak az új helyemen kevés hely lenne hozzá.

bambano : a bose cuccok is nagyon jók, de inged-gatyád rámegy. ha valaki igazán szép hangokat akar hallani, akkor üljön ki egy parkba, és hallgassa a természetet.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#23) commanDOS válasza ttower (#22) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ugyanmár ne vedd már úgy a szívedre ;)
Innen műanyagnak tűnt, de akkor tévedtem.
A Hi-FI szó alatt általában külön komponensekből álló láncot értünk.
Lejátszó (CD,LP,Kazettás Deck, esetleg PC)-->Erősítő(előerősítő, végfok, vagy integrált)--->Hangfalak. Mindehhez jön egy aránylag jóminőségű kábelezés és így áll össze a lánc. Amiről te beszélsz, az házi-mozi, meg ezek a szuper, sokpont egyes műanyag csodák köszönő viszonyban sincsenek a HI-Fi vel, A lehúzás már a dobozuknál kezdődik: 2000Watt P.M.P.O. és hasonló király csúcsszuper szlogenek. Néphülyítésnek jó a mindenféle 3betűs világmegváltó jelentőségű mozaikszó meg csilli-villi kijelző stb...csakhogy ezek hangzásilag annyira hifik, amennyire mondjuk a telefonod atomreaktor :DDD.
A hi-fi lényege a hang, zene minél hűebb visszaadása, ez sokszor nagyon sok pénzbe kerül, de lehet ésszel is csinálni és elég jó kompromisszumokat kötni. Sőőt! ha csak egy kicsit is szétnézel, rájössz, hogy használtan egy drágább müanyag csoda árából már vehetsz egy valamire való láncot és a különbség meghallásához a saját füleden kívül semmi más nem kell. :)
még kiegészíteném azzal, hogy nekem semmi bajom azzal, hogy neked ez tetszik, mi közöm lenne hozzá? a probléma az, hogy úgy állítod be, mintha v.mi minőségi hifi rendszer lenne, holott még sokszor az igazi hifikre se lehet ilyen jelzőt mondani.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#24) ttower válasza commanDOS (#23) üzenetére


ttower
aktív tag

Nem vettem a szívemre. ;)
Azt nem értem hogy minek kell külön dobozokban megvenni azt amit itt egyben megkap az ember. Bár kinek mi kell. Nekem ez tökéletes. A 2000 W P.M.P.O. az az a határ amikor a hangszóró már szép fényjelenségekkel is büszkélkedhet. :P
Sajnos hiába veszed meg a legprofibb cuccokat, mert csak az esetek töredékében van olyan minőségű jelforrásod ami tényleg szépen szól (karcosodik, porosodik a cd; romlik a kazetta; esetleg a PC a legjobb). De javíts ki ha tévedek.
Akkor úgy fogalmazok hogy az áráért megfelelő minőségű cuccot kapunk, ami egy átlagos felhasználónak bőven jó.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#25) bambano válasza ttower (#24) üzenetére


bambano
titán

Például azért veszed meg külön dobozban, hogy azok a mágneses meg elektromos impulzusok, amik egy végerősítőben vannak, ne zavarjanak egy mc előerősítőt.
Meg azért is, mert úgy kedved szerint válogatod össze.

Ettől ez még lehet egy jó kommersz cucc. A 2000W pmpo meg egy érdemi jelentés nélküli kifejezés.

A minihifi meg a hifi közötti különbségre egy példa: anno szerettem volna, ha a gyerekemnek jó füle lesz, ezért vettem neki egy pioneer minihifit. 5-6 évvel ezelőtt volt vagy 70-80K. Mielőtt megkapta volna, elkezdtem egyben és darabonként is összehasonlítgatni a saját cuccommal. A teljes cucc a teljes cucc ellen elég rendesen kikapott a pioneer. Amikor bekötöttem a saját erősítőmbe a pio cd-jét, akkor már nem volt nagy a különbség mindaddig, amíg kommersz lemezeket toltam bele: Mihelyst beletoltam egy rendes, nem süket hangmérnökök által kevert cd-t, rögtön kiderült, hogy a pio csak az árához képest jó, egyébként gagyi. Van pl. egy Marantz: all jazz vagy valami ilyesmi cd-m, direkt demokra csinálták. Na attól megadja magát minden hulladék rendszer. vagy ahogy öregmező bácsi kalapálja a csőharangokat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bambano válasza ttower (#22) üzenetére


bambano
titán

bose: hát nem tudom... 700k-ért vett az idióta haver magának egy lexikon méretű erősítőcskét, cd-vel, 4-5 tweetert (ezek ilyen öklömnyi hangszórónak látszó tárgyak) meg egy kb. 14-15 literes mélyládát. Na az az egész összerakva úgy szólt, mint egy bilibe rakott sokol rádió. Úgyhogy lehet, a bose általában jó, de az a készlet nem volt az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) commanDOS


commanDOS
senior tag

Csak a tisztánlátás kedvéért: PMPO/20=RMS, tehát 2000/20=100W RMS teljesítmény.
Nos ez még mindig csalóka, ezért, hogy megkapjuk a DIN szerinti teljesítményt, meg kell szorozni az RMS értéket 0,6-tal.: RMS*0,6=DIN.
100*06=60W DIN szerinti teljesítmény. Azért ez a 2KW-hoz képest elég pici érték.
Bár elégnek elég, csakhogy szar érzékenységű hangszórók mellett ennek bizony nemsok hangja lesz. nemhogy még szép is legyen...
Egyébként megjegyezném, hogy az én rendszerem 45ezer foritnba került használtan, PC-re van kötve, vannak hiányosságai, de ha valaki mutat olyan műanyag csodát, ami kb ilyen szinten szól, akkor megyek és veszek egyet :DDD És ez még igencsak az alja, de a hibáit figyelembe véve is elfogadható hangja van.

Látom a címet megáltoztattad, pozitívum ;)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#28) bambano válasza commanDOS (#27) üzenetére


bambano
titán

Megkérdezném, mert egyre jobban érdekel: mit jelent az, hogy egy erősítő vagy hangszóró x wattos?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) lorcsi válasza bambano (#26) üzenetére


lorcsi
veterán

lehet a rosszul elhelyezet hangfalak miatt van, vagy a kicsi szoba...vagy bármi, de a bose hangfal miatt tuti nem

(#30) ttower válasza bambano (#26) üzenetére


ttower
aktív tag

Bose-t még csak kocsiban volt szerencsém meghallgatni, de ott szépen szólt. Minden terméknek lehetnek rossz sorozatai. Lehet sikerült kifognotok egy ilyet. Csak hát az ember elvárja hogy 700k-ért már ne a 700ft-s sokol szintjén legyen.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#31) bambano válasza lorcsi (#29) üzenetére


bambano
titán

Egy digitális jelfeldolgozó marhaságokkal telerakott rendszer nagyító alatt látható hangfalakkal meg cérnavékony drótokkal nem szólhat jól.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) Sipi16


Sipi16
senior tag

Nekem egy marantz PM4000-es erősítöm van. Csodás hangja van... Ha le cserélném csakis Marantzot vennék. Mondjuk a házimozikon már kijelző van ami nekem nem annyira tetszik.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#33) bbandi


bbandi
tag

A minihifi ellen egy érv:
Elképzelhető, hogy egy cég marhajó erősítőket gyárt (30 éve a Marantz, Harman-Kardon, NAD, Denon, Naim), vagy marhajó hangfalakat (JBL, Tannoy, ...), de nehéz elképzelni, hogy mindkettőben jó. Teljesen máshogy kell tervezni, más a gyártástechnika, mások az alapanyagok.

(#34) atkamano


atkamano
csendes tag

Magánvélemény: A Marantz cuccok nem high-end komponensek/rendszerek, de nagyságrendekkel igényesebbek/jobbak, mint például a SANYI cég középkategóriás, egyező árú készülékei. Nekem egy régi tranyós Marantz erősítőm van(mondjuk nem kommersz) és maximálisan meg vagyok elégedve vele. ''Minihifi''-ért viszont nem adnék pénzt bármilyen márkájú is, ennek az oka mindössze annyi, hogy nem lehet összeválogatni a komponenseit.

A memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.

(#35) commanDOS válasza bbandi (#33) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez igaz az autó hifire is. Teljesen máshogy kell megközelíteni a dolgokat, full más rendszer kell, más felépítéssel, elég csak ha megnézed a mélyhangok hullámhosszát és összeveted egy autó belső méreteivel..el sem férnek..egy szobában azért ritkán van ilyen. Meg nagyon sok dolog van még itt.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#36) broberto válasza ttower (#1) üzenetére


broberto
csendes tag

Ne haragudj de aMarantz cég sohasem volt német,ez egy amerikai cég volt és ma is az

üdv

(#37) commanDOS válasza broberto (#36) üzenetére


commanDOS
senior tag

Philips rokonság? :)
Amcsi, de én úgytom anno a fülöpsz leányvállalataként üzemelt.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#38) mobal


mobal
MODERÁTOR

nekem igaz kicsi a szobám de egy házilag barkácsolt reflexcsöves hangfal 2x25 W / 8 Ohm -on kicsit durva... szóval az már elég :) sztem. de volt szerencsém hallani 500 W is már...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#39) gery03


gery03
senior tag

Úgy szeretem, mikor mindenki dobálózik a W-okkal, ami a hangfalra/hangszóróra van írva. Csak van egy kis bökkenő. Az sose a leadott teljesítményt mutatja. Arra inkább az erősítő hivatott. (no persze az is kamu sokszor, főleg, hogy az erősítők maximális kivezérlésnél elég jelentősen torzítanak is) Hiába van 500W-os hangfalad, ha 20W-os erősítőről megy. Szólni fog persze, csak nem 500W. De itt jön a másik tévhit. Hogy ha ilyen nagyok a számok biztos jó nagyot is szól. Kár, hogy van egy érzékenység nevű paraméter is... (lényeg, hogy a hangerőt nem a W szám adja meg, hanem a hangnyomásmérő műszeren leolvasott érték.. ki is lehet számolni a maximális hangnyomást nagyjából, ha érdekel valakit leírom majd)

(#40) (Kolombusz) válasza gery03 (#39) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én amúgysem értem ezt az agyatlan hangerőmániát.

Van egy pont, ami feletti hangerő nekem fájdalmat okoz.
Nem tudom miért jó úgy zenét hallgatni, hogy fáj a füled. Vagy minek olyan ren dszerre sokat költeni, amit nem tudsz kihasználni.
Mert télleg jók a méteres hangfalak, csak épp egy sportcsarnokban és nem egy szobában.

(#41) atkamano válasza (Kolombusz) (#40) üzenetére


atkamano
csendes tag

Elvileg a zemberek fájdalomküszöbe 120 dB hangnyomás környékén van, efölött már valóban fájhat.
Nekem egyébként a hangfalaim 130cm magasak és 30kg nehezek, a teljesítményük névlegesen 116W. Ettől függetlenül csak 80W-os erölködővel hajtom, mert egyrészt az bőven elég, másrészt így esélyem sincs szétcsapatni a brutáldrága ládákat...
A ''minek költsünk olyan rendszerre, amit nem is használunk ki?'' kérdésre az a válasz, hogy lehet, hogy nem hajtom szét a cuccot (félhangerőnél jobban még nem volt küldve), de számomra a legfontosabb a hallgatott zene minősége, amit viszont csak egy ilyen rendszerrel tudok biztosítani.

A memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.

(#42) (Kolombusz) válasza atkamano (#41) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nekem biztositja az 5.1-es THX-es Creative Megaworks 550-em a zenei minőséget, valamint filmek alatt is megvan a multiplex feeling. :)

Nem olcsó (70k körül), de egyszer kell megvenni.

(#43) commanDOS válasza gery03 (#39) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sz.tem ezen nem kell olyan sokmindent magyarázni: érzékenység röviden és tömören annyit jelent, hogy a hangszóró (vagy legyen hangfal) egy bizonyos adott erősítőteljesítményt mekkora hangnyomássá tud alakítani. Ezt 1méter távolságból szokás mérni.
pl, ha veszünk egy átlagos hangszórót pl.:95Db---->ez arra utal, hogy 1watt tiszta erősítőteljesítményből 95db hullámnyomást hoz létre 1méter hallgató távolságban.
Ugyanezzel az értékkel szokták meghatározni a dinamikát is, vagyis a leggyengébb jelet mennyire tisztán tudja ''hallhatóvá tenni'', illetve a leghalkabb és a leghangosabb hang közötti különbség decibellben. Ez kicsit nyakatekert lett :DDD

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#44) Rocko


Rocko
tag

Aki tényleg jót és igényeset akar hallani az hallgasson Mark Levinsont vagy Conrad-Jonsont vagy esetleg ami még a japánoktól jó az a Tango... Ha ezeket hallottad rá se fogsz nézni másra... ennyi...

[Szerkesztve]

(#45) Bazsee71 válasza Rocko (#44) üzenetére


Bazsee71
őstag

A felsoroláshoz még annyit (láttam volt itt Bose is :R ): Hamann Kardon. :U

(#46) Bazsee71 válasza #43960832 (#20) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hát igen, ebben is van igazság....otthon a nappaliban egy régi videoton erősítő és tuner van, technics deck, és sanyo lemezjátszó (a régi bakelitek, ha recsegnek is, de sávszélességben, hangzásban sokszor gyalázzák a CD-ket), és két termetes spec kiadás videoton hangfal. Gyönyörűen szól, eddig egy hozzá hasonlót hallottam, de az 700e Ft volt párban.

(#47) Jockey007


Jockey007
aktív tag

hát igen harman/kardon elég durva pl: JBL ládákkal párosítva :R :R

nappaliban 2db videoton sonus c101 állo láda 140/200w UHER erősítő,sony cdp-xe300 cd játszó,technics RS-TR 747-es deck, technics RS-GE 70 equalizer,technics tuner-rds

ennyi. szerintem igen korrekt hangzást produkál.

GIGABYTE team

(#48) bOtX


bOtX
aktív tag

nekem a Denon + JBL páros nagyon bejön.
De ami a legjobb az a Denon + Focal francia kézzel gyártott hangfalak. Az nagyon üt.

nekem egy Denon 3808 as erősítőm van és 4Db JBL E90-es hangsugárzóim, egy EC35 center meg egy E250P mélynyomó

[ Szerkesztve ]

(#49) miskanaruska válasza commanDOS (#27) üzenetére


miskanaruska
csendes tag

Elég nagy átcseszés ez az egész teljesítménymeghatározás játszósdi.
Beszélgetek a minap egy hangnyomásmániás gyerekkel. Beszél nekem olyan Watt számokról, hogy hajaj. Mutat nekem egy-két hangszórót, rá van írva p.l. 800 W. Mondom neki jó ha tud 400W-ot. (mágnes nagyság alapján szoktam saccolni) Tehát ha szorzom a 800W-ot 0,6-al akkor 480 W. Nem is jártam messze az igazságtól. De simán nem hitte el amit mondtam. Óóóó, az nem igaz!!! Nem is vitatkoztam vele tovább, ráhagytam.
Csak még egy példa: Volt nekem egy Tesla 2 utas hangfalpárom kemény 15W DIN szabvány szerinti. A hangszórókra rá is volt írva becsületesen 10W kb.1976 években készítették. Na mármost találkoztam eme hangfalpár ugyanazon típusú hangszórókkal építve, újabb kivitelben de már 20W-os volt a hangfal, és a hangszóróra ráírva már 15W volt. Ezt 1988-ban készítették. Mondom a gazdájának, ez már UFO technologic.
Már akkor elkezdtek dobálózni a számokkal.

p.l.: RMS= 167W 10% torzítás (ez már brekegés)
DIN = 100,2W 1% torzítás.
PMPO= ki se merem írni szám
Az emberi fül már 3% torzítást meghall, ami szerintem elég kellemetlen az igényes zenekedvelőknek.
Összefoglalva: vedd meg kell ez neked kategória.

Naposcsibe vagyok még az internet hatalmas baromfiudvarában!

(#50) #58984960


#58984960
törölt tag

Szia!

Nem tudom, hogy jó helyre teszem fel a kérdést. Találkozott már valaki Jamo FC6000 szériás hangfalakkal? Mi róla a véleményetek?

Köszönöm,

István :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.