Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Javaslom még figyelmedbe a fogyasztóvédelmi szervezeteket (gondolom az EU-s központjuk német, a német fogyasztóvédelmiseket rájuk lehetne uszítani. nem igaz, h 1 hétnél tovább tart egy nemzetközi átutalás, utaltam már USA-ba (teljesen más bankrendszer, még a swift-et se ismerik), dániából, svájcból Mo.-ra - SOSE volt több 4-5 banki munkanapnál az átfutás.

Tehát blöffölnek-szerencsétlenkednek+mindezért jó $-t kérnek - azaz megérdemelnek egy komoly bemószerolást 1. a megbízó M$-nál, 2. a fogyasztóvédelmiseknél
(eredetileg kb arról volt szó a termék vásárlásakor, h az ''express update'' azt jelenti, h bemegyek a boltba és a kuponért cserébe kapok 1 szép Vistás dobozt ingyen - nem pedig szenvedsz 2 hónapot, eltöltesz x munkaórát/amiknek civilizált országbeli árából simán veszel full vistát/...)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) jerry311 válasza t72killer (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Khm... A 3 Vista ára 1 utalással ment és 1 Vista már megérkezett. Tehát a pénz már megérkezett, csak ha jól értem nem igazán sikerült úgy feldolgozni az utalást, ahogy kellett volna.

[Szerkesztve]

(#3) tbs


tbs
addikt

Ehehhe... Írhattál volna előbb is. :DDD Kevesebbet a-nyázok akkor miatta. Mi is hasonlóképpen jártunk el, de az utolsó 3 hétre beszorítva.

Még reménykedünk, hogy legalább 1et kapunk.

Azért annyit még leírhatnál, hogy a magyar MS-nek és a magyar ModusLink-nek halovány ibolyájáa sincs a dologról, és hogy azért kellett postáznod, mert a megadott faxszámok nem hívhatók Mo.-ról... Stb... :D

Ja, mivel emailban is zaklattam a ModusLinket rendesen, az elmúlt 2 napban (ugye 31-én lejárt az akció) minden levelemre (7db) akkurátus választ kaptam.

Az MS.hu pedig 5ször ígérte meg hogy visszahívnak, maileznek, mittomén, máig semmi.

Jó kaland ez a Vista Upgrade.:! :D

(#4) asysoft válasza tbs (#3) üzenetére


asysoft
aktív tag

Év elején vettem notebookot, de nem kaptam hozzá kupont (de a gépen van Vista Capable matrica). Ennek ellenére felmentem a Moduslink oldalra,már csak azért is, mert kíváncsi voltam,mennyibe is kerülne ez nekem:) Mivel XP Home-al szállították a gépet, emiatt a Home Basicre válthattam volna ~37 euro+szállítási költségért. Úgy gondoltam, valamivel több, mint 10 ezret nem ér nekem egy upgrade Vista (amiről úgy tudom, tényleg csak upgradelni lehet egy már feltelepített Windowst), most ez a bejegyzés megerősítette, hogy jól döntöttem. Remélem jó véget ér a történet, s pár héten belül megkapjátok a lemezeket!

(#5) msgt.fubar válasza asysoft (#4) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Szia,

szerintem ne erőltesd nagyon a Vista Home Basic-et (se így, se úgy), mert annyira fapados, hogy annál még egy XP Home is sokkal jobb, de komolyan.

gottagofast

(#6) Pompi válasza tbs (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Megpróbáltam telefonon elérni a hazai Moduslinket (bevallom eddig nem is tudtam, hogy van magyar képviseletük) és az MS Ügyfélszolgálatot, de egyik helyen sem sikerült ügyintézővel beszélnek.

Végül felhívtam a holland Moduslinket. A telefonos hölgynek elmondtam a problémámat, utána nézett a confirmation számainknak, és kérte, hogy akkor most ez így írjam le és küldjem el e-mailben. Mondtam neki, hogy ezt már megtettem tegnap. Azt mondta, hogy akkor semmi gond majd válaszolni fognak 1-2 héten belül (!). Rákérdeztem, hogy nem gond-e, hogy közben kifutunk az általuk írt 10 napból. Azt mondta, hogy nem, mert az e-mailt ezek szerint már elküldtem és akkor elvileg a pénz is ott van, ebben az esetben nem fogják törölni a rendelést.

Érdekes, hogy miközben eljutottam odáig a telefonmenüben, hogy ügyintézővel beszélhessek volt egy olyan menüpont ahol azok reklamálhatnak akiknek több, mint egy hete postázva lett a csomag és még nem érkezett meg. Ezt is megemlítettem, miszerint a weboldal szerint március 12-én adták fel és még nem kaptuk meg, erre azt a választ kaptam, hogy 2-3 hét is lehet a posta.

Meglátjuk. Lehet mire bejelentik a Vista utódját, addigra megkapjuk a Vistáinkat :DDD

Feel Good Inc.

(#7) tbs válasza Pompi (#6) üzenetére


tbs
addikt

:DDD

(#8) Akheron válasza asysoft (#4) üzenetére


Akheron
senior tag

Ha Vista Capable matrica van a gépemen, akkor az az Express Upgrade szempontjából jelent bármit is? Azért kérdezem, mert kupont én sem kaptam.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#9) (Kolombusz) válasza Akheron (#8) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A new PC running Windows XP that carries the Windows Vista Capable PC logo can run Windows Vista.

Google, első találat.

(#10) Akheron válasza (Kolombusz) (#9) üzenetére


Akheron
senior tag

Ebben az egy sorban nincs megválaszolva, amit kérdeztem - de köszi, a szöveget tartalmazó oldalon megtaláltam. :) [link] Megjegyzem, a magyar szöveg minősége csapnivaló.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#11) asysoft válasza Akheron (#8) üzenetére


asysoft
aktív tag

Őszintén szólva nem tudom, de mivel a gépet az akció időtartama alatt vettem, s a weblapon volt egy olyan választási lehetőség, miszerint ''nem rendelkezem kuponnal'', gondoltam megpróbálom:) Egyébként már vége az akciónak.
BiG G3ry: azért egy XP Home-nál szerintem jobb.

(#12) Rover623 válasza Akheron (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Ha HD Ready matrica van a TV-men, akkor majd kedvezményesen kapok HD beltérit...vagy engednek az előfizetés díjából...?:C

primus inter pares

(#13) asysoft válasza asysoft (#11) üzenetére


asysoft
aktív tag

Na megtaláltam az MS oldalán a választ:
''Does buying a Windows Vista Capable PC mean that I will receive a free upgrade to Windows Vista?

No. A PC that is Windows Vista Capable or Premium Ready means that the PC is ready for an upgrade from Windows XP.''
Ezekszerint benéztem, de úgyis mindegy:)

(#14) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ma megérkezett a március 12-én feladott egy darab Vista Business Upgrade csomag.
A többiről még nincs hír.

Feel Good Inc.

(#15) Akheron válasza Rover623 (#12) üzenetére


Akheron
senior tag

Ha HD Ready matrica van a TV-men, akkor majd kedvezményesen kapok HD beltérit...vagy engednek az előfizetés díjából...?

Egyértelműen nem. :) Csak azért kérdeztem rá, mert már sokadjára olvastam ilyen ''ráutaló'' módon erről a matricáról. Aztán lehet, hogy csak a helytelen szövegértelmezésemnek tudható be... :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#16) tbs


tbs
addikt

Fejlemény: tegnap megérkezett a számla a ModusLink-től. És tényleg terheltek is ~26€-val... Mostmár tényleg MINDENT mengkaptak, amit kértek. Náluk a laszti.

P: Örülök, hogy vmi van. De... Nem vagy kicsit telhetetlen?!? Minek neked TÖBB..? ;]

(#17) tbs válasza tbs (#16) üzenetére


tbs
addikt

Nohát. Ma megkaptuk mindet. 2 db vista jött. Az egyik doboza ropira törve, de a lemez sértetlen. Gondolom megkezelték a postán... :DDD

Majd egyszer felrakjuk őket.

1 hónapja nagyon nem gondoltam volna hogy ebből lesz valami... ;]

A szervezés nemkicsit kritikán aluli volt... :(

(#18) Pompi válasza tbs (#17) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én egy e-mailt kaptam 23-án - 3 héttel az én levelem után - hogy továbbították az ügyet a pénzügynek akik kivizsgálják a dolgot. Ez már vicc.

BTW nektek is only 32 bit version dvd ment?

Feel Good Inc.

(#19) tbs válasza Pompi (#18) üzenetére


tbs
addikt

Igen, 32bit only.

(#20) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Kis update.

Egy hónapja, azaz május elején felhívtam a Moduslink hazai képviseletét. Egy kedves hölgy foglalkozik ezzel a Vista kupon témával, aki próbált (próbál) nekem segíteni.
Nemtudom, hogy az ő közbenjárására vagy az előző leveleim hatására pár nap múlva kaptam egy e-mailt amiben kérik, hogy faxoljam el a banki átutalást igazoló papírt.
Ez megtörtént, kaptam egy válasz e-mailt, hogy megkapták és küldik a termékeket.
Ez volt egy hónapja. Azóta semmi. A webes felületen az orderünk még mindig cancelled.

Most ismét felhívtam a hazai képviseleten a kedves hölgyet. Ő utána nézett és az ő rendszerükben azt látja, hogy május 18-án feladták a csomagot. Azt javasolta, hogy ha jövő hét elején nem kapom meg akkor ismét keressem meg őt, mert az egész projekt leáll június végén, tehát ha addig nem kapom meg akkor már nem is fogom.

A másik kérdésemre, miszerint az elutalt 47 eurónak csak az egyharmadáról van számlánk és természetesen szeretnénk a többiről is, mert így most kis hiány van a könyvelésünkben, amit akármekkora összegről is van szó nem szeretnék a saját zsebemből kifizetni, nem tudott mit mondani, a pénzügyi résszel csak Hollandia foglalkozik, szóval ebben az ügyben lesz majd még egy (?) köröm az biztos.

Feel Good Inc.

(#21) #56573440 válasza Pompi (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

azt hittem hogy csak nálunk van ilyen hogy valamit kifizetek és ha kedvük van nem esik az eső és a futár sem kelt fel bal lábbal akkor küldik máris a csomagot.
bár nekem van pozitív tapasztalatom is, bár az nem microsoft, és nem ilyen kis összeg, hanem batárnagy orvosi leletező monitorok, és több is.
ott a képviselet (japóknál van legközelebb...) azt mondta hogy mérjem le a pixelhiba nagyságát, és ha határon felül van akkor cserélik. ezek nem két filléres cuccok és a subpixel is határeset, ez meg egy egész volt, mindennel próbáltuk lemérni, majd megállapítottuk hogy ez beza így szemre határon felül van (nem volt hitelesített tolómérőnk sem csak egy 20 éves ami ki tudja...), szóltunk, visszaküldtük, elment a feladáskor kapott igazolás, abban a pillanatban jött a mail hogy fél órán belül útban van a másik monitor. nem szarakodtak a garival, nem szöszöltek hogy ez 0,5mm vagy 0,7 küld fénypont. viszont tény hogy sokszor teljesen hülyének néznek embereket sok cégnél :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.