Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Necc


Necc
addikt

Sajnos a végét levágta a program így az lemaradt :( ezért ilyen ''befelyezetlen'' a vége, hát hiába még csak béta állapotban van az oldal :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#2) Wolverine válasza Necc (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

15000 karakterre van maximálva, valsz. kifutottál belőle.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) Necc válasza Wolverine (#2) üzenetére


Necc
addikt

A sima .txt fájl amiből beszúrtam az 5111 bájt, ergo picivel kevesebb karakterből áll, nem hinném hogy limitet értem volna el ilyen téren :(

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#4) Racecam válasza Necc (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lehet, hogy a kacsacsőr kavart be!
Vedd ki egészítsd ki, és küld el újra! :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#5) Wolverine válasza Racecam (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

Vagy az ékezetes karakterek, Winner ilyesmit is talált már.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) Necc válasza Racecam (#4) üzenetére


Necc
addikt

Köszönöm, az volt a bibi :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7) cousin333


cousin333
addikt

Azért 30-ért már kapsz 7600GST-t, vagy Galaxy féle DDR3-as 7600GS-t, és az odaver ennek a 7600GS-nek is...

"We spared no expense"

(#8) adalbert1


adalbert1
veterán

Én a jó öreg Ti4200-ról váltottam GST-re, igaz konfigot is cseréltem egybe. Szerintem régi, gyengébb kariról megéri váltani, főleg a ddr3-as modellekre, vagy gst-kre.
Na meg 30-35k-nál több pénzt én sem akartam videókártyára adni, annyira nem létszükséglet jelenleg... (Persze ha nem hiányozna máshonnan az a pénz amit a gépbe teszek biztos vennék egy 8800 GTX-et, még ha heti 1-2 órát játszom is csak).

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én majd talán jövőre veszek egy uj videókártyát a jelenlegi 6600 helyett, de valami agp set vennék, ugy látom a 7600 is van agp változatba.Habár igy a számokból tényleg jobbnak tünik, csak éppen kérdéses, hogy a játékoknál is ekkora lenne a különbség a látványba

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

''Meglepődve tapasztaltam, hogy az új karim úgyszintén medium-on bekapcsolt HDR-rel már-már szaggatott, azért ennél egy picivel többet vártam el a karitól (talán itt jött be a 256bites memóriabusz hiánya).''
Középkategóriában nem lesz 256bit mostanában, itt a 7600GS alacsonyórajelei jöttek be, 30 körül már 7600GST-t kapni, aminek nincsenek ilyen gondjai.
Meg javítstok ki ha tévedek, de a sima 6600 és a 7600GS is inkább lowend mint középkategória, az 30-40 között van.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#11) VaniliásRönk válasza Jégkokó (#9) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Te szivatsz, jövőre AGP-s kártyát akarsz venni? :D Már most is finoman szólva badarság. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#12) Jégkokó válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


Jégkokó
veterán

Mivel nincs kedvem uj ramot venni meg uj alaplapot is, a mostani kártyám is lassan másfél éves lesz

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) VaniliásRönk válasza Jégkokó (#12) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha lusta vagy akkor fizess csak, a konfigod alapján úgyis van mit elszórni. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#14) Necc válasza cousin333 (#7) üzenetére


Necc
addikt

De nem AGP-st :P és habár nem hangsúlyoztam de a cikkben AGP-s kari szerepelt és különben se az ár megvitatása volt a célom, hanem a ''váltsak-e'' kérdés megoldása ;)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#15) Necc válasza VaniliásRönk (#11) üzenetére


Necc
addikt

Ha van egy erős régi platformos géped, akkor anyagilag jobban megéri még mindíg AGP-s karit venni, mint új lap+proci+ram+vga ami nem kis pénz ha nagyobb teljesítményt is akar az ember az előző konfigjától. Ergo van még létjogosultsága az AGP-nek :)

mod: #11 helyett #13 :B

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#16) Necc válasza VaniliásRönk (#10) üzenetére


Necc
addikt

Picit utánanéztem, a 6600 már egy ideje alsó kategóriás, de a 7600GS még középkategóriás karinak számít.
Majd ha elterjed jobban a 8000-es széria és kijönnek az új középkategóriás karik, akkor lesz szerintem a 7600 széria is alsókategóriás.

ja meg még a #7-re vagy már nem tudom melyikre, azt nem írtam oda, hogy az AGP-s karik árából indultam ki, abból levontam egy picit és így nyögtem ki egy 30K-s árat és azt a 7600GS szériás karik átlag árára értettem :)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#17) VaniliásRönk válasza Necc (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ilyen konfig max. 939-es X2 lehet NF3-ban, vagy Pentium D, de aki ilyen CPU alá AGP-t vett, az meg is érdemli a sorsát. Szerintem nem is gyakori. De ezeket is lehet kb. 0 ráfizetéssel cserélni azonos teljesítményű PCI-E rendszerre, az Athlon alatt csak alaplapot kell cserélni, de a mostani magas DDR árak mellett a Pentiumnál is bőven belefér 5-10k-ba, pont ennyi a difi.
Amelyik konfignál meg nem jön ki ennyiből a csere, abba nem is érdemes ilyen VGA-t venni, Jégkokó gépe pl. már egy 6600GT-t sem tudna kihajtani (értsd a CPU miatt kéne lebutítani egy sor játékot, és nem a VGA miatt, nekem pl. stabilan 30fps felett fut a CS:Source max beállításokkal 1280x1024-ben, az ő gépén mediumon is sokszor beszaggatna ugyanazzal a VGA-val).

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#18) VaniliásRönk válasza Necc (#16) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 7600GS az lowend, kicsit jobb egy 6600GT-nél (bár attól függ melyik, amelyiken még 800-on sem jár a ram...), a GT a középkategória.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) Necc válasza VaniliásRönk (#18) üzenetére


Necc
addikt

Túl lehet ezt bonyolítani de ne tegyük :)
7300 -> alsókategória
7600 -> középkategória
7900 -> felsőkategória
Az hogy vannak ''átmenetek'' az meg tökmindegy, ha szigorúan a referencia órajeleket nézzük, akkor nagyjából így néz ki a kép.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#20) Necc válasza Jégkokó (#9) üzenetére


Necc
addikt

Utánanéztem ennek picivel pontosabban, nos látvány terén a 7600GS és 6600 karik között lényegében nincs eltérés, hiszen mindkettő DX9.0c szabványnak felel meg, mindkettő SM3-at támogatja, stb. viszont a CoD2-ben már nem jelentkezik az a furcsa árnyék bug :D
nVidia FX videokarik és ATI 9800 videokariról rörténő váltás esetén viszont már jelentősebb a látványbeli különbség, erre nem térek ki részletesen.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#21) aXXon válasza Necc (#19) üzenetére


aXXon
senior tag

És a 7300gt/gddr3 mégis lenyomja a 7600gs-t és még olcsóbb is....

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#22) ez_meg_emaz válasza aXXon (#21) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Ezt meg honnan szedted? :)
Szerintem ez hülyeség. Nézd meg rover listáját.
1000pötty a 2 best tuningolt 7600gst és 7300gt között. ;)

[Szerkesztve]

(#23) Necc válasza ez_meg_emaz (#22) üzenetére


Necc
addikt

Ne vitázzatok ilyen jelentéktelen dolgokon! Öntsünk tiszta vizet a pohárba:
7300GT GDDR3 közel azonos teljesítményű mint a 7600GS GDDR2

Tuningot meg ne nézd mert ez a legnagyobb szarvashiba, hogy ha a tuningolt karikat nézzük, mindegyik kari máshogy tuningolható! Csak gyári órajelek, és téma lezárva :D

Kategóriákról (alsó/középső/felső) és alkategóriákról (alsó kategória felső határa, középkategória alsó szegmense, stb...) meg csak annyit, hogy a kategóriát a grafikus chipet gyártó cégek mondják meg, mert ők tudják hogy melyik kategóriába szánták a grafikus chipjeiket és ezt világosan a tudtunkra is adják (7300 alsó, 7600 középső, 7900 felső, X1300 alsó, X1600 középső, X1900 felső) és az hogy ebből a gyakorlatban ez nem teljesen érvényes, arra fütyüljünk nagy ívben, józan ember úgyse a kategóriát nézi, hanem a teljesítményt :)

mod: habár nem volt kategóriákról különösebb ezmegaz, mindegy, az is lezárva :D kérnék mindenkit hogy ne vitázzunk ezen ok? Arra ott vannak a cikk végén megadott topic linkek, köszönöm megértéseteket :R

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#24) aXXon válasza ez_meg_emaz (#22) üzenetére


aXXon
senior tag

Az a hülyeség, hogy nem tudsz olvasni. A 7600GS kariról beszéltem és a 7300GT/gddr3-ról, csak azt írtam az eredeti hozzászólásban, hogy 7600GS-t, amit úgy kellett volna olvasni, hogy a 7600GÉES-t. Egyszóval nem GST kariról van szó. Egyébként, ha esetleg mégis értetted volna mit akartram írni, akkor nézz utána a weben, én is megtettem, mielőtt karit vettem, és a 7300GT, ha nem is sokkal, de lenyomja a 7600GS karit. A 7600GST karit természetesen nem.

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#25) ez_meg_emaz válasza aXXon (#24) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Igazatok van vagy elnéztem vagy elírtam és a tuningot tényleg hülyeség nézni.
Most nézegettem megint a 3d05-ös listát alapon és a 7300gt még jobb is kicsit. :R
Bocs elnéztem. :B :B :R :R
Szánjatok meg mert már régóta nézegetem a gst-t és totál becsavarodtam már a hűtés meg a gst kari kereséstől. Meg azoktól akik szerint a 7600gs és gst ugyanaz. Haver szerintem épp aznap akasztott ezzel ki amikor azt a hsz-t írtam, hogy állandóan azt fújta hogy a 7600gs nem jobb az x800gto-nál csakhogy és gst-től beszéltem neki egész végig ő meg csak nem akart leszállni a gs-ről és csak mondta és mondta..... :W

(#26) Derdőke


Derdőke
csendes tag


sziasztok
az a helyzet, h nekem is ilyen alaplapom van(asus p4p8x) és nemrég vettem egy inno3d 7600gs 256mb ddr3 tipusú videókarit,mondom ''lőjjön a gép'', de a várt full grafika helyett állandóan lefagynak a játékok! ezzel ellentétben a régi fx5200 128mb-os karival minden megy,csak gyengébb grafikával! mi lehet a hiba? memória rendben,2x512mb 400mhz!
az is hallottam, h állitólag a ez az alaplap 1.5v-ot ad a videókarinak,de a 7600gs 0,8v-ot igényel,lehet ez lehet a baj! nem tudom...
köszi a segitséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.