Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Érdekes, pont eszembe jutott az elején, hogy fénykép nem lesz :) ? De persze valahol érthető módon nem engedik.
Fura, ahogy leírtad, hogy milyen jól felszerelt a börtön, bár biztos megvan az a fíling, amit írtál, hogy jó érzés klijönni, mégha nem is töltöttél sok időt bent.
Érdekes, de jó írás.

- http://pazsitz.hu -

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gratulálok, jó írás. Kiválóan visszaadja azt a hangulatot, amit érezhettél.

Folytatódik a Prohibitum

https://www.coreinfinity.tech

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Inkább nem illetem durvább szóval az ott lakókat, de azért nem kéne ilyen panziószerű helyen tartani őket....
Vinnék őket követ törni, vagont takarítani, autópályaépítésen melózni, stb.
Nem az adófizetők pénzén itt jól tartani, meg segélyezni, tanítani őket :(((

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Viszlát válasza kraftxld (#3) üzenetére


Viszlát
addikt

És ha felmentő ítélet születik, akkor meg mi lenne? Ki kellene őket fizetni? Lehet, hogy nem hangsúlyoztam eléggé, de ők még nem elítélt rabok, csupán várnak a tárgyalásra.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5) God Vazzeg válasza kraftxld (#3) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egyetértek :R

(#6) kraftxld válasza Viszlát (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, mondjuk akkor fizessék ki őket minimálbéren, de ne a semmiért lógassák ott a lábukat a dolgozó ember adójából.
Meg ha ő is bevallja, hogy lopott, csalt, hazudott akkor meg miért ne?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) Viszlát válasza kraftxld (#6) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem értek a joghoz, de azért ez nekem sántít. Persze, nekem sem mindegy, hogy mire költi az ország az adónkat, de ha egyszer ilyen a jogrendszer... talán olvassa valaki hozzáértő is és reagál a kérdésre érdemben.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#8) Hequila válasza kraftxld (#3) üzenetére


Hequila
őstag

Abban egyetértünk, hogy akiről bebizonyosodik, hogy bűnös, azt le kellene küldeni dolgozni a bányába. Azonabn ezek nagyrésze ''csak'' előzetes letartóztatásban van, szóval az ügyük még nem zárult le, kiderülhet róluk, hogy ártatlanok.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) Viszlát válasza Hequila (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Az a baj ezzel, hogy az ország egy (büntetlen) része veszettül hálás lenne ha dolgozhatna akár egy bányában is... nem egyszerű kérdés.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) kraftxld válasza Viszlát (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A dolgozzon a bányában az képletes volt :)
Arra értette, hogy az olyan munkát amit az átlagember nem vállal el, nyugodtan lehet csináltatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) Hequila válasza Viszlát (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Úgy gondolom, hogy mindenképp tapasztaltabb vagy ezügyben, de meglátásom szerint van olyan szakma, amelyben munkaerőhiány van (főleg az építőiparban). És szerintem az építőiparban könnyebb dolgozni, mint a bányában -> ha lenne bányánk (ami nincs (vagy csak nagyon kevés?)), nem lenne az a ''fehér ember'', aki oda menne dolgozni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) tildy


tildy
nagyúr

A kávéházi hangulatról: lehet tudni miről ment a diskurálás? miről beszélgettetek velük?

----------------------
Ha eleve alig láthatnak idegent, ti hogyan jutottatok be? Felekezeti látogatás volt, vagy más?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Szaszati


Szaszati
tag

Nagyon tetszik az írás, komolyan megfogott a hangulata. Ezelőtt még sosem gondoltam bele, hogy milyen is lehet egy börtönben élni, és hát most úgy tűnik, hogy egyes helyeken nem is olyan rossz.

Amúgy szerintem az egyáltalán nem gond, hogy civilizált körülményeket biztosítanak a raboknak. Az, hogy panziós szintű ellátást kapnak viszont már tényleg vitatható, talán találni kéne egy középutat, de ettől függetlenül a már elítélt rabok foglalkoztatásával foglalkozni kell (úgymint könyvtár, oktatás, munkalehetőségek a börtönben), szerintem ezzel sok ''deviáns'' magatartás elkerülhető lenne.

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#14) Viszlát válasza Hequila (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem hiszem, hogy tapasztaltabb lennék :) Közép-dunántúlon élve úgy látom, hogy az építőipar is telített, segédmunkásokkal is.

tildy: igen, gyülekezeti látogatás volt, Istentiszteletet tartottunk nekik. A diskurálás pedig többnyire arról folyt, hogy miért vannak bent, ezenkívül a felmerülő kérdésekről a kereszténységgel kapcsolatban.

[Szerkesztve]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) Hequila válasza Viszlát (#14) üzenetére


Hequila
őstag

Ahogy Te is, én is nagyon ritkán nézek TV-t, az általad felsorolt okokból kifolyólag. Egyszer azonban láttam egy műsort a különféle hiányszakmákról régiókra bontva. Pont a Dunántúlon volt talán a legnagyobb hiány az építőiparban. Félreértés ne essék, nem a segédmunkás hiányzott, aki hordja a téglát, hanem a szakember (pl. kőműves, ács). Ezekben a szakmákban (számszerű adat) kétszer annyi fiatal munkvállalót tudnának elhelyezni a munkaközvetítő irodák, mint ahányan kikerülnek a szakoktatásból. Elgondolkodtató adat szerintem.
Úgy látom, lenne munka az országban, de nem lehet mindenki informatikus, bölcsész vagy akár menedzser.
De ez már ide nagyon off.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#16) ArchElf


ArchElf
addikt

Mi ''üzemlátogatáson'' voltunk a Kozma utcai Büntetésvégrehajtóban.
A látogatásnak már van vagy 8 éve, de néhány részletre még élesen emlékszem. Megjártuk az ''intézet'' mind a három részlegét: a fegyházat, börtönt, fogházat. Érezhető (szinte tapintható) különbség volt közöttük. Beszélgettünk néhány rabbal, volt aki több mint 10 évet kellett még bent töltsön. Elég durav volt az előzetes, de még a ''mintaszoba'' sem nézett ki valami fényesen. A magánzárka (dühöngő), is elég ''használtnak'' tűnt. A fogházon jobb állapotok uralkodtak. Sokfős szobák (pont mint egy laktranyában). Egy sikkasztó volt a könyvtáros (azt mondták róla az őrök, hogy bármiről el lehet vele beszélgetni, kivéve az ingatlanokról), valami erőszakos cselekményért ült visszaeső bűnöző pedig a video-szoba felelőse volt. A fegyházasok közül néhánnyal (szintén visszaeső - de élet elleni - bűncselekményel) a bőrdíszmű ''klubban'' találkoztunk. Nagyon szép bőr tárcákat és könyvjelzőket csináltak. (Belegondolni is szörnyű, hogy néhány évvel korábban hasonló eszközökkel embereket csipkéztek ki.) Voltunk belső iskolában is, volt aki az ''általánost'' fejezte be 30 évesen, de volt egy főiskolás csoport is. Szakmát is tanítottak bent.
Igen nagy megkönnyebbülés volt, mikor végre ''szabadon távozhattunk''. Amúgy volt olyan, aki elment még egyszer egy másik csoporttal is látogatni, mert lehetett bent barterelni mind a rabokkal, mind az őrökkel (pl. az említett bőrdíszművekből is lehetett kapni cigiért/kávéért cserébe). Ja és még egy megjegyzés. Aki dolgozik(dolgozott) a börtönben, azt ugyanúgy juttatás(fizetés) illeti meg, melyet szabaduláskor egyösszegben megkap.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17) talmida válasza kraftxld (#10) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Én is szigorúbban fognám (büntetném) a bűnözőket....márcsak azért is, hogy ne legyen kísértésük mégcsak a hajléktalanak sem arra, hogy crime-ot elkövetve sittre tegyék őket télvízre. (Mo-on talán ez még nem annyira aktuális, de némely nyugati börtön viszont állitólag már valóban olyan szintű ellátást ''nyújt'', ami némelyeket ''elcsábít''. :Y )

Az USA-ban a kinti, szabad világban való --természetesen szigorú felügyelet melletti-- munka ( mint pl a szemét-szedés) csak a legjobban viselkedő rabok kiváltsága. :C

Japánban --úgy hallottam--, hogy megfizettetik a rabokkal még az elfogyasztott ''vizüket'', kajájukat és a villanyszámlájukat is.

Én is megfizettetném velük az ellátási költségeiket! Az USA-ban ez nagyon nem jól van szabályozva szerintem ( túl jól vannak tartva) :U Képzeljétek el, hogy a jelenlegi USA börtön-szabályok szerint, ha egy elítélt súlyos betegségben szenved, akkor ingyenes kórházi ellátásban részesül...a kivizsgálástól kezdve a műtéteken át... Emiatt nemrég volt egy súlyos visszaélés (CNN is írt róla) , mert egy nő csak azért követett el valami törvénybeütközőt, hogy börtönbe kerülve a rák betegségének gyógyításához szükséges összes kezelési költséget ingyen megússza.


*
Csak megjegyzem, h a bűnözők és hajléktalanok nem azonos kategória, ..bár kétségtelen, hogy a hajléktalanok potenciális bűnözők lehetnek a körülményeik miatt.

SZVSZ a hajléktalanok felé érzett szánalmunknak kicsit különböznie kell a bűnözők iránti viszonyulásunktól. Énszerintem ha sorrendet kéne fölállítani, akkor elsősorban a hajléktalaokon kéne segíteni, majd a bűnözőkön, hogy megváltozhassanak és újból ( vagy életükben először! :F ) a társadalom értékes tagjai lehessenek .

*

Igen, a bűnözőkön is segíteni kell, és a gyülekezeteknek szerintem is mindig óriási szerepe van ebben. Nagyon örülök, hogy viszlát és társai energiát és anyagiakat sem kímélve idejüket áldozzák erre a nemes, nagyon fontos feladatra! Nagyon sok türelmet, bölcsességet és kitartást kívánok nektek! Isten áldjon benneteket ebben a szolgálatban is!!! ;)


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#18) Solad válasza kraftxld (#3) üzenetére


Solad
őstag

en a magam reszerol ugy gondolom hogy a bortonok feladata nem az eliteltek sanyargatasa es ''buntetese'', hanem a szabad tarsadalombol valo kivonasa.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#19) azbest


azbest
félisten

''mint később kiderült, voltak olyanok akik több hónap után most találkoztak először „kinti” emberrel''

Ez azért durván hangzik,
eszembe jutatott egy írást arról amikor bevittek olyanokat is akik nem vettek részt a garázdaságba és simán minednféle különösebb tárgyalás után már a börtönben tölthették a ''szabadnapokat''.
Valami más funciója is kell legyen a börtönnek mint a társadalomtól való elzárás... mert előbbutóbb onnan is kikerülnek a bentlakók és ha semmi sem változik bennük, akkor visszaesők lesznek.

[Szerkesztve]

(#20) sh4d0w válasza talmida (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal itt is levonják a tartás költségeit a munkabérből + a mindenféle bért terhelő járulékokat; persze ez azokra igaz, akik dolgoznak.
A hajléktalanokat meg ne tekintsük már potenciális bűnözőnek! Javaslom olvasd el Viszlát erről szóló írását és akkor talán nem néznéd le őket...

https://www.coreinfinity.tech

(#21) talmida válasza sh4d0w (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Megértelek, hogy fáradt vagy, vagy sietsz, de az akkor sem jogosít fel arra, hogy kiforgasd és félreértelmezd a szavaimat! Légyszívs olvass figyelmesebben!

Előszöris egyáltalán nem néztem le a hajléktalanokat, sőt előnyben részesítettem őket.

Másodszor pedig a fő téma mellett csak mellesleg említettem meg azt, hogy ők potenciális bűnözők lehetnek , ami sajnos tagadhatatlan tény. (Kérdezd csak meg a rendőröket, vagy azokat a szakértőket, akik segítik őket!) ...annál az egyszerű oknál fogva, h aki a létminimum alatt él, (a szüksége miatt) az pl könnyebben tulajdonít el olyan tárgyakat, amik nem az övéi. De megcáfolhatod, ha ez nem igaz.

IN GOD WE TRUST!

(#22) talmida válasza sh4d0w (#20) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Örülök, h Mo-on is megfizettetik a költségeiket....bár az ''igazi '' az lenne, ha (utólag) minden börtönben ülőnek ki kellene fizetnie a börtönben töltött éveinek költségeit, nemcsak a dolgozóknak. SZVSZ.

IN GOD WE TRUST!

(#23) Rexor! válasza kraftxld (#3) üzenetére


Rexor!
csendes tag

Miért, ha mondjuk elkap a szoftverrendőrség, akkor te is takarítanád a vagonokat? :DDD

(#24) tildy válasza talmida (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Kérdés miylen bűnözők.
Pl. itt vannak a drogfogyasztók, az olyanok, akik csak egy szál cigit szívtak el, vagy megkínáltak vele (értsd körrbeadták a joet) valamely osztálytársukat.
[link]
Szerinted megérdemelt ezért ennyi büntetést? Szerintem nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) talmida válasza tildy (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát igen, teljesen más kérdés a bűnözők börtöni ellátása és annak anyagi vonzatai és teljesen más kérdés a btk igzságossága.

Nekem egyik unokatesómat (aki akkor 8. osztályos --nagyon helyes kislány volt) kajakozás közben valósággal kettészelte az edzője a motorcsónakjával. A bíróság 3 év börtönre ítélte az edzőt, amit valami minimális pénzösszeggel kiválthatott. Én is kérdezhetném, h ez igazságos volt szerinted? :F Végülis emberölés történt..és egyetlen 1 napot sem ült érte.. (Mo-on történt.)


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#26) Viszlát válasza azbest (#19) üzenetére


Viszlát
addikt

Valóban durván hangzik és az is. A magyar jogrendszer ilyen, ismerek személyesen olyan embert, aki majdnem 5 évig volt előzetesben, aztán kapott 2 évet, felfüggesztve.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) ArchElf válasza tildy (#24) üzenetére


ArchElf
addikt

Amúgy a törvény betűjét nézve - szinte - minden drogfogyasztó ''bűnöző''. Tekintve, hogy legtöbben kapják, illetve veszik a drogot. Már pedig ebben az esetben (a BTK alapján), kötelességük feljelentést tenni, amelynek elmulasztása - a legenyhébb esetben - is szabálysértés... Persze hivatkozhat arra (az ügyvédje ugye), hogy a drog miatt nem beszámítható. Bár ez alapján én nem mentenék fel senkit...
ha már itt tartunk nem egy ismerősöm van, akit a részeg családtagja terrorizált - és ugye az alkohol is drog: ez is lehet ''nem beszámíthatóság''
Az meg hogy a ''szegény'' földön fetrengő drogos senkinek sem árt, engem egy cseppet sem izgat. Egy idő után nincs az a legális jövedelem, ami elég lenne drogra.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#28) Viszlát válasza ArchElf (#27) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért havi 500 nehogymár ne legyen elég és az annyira nem ritka ma már. De persze egyetértek veled alapvetően.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#29) sh4d0w válasza talmida (#21) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Fáradt legfeljebb a fárasztó szövegedtől lehetek. Nem forgattam ki azt, amit írtál, tiltakoztam egy kijelentés ellen, ami alaptalan. Olvasd el Viszlát hajléktalanokról szóló írását, hátha az segít. Arról nem is beszélve, hogy egy idő után az igények alkalmazkodhatnak a valósághoz, ergo nem feltétlenül kényszerül rá a hajléktalan a bűnözésre.

Ébresztő, ez nem Amerika, hanem Magyarország!

https://www.coreinfinity.tech

(#30) #19617792


#19617792
törölt tag

Ha jól belegondolok a börtön vizit nem kellemes de tanúságos dolog... Az meg hülyeség, hogy minket az ofő elvitt egyszer ide oszt.kir.-on... (!) Börtönvizitnek van értelme de nem úgy, hogy előtte (közvetelnül) a zállatkertbe voltunk... (Tiszta happy mindenki és megyünk a sittre...)
Jó az írás!

(#31) adalbert1 válasza talmida (#17) üzenetére


adalbert1
veterán

Japánban --úgy hallottam--, hogy megfizettetik a rabokkal még az elfogyasztott ''vizüket'', kajájukat és a villanyszámlájukat is.

Ez jó ötletnek tünik, de mi van, ha valaki nem képes kifizetni? Akkor kiszabnak rá egy büntetést, amit le kell ülnie? Utána azt megint kiszámlázzák, és megint leültetik, ha nem képes fizetni? Vagy lehet részletfizetést kérni?

Szvsz egyszerűbb, ha dolgoztatják őket a bentlétük alatt.

(#32) talmida válasza sh4d0w (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Még mindig nem érted azt, amit írtam. (--de ezek után azt is kétlem, hogy egyáltalán elolvastad a hsz-omat, ..vagy a megértéssel van ILYEN nagy gondod?)

S, hogy a stílusodnál maradjunk: Ébresztő! Értelmezni is tudni kell, nemcsak előítéletektől fröcsögő hablatyololást adni. Olvastam viszlát írását, és a mostani írásához is kifejtettem a hajléktalanokról egy két gondolatomat, --amit persze te nem vettél észre.

A hajléktalanokkal én is mélységesen együttérzek és segítem is őket (amiről te azért nem tudhatsz, mert egyrészt nem nagydobra való, meg ez ugyi itt van az USA-ban) , és emiatt nagyon is jól ismerem a témát, viszont azt is tudni kell, h a hajléktalanok nem mind angyalok, és ezért nem szabad szemellenzősen kezelni ezt a témát (SEM))


[Szerkesztve]

IN GOD WE TRUST!

(#33) Eastman válasza sh4d0w (#20) üzenetére


Eastman
őstag

...nem nézte le őket.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) dabadab válasza ArchElf (#27) üzenetére


dabadab
titán

''ebben az esetben (a BTK alapján), kötelességük feljelentést tenni''

Ez igen erdekesen hangzik. Sima polgarnak bejelentesi kotelezettseg?... Melyik paragrafus irja?

''Egy idő után nincs az a legális jövedelem, ami elég lenne drogra''

Ez ugyan itt mar erosen off, de a kornyezetemben talalhato ''drogosok'' azert ki tudjak gazdalkodni azt a havi parezer forintot, akar meg a phd-s fizetesbol is :)

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#35) lesaux válasza Solad (#18) üzenetére


lesaux
veterán

Szerintem meg a büntetés is kéne, hogy a börtönök feladata legyen. (Nem véletlenül hívják büntetés-végrehajtásnak, ugye.)
Csak manapság mindenkinek több a joga, mint a kötelezettsége, és ha nincs jacuzzi a sittkón, akkor már ombudsman meg Hága meg ilyenek. Itt is, nézd meg, pár mondatot idéznék a cikkből:
... tulajdonképpen egy jobbfajta panzió is lehetne ez. Minden nagyon modern, a cellák is csak kétszemélyesek és nem is túl kicsik, az ágyak is különállók, emeletes ágy sehol. Végül megérkeztünk a foglalkoztató terembe, ami szintén profin be volt rendezve – projektor, videó, TV, ami csak kellhet.
Tyűha, ennek aztán van visszatartó ereje. Az ember ezek után kétszer is meggondolja, hogy mit kövessen el.
És még el se sütöttem a szokásos demagóg dumát, hogy aki megölte az apád / anyád / fiad / lányod, az a te pénzeden stb. Ami egyébként igaz.

(#36) ArchElf válasza dabadab (#34) üzenetére


ArchElf
addikt

Amennyiben a cselekmény bekövetkezte elött tudomást szerez róla, de nem akadályozza meg, akkor bűnsegédkezés (20. §), ha utána szerez tudomást róla, de nem jelenti, akkor bűnpártolás (244. §). Mivel a bűnsegédkezés általában nem számít súlyos cselekmények, túlságosan súlyos büntetés esetén kétszeres enyhítés alkalmazható:
min 10 év > min 2 év
min 5 év > min 1 év
min 2 év > max 1 év szabadságvesztés, pénzbüntetés, vagy közérdekű munka
max 2 év > pénzbüntetés, vagy közérdekű munka

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.