Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ittakary


ittakary
nagyúr

Királyság :) pontosan ebben a dilemmában vagyok jelenleg hogy az i5 6600k-hoz vegyek e valami segéderőt, vagy az IGP ki fog szolgálni a párhetente 1-2 óra játék során

DE ... sajnos ebből a tesztből sajnos nem sok segítséget kapok. Ne haragudj de CSAK szintetikus teszteket csináltál játékok NÉLKÜL? ez így sajnos vérszegény, és abszolút nem segítség senkinek. Csak és kizárólag azoknak érdekes akik éjjel-nappal Heaven-t futtatnak és 3Dmarkkal benchelnek...

Kérlek egészítsd ki néhány játék teszttel :)

[ Szerkesztve ]

(#2) TomMusic válasza ittakary (#1) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Bár nekem i7-4790 van (Intel HD 4600), 8GB 1600MHz RAM-mal, nem rég én is hasonlón gondolkodtam, hogy ritkán, ha játszanék, vajon bírja-e a vas. Aztán néztem jutubon videókat (keress rá, nálad Intel HD 530 van), és kiderült, ahhoz hogy élvezhető legyen a játék, bizony kell a videókártya. Mert mondjuk az integrált 20-30 FPS-el kihajtja low-medium grafikán a játékokat, de az (szerintem) nem élvezhető.
Szóval szerintem játékhoz muszáj a dedikált kártya. Viszont én költséghatékonyan megoldottam a problémát, mert rájöttem, hogy ha elkezdenék játszani, akkor lehet bekockulnék, és a mostani, így is kevés időm teljesen elfogyna.
Szóval nem veszek kártyát, és nem játszok. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#3) Simon02 válasza ittakary (#1) üzenetére


Simon02
tag

Ahogy egyébként leírtam, és ha el is olvastad volna a tesztet, akkor tudnád: célja 2-2 kártya és IGP nyers erejének összehasonlítása. Persze bele lehet rakni 5-6 játékot és az mit mondana el? Egyikben egál a teljesítmény, a másikban az "integrált" 3x gyorsabb, a harmadikban az Intel drivere miatt mondjuk grafikai anomáliák vannak... Utána egyik fórumozónak ez a game hiányozna, másiknak az. (Egyébként is, nincs is meg minden hardverem, nem egy tesztoldal vagyok, hanem egy magánszemély!)
A lényeg tökéletesen látszik, hogy ilyen belépő szintű kártyák már semmi előnyt nem jelentenek. Igen, Intel IGP-nél is látszik, hogy egyedül a 3dMark06 folyamatos, tehát min ekkora lemaradás (30 fps-hez be kell vállalni a kisebb felbontást és low grafikát - már ahol ennyi elég). A végkövetkeztetést megismételném: 15 ezer forint használt piaci ár felett éri csak meg IGP helyére videókártyát tenni (és ott is mérlegelni kell a fogyasztást).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#4) Speed® válasza Simon02 (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a gond, hogy szintetikus tesztekre fel vannak készítve a driverek többnyire..így fals a kapott kép. Ami az IGPket illeti, Intelnek amúgy csak gratulálni lehet, hogy a csúcsprocikba tesznek erőset, ami mellé valószínűleg nem gond egy VGA befektetés ára..ez az AMD/APU szegmens nagy szerencséje kb., ahol még piacot találnak.

(#5) Simon02 válasza Speed® (#4) üzenetére


Simon02
tag

Ezek tények amit írsz! Viszont mivel minden oldalról fel vannak készítve a driverek, az összes gyártó erősen optimalizál rá: vagyis a nyers erőkülönbség megállapítására tökéletesen alkalmasak. Pontosan ez is volt a célom! Persze ettől még ez eltér játékonként és ráadásul minden esetben más lesz a végeredmény. Nagyjából 100 játék eredményére lenne szükség, hogy reális képet kapjunk - és még ekkor is emberenként változnak az igények (egyik GT5-ben szeretne jó teljesítményt, másik COD-ban, harmadik FIFA-zni akar haverokkal, a negyedik eredeti CS multihoz keres kártyát...). Viszont trendek mérésére a benchmarkok alkalmasak.
Az Intel üzletpolitikája ilyen (bár azért van olyan réteg, aki mondjuk munkára erős procit használ, de mellette időnként ki akar kapcsolódni valami netes vagy régi játékkal). A véleményem az hogy hiába az AMD APU-k grafikai fölénye főleg cpu alsó szegmensben, meg nem váltják a világot (még ha 50% előnyük is van, főleg, hogy ez is olvad). Igazi játékra nem alkalmasak ezek az IGP-k, de a belépő szintű kártyák sem. Igazából azt néztem meg, hogy milyen árkategóriát érnek el.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#6) gyurkikrisz válasza ittakary (#1) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

kell a VGA. egy 6500 mellett van egy HD530-am, kipróbáltam játékra, mert unatkoztam, és egyáltalán nem elég. CS:GO is csak nagyon minimum grafikán ment, talán 50 fps körül. Régebbi játékokra jó lehet, de az újabb játékok már el se indulnak. lehet, hogy mostanában újra aktuális lesz a téma VGA váltás miatt, megnézem mit produkál pl a Maffia 2-vel.

a cikkhez annyit, hogy játékok nélkül (amiért ugye leginkább vesz VGA-t az ember), eléggé hiányos. nem kell bele rengeteg, csak épp annyi, illetve olyan, amin lehet szemléltetni a különbségeket.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Már vártam a cikket, de most kicsit értetlenül állok/ülök a helyemen, mivel benchmark progik kb. édeskeveset mutatnak a valódi teljesítményről, képességekről. Állatorvosi lova az utolsó oldalra bepakolt YT videó: Intel Iris Pro 6200 Gaming - Grand Theft Auto V - Core i7-5775C. Hiába tud az IGP megfelelő képfrissítést, ha tele van a játék glitch-ekkel (pl. az átvezető animáció a lövést bekapó szereplőről, 0:12-től), vagy atomgyenge effektekkel (pl. a beépített Benchmark végén a tartálykocsi robbanása, 3:28-tól).
Magyarul lehet akármilyen jó az IGP, ha x@r a driver, kenhetjük a hajunkra.

Rendszeres játékhoz kell a dGPU.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) Prof


Prof
addikt

Jopofa kis cikk csak sajna 1 dolgot mutat, hogy mit tudnak az IGP-k tesztprogramokban. Az intel driverek, IGP feature-jei bekasegge alatt vannak jatekokban sehol nincsenek. 1-2 ev utan nincs hozzajuk driver.

Jo lett volna egy AMD-A10 IGP is a tesztbe.

[ Szerkesztve ]

(#9) Simon02 válasza AxBattler (#7) üzenetére


Simon02
tag

Engedelmeddel reagálnék: nem tudok egyet érteni, mert az elemzésem célja nem az fps-ek lemérése, hanem a nyers erő bemutatása, erre való a benchmark (egyébként ha valaki megnéz pl egy Heaven eredményt és egy összesítést - pl Iponon, akkor érdekes hasonlóságot fedezhet fel!). Nem az volt a kérdés, hogy melyik cég drivere a legjobb. Visszakérdeznék: melyik játék lenne reprezentatív?
A youtube videó pedig egy szemléltetés arra, hogy már erre is képes egy Intel IGP, nem a számérték a lényeg. Tehát rendszeres játékhoz dGPU? Igen! Na de milyen? Mert egy low end csak ugyanerre képes. Ne egy 1070-est hasonlítsunk már hozzájuk (gyurkikrisz: nem tud full HD max-on Mafia 3 60 fps átlaggal futtatni egy ilyen kártya, saját tapasztalat, így nem tudom IGP-től mit várnál :O )
Remélem azért lesz olyasvalaki is, aki a szöveges részt is elolvassa (ami a lényegnek szántam) és nem csak a diagramokat futja át!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#10) mcs válasza Speed® (#4) üzenetére


mcs
veterán

,,Az a gond, hogy szintetikus tesztekre fel vannak készítve a driverek többnyire..így fals a kapott kép."

Főleg az Intel HD 4600 és 3DMark, amikor több játékban még egy Radeon HD 4670 szintjét se hozza. Nálam meg van rángatva 1400 mhz-re a gpu, és a ramok is 2133on járnak, de így sem tudja behozni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Simon02 válasza Prof (#8) üzenetére


Simon02
tag

:R Ha valaki ad kölcsön egy ilyen, szívesen hozzáveszem! Sajnos csak ezek álltak rendelkezésemre.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#12) AxBattler válasza Simon02 (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

"az elemzésem célja nem az fps-ek lemérése, hanem a nyers erő bemutatása, erre való a benchmark"
És mire való a nyers erő? Benchmarkok futtatására, vagy játékokéra?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) netguru10 válasza AxBattler (#12) üzenetére


netguru10
aktív tag

Egyet kell,hogy értsek,kell a nyers erő! CPU-ból is és GPU-ból is,ha valaki játszani akar. :C
Na meg persze nem FHD-ben kell tolni. :P (1440p vs 4K)

CPU: Haswel/E (minimum)
GPU: Pascal (SLI)

Arbeit Macht Frei

(#14) flash-


flash-
veterán

támpontnak tökéletes cikk!

akik ellenvetéseket fogalmaztak meg a teszttel kapcsolatban, valahogy nem láttam tőlük se vga tesztet, se benchmarkot..szóval vélemény ide-vélemény oda, Simon02 segített itt sok dologban sok embernek, ellentétben azokkal akik kifogásolják a tesztet :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15) AxBattler válasza netguru10 (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez irónia akart lenni?

(#14) flash-
Meg is volt a mai "Ha nem tetszik, csinálj jobbat!"-fordulat. Köszi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Hát őszintén szólva én is játékokat vártam!
Nekem volt Intel HD 5000, most egy GTX 950m van. Hát ég és föld a különbség, a GTX 950m-mel pl. az új Doomot FHD-ban High beállitásokkal 30 - 40 FPS-el tudom futtatni. Ezt megnézném hogy csinálná meg valaki a HD 5000-el...szerintem sehogy. :D

itt valaki HD 530-al teszteli, minden lowon van neki...ja, s Vulkan API-val nem is működik.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#17) mcs válasza flash- (#14) üzenetére


mcs
veterán

Igaz, hogy régi benchmark, és különböző procikkal készültek, de nálam pont ez mutatja a valóságot:

[Radeon HD 4670]
[Intel HD 4600]

Ráadásul a HD 4600nak nincs hardveresen támogatott multisampling élsímítása, ezért bármennyi szerest is teszek rá, összefossa magát az emuláció miatt.

[ Szerkesztve ]

(#18) dementor


dementor
senior tag

Ez valahol várható volt. Nagyon régóta IGP-s procikat használok teljes megelégedéssel. Igaz játszani nem igen szoktam.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#19) Pete55555 válasza Speed® (#4) üzenetére


Pete55555
addikt

Pontosan... Felveszi a versenyt az IGP egy 15 ezres VGA-val, de csak az az IGP, ami a 120 ezres prociban van. Kösz intel :W

...Szeretem leracsniztatni...

(#20) ivana válasza ittakary (#1) üzenetére


ivana
Ármester

Teljesen mindegy ha játszani akarsz akkor rendes GPU kell, aprón 20-25 környékén van HD7850, illetve GTX 750.

(#21) Cifu válasza Pete55555 (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

A cikket köszönjük szépen! :)

Annyiban egyetértek Pete55555-el, hogy rohadt mókás i7-es procikat összemérni low-end VGA kártyákkal. Aki megengedheti magának, hogy 100e Ft körül procira költsön, az majd fillérezni fog a videókártyán? :F

@Pete55555: Azt viszont meg kell jegyezni, hogy egy i3-6100-as prociban is ugyanilyen HD 530-as IGP van (pardon, 1150Mhz helyett csak 1050Mhz-en fut max.). Oké, az is 33-34e Ft, de mégis elérhetőbb az átlag felhasználónak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Fred23 válasza Cifu (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

Már a G4500-ban is HD 530 van -az is 1050MHz-en-, és az csak 20k. ;)

"Végezetül kijelenthetjük, hogy a 15 ezer forintos kategóriát utolérték az IGP-k!" Ez viszont akkor igaz csak, ha az új árakat nézzük, viszont használtan, de garival vehetsz már 15 alatt R7 250-et GDDR5-tel, ami alkalmazástól függően olyan 30-50%-kal lesz erősebb az Intel HD 530-nál. Mondjuk nem mindenütt lehet már kapni olyan gyenge karikat boltban, mint amik az Intel nevezett megoldásának szintjén állnak, jellemző, hogy most R7 240-nél nincs már készleten gyengébb.

A szintetikus tesztek mellé szerintem is elfért volna néhány játék, annak meg aztán nagyon tudtam volna örülni, ha valamilyen linux alatt is teszteltél volna párat, és összehasonlítod a Windows alatt mért értékekkel!

Egyébként az igaz, és a tesztből is látszik, hogy egy HD 530 mellé tényleg nem érdemes 15 alatt VGA-t venni, mert szinte kidobott pénz lenne, ha a játék is szóba kerülhet. Én még az R7 250-et se venném egy HD 530 mellé/helyett, ha valóban jobban is járnék azzal; inkább gyűjtenék egy 260x-re / GTX 750-re legalább.

[ Szerkesztve ]

(#23) Fred23


Fred23
nagyúr

Valaki tényleg tesztelhetne linux alatt is, elég érdekes eredményeket lehet kapni:


:(

(#24) Taranti válasza Cifu (#21) üzenetére


Taranti
senior tag

Lehet, hogy valakinek munka miatt kell az i7, és néha játszik ezzel-azzal, szóval nem teljesen indokolatlan a gondolat. Másrészt a "megengedheti magának" kategória is ezerféle lehet, gyanítom a PH!/Logout közösség nagy része is hosszan agyal és utánaolvas, hogy a pénzéért a legoptimálisabb megoldást kapja.

Szerintem fogadjuk el a tesztet olyannak amilyen, ahogy valaki írta, viszonyítási alapnak jó. (Plusz ott voltak a PH! tesztek, ahol HD5750 az IGP-k ellenfele, ami ugyebár következő lépcső.) Szóval össze lehet rakni ezek alapján egy képet, ez a teszt érdekes kiegészítő a puzzle-höz. :)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#25) Simon02 válasza Fred23 (#22) üzenetére


Simon02
tag

A teljes konklúzióban leírtam, hogy igazából a 15 ezres alatti kategória az, amit már azért nem érdemes megvenni, mert nem nyújt értékelhető különbséget (a tesztemben a gts450 is megverte az IGP-ket, de azért a 10-20%-kért nem éri meg +130 watt fogyasztás).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#26) Simon02


Simon02
tag

A tesztet, elemzést tényleg csak azért írtam, hogy a nyers erejüket összehasonlítsam.
DE! Mivel ekkora igény mutatkozik rá, lemérem őket pár játékban és kiegészítem a cikket (sajnos csak a gt630 és HD 530 fog szerepelni).
Eddigi mérésekben egyébként a végeredmény köszön vissza.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#27) Taranti válasza Fred23 (#22) üzenetére


Taranti
senior tag

Nah, kicsit megelőztél, (R7 250 ~ HD5750), de a GTX750Ti valóban a "belépő" manapság. Persze ez is relatív, én pár hónapig használtam GT730-GDDR5 kártyát átmenetinek (Kepler, 384/902MHz/64bit) és amit gyakrabban játszunk a fiammal multiban, Rocket League+Football Manager 2016 simán vitte FHD max grafikán.

Simon02 (#26) Most igazán sajnálom, hogy közben eladtam a GT730-ast, odaadnám tesztre. :(

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#28) Cifu válasza Taranti (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőőő.... Nem tudom, talán van ilyen, de hány százalék lehet a PH! átlagnak? 0,0001%?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) R3wind


R3wind
csendes tag

Köszönöm a tesztet.

Belépő szintű VGA-t már tényleg rég nem érdemes venni. IGP terén először 10 évvel ezelőtt használtam az intel csodáját valamilyen Asrock lapon. Na, azzal alig döcögött el néhány dolog, szerencsére sok fejlődés történt az évek során. A mostani Skylakeben rejlő IGP-k szerencsére sokkal használhatóbbak. Játszani is lehet velük, de nem FullHD-ra vannak kitalálva. 1280x720, ennél magasabbra nem nagyon érdemes rakni a részletességet, viszont a legtöbb esetben (nem feltétlenül AAA címekre gondolok) mindent ki lehet maxolni a beállításoknál a HD 530 esetén. Szoftveres oldal is javult ahogy elnéztem, anomáliák kevésbé fordulnak elő, mondjuk idáig linux alatt vettem észre a víz megjelenítésénél némi "problémát". Windows esetén még nem láttam hasonlót. Sok komolyabb játékot nem próbáltam ki, csak néhány eredménnyel szolgálhatok.

GTA V: átlag tartotta a stabil 30fps-t közepes beállításokon, ritkább esetben bezuhant játék közben és megakadt egy pillanatra, de ez egy-két alkalomnál nem fordult elő többször. Multiról nem nyilatkozhatok.

Batman Arkham Origins: A 60fps megvolt, játszhatatlanra nem zuhant soha az fps. Nagyjából minden high-on, élsimítást nem kapcsoltam be.

Shadow of Mordor: Na ez a játék már megizzasztotta a rendszeremet, körülbelül mindent le kellett venni a legalacsonyabb beállításra, csak egy-két dolgot kockáztattam meg mediumon. Emlékeim szerint nagyjából 30fps-t mértem, viszont maga a játék sajnos az ilyen beállítások mellett bűn ronda.

Assassin's Creed Rogue: Minden highon, élsimítás nincs, effektek kikapcsolva. Többnyire játék közben 40-50 fps-t mértem, a 60 is megvolt de inkább csak párbeszédnél. Töltésnél előfordult hogy leesett egy-két másodpercre 20 fps környékére az érték, de maga a játék simán játszható minden gond nélkül.

Régen mértem ezeket ezért a nagyjából körülbelüli értékek, kivéve az utóbbi, az mondhatni friss. Remélem segítettem azoknak akik nem teljesen voltak tisztában az újabb IGP erejével. Alkalmi játékosoknak, akiknek nem szempont a FullHD felbontás és néha tudnak csak leülni játszani biztos elég lehet ez is. Részemről megvagyok elégedve vele, eljátszogatok, de azért tervben van egy VGA beszerezése is. :)

(#30) Joci10 válasza R3wind (#29) üzenetére


Joci10
őstag

Csak egy gondolat az ilyen "alkalmi játékosok" dologhoz (vagyis általánosan is lehetne írnom a reagálást): én is alkalmi játékos vagyok, de ha leülök a gép elé, és játszani akarok, akkor nem tolerálom se a lassúságot se a visszavett grafikai beállításokat. Viszont vannak ismerőseim is, akik meg rengeteget játszanak, és ők meg (főként a sebesség miatt) visszaveszik a látvány-beállításokat. Vagyis én inkább az 'alkalmi' jelzőt lecserélném egy 'alacsony grafikát tűrő' jelzőre; hiszen az alkalmiság nem azon mutatkozik meg, hogy FC-t futtatok 800*600-ban; hanem csak annyiban, hogy nem jut rá annyi időm (így csak alkalmanként jutok hozzá), de megy normális felbontásban, normális beállítások mellett.

Ezt a cikkre felvetítve: aki szeretne 'normális' grafikai beállítások mellett és 'normális' felbontáson játszani a mai (vagy tegnapi) játékokkal, azoknak kell a különálló VGA kártya (és nem az alsó szintből, hanem a középtől); aki viszont bírja az alacsonyabb grafikai beállításokat (vagy csak sok évvel ezelőtti játékokkal játszana), annak meg bőven elég az integrált grafika is. De -ismét említem- köze nincs az alkalmiságnak az igényességhez. ;)

(#31) _Atesz


_Atesz
addikt

Nagyon jó lett a teszt, köszönet érte. :R
Egy minimális hiányérzetem van, jó lett volna látni régebbi és mai játékoknál hogyan teljesítenek a versenyzők. A szintetikus tesztek nem mindig állnak párhuzamosan a valósággal.

(#32) d@vee


d@vee
őstag

Egyetértek azzal, hogy nem szabad venni 15 rugó alatti VGA-t, ha csak alkalmi játékra kell és van egy "erősebb" Intel is a prociban. Az én öreg I3 3110M procimban egy Intel HD 4000-es van, az Assassin's Creed Rogue Medium/High (árnyék medium, élsimítás kikapcsolva) keverékkel szépen elfutott 35fps átlaggal, 1366x768-ban. Csodálkoztam is rajta rendesen, mikor véletlen az Intel VGA-val indult a játék, hogy teljesen elfogadhatóan fut.
Aki meg elvan az ilyen Cod4, CS1.6/Source/Go, több éves játékok heti 1-2 órában gamingeléssel, teljesen pocsékolás pénzt kiadni egy normális videókártyára.
De aki meg nincs megelégedve a 720p és alacsony grafika párossal, hiába ritkán játszik, vegyen egy A8-as, vagy A10-es AMD APU-t, annak a GPU részében már komolyabb kraft van.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#33) GeryFlash


GeryFlash
veterán

30% javulás két generáció közt szánalmas, és még azzal jönnek, hogy ma már egész korrektek az Intel IGP-k. Ugyanolyan hulladékok relatív teljesítményben mint 5 éve.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) Dr. Romano válasza d@vee (#32) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ilyesmit kategorikusan kijelenteni nem szabad. Ha 15k alatt talál a Zember valami űber dílt akkor arra rá kell vetődni.
Pl. én pont egy hete újítottam be egy ref. GTX 580-at 18k-ért. Ennyiért bőven ár/performane bajnok jelenleg.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35) Kansas válasza GeryFlash (#33) üzenetére


Kansas
addikt

30% szánalmas? Hol voltál te az elmúlt 5 évben? A legújabb GTX-ek se hoznak többet az eggyel régebbi szériához képest, az AMD se, a procikról nem is beszélve - nem tudom, mikor volt utoljára 30% különbség két Intel CPU-generáció között...
A relatív teljesítmény meg szvsz nem számít, nem a dGPU-kat kell elkapnia az IGP-knek, hanem ott kielégítö teljesítményt nyújtani, ahova szánják őket, többnyire 768p és 900p-s notikban, meg irodai gépekben, casual(+java, flash) vagy régebbi játékokra.
Senki épelméjű nem vár tőlük jó teljesítményt új AAA címek alatt FHD-ban.
A cikkben is tesztelt belépő szintű VGA-kat viszont úgy tűnik, sikerrel szorították ki a piacról, egyik gyártó se adott ki abba a szegmensbe dVGA-t az új generációban.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) d@vee válasza Dr. Romano (#34) üzenetére


d@vee
őstag

A használt piac más kérdés, ott persze el lehet gondolkodni a 15 rugós vga-n, pl. HD 6850, vagy GTX560, szigorúan mindkettő a 15k-s lélektani határ alatt van.
De mikor újonnan ilyen GT720, meg ilyesmi kategóriákat lehet kapni, nem hiszem, hogy megéri.
Akkor inkább + 30k és egy R7 360

[ Szerkesztve ]

Ja

(#37) Dr. Romano válasza d@vee (#36) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Persze, ha csak az újonnan beszerezhető végéákra gondoltál akkor igaz.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) GeryFlash válasza Kansas (#35) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,30% szánalmas? Hol voltál te az elmúlt 5 évben? A legújabb GTX-ek se hoznak többet az eggyel régebbi szériához képest, az AMD se, a procikról nem is beszélve - nem tudom, mikor volt utoljára 30% különbség két Intel CPU-generáció között..."

Jól van mester, ennél nagyobb kapufa ma már nem igen lesz, ajánlom keressél rá egy 2016-os illetve 2014-es VGA palettára, és hasonlítsd össze mi a difike a 760/770/780 meg a 1060/1070/1080 között. Nem tudom hol éltél de sok internet nem lehet ott. :U Lásd kivel van dolgod, segítek hol nézz szét: [link]

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#39) Ed3r_X_ válasza GeryFlash (#38) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Attól mert most az egyszer ennyit léptek előre, akkor minden évben ezt várod el? Gratula. A 2014-es VGA paletta meg inkább a 9xx széria volt, nem? Legalábbis a 970/980 jött október felé.

30% az szerintem igen is baromi jó eredmény, akárhogy vesszük.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#40) Kansas válasza GeryFlash (#38) üzenetére


Kansas
addikt

Azért az megvan, ugye, hogy a 10x0-es GTX-ek előző generációja a 9x0-es?
És igen, szétnéztem:
1080 - kb. 25%-ot ver a 980Ti-re
1070 - OK, ez úgy 45% a 970-hez képest, de igazából ez inkább a 980 utóda, arra meg nem ver rá 25%-nél többet.
1060 - ennek a 970-et mondják elődjének, ahhoz képest a 10% is épp hogy összejön

A Radeonoknál valamivel látványosabb a fejlődés, ha a számozás szerint párosítjuk(360-460, 370-470, 380-480), de ott meg az előző generációkban nem ugrált akkorákat emlékeim szerint - HD 5xxx és HD 6xxx között gyak. 0%-ot, azóta meg mostanáig úgy 30-35% generációnként.

De mindegy is, még ha nem így lenne, akkor is 30% fejlődést egy év alatt szánalmasnak mondani... mintha megetted volna a marketingdumát, hogy minden 50-100%-ot gyorsul évente... lelked rajta, de gyanítom, hogy évről évre csalódni fogsz jó ideig.
Bárcsak tévednék ebben ;)

(#39) Ed3r_X_: Meg hát az, hogy mennyit léptek előre, függ attól is, mihez képest, egyébként egyetértünk

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#41) GeryFlash válasza Ed3r_X_ (#39) üzenetére


GeryFlash
veterán

A csíkszélesség csökkentése miatt tudtak annyit lépni a VGA-knál. ugyanilyen csíkszélesség csökkentés volt a Haswell (22nm) és Skylake között (14nm). Mire használták fel ezt?? merthogy nem a CPU részére az biztos. :C
Nevetséges, külföldi fórumokon (anadtech, tom's hardware, reddit stb.) érdekes mód mindenkinek teljesen világos, hogy az Intel továbbra is csak ugatni tud erről meg preziket csinálni, valóságban a HD3000-4000-4600-530 között végig nüansznyi javulások voltak, miközben a CPU részen még annyi se. Ha az AMD idén jövőre kiad végre valami értelmes APU-t normális CPU szálakkal akkor lehet majd pislogni, hogy hol tart az a hulladék Intel IGP. És még csak AMD fan/Intel hater se vagyok, csupán a bullshitelés zavar (főleg ami PH-n Abu-tól megy, ha igaza lett volna 3-4 éve, akkor ma már nem használnának a gamerek dVGA-t (meg a FIFA-t se lehet átültetni PC-re dVGA-ra, hát ez a jóslat is majdnem bejött...)

Kansas: Az igen. 1080-nak nem a 980 TI az elődje, hanem a 1080. 1060-nak nem a 970 az elődje hanem a 1060. Komolyan ne csináljuk már... Arról nem beszélve, hogy én két évnyi, illetve 2-vel korábbi generációt hasonlítottam össze, Haswell és Skylake között volt a Broadwell.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#42) Ed3r_X_ válasza GeryFlash (#41) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Próbáltad is? Mert HD 2500-3000-4600-at én igen, és hát ég és föld volt.

Intelnek CPU részen nincs mit reszelni szerintem, erősek. GPU-ban meg én láttam fejlődést. Amúgy az is megvan, hogy nem feltétlen arra használták ki a csíkszélesség csökkenést teljes egészében, hogy fejlesszenek? A TDP csökkenése is ott van a generációk között.

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#43) GeryFlash válasza Ed3r_X_ (#42) üzenetére


GeryFlash
veterán

igen próbáltam. Nézd meg Notebookcheckneten, az aktuális év játékai változatlanul ugyanoylan szarul futnak az adott év Intel IGP-jeihez képest. Azt tudja 2015/6-ban az 530 amit 2011-ben a HD3000. Akkor le voltak szarozva a PH-n, most már meg azt mondják az 530-ra, hogy ,,egész jó".

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) Ed3r_X_ válasza GeryFlash (#43) üzenetére


Ed3r_X_
nagyúr

Nézted a mai játékokat? Mert az optimalizálatlanság melegágya amúgy.

De az összehasonlításod is fura. Azt állítod be, hogy nincs fejlődés, holott szerintem van, de a gépigény is változott vele együtt (néha kicsit úgy érzem, hogy exponenciálisan).

“Songbird, Songbird, see him fly, drop the children from the sky. When the young ones misbehave, escorts children to their grave. Never back-talk, never lie, or he'll drop you from the sky!”

(#45) GeryFlash válasza Ed3r_X_ (#44) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem azt mondtam hogy nincs fejlődés, hanem azt, hogy az évenkénti fejlődésük annyira kevés mint amennyit a piac amúgy is törvényszerűen fejlődik, így a játékok gépigénye is. Emiatt ugyanúgy használhatatlan szarok mint régen voltak. Amivel nincs probléma, csak ne adjuk már be ezt az ,,Intel IGP-k" már nem is rosszak dolgot, mert de, azok, Mobázáson meg CS-Go-n kívül semmire nem jók. Majd a 2017 közepén jövő Raven Ridge megmutatja, mi számít ,,okénak", és kifújja az Intel IGP-k nóziját.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) _Atesz válasza GeryFlash (#45) üzenetére


_Atesz
addikt

Az Intel a HD Graphics vonalat multimédiás célokra fejleszti, nem AAA játékokhoz. Ha ezt sikerül elfogadni, akkor már nem is fáj annyira.
Az AMD fejleszt játékhoz is APU-t, de kérdéses számomra, hogy találnak-e széles bázist, akit ez érdekel.
1. aki nem akar játszani komoly játékkal, annak elég a HD Graphics
2. aki akar, az meg 99%, hogy venni fog DVGA-t.
Anyagilag is csak egy szűk ársáv, ahol ajánlottak az AMD APU-s megoldásai.

[ Szerkesztve ]

(#47) GeryFlash válasza _Atesz (#46) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nincs ezzel baj, csak azzal, hogy hetente jön ki egy cikk a világ megváltó új Intel generációról, ami ugyan CPU-ban semmi fejlőedést nem fog hozni, de az IGP hihetetlen fejlődésen megy át. Aztán nem. Nincs azzal baj, hogy az Intel HD-k semmire nem jók, csak ne akarjuk azzal megindokolni az évenkénti generáció frissítést, hogy mert az IGP most odab*sz.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) _Atesz válasza GeryFlash (#47) üzenetére


_Atesz
addikt

Szépen fejlődik az IGP vonal. Nézd meg a táblázatot, a HD Graphics 530 a GTS 450 szintjén van, az Iris Pro meg az R7 260/360 szintjén.
Ez azért pozitív, de akkor mégegyszer, ezeket nem AAA játékokhoz szánják.
Ami inkább bosszantó, hogy pl. egy olcsóbb prociba nem rakják bele az Iris Pro-t.

(#49) Kansas válasza GeryFlash (#45) üzenetére


Kansas
addikt

"Nem azt mondtam hogy nincs fejlődés, hanem azt, hogy az évenkénti fejlődésük annyira kevés mint amennyit a piac amúgy is törvényszerűen fejlődik, így a játékok gépigénye is"

Ja, hogy neked nem az a bajod, hogy nem fejlődnek, hanem az, hogy nem fejlődnek gyorsabban, mint a dGPU-k, így nem hozzák be a lemaradást? LOL. ;] Belátható időn belül ez nem fog megtörténni szvsz(nem is tűnik úgy, hogy ez cél lenne), kár erre várnod.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) GeryFlash válasza _Atesz (#48) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem akarom már szétoffolni ezt a topikot ezrét ez lesz az utolsó hsz-em, abban egyetértünk hogy az Intel tudna csinálni értelmes IGP-t ahogy azt látjuk az Iris-ek esetében, de a gyakorlatban mindig hulladék GT2-t raknak be, olyan procikba is amit 3-400 ezres laptopokba raknak bele. Gyakorlatban tehát ugyanolyan vackokat csinálnak mint 2011-ben 2011-es színvonalon.

Kansas: Nem behozni kéne, hanem faragni a lemaradáson, ha már a CPU részhez az utóbbi 4-5 évben semmit nem fejlesztenek (igaz, nincs is komolyabb indok rá). Mondom, majd meg kell lesni a Raven Ridge és a Coffee Lake közti szakadékot.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.