Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) chris-v


chris-v
senior tag

Hasznos és érthető írás, de 1-2 fotó vagy kép a telefonról előtte, utána, közben, elfért volna. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#2) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Hasznos cikk, de nem tudom hogy a telefonon aktív-e a KNOX bootloader. Ha igen, akkor potenciálisan garancia elvesztésével járhat a gyári ROM lecserélése (KNOX bit beállítod 0x1-re). Legalábbis nálam ez volt a két-három éves S4 Minimen, mikor lecseréltem rajta a gyári ROM-ot CM-re.

(#3) infectedmann válasza PrometheusX (#2) üzenetére


infectedmann
őstag

Igen, ezért is írtam a cikk leges legelejére, hogy garancia vesztéssel járhat :)
Mivel nem tudok minden eshetőséget és esetet megvizsgálni, ezért nem tudom 100%-ra mondani, hogy mindenkinél ugrani fog a KNOX, de jobb ha felkészülnek az emberek, hogy benne van ez a rizikó.

[ Szerkesztve ]

(#4) PrometheusX válasza infectedmann (#3) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Jaja, egyetértek veled, lehetséges hogy ugrik a gyári garancia. :) Ha naiv fejjel nem frissítettem volna az S4 Minit és utánaolvastam volna hogy pontosan mit is csinál az update, akkor még mindig meglenne a szoftveres garanciája (ami amúgy már lejárt, de kb. egy évvel ezelőtt veszítettem el mikor még garis volt). Lehet célszerű lenne a cikked elején egy mondatban kicsit kitérni a KNOX bootloader jelenlétére, és ezzel is figyelmeztetni az embereket rá hogy van ilyen szoftveres védelme a Samsung telefonoknak.

Amúgy én most SlimKAT ROM-ot használok (XDA link), Micro Gapps csomaggal. CM-et is kipróbáltam másfél éve (nightly, 5.1.1), de sajnos - mivel nem élvez elsődleges támogatottságot a telefon - sok volt a hiba és nem működött jól. Ezzel szemben a SlimKAT S4 Mini portja tökéletesen működik, atomstabil, bugmentes, nagyon megvagyok vele elégedve. :) Kicsit sajnálom hogy Nexus 5X-re fogok váltani, de hát ez van.

A telefonodon a CM küzd bármiféle problémával? Vagy elsődleges támogatottságot élvez így nem fordul elő a CM-mel olyan sok baj?

[ Szerkesztve ]

(#5) infectedmann válasza PrometheusX (#4) üzenetére


infectedmann
őstag

Az előző buildben csinált olyat, hogy képernyő feloldás után nem érzékelte az érintést, de már ez is javítva lett.

Az új buildben nem vettem még észre hibát.

(#6) kiki1976 válasza infectedmann (#5) üzenetére


kiki1976
újonc

Ha új verzió jelent meg, annak telepítését is ugyanígy végig kell csinálni mindent törölve, vagy lehet egyszerűbben is?

(#7) infectedmann válasza kiki1976 (#6) üzenetére


infectedmann
őstag

Helló!

Ha új verzió jelent meg, akkor a Factory Reset-et ki lehet hagyni, tehát a 11-es pontot :)

(#8) infectedmann


infectedmann
őstag

Sajnos a port fejlesztő nem tudja egyelőre megoldani, hogy az FM rádió működjön, illetve az utolsó frissítések óta az akku idő sem a legjobb, össze-vissza merül a telefon.

Én visszatértem a gyári rendszerre. Ha mégsem jönne hivatalos 6.0., akkor lehet később megint felteszem. Több, mint egy hónapot használtam, az nálam rekord portolt CyanogenMod esetébe :D Eddig csak bugos hulladékokkal hozott össze a soros.

(#9) Tocso76


Tocso76
tag

Kis segítség kellene. Szeretnék új romot tenni a telóra. CM13-at akarok, de a 9-es pontnál tovább nem enged és mindig failed a vége.
Ezt írja az odin.
<ID:0/035> recovery.img
<ID:0/035> NAND Write Start!!
<ID:0/035> RQT_CLOSE !!
<ID:0/035>
<ID:0/035> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

(#10) lehasználo


lehasználo
újonc

Mások nevében is nagyon kőszőnőm a részletes leirást!
Nekem elsőre sikerűlt feldobni a CM-et.
Végre elégedett vagyok a telefonommal, (szerintem a samsungos felűlet nagyon ronda).
:C :C :C
:R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.