Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

800MB szabad ram, ügyes, kimondottan ügyes.

Obyboy: Én kérek elnézést :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Obyboy válasza gerii (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Pontosabban 875MB

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3) janeszgol válasza gerii (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

De az csak 4 giga ram. Nem úgy volt, hogy hattal jön?
Amúgy most csak az alapszoftver van rajta? (Nem, tudok olaszul.) Mert akkor a 875mb karcsú. Amúgy 500 alatt mident kilő a TW. Arra vagyok kíváncsi ,hogy a TW elemei továbbra is kiemelt priorításban futnak? Mert akkor tök mindegy a ram használat, ami nem a TW eleme, azt kilövi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) dokee78


dokee78
félisten

Nekem tetszik,annak tudatában,hogy az eddigi TW felületeket nem szerettem.
Bár mindig Nova megy fel egyből,ha új készüléket veszek.

Viszont a menü és értesítési sáv megmarad így is.

(#5) kengyel


kengyel
nagyúr

Ami jelenleg az S7-en fut sokkal takarékosabb, viszont az újnak a felülete, nekem jobban tetszik.

kengyel

(#6) Gilberto válasza janeszgol (#3) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Ránézésre egy Note5-ön futott....

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#7) janeszgol válasza Gilberto (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Jaaa. Akkor szotrnó a kérdésem. (Nyilván arra is kijön az új droid, gondolom ezért is tesztelik azon (is?).)

Amit mutattak a videóban, az oké. Kíváncsi leszek a kezelhetőségbeli újdonságokra, ha lesznek. (Most nem az Android N képességeire gondoltam.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Viper26


Viper26
nagyúr

Gondolom az S6 vonal kimarad majd a szórásból, hardveres korlátokra hivatkozva..haha.. :DDD

Bár ne legyen igazam. :)

Pixel 7 | FR955

(#9) Dr. X


Dr. X
aktív tag

New Grace UX lehet az új neve. Az előző Noteos hírben ez van.

(#10) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Tetszik. Bár gondolom hamarabb látok majd az S8-asomon ilyet mint az S7-esemen.. :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) aelod


aelod
veterán

Nem bírtam végignézni annyira idegesítően tapicskol. 10 ilyen videóból 8 rohadt idegesítő számomra. Kapkod nyomkod ösze-vissza.
Amúgy a felület tetszik nekem. De több samsungot nem veszek :D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12) Szakiii


Szakiii
addikt

Samunak meg kellene venni a nova launchert. :D

(#13) darvinya


darvinya
titán

Semmi bevau, de ez annyi mit nagyra hizott materizált samsung.
Szép ilyen olyan animáció, csak legyen elég vas, bár TW mindent megeszik ami útjába kerül (a kis disznó).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14) Viper26 válasza Szakiii (#12) üzenetére


Viper26
nagyúr

Csak azt ne... :U :D
Az úgy jó, ahogy van.

Pixel 7 | FR955

(#15) RaveForce válasza Szakiii (#12) üzenetére


RaveForce
veterán

S7E az elso telo amire nem raktam launchert, a temaaruhaz eleg boseges es elegge atszab mindent amit egy mezei launcher nem tud :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#16) Aryes válasza darvinya (#13) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát persze. A Windows meg folyton fagy és nem biztonságos.

(#17) mekka_kola


mekka_kola
tag

1) Nem iMessage, hanem ChatOn/Hangouts szerű, ezek sokkal régebben készültek. iVakság off plz főleg egy állítólagos szakmai oldalon.
2) Ritkán adoptálják az új TouchWizet régi készülékekre, és azok közül is többségében csak ikon/színcsere van. Lehet így értették, de ne legyen igazam, azért az S7 legalább megérdemelne egy normális TW update-et.

(#18) mekka_kola válasza Viper26 (#8) üzenetére


mekka_kola
tag

Jaja, kevés benne a RAM, mindig ez a kifogás a kókány munkára. :-)

(#19) mekka_kola válasza gerii (#1) üzenetére


mekka_kola
tag

És ez kit érdekel? Komolyan senki nem vágja a "szakmai" fórumon, hogy működik a memory management??? Magyar IT, jaj nekem!

(#20) doooo válasza mekka_kola (#17) üzenetére


doooo
veterán

De tényleg.. ez az iMessage-ezés csak olaj a tűzre.

(#21) laci_csk válasza gerii (#1) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igy kellett volna irjad: "800MB ram üres, kimondottan ügyes." :))

Xperia XZ3

(#22) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Valószínűleg ezt a UI-t a későbbiekben a Samsung Galaxy S7 és S7 edge is megkapja majd

Az újabb UI funkciókat még soha nem adta ki a Samsung a régebbi készülékekre.

(#23) RaveForce válasza Parallaxis (#22) üzenetére


RaveForce
veterán

Az intelligens kezelo pl bekerult app formajaban a note4be is... de ezt tudhatnad :D game tuner is elerheto lett ra.. tehat lehet bizakodni igazabol :)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#24) Parallaxis válasza mekka_kola (#17) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nem iMessage, hanem ChatOn/Hangouts szerű, ezek sokkal régebben készültek

Valójában nem :)

iMessage: 2011. október 12.
ChatOn: 2011. október 14.
HangOut: 2013. május

(#25) Parallaxis válasza RaveForce (#23) üzenetére


Parallaxis
addikt

Meg a lock screen-es jegyzetelés is, de a komplex UI a témázhatósággal nem.

Egyébként lehet jobban jártunk volna, ha nem kerül bele a Samsungos Intelligens kezelő, hanem a Google által összehozott Doze funkció került volna be helyette (6.0.1.).

(#26) RaveForce válasza Parallaxis (#25) üzenetére


RaveForce
veterán

Na most ezt a lockscreenes jegyzetelesen meglepodtem mert ez regebben is volt csak nem ez a "sotet fajta", viszont ez igy mar eleg gyors, igaz sokat mar nem fogom hasznalni :D

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#27) Parallaxis válasza mekka_kola (#19) üzenetére


Parallaxis
addikt

És ez kit érdekel? Komolyan senki nem vágja a "szakmai" fórumon, hogy működik a memory management??? Magyar IT, jaj nekem!

Sokra mész a tudásoddal, ha nem érted miről van itt szó :D

Nem az a gond a Samsung UI-nál, hogy kevés a szabad memória, hanem az, hogy kevés a felszabadítható memória, mert a TouchWiz cuccait a rendszer folyamatosan a memóriában tartja magas prioritással, akkor is, ha nem kellenek és inkább a felhasználó által használt alkalmazásokat löki ki a memóriából, ha elfogy a szabad memória.
Note 4 esetén pl. hiába a 3 GB memória, csak 800 MB-1 GB-al képes gazdálkodni a felhasználó, a többit a rendszer és a Samsung UI lerabolja.
Konkurens gyártók kevesebb memóriával is jobban tudnak gazdálkodni.

(#28) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Még mindig nem tudják elfelejteni ezt a UI-t.. Akkor korrektül debloatolják szépen és még egy csipet optimalizáció, aztán jó lesz. Bár nehéz kiirtani az emberekből a TouchWiz fóbiát, belőlem se lesz egyszerű.

Finn the human

(#29) RaveForce válasza Matada2.3 (#28) üzenetére


RaveForce
veterán

Mondjuk annyira alig van rajta bloat hogy meg a gyari zene es video lejatszot se rakta ra a samsung :) Microsoft office cuccai vannak pl rajta amik amellett hogy hasznosak, akar torolhetoek is... gyorsasagra villamgyors... tehat ez a fobia kb addig el amig nem kezdik el hasznalni, hanem a hatereknek kell valami amit puffogtassanak onigazolasul ;)

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#30) Matada2.3 válasza RaveForce (#29) üzenetére


Matada2.3
veterán

Remek, alig várom, hogy kipróbálhassam majd valamilyen készüléken. Most néztem végig a videót, tényleg nem olyan katasztrofális eddig, viszont ami hiányzik még nagyon, az valamiféle desgin váltás. Oké, hogy most már material stílusú, de még mindig hiányzik nekem valami új a főmenüből és az app drawerből..

Lehet csak én vagyok finnyás :B

Finn the human

(#31) Kasya válasza bulikavagyok (#10) üzenetére


Kasya
nagyúr

Egy szó... XDA ;]

(#32) Aryes válasza Parallaxis (#27) üzenetére


Aryes
nagyúr

Írj már egy példát légyszíves állandóan futó TW alkalmazásra?

(#33) petrson válasza RaveForce (#23) üzenetére


petrson
senior tag

Jaja, bizakodjunk, hogy egy idei csúcsmodellbe talán kegyeskedik a Samsung integrálni az új UI-t!

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#34) RaveForce válasza Matada2.3 (#30) üzenetére


RaveForce
veterán

A fomenu es az app drawer... az nem ugyanaz? :D

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#35) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Egy iMessage szerű csevegő annyira kell, mint egy falat kenyér. Így sincs már elég ingyenes üzenetküldő szolgáltatás. Az iMessage is akkor parasztvakítás, régen mesélte az ismerősöm, hogy áh, ingyen lehet vele küldeni üzenetet, persze, csak azoknak, akiknek iPhone-juk van. :D Gratulálok egy netes üzenetküldő alkalmazás. :C

Megyen!

(#36) Matada2.3 válasza RaveForce (#34) üzenetére


Matada2.3
veterán

Neeem, nekem a főmenü az a lapozható oldalak a főképernyőn és az appdrawer pedig ahol az összes app van. :) Bár az én telefonomban és sok másban ez egy és ugyan az, lehet nálam van fogalmazási hiba. :B

Finn the human

(#37) RaveForce válasza Matada2.3 (#36) üzenetére


RaveForce
veterán

Jaaa ertem hat a kezdooldalakat vegulis olyanra szabod amilyenre akarod, anno eljatszottam novaba a mindenfele bukfencezos atmenetekkel de mar egy ideje ott se
.. :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#38) Matada2.3 válasza RaveForce (#37) üzenetére


Matada2.3
veterán

Az a korszakom 4.0-4.3-ig tartott, de szép is volt.. :)

Finn the human

(#39) Bass válasza Szakiii (#12) üzenetére


Bass
addikt

Vagy a xiaomit esetleg a honort es lenne hozzaerto szoftos brigadja 😃

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#40) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kicsit szebb mint a jelenlegi.

(#41) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Nem úgy volt hogy elhagyják a TouchWiz nevet?

(#42) Fejvadi válasza Fitzgerald (#41) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mi lenne helyette?

(#43) Fitzgerald válasza Fejvadi (#42) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Azt nem tudom, de néhány napja olvastam valahol hogy nem TouchWiz lesz a neve az új UI-nak.

(#44) doooo válasza Fitzgerald (#43) üzenetére


doooo
veterán

Itt is írta valaki feljebb: New Grace UX

(#45) Aryes válasza aelod (#11) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem a klasszikus vicc jutott eszembe a fickóról:
Használati utasítás az olasz telefonfülkékben:

1. bal kezével emelje le a kagylót
2. tárcsázzon
3. jobb kezével kezdjen el beszélni

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Nem rossz.

De aki használt több TW-t az észrevehette hogy az utóbbiak bizony sokkal jobbak lettek pl a belassulós S3-éhoz képest.

Nekem az S6-on sincs vele gondom szépen működik.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#47) Fejvadi válasza Fitzgerald (#43) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi. Pedig eddig se a név volt a nagyobb gond.

(#48) atike


atike
nagyúr

Akkor ezért lesz még több ram a samukban...? :DDD ;]

Azt lenne már jó látni, hogy bemutatnak egy jó, egyszerű és gyors felületet ami kevesebbet eszik mint az elődjei...

(#49) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Na, szép a dizájn.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#50) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Szerintem nem néz ki rosszul, nekem tetszik.. A sok fehér meg az AMOLED nem a legjobb, de ez van. Van egész jól kinéző egy kezes mód is, az sem árt egy nagy telefonra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.