Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Ha a platform töredezettségét sikerül leküzdeni, már egy nagy lépéssel előrébb vannak.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#52) RAZERXX válasza qisqaqas (#51) üzenetére


RAZERXX
tag

Félelmetes majd lesz ebből skynet :)

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#53) Peter Kiss válasza WinPho (#47) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Persze, bármelyik másik lejátszó rendesen kezeli ezeket (Windows Phone, Windows, Linux, de szerintem még almás rendszeken is minden okés lenne). Ami érdekes, hogy sokáig ebben is jó volt, majd egy frissítés után nem kezelte rendesen.

(#54) Giovan! válasza Bici (#48) üzenetére


Giovan!
addikt

De akkor mégis milyen cikkek jelenjenek meg,ha egyszer a szerencsétlen portált Mobilarénának nevezték el?Mégsem cikkezhetnek atomtengeralatjárókról...

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#55) South Velen válasza peestee83 (#25) üzenetére


South Velen
addikt

Én is megannyi droidos teló után próbáltam be egy 735-öst, de 3 nap után földhöz csapkodtam volna és ez nem csökkent 2 hét után sem..Benyaltam a dumát, hogy gyorsabb és stabilabb mint az android. Hát rohadtul nem. Attól, hogy baromi idegölő pontocskákkal fedi el azt a tengernyi időt, míg betölt az app, attól nem lesz gyorsabb. Viszont az app betöltési idő, multitasking elbújhat egy hasonló hw-jű droidos telóhoz képest. A menü szép gyors, húha. Az alkalmazáskínálatot meg a nevetségesen felépített menüt meg se említem.

Mondjuk látom te Xperia U-ról váltottál, úgy más a helyzet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56) Namelesske válasza South Velen (#55) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem véletlenül mondom, hogy függetlenül 50 ezer felett esélytelen a Windows Phone. Pedig igazi "msbérencwpfanboy"vagyok.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#57) #16820480 válasza Namelesske (#56) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mégsem vagy igazi msbérenc ;] Miért lenne esélytelen? Lehet benne jobb hardver, kamera, több memória, akármi, amitől 50-nél többe kerül. Attól még simán megérheti.

(#58) Plazmacucci válasza Namelesske (#56) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja csak 100e alatt mindegyikben ugyanaz a hardver. Akkor 50 felett mitől lesz gyorsabb?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Nem mindegy, hogy portolható (=ha az írója akarja, akkor kevés szüttyögés után le lehet fordítani win10-re is), vagy futtatható (=felteszem az -apk-t wines telóra, az meg fut rajta). Az első esetben az alkalmazások töredéke próbál meg átkerülni, annak jó része sikertelenül, láttunk már ilyet. A második esetben meg valószínűleg virtuális géppel lehetne megoldani, ami jó lassú.

Tanulság: Androidra android programokat, winre wines programokat. A világuralomra meg térjünk akkor vissza, ha lesz a másik 2 rendszerrel összemérhető forgalma.

(#60) jacis


jacis
nagyúr

Azt hittem valami nagyobb durranás lesz a cím alapján :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#61) Zedz


Zedz
addikt

Aztán a Google hümmög egyet, majd kijön a saját asszisztense, ami akár még gyorsabban is fejlődhet mint a Cortana. Kíváncsi vagyok mi a valódi céljuk ezekkel a lépésekkel.

(#62) Bici válasza Giovan! (#54) üzenetére


Bici
félisten

Nincs semmi baj a cikkel, csak arra döbbenek rá mindig, hogy mennyire más az én környezetem, mint amerre halad a világ 99%-a.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63) Воланд válasza Zedz (#61) üzenetére


Воланд
titán

a googlenak van sajat asszisztense. a cel meg teljesen vilagos: elso kor: az ms-nek teljesen mindegy, hogy milyen eszkozt milyen operacios rendszerrel hasznalsz, amig az o szolgaltatasait hasznalod. masodik kor: majd kovetkezo kutyuvasarlaskor megfontolod, hogy windows-os eszkozt vegyel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#64) jacis válasza Zedz (#61) üzenetére


jacis
nagyúr

Nem vagyok benne biztos hogyy majd hoznak ellene valamit, mert szerintem a kutyának nincs szüksége ezekre a fejlesztésekre. Kíváncsi lennék a WP userek hány százaléka használja....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#65) Kriza


Kriza
őstag

Outlookos emailcímet használok mailezésre (az Outlook.com az M$-hez tartozik, Gmailben nem volt épeszű regisztrálható cím), és a Microsoft Outlook appot androidon. Jópár év alatt azt nem voltak képesek megoldani, hogy a címlistát szinkronizálja mindkét irányban a telefon és az Outlook. :W Néha a levelek sem jönnek. Szóval engedtessék meg, hogy szkeptikusan kezeljem a nagy bejelentést, és egyelőre a marketingbullshit fiókba rakjam. Pár év múlva visszatérhetünk a témára, de sejtem akkor is milyen nyögvenyelős lesz majd.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#66) Namelesske válasza Plazmacucci (#58) üzenetére


Namelesske
addikt

"Ja csak 100e alatt mindegyikben ugyanaz a hardver." Azért ez erős költői túlzás.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#67) kolosanyi válasza jacis (#64) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én használom. Hangtárcsázásra, meg ha épp mosásban van a ruhám, akkor remek emlékeztetőket lehet vele beállítani, hogy ne hagyjam a gépben a cuccaim. :D

(#68) Plazmacucci válasza Namelesske (#66) üzenetére


Plazmacucci
félisten

640-730-830 és variánsai mind ugyan az a soc és ram, csak a körítés más. Lefedik az 50-100e kategóriát. Hol tévedek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#69) kolosanyi válasza Plazmacucci (#68) üzenetére


kolosanyi
veterán

De hát a WP-nek nem kell erősebb hardver!!4 ;]

(#70) Zedz válasza Воланд (#63) üzenetére


Zedz
addikt

Van, csak annak nincs "személyisége". Aki pedig erre fogékony, az el tud ájulni az ilyenektől. Igazából úgy az egészre kíváncsi vagyok, nem csak erre a Cortanas dologra. Ugye rengeteg minden felraktak már Githubra, nyitnak a Linux felé, nyitnak a fejlesztők felé. Lehet rájöttek, hogy elrohant mellettük a világ, és ideje végre lépést tartani a korral? Vagy egy nagyobb dolgot készítenek csak elő? Mert bevallom őszintén szimpatikus amit csinálnak, az új vezetés óta szerintem pozitív irányba halad a Microsoft hajója. Csak valahogy nem tudok hinni nekik. Gondolom ha kijön a Windows 10 akkor kiderül pár dolog.

"majd kovetkezo kutyuvasarlaskor megfontolod, hogy windows-os eszkozt vegyel."

Amíg a szolgáltatónál a jól menő márkákra fogják rábeszélni az embert, addig vergődhet akárhogy a Windows (Mobile) Phone.

(#64) jacis: Amíg nem annyira népszerű addig nem is kell lépniük semmit, mert ez a Cortanas dolog tényleg csak egy szűk réteget mozgat meg. De ha veszünk egy optimista forgatókönyvet, ami szerint a személyi asszisztensek rohamosan népszerűek lesznek, a Cortana legyen mondjuk a top1, akkor a Googlenek ez egy kényelmetlen dolog lehet, hogy a saját rendszerükön is ott van a konkurencia terméke.

Én a Remind me funkciót néha használom. ;]

(#71) Namelesske válasza Plazmacucci (#68) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát csupán a legfontosabb dolgot felejted le a hardverlistáról. A kijelzőt. Meg a megjelenési dátumot meg a RAM méretét.

Nézzük így:
530 s200 512MB 480p tn
535 s200 1GB 480p ips
630 s400 512MB 480p CB IPS
635 s400 1GB 480p CB IPS
735 s400 1GB 720p CB AMOLED
830 s400 1GB 720p IPS CB

640 s400 1GB 720p IPS CB

Csak azért mert most kijött egy 60 ezres telefon ami annyit tud mint tavaly a midrange. So what.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#72) kolosanyi válasza Namelesske (#71) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szóval a megjelenési dátum az hardverelem? ;]

(#73) Plazmacucci válasza Namelesske (#71) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most látom, hogy te azt írtad, hogy 50e felett esélytelen. Ez akkora hülyeség, hogy egyből arra reagáltam, mintha azt írtad volna, hogy 50e-ért esélytelen. :DDD Bocsi tényleg én néztem be.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#74) cellpeti válasza Pearce (#4) üzenetére


cellpeti
veterán

Inkább úgy mondom, hogy a megbízhatóság és a Here és a Cortana miatt is veszi.

Nokia Lumia 735 - 75k
Nokia Lumia 640XL - 65k

Teljesen jó készülékek, sok androidost megaláznak

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#75) Namelesske válasza Plazmacucci (#73) üzenetére


Namelesske
addikt

No problem. :K

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#76) zoo8800


zoo8800
veterán

A címet elolvasva az a gondolatom támadt, hogy ők ezt már rég megtették :D

rip and tear, until it is done

(#77) VIC20


VIC20
őstag

Cortana herével? Rossz párosítás...

(#78) South Velen válasza cellpeti (#74) üzenetére


South Velen
addikt

miféle megbízhatóság? :U

(#79) Attici válasza cellpeti (#74) üzenetére


Attici
őstag

Nokia Lumia 735 - 55k! :Y

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#80) azopi74


azopi74
addikt

http://www.neowin.net/news/microsoft-moves-deeper-into-android-territory-20-new-partners-to-ship-tablets-with-office-apps

(#81) stevewonder válasza VIC20 (#77) üzenetére


stevewonder
aktív tag

Vagy pont jó, mert így tud szaporodni ;]

(#82) Plazmacucci válasza Attici (#79) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lehet, hogy én nem értek hozzá, de ez a reáls ára, ennél többet egy ilyen kaliberű telefon nem érhet. Az lenne a váá ha 80-ért adnák.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#83) this is life válasza South Velen (#78) üzenetére


this is life
Ármester

Bocs a bele vauert , de nalam a l820 megbizhatoan stabilan mukodik, resuming illetve pottyozes csak elvetve van, semmi fc, reboot es tsai. Az igenyeimnek bosegesen megfelel a rendszer a bugyuta korlatai ellenere is. De hogy mi lesz a 820 utodja passz. Wp az tuti de hogy melyik, egyik sem fogott mg eddig.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#84) Attici válasza Plazmacucci (#82) üzenetére


Attici
őstag

Persze, hogy ez lenne a normális ára, de ritkán lehet normális áron vásárolni! :O

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#85) kolosanyi válasza Plazmacucci (#82) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem meg ennyit se ér a 640 árát figyelembe véve.

(#86) Plazmacucci válasza kolosanyi (#85) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jogos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#87) Piftuka válasza King Unique (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

"Cortana más rendszerekre nekem már kicsit erőltetett és túlzó, meg ez az egész "terítsük ki a hálót mindenre" dolog, amit MS leművel, de csinálják."

Pedig ez bizony zseniális elgondolás a Microsoft részéről. :K

Tetszik, hogy mernek kockáztatni; anélkül soha nem lehet igazán sikeres egyetlen vállalkozás, egyetlen ember sem.

A nem túl távoli jövőben kiderül majd, hogy igazuk volt-e. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#88) Piftuka válasza Bici (#48) üzenetére


Piftuka
veterán

"Furcsák ezek az igények, amiket az MS ki akar elégíteni.
Annyira más az a világ, amiben ők élnek, mint amit én látok magam körül.
[..]
Ezért furcsállom mindig az ilyen híreket."

Tetszik az a gyermeki naivitás, amikor mi magyarok azt hisszük, hogy irányítjuk a világ "folyását". :)

Igaz... a magyar piac is egy a sok közül a Microsoft számára, talán kellően fontos is, de azért ne hidd, hogy az átlag magyar emberek számítástechnikai eszközökhöz és technológiákhoz való viszonyulása adja a trendet, amely alapján a globális döntéseiket hozzák! :N

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#89) Bici válasza Piftuka (#88) üzenetére


Bici
félisten

Teljesen biztos voltam benne eddig is, hogy nincs semmilyen ráhatásunk, de arra mindig rácsodálkozom, hogy mekkora a különbség az igények között. És ez szerintem nem anyagi kérdés, mert ha csilliárdos lennék, akkor is zavarna, hogy naponta kell tölteni a telefonomat, és még pár hordozható eszközt, ezért valószínűleg nem vennék akkor sem ilyen kütyüket. Ráadásul nem is érzem hiányukat így hogy nincsenek ilyenjeim. A környezetemben lévő nálam jóval tehetősebbeken is ezt látom. A kezdeti kütyümánia szépen lecsengett és visszhúzódott.
Ez szerintem nem magyar - nem magyar kérdés. Nem is tudom mitől függ...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#90) lmisi


lmisi
senior tag

Szuper a kortána meg a gugli aszisztens, siri-biri is amíg munkába nem állsz egy irodába. Na onnantól kezdve lecsó, meg időd sincs rá. Otthon is klassz lehet csak az asszony néz rád hülyén és esetleg a kölkeid. Vezetés közben meg inkább vezess, max abook.
Egyébként tényleg jópofák, de mint eladásnövelő felejtős. Szintén jó ha a fontosabb ms app-ok megjelennek más platformokon, de emiatt ne várjon senki tömeges migrációt.
Mert ha működnek és jók akkor öröm bodottság, minek váltani??? ami esetleg hiányzott már az is megvan.
Ha meg nem működnek jól, fizetős lebutítottak a portolt ms cuccok, akkor tuti nem fognak váltani.

(#91) calocsay válasza User64476 (#44) üzenetére


calocsay
tag

Én ezt úgy élelm meg, hogy Naponta azt kérdezik tőlem, miért is nem vettem én is wp-t? Hogyhogy neked nem omlik össze? Nálad sose akad? Én csak egy kajla mosollyal az arcomon azt mondom: Miért nem vettél normalis telefont és mentél a tömeg után? Azzal lezarom a 735-ömet és zsebre teszem.😉

[ Szerkesztve ]

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#92) sz.balazs.95 válasza Bici (#89) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Életkor ill. beállítottság kérdése szvsz.
Én mondjuk, ha tehetném, talpig lennék kütyükkel, na nem mintha alapból nem. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#93) David75 válasza lmisi (#90) üzenetére


David75
őstag

Az androidos outlook borzasztó szerintem, a wp-s outlook kb 1000x jobb tehát tegyük fel, nincs wp telefonom, akkor azt hinném hogy biztos wp-n is ilyen szar, a here adroidos változata ugyancsak szörnyű, elnavigált olyan bolthoz ami már réges rég nem létezik, miközben a google maps mutatta rendesen, hogy hol is van ez valójában. Még talán el is fogadnám ezt, ha Magyarországon történt volna, de egy angol kisvárosban ez elég kinos. (érdekes a wp-s here-el mindig tökéletesen meg voltam eléedve)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#94) Воланд válasza David75 (#93) üzenetére


Воланд
titán

az androidos outlook a regi acompli atnevezve, tul sokat meg nem foglalkozott vele az ms a felvasarlas ota. wp-n meg egyelore nincs outlook.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#95) David75 válasza Воланд (#94) üzenetére


David75
őstag

wp-s outlook alatt a gyári email klienst értem ami kb tökéletes. Az meg mindegy hogy mi az androidos outlook ha szar és az ms neve van mellette. Például én megrögzött hotmail és skydrive felhasznló vagyok, és direkt a microsoft-os hotmail kliens töltöttem le az "outlook"-ot mert gondoltam, hagyom a külsős szarságokat, úgy is az ms csinálja majd a legstabilabb és legletisztultabbat. Na azóta már inkább a type mail-t használom a hotmail fiokomhoz.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#96) tatararpad válasza Воланд (#94) üzenetére


tatararpad
őstag

De a WP10-zes Outlook nem olyan lesz mint most a droidos? Vagy csak én képzeltem be a hasonlóságot?

(#97) Воланд válasza tatararpad (#96) üzenetére


Воланд
titán

a gui hasonlo lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#98) Lacces


Lacces
őstag

Ez örömhír :) Így nyugodt szívvel léphetek le a Windows Phone vonalról. Engem pont a Cortana és a Here tartott vissza. (Cortana nekem bejön, igaz én angolul használom). Eddig ezek visszatartottak a váltástól...

[ Szerkesztve ]

(#99) peestee83 válasza Sdi (#29) üzenetére


peestee83
aktív tag

Sajnos igen. Nem babrálta, rossz volt. Raktam másik romot, rossz volt.....
Mikor váltottam, nyugodt ember lettem :))

Cor ne edito

(#100) South Velen válasza peestee83 (#99) üzenetére


South Velen
addikt

Xperia U... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.