Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Namelesske


Namelesske
addikt

Nekem nagyon tetszik ez az új Microsoft.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#2) edari


edari
őstag

Nem értem mi értelme van ennek. Most mindent kiadnak ami egyedivé tette a WP-t? Először a HERE, most meg ez.

(#3) anulu


anulu
félisten

Cortana jöhet :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Pearce válasza edari (#2) üzenetére


Pearce
aktív tag

És szerinted hányan fogják most használni a Cortanat? Az volt a wp nagy fegyvere? Vagy a Here? Amikor felröppent a hír, hogy lesz Here más platformokra is, akkor is elkezdtek sokan jajveszékelni, hogy most mi lesz?, a wp fő ütőkártyája, stb. És mi lett? Semmi. Aki akart, az már úgyis lewarezolt valami másik navigációs szoftvert.
Aki a wp mellett dönt, az szerintem nem a Here és nem is a Cortana miatt teszi, hanem maga a rendszer, a megbízhatóság és hogy 100k alatt is kap használható telefont. A többi csak résztényező, de nem a fő indok.

[ Szerkesztve ]

(#5) sz.balazs.95 válasza edari (#2) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az az értelme, hogy így nem csak azok tudják használni a Microsoft szolgáltatásait, akik Microsoftos platformot használnak, hanem sokkal több ember.

Másrészt pedig ha mondjuk valaki Androidon Microsoft szolgáltatásokat használ Google vagy valami más helyett, akkor sokkal könnyebben tud majd Windows 10-re váltani.

tl;dr: Ökoszisztéma-építés.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#6) Воланд válasza edari (#2) üzenetére


Воланд
titán

csak es kizarolag a here meg a cortana miatt eddig sem tul sok wp fogyott, ezek multiplatformma tetele nem sokat ront a wp helyzeten. sot, a cortana igy peldaul javulni fog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Namelesske válasza edari (#2) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyszerű a képlet. Ha egy szolgáltatás használóinak a száma potenciális több millióról ~milliárdra hízik, akkor sokkal gyorsabb iramban lehet fejleszteni például a Cortana-t, pontosabbak lehetnek a térképek, a több ügyfél, több pénz, több adat még jobb minőségű szolgáltatás, 25 giga helyett lehet 50 gigát kapsz majd ingyen stb.
Ha igazán jól megy a szekér lehet még több ingyenes minőségi szolgáltatást tudnak nyújtani aminek része a Windows operációs rendszer is.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8) King Unique


King Unique
titán

Cortana más rendszerekre nekem már kicsit erőltetett és túlzó, meg ez az egész "terítsük ki a hálót mindenre" dolog, amit MS leművel, de csinálják. :D

(#9) razzorr


razzorr
őstag

Jó az irány,remélem a mobilos rész is jobban fog terjedni és akkor nem egy lesajnált rendszerként fogják az emberek emlegetni,aki csak max.harmadik lehet a droid és ios után.

(#10) moleculez


moleculez
veterán

Mivel a fo eszkozom a wp-s telom, semmilyen google szolgaltatast nem hasznalok aktivan a droidos tabomon, onedrive, outlook fiok, onenote, etc... szoval batrabban vesznek majd az emberek MS dolgokat, mert nem lesznek kizarva semmibol...

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) davidsone


davidsone
addikt

hajrá tolják csak, ájfon alá is win-t :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#12) snecy20


snecy20
veterán

"Így tör világuralomra a Microsoft"

Miért, már eddig nem ezt tették? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) tatararpad válasza edari (#2) üzenetére


tatararpad
őstag

Előnye is lehet, például ha sokan használják a Microsoft szolgáltatásokat más platformon, akkor alacsonyabb költséggel tudnak váltani mondjuk WP-re. És hát szerintem jelenleg a WP nem abban az állapotban van hogy félnie kellene a részesedés vesztéstől, mert effektíve nem sok van neki. Ugyanakkor valóban, a differenciáló stratégiának ad egy stricipofont.

[ Szerkesztve ]

(#14) bzoley


bzoley
veterán

Nem nagyon látom itt a világuralmat sehogy sem. Fájl szinkron eddig is megoldott volt, csak nem OD-nak hívták. Photos, Music használhatatlanok, egyébként is létezik használhatóbb alternatívája. Cortana? Nem tűnik valami komoly dolognak. Valami hasznos ötletük nincs esetleg? Mondjuk már az is nagy szó, hogy képes megemésztani a gugli naptárat, gmail-t, contactokat, egyszer talán működni is fognak rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#15) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Nem bízzák a véletlenre, ezzel most tényleg nagyot guríthat az MS. Tetszik, de mégis kicsit félelmetes, hogy ekkora átjárhatóságot kínálnak. Gyanítom a félelem elmúlik, amint használni kezdi az ember. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16) BulletBill27 válasza davidsone (#11) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Nana, azt azért nem kéne :N

(#17) davidsone válasza BulletBill27 (#16) üzenetére


davidsone
addikt

;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#18) sz.balazs.95 válasza BulletBill27 (#16) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a végén még használni is lehetne valamire azt a telefont. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#19) BulletBill27 válasza sz.balazs.95 (#18) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Appok nélkül csak papírnehezéknek jó, meg eleve szarcsempe, kell a francnak :DDD

(#20) Luck Dragon

A cortonát elfogadnám a tablámra. , és kíváncsi leszek hogy sikerül végbe vinni az Android appok használatát. Hajrá wp10. :C

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Szép ez meg minden, de ha továbbra sem sikerül erősebb telefon eladásokat produkálni, továbbra sem fognak késztetést érezni a fejlesztők, hogy WP-re is portolják az appokat. Valamiért úgy érzem, továbbra sem tudnak majd beleszólni az iOS-Android harcba. Aztán ne legyen igazam.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#22) Namelesske válasza szabogabor10 (#21) üzenetére


Namelesske
addikt

Én is így érzem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#23) lexter00 válasza Pearce (#4) üzenetére


lexter00
őstag

100 ezer alatt??50 ezer alatt is nagyon jó,használható telefon van Wp-ből.Pl Lumia 640.

(#24) Attici


Attici
őstag

Hajrá! Úgyis Lumiát szeretnék venni! :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#25) peestee83 válasza BulletBill27 (#19) üzenetére


peestee83
aktív tag

Papírnehezéknek? Erről kérdezz meg WP-t használókat is. Anno Androidos voltam, heti (napi) szinten küzdöttem a telefonnal. Lassan 1 éve van meg, és komolyabb gond nem volt.
A csempés felület rossz? Nem hiszem. Elsőre szokatlan, de már imádom. Minden könnyen, egy kézzel elérhető.

Az MS jó úton halad, a rendszer egyre jobb lesz. Cortanara kíváncsi leszek, és a többi újdonságra is. :K

Cor ne edito

(#26) sz.balazs.95 válasza peestee83 (#25) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem a fórumtárs máshogy értette. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Cortana ftw. Majd a win8.1 tabomon bizonyíthat ha jön a 10.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

XBox Music Windows Phone-on is hulladék. :U

(#29) Sdi válasza peestee83 (#25) üzenetére


Sdi
addikt

Biztos, hogy az android volt ott hibás ? Sokan használják, küzdelem nélkül, fél kézzel :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#30) WinPho válasza Peter Kiss (#28) üzenetére


WinPho
senior tag

Nekem, mióta 735-öm van, egész használható, már-már gyorsnak mondható. Mondjuk egy szinte széteső 620 után minden villám.

(egy tipp: indítsd kereső alól a zenéket, én úgy szoktam és pillanatok alatt elindul egy album, szám, lejátszási Iista)

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#31) m1lan


m1lan
őstag

Ha hasonlóan jó lesz az Androidos Xbox Music app, mint a WP-s, akkor inkább ki se adják...

8.1 frissítés után a falnak tudtam volna csapni a Lumia 520-at, amikor 1,5 perc alatt jutottam el a zenelistáig, aztán ha böngészés közben albumot akartam váltani, a nagy pontpontpontozások közepette összef*sta magát az egész.

Ettől függetlenül a Microsoft megoldásait sokkal többre tartom minden téren, az Androidban egyenesen utálom, hogy a Google minden sz@rságát rám erőlteti.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Tényleg nagyot dobhat ez a win 10, csak kár hogy már nem fogok a gépemhez drivereket találni..

Finn the human

(#33) Plazmacucci válasza Matada2.3 (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha veszel 110 ezerért jövőre egy oem windowst, kapsz hozzá egy notebookot :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) sz.balazs.95 válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az ajándék ofiszt és vándrályv tárhelyet se felejtsd el. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#35) Matada2.3 válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


Matada2.3
veterán

Már futok is a boltba.. :D

Finn the human

(#36) capulet75


capulet75
addikt

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#37) #06658560 válasza edari (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

A here közkinccsé tételéhez az MS-nek sok köze nem volt.

(#38) Peter Kiss válasza WinPho (#30) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nálam gyors, semmi baj nincs vele, csak épp a számokat nem tudja sorrendben lejátszani. Minden más player meg tudja oldani ezt a hatalmas problémát, csak ez nem. :W

(#39) Amacs válasza razzorr (#9) üzenetére


Amacs
aktív tag

Engem addig nem érint, hogy lesajnált rendszerként tartják nyilván, amíg a használt programok, szolgáltatások működnek, vagy jönnek ki hozzájuk a javítások.

(#40) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon ötletes dolog ez, hogy windowson fog futni minden app, ios és droid is, ez hatalmas dobás tőlük

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#41) sz.balazs.95 válasza capulet75 (#36) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#42) RazorShark válasza razzorr (#9) üzenetére


RazorShark
csendes tag

Ismerőseim között egyre elterjedtebb, android után a többség wp-t vagy iphonet vesz (valamiért ;] )

jó a neved

[ Szerkesztve ]

-by the order of Sithis

(#43) Воланд válasza enginev3.0 (#40) üzenetére


Воланд
titán

nem fog ios app futni windows-on. ahogy droidos sem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) User64476 válasza RazorShark (#42) üzenetére


User64476
őstag

Érthető, az iPhonenak még mindig megvan a villantásfaktora... A WP meg ilyen elhajlósoknak van, aki szereti ha naponta megkérdezik, hogy miért nem vett rendes telefont, és bizonygathatja hogy ez neki mennyire pont tök megfelel :D

(#45) speed471


speed471
aktív tag

Jót nevettem. Világuralom meg win10....

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#46) capulet75


capulet75
addikt

Ómájgád. Kezdődik a szokásos kombat az ájfos, droid, ablakfón szentháromságban. Why? A páromnak Nokia 920-a van, imádja a térképét, az útvonaltervezőt ami még azt is megmondja ha aznap terelték el a forgalmat (nem Magyarország), az xbox liveot meg még 84234 dolgot. Én az One-t használom, totál jó hogy bármire konfigurálhatom, van végtelen+1 variáció. Mondjuk a szifont pont nem értem, volt és sz@r, de ez megint csak szubjektív, és nem szólok le azért senkit mert épp meghurcolják Steve Jobs emlékét az 5-6 collos telefonjaikkal. ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#47) WinPho válasza Peter Kiss (#38) üzenetére


WinPho
senior tag

Nah, ilyenről még nem hallottam. ID3 tagek rendesen ki vannak töltve?

Egy időben nekem is volt nemrég bajom a XM-kal, a felhőből lementett számokat meg úgy bármit nem volt hajlandó lejátszani. Egy HR és egy SD kártya formázás úgy néz ki, megoldotta. VLC ezidőalatt lejátszott mindent rendesen viszont.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#48) Bici


Bici
félisten

Furcsák ezek az igények, amiket az MS ki akar elégíteni.
Annyira más az a világ, amiben ők élnek, mint amit én látok magam körül.
Lehet, hogy emiatt nem értem soha a microsoft lépéseit.
Az ismerőseim pont leszokóban vannak a tabletről, és az okos telefont is egyre kevesebb feladatra használják.
Előjött újra a HTPC, meg a laptop, és egyik-másik újra asztali gépet vett.
Én rá sem szoktam a mobil eszközökre, mivel a tizedik alkalommal, amikor nem tudtam használni, mert lemerült, akkor döntöttem úgy, hogy nem erőltetem ezt az irányt, inkább megvárom, míg hazaérek, és elintézem az aztali gépen. Én tuti nem fogom naponta töltögetni az eszközeimet, évek alatt nem tudtam megszokni, és sok ismerősöm sem.
Ezért furcsállom mindig az ilyen híreket.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó lesz ez az irány, szolgáltatásokra gyúrnak, nem az exkluzivitással akarják eladni a termékeket (ami láthatóan nem megy annyira). Mondjuk annyira nem érint a dolog, mert van még ugyan egy droidos táblám, de alig használható, olyan lassú (2012-es N7), kb csak utazás közbeni filmnézésre van még meg.

Remélem viszont lesz majd több szolgáltatás és szofver is más platformokra, vagy megoldják, hogy tudjon egyéb termékekkel is szinkronizálni. Asztali gépen linux fut, nem lenne rossz mondjuk könyvjelzőket vagy böngészési előzményeket szinkronizálni telefonnal, bár nem is olyan életbevágó dolog.

(#50) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

"énekel egy dalt" itt már el is vágta magát nálam :P :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.