Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Nagyon, nagyon remélem, hogy ebből nem lesz divat. :(
Pusztán csak erőforrás pazarlás semmi másnak nem érzem.

(#2) MartOOn válasza vicze (#1) üzenetére


MartOOn
addikt

ha nem (nagyon) megy a teljesitmeny es a fogyasztas rovasara akkor en el tudnam viselni a tobbi teloban is. artani nem arthat. :D

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#3) Mustaros


Mustaros
aktív tag

ha valaki vesz egy 50 colos TV-t , akkor megértem , hogy igyekszik 4k-sat venni... A telóknál meg csak azért 4k-s gondolom , hogy többet tudjanak kérni érte :D.. mert sok értelmét nem látom.. Fullhd-s telóm van , de az is overkill..

(#4) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Szerintem még korai a 4k, elég lett volna jövőre vagy két év múlva ellőni. Most jöhet minden gyártó a saját 4k telefonjával, ami új flagshipet jelent mindenkinél. A felbontás meg nem minden, kíváncsi vagyok tesztekben meg fogja e közelíteni a Note 5 vagy az iPhone 6S kijelzőjét.
Remélem az alkalmazások és rendszer felbontásának állítását megoldják a többiek, mert még a 2k-t is túlzásnak érzem mobilban netezésre.
Ja és a káva, az lehetne egy csöppet vékonyabb oldalt.

(#5) B1T3


B1T3
addikt

Már a QHD is – mondhatni – túlzás, a 4K pedigszimplán röhejes. Esetleg VR-hoz jó (mondjuk oda még erősebb hardver kéne), de valljuk be, ha elkezd terjedni ez a nevetséges hozzáállás, hogy belepakolják a 4K kijelzőt a telefonba, csak hogy nekik is legyen olyan (ahogy a QHD-val is volt), akkor a vásárlóknak úgyis csak (optimistán) max. 0,5%-a veszi a VR miatt, a többiek meg azért, mert a csúcskategóriában nem nagyon van más. Amúgy hétköznapi felhasználóként Full HD-ban is vannak szép panelek még 5,5" környékén is, míg QHD-ban is csúnyák (lásd G3, ahol számomra zavaró szöveget olvasni), szóval ez kizárólag az erőfitogtatásról szól jelenleg a Sony részéről, mivel már nem igazán lehet nagy innovációval előrukkolni. Mindezzel nem is lenne baj, csak nagyon tartok attól, hogy ebből is trend lesz. A Sony nekem pont azért volt szimpatikus az utóbbi időben, mert nem erőltette a QHD-t, hanem megmaradt a FHD-nál. Erre pont a 4K kijelzővel próbálják felhívni magukra a figyelmet, aminek a terjedésétől (a mostani technológiai „vívmányok” közül) leginkább tartok, mert azzal csak azt érnénk el, hogy hiába az egyre és egyre erősebb SoC-k, maga a teljesítmény egy helyben toporogna, mert ami pluszt hoz a hardver, azt a felbontás le is nullázza (ahogy a Note 3 után a Note 4 sem hozott forradalmat a TouchWiz futtatásába).

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

tyüha....
oszt ezt egy Snapi 810 kihajtja úgy hogy nem lesz belölle fözölap?

(#7) doooo válasza ctvagyok (#4) üzenetére


doooo
veterán

Ne tudom, mennyit változott a képernyő minősége, a felbontástól függetlenül, de azért erősen kétlem, hogy a fentebb említett két mobilt lekőrözné...
A Snapi 810 teljesítményében is kételkedem.. ha legalább egy Exynos 7420 szintű chipset lenne benne (ami persze jelen pillanatban rajta kívül még nincs)... talán ha vártak volna vele néhány hónapot.. és időhúzásképpen, most mutatatták volna be a Z3+-t... :U De túl sok a "ha". Már teljesen mindegy. Nemsokára minden kiderül.

(#8) mtcob


mtcob
senior tag

Ha már egy prémium verzión gondolkodtak, várhattak volna ezzel egy pár hónapot és akkor 820+4GB RAM, 4K kijelzővel (esetleg kapacitív tollal és hozzá tartozó szoftveres extrákkal) ütött volna
Ez így kevés lesz, főleg a felárért cserébe, arról nem is beszelve hogy erősen kétlem hogy elég lesz a 810 neki :U

[ Szerkesztve ]

(#9) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Egy dolog nem fejlődik, az akksik. Ha ilyen felbontások és hardverek lesznek, lassan már óránként tölteni kell a telefonokat, vagy powerbankokkal mászkálni ami nevetséges. Kitalálhatnának már valami "okos megoldást". ;]

(#10) MartOOn válasza M0Dair (#9) üzenetére


MartOOn
addikt

Fejlodik az is csak a fogyasztók meg gyorsabban.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#11) joey04


joey04
titán

Lirion kivételével szerintem mindenki hülyeségnek és feleslegesnek tartja ezt szerintem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Nagyon fontos volt. Azon kívül, hogy bikára zabálja a teljesítményt (cpu->akku), semmi értelme, szabad szemmel észre se lehet venni a különbséget ilyen pici felületen....vicc...marketingszlogennek viszont kiváló 5let. Jeah, the first 4k mobile by sony...yeeeah :C

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#13) roli543


roli543
őstag

Szerintem elég nagy katyvaszban van a Sony eladások terén, így kellett valami, ami ki emeli a mezőnyből, és szerintem sikerült is. Az alap z5 és compact társa az ujjlenyomatolvasón kívül nem nagyon fejlődött, a kamerákra kíváncsi leszek. Szóval én drukkolok a Sonynak nagyon :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#14) AS


AS
félisten

Most mar tudjuk mi lesz e a s7 lg g5 be xd

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#15) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Csalódás... 8K-ra számítottam!

Minden szavam magánvélemény!

(#16) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

a snapi810 speckoi közt csak én nem látom a 4k kijelzők támogatását?

bocs megvan

na ez lesz majd az igazi SOC teszt is :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Innováció.... *facepalm*

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) V.Dave


V.Dave
senior tag

most a sony akkor 3 havonta mindig új zászlóshajót dob piacra?

Xiaomi mi 8 6/128

(#19) cuebler


cuebler
senior tag

jó lenne, ha a 4K felárát el lehetne költeni hasznosabb dolgokra - ram, erősebb antenna vagy akksi, felvágósoknak titán ház :), etc... már látom is, ahogy újgazdag pistike a szakmunkásképzőben mutogatja a barátainak, hogy 4K, vazze. nézik-nézik, de attól még mindig csak egy telefon...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#20) isti215


isti215
tag

A sony erre is 2 nap üzemidőt igér átlagos felhasználás mellet.Hát kíváncsi leszek.Illetve nem fog ez akadozni??

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#21) atikó


atikó
őstag

Jo lett, es vegre a hangero gombok lejebb csusztak!

(#22) Kékes525


Kékes525
félisten

Telefonon a 4k felbontás a teljesítmény rovására mehet csak. Majd ha lesznek sokkal jobb akkumulátorok, akkor persze megváltozik a helyzet. De addig...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) sefan67


sefan67
aktív tag

Nem vagyok a fejlődés ellen, de ha már feleslegesen 4K kijelzőt pakolnak a mobilba, akkor tehettek volna ugyanennyi giga RAM-ot is bele... Ha már a lúd 'prémium', legyen kövér prémium.
Azt már meg se említem hogy min. 5A akksit illett volna beleragasztani.

[ Szerkesztve ]

(#24) petipetya


petipetya
nagyúr

Ezzel akart villantani a Sony?

"nincs rá lezsóidő"

(#25) aprokaroka87 válasza Kékes525 (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

elvileg a snapi810 kitudja hajtani
bár lehet hogy snapi820 lesz a véglegesben
mondjuk az meg ugyebár csak 2016-ban jön

(#26) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Be van itt mindenki csokizva a Snapi 810 miatt. Olvassunk már kicsit utána... Mikor csak bejelentés előtt állt a soc már akkor azzal hirdették, hogy 4K ready, 4K 3D gaming stb. Gyártó honlapján is kiégeti a retinát a 4K. Mellesleg ez a főzőlaposdi is unalmas... Ha egy snapdragon 800 bírja a 4K felvételt és vissza is tudja azt játszani, plusz támogatja a külső 4K-s megjelenítőt, akkor egy sokkal erősebb 810 nehogy ne legyen már elég. Sírunk-sírunk de sose nézünk utána semminek.

[ Szerkesztve ]

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#27) MeGabee


MeGabee
senior tag

Lehet hogy csak én öregszem,vagy a szemem romlik,de nekem a HD kijelző is bőven elég.A telefon az telefon,nem azon fogok filmeket nézni....
TV-ben viszont jöhet a 4K :D
Amúgy nagyon tetszetősek lettek az idei Sony-k,ez a minimalista desing nekem nagyon bejön.(Eddig is bejött)

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#28) medica


medica
senior tag

Az árdrágítás egyik vadhajtása

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#29) calocsay


calocsay
tag

Legalább annyira értelmetlen, mint az iPhone retina kijelzője mobilba. 4-6" között növelni a pixelszámot értelmetlen. A rövid videókhoz a HD és FullHD bőven elég, ott se látsz pixelt szemüveggel se. Egy 42"-os TV az más, de ez így csak ürügy, hogy vedd meg a legujabbat, de semmivel nem leszel előrébb.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#30) aprokaroka87 válasza Seangaijin (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az a külső 4k kijelző
itt viszont a beépitett lesz a 4k
de pl a snapi800 már valóban volt 4k tv-ot támogatás,ám a belső kijelzőt "csak" QHD-ig támogatta

tulajdonképpen ez lenne adott esetben a Snapi810 igazi éles tesztje.

(#31) Seangaijin válasza aprokaroka87 (#30) üzenetére


Seangaijin
senior tag

Én se állítottam, hogy a belső volt 4k, hanem hogy a külső ;) A puding próbája az evés, ahogy te is mondtad, ez lesz az igazi teszt a 810-nek.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#32) a.sebi


a.sebi
őstag

Én támogatom a kijelző felbontás növekedést , de egy prémium ciccba 4 gb ram kell és 128gb belső tárhely, a kijelző premium lett , de a többi csak egy átlagos felsőkategoriás cucc !

(#33) cappa72 válasza petipetya (#24) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem úgy tűnik? ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#34) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Király, most majd a többi gyártó is követni fogja ezt,mert nehoigy már nekik ne legyen...

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#35) kkdesign


kkdesign
senior tag

És nekem már a Lumia 820-am kijelzője is szép :D pedig nem is hd :D ... na meg a kis 55centis tv-m ami full hd, nekem az is gyönyörű :D nem értem sokaknak mi ez a 64k kell a telefonba mert különben már nem elég nagy az e-penisem sztori.... Persze kutatólaborokba, egyetemekre, virtuális valóság termekbe igenis fejlesszenek nyugodtan, meg fejlődjön is a technika, de ésszerű variánsokat is dobjanak piacra, pl 5' fullhd. Több mint elég LENNE egy átlagjúzernek aki villogni akarna és ezzel nyerne akku időt, erőforrást. Deháááát SAJT. :D

(#36) atike


atike
nagyúr

Van bármi értelme ekkora kijelzőméretű eszközbe ilyen felbontást rakni...? Gyakorlati előny...? Nem semmi, hogy képesek vagyunk rá, oké, jogos. De van ennek bármi vélt vagy valós előnye...? Gondolom milyen erőforrás igénye lesz... :U

(#37) Oppenheimer válasza MartOOn (#2) üzenetére


Oppenheimer
veterán

de, kurvára árthat. drasztikusan növeli az appok ram-szükségletét, és akku-gyilkos.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#38) gerii válasza Seangaijin (#26) üzenetére


gerii
addikt

A vas lehet hogy elbírja, de az Android nem.

(#39) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Most akkor ez a széria lesz az Ultra helyett? Nem várható csúcskategóriás nagy méretű Sony? Ez a cucc pedig nagyon szimpatikus lenne 1-1.5 collal nagyobb kijelzővel. :/

(#40) Lirion válasza joey04 (#11) üzenetére


Lirion
addikt

Szerintem elég lett volna a QHD is, de a hozzáértő szakemberek szerint bőven van létjogosultsága.

Amúgy ahhoz nem kicsi ego kell, hogy kijelentsd, ki mit tart vagy nem tart feleslegesnek. Arc az van..

(#39) NecroPedo
+1.5 collal már tablet lenne, nem telefon és nem is phablet.

[ Szerkesztve ]

(#41) Luck Dragon

Erő és technológiailag tökéletes volt hogy a Sony mire is képes, nekem nagyon tetszik és minél hamarabb szeretnék róla egy MA tesztet. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#42) cappa72 válasza atike (#36) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van bármi értelme ekkora kijelzőméretű eszközbe ilyen felbontást rakni...?
Szerintem nincs.
Természetesen irányított fejlesztési erőltetés megy.
Nekem laikusként úgy tűnik, hogy az optimalizáció helyett a "tegyük fel, hogy végtelen hardverünk van" felé megy az út. Ha pedig egyvalaki megcsinálja, akkor a többieknek utána kell menni, mert lemondanak a márkáról, hogy "nem fejleszt", részvényvesztés, gazdasági visszaesés, mutatószámok romlása... Amolyan fejlesztésgazdasági korbács ez.
Ennekutána kötelessége a gyártóknak villantani, hogy "helló! mi is meg tudjuk ám csinálni!" Aztán hogy ennél többre ténylegesen futja-e terméktámogatásra, az már más.
No és persze kell nyomni az ötéves tervet, a látszólagos piacgazdaságban.

Ebből a telefonból (is) hiányzik valami. Talán az Ericsson. ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#43) balgab84


balgab84
aktív tag

Brutal jo lett! Szegeny iphone, meg csak most gondolkodnak a 2GB-os ramon.

(#44) kkdesign válasza balgab84 (#43) üzenetére


kkdesign
senior tag

Teljesen másképp kezeli a ramot mindegyik rendszer iOS-WP-Droid-BB szóval alaptalan a CSAK 2gb :) meg az apple az apple :D el kell adni az ájfón 7et is jövőre 2 és fél giga rammal egetrengető bejelentéssel :D

(#45) cappa72 válasza balgab84 (#43) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szegeny iphone, meg csak most gondolkodnak a 2GB-os ramon.
Nem kell őket félteni. A célhardver célszoftver páros jobban optimalizálható, mint a szerteágazó hardver+droid összetétel.
Tehát nem biztos, hogy a 2GB RAM-mal elkéstek. Vélhetően teljesen más a RAM-kezelés, stb...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46) razzorr


razzorr
őstag

Tejóisten!Ezt meg minek? Ez lesz az új trend mostmár? Mert aki 2k kijelzőt tesz a gépébe,az már nem lesz menő. Így szépen elérkeztünk oda,hogy ez lesz az alap high endben. Meg egy permetező méretű akku szép krokodilbőr szíjjal felrakva a hátadra. De jobb ha alapból adna ajándékba a Sony egy powerbankot szupergyors töltővel,mert hogy ezzel a kijelzővel a hardver kora délutánra leszívja a telepet,már ha használja is az ember, bár egy okotelefon azért van hogy használjuk. Még mindig ráz a hideg.

(#47) AndyRich


AndyRich
csendes tag

Egész eddig mindenki ekézte a Sony-t, hogy semmi újat nem villant a csúcskészülékeikbe!
Majd minden egyes fórumon azt lehetett olvasni a Z3 ill. Z3+ esetében is, hogy hát ez kevés lesz, mert pusztán akku üzemidővel, vékony készülékházzal, új procival (810) nem lehet itt már piacot szerezni!
Most meg itt a 4k kijelző, s erre jönnek a kommentek, hogy ez meg má' túl sok, ez meg má' minek, stb
Hihetetlen a magyar ember :DD
Nekem egyébként a teljes "Z" sorozat meg volt a Z3-ig, jelenleg is azt használom, s maximálisan meg voltam ill. vagyok elégedve mindegyikkel.
Egyébként a víz és porállóságot hajlamosak sokan elfelejteni, pedig ez egy olyan innováció ami szinte a Sony védjegyévé vált, s egy praktikus, nagyon életszerű funkció, amivel évek óta veri a konkurenciát a márka!
Én pl idén nyáron több víz alatti felvételt csináltam a gyerekeimről medencében, úgyhogy ez a gyakorlatban is jól működő dolog, s a vízben nincs túlmelegedési probléma sem, nem áll le a kamera :)) :)
Meg úgy tűnik a Z5 prémiumnál sincsen, nézzétek meg róla a videót a neten ahol 10 perces 4K videót készítenek vele!

(#48) vicze válasza cappa72 (#45) üzenetére


vicze
félisten

Nem sok köze van az optimalizációhoz, inkább a hiányzó multitasking miatt kell kevés RAM, ahogy WP-n is.

(#49) balaaazs


balaaazs
senior tag

Nem saját magkat szivatják meg azzal, hogy 3 féle Z5 -öt dobnak piacra?

¯\_(ツ)_/¯

(#50) joey04 válasza Lirion (#40) üzenetére


joey04
titán

évek meg a rutin

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.