Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeltaPower


DeltaPower
őstag

a hátsó porszűrő szivacs profi munka :DD

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

LOL, haverom pont ugyanilyen gépet vett bontóban 1k-ért vagy 5 éve. :DD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Azért ott a gépaláírásban GPU-nak nevezni a Cirrus-Logic-ot... hát felszisszentem :D

Egyébként jó kis gépezet. Nekem is van itthon egy Dell Optiplex PC (PIII 500MHz, 384MB RAM, ATi Rage). Igaz nem felkvőházban és nem is éppen kicsi, de jó szolgálatot tesz nekünk is.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) alamuszi


alamuszi
senior tag

Jó lett a masina! Mi is használtunk ilyen gépet, az első , munkahelyemen, egy Windows 2000 Professional ment rajta, meg egy Provimax. Beállította a rendszergazda, és szerintem azóta is úgy megy ahogy akkor :D. Elpusztíthatatlan!!!, volt az eredeti is.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#5) fricz19


fricz19
őstag

ilyen gépek voltak a suliban...
régi szép idők.....

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6) forras2


forras2
őstag

Köszi az írást! :R

Őőőő 1 kérdés.... :U
Láttam ott 1 vga-t, amin Abit hűtés van.....szükséged van arra? Mármint a hűtésre? :U :B

(#7) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

én először azt hittem h az mmx-ből varázsolsz valamit, servert vagy valami hasonlót :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8) vd1992


vd1992
tag

tuti nemfog megsülni a táp? 1centi magas résen megy a levegő.....

(#9) baliii


baliii
senior tag

Vicces mod, jó lett, bár később én beruháznék egy házba, láttam a hardveraprón is pár jó kis fekvő compaq házat elég olcsón régebben :)

[ Szerkesztve ]

(#10) hcl válasza DeltaPower (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is faragtam ilyen gépből P3-ast, bár az nemlett ilyen szép (főleg a hátulja).
Én rendes álló kártyáknak csináltam bele helyet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Solfrutta


Solfrutta
tag

Jó írás, jó házikó... :K

...és kegyetlenül masszív! Én szabvány AT-hoz alakítottam át egy ilyent, lowprofile kártyákkal, nem öt percig tartott átfúrni a lemezt! :C

[ Szerkesztve ]

(#12) WD40 válasza vd1992 (#8) üzenetére


WD40
aktív tag

Biztos, már ment 2 napon keresztül folyamatosan is, és még mindig langyos volt.

forras2: Pü.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#13) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Jó kis gép, nekem is van egy :) Egy lomtalanításról szereztem, és szépen kipofoztam én is, csak én korhű alkatrészekkel (P1 200MMX proci, 64 MB RAM, Voodoo 1 3D gyorsító, SB AWE64 hangkártya, 2.1 GB Quantum Pioneer HDD, régi HP CD író - 1997 álomgépe :DDD ).

Amit video memóriának írtál, az valójában CPU cache modul. A video memória bővítést a videochip melletti foglalatokba lehet tenni

[ Szerkesztve ]

(#14) zolo96


zolo96
tag

Nekem is van egy ilyen vasam a szekrény mélyén. :)

(#15) lezso6 válasza GAI (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az idióta haverom 256 MB ramot tett bele, de asszem csak 192-t látott belőle, meg egy Soundblaster Vibrát. :D Meg akart szerezni bele még videomemria-bővítő kockát. :DDD

A cikkírónak: Most nézem, az a kivehető videomemória az nem inkább a burst cache (gyakorlatilag külső L2 cache)?

A videomemória ott van a chip mellett a lapra integrálva illetve még két kis bővítőhely van, ahova lehet rakni még.

szerk: ja, azaz, burst cache.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) misx


misx
senior tag

Azt hittem elsőre, hogy ebből a gépből akarsz valamit kihozni. Aztán látom csak a ház kellett. :DDD
Én a PIII-asom most akarom leselejtezni (második gépként van használva), mert már netezni is gyengusz néha. :)

(#17) petakpa1


petakpa1
őstag

Ahogy már többen is írták amit te VGA memória bővítésnek írsz az valójában külső L2 cache. A videómemóriát valószínűleg az alaplapra forrasztott kis socketek-be törtőnő memóriachipek behelyezése útján lehetett bővíteni.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18) WD40


WD40
aktív tag

GAI, lezso6, petakpa1: köszi az infót, átírtam. Sokat gondolkodtam először, mi lehet. Mikor arra a számra kerestem, ami a modulon van, videoramot találtam.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#19) Kris87


Kris87
aktív tag

Hali!

"lehessen rá mondjuk HDTV-t kötni, és ne csak kötéllel." Ez tetszett. :) Viszont akkor 2 giga ramod volt és egyébként 4 is elég mindenre? Ezt lehet, hogy nem értem! De lehet, hogy csak fáradt vagyok és nem tudok már olvasni. Egy ilyenen szépen megy az 1080p-s full hd film? Amúgy grat. az íráshoz! Üdv.

(#20) Blyan


Blyan
félisten

Az eredeti PC300GL szerelés és bővítése egy rémálom... Hányszor szídtam nagy kék tervezőinek az anyját. :DD

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#21) alamuszi válasza Blyan (#20) üzenetére


alamuszi
senior tag

Na igen a Small Form-Factor kialakításnak megvan a hátránya. Ugyanez a hp-compaq DC5200, az is egy krimi. :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#22) WD40 válasza Kris87 (#19) üzenetére


WD40
aktív tag

6 volt a gépembe, onnan került át 2 ebbe.

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.