Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Az írásban még elő forduló hibák lehetnek, vannak, azokat folyamatosan javítom!

(#2) Muton válasza bacsis (#1) üzenetére


Muton
addikt

hát ez nagyon komoly :C

viszont nem tudni, h meddig őrzi meg ezt a hőátadó képességét a lekvár. meg lehet, h egy adag hangya vagy darázs is beköltözik a gépbe

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3) vwpolopg válasza bacsis (#1) üzenetére


vwpolopg
őstag

ez de beteg dolog :DD :DD de nagyon jó, még ilyen teszteket! francba a vízhűtéssel, meg egyebekkel, a nagyi feketeszeder lekvárját a PC-kbe! :DD

(#4) lumber_hw


lumber_hw
csendes tag

"Nem akartam hinni a szememnek, mikor láttam, hogy ismét a feketeszeder lekvárral kent cpu"

Ez tisztára úgy hangzik, mintha valamilyen étel lenne. :C Amúgy jót röhögtem az írásodon, de mégis hogyan pattant ki az az ötlet a fejedből, hogy lekvárral kend be a processzort és úgy teszteld, ráadásul mindjárt három különböző ízesítésűvel? XD

(#5) bacsis válasza lumber_hw (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak 2ízesítésű van a barack és a feketeszeder!
Azért válaszottam 2fajta lekvárt is mert az egyik kicsit sűrűbb a másik meg hígabb, lett volna egy 3. eper lekvár de állogra egy az egyben mint a feketeszeder így az kimaradt
Az ötlet mondom úgy jött, hogy kíváncsi voltam hogy tényleg számít-e valamit, ha igen, akkor mennyit, és ha számottevő a különbség akkor majd jól megmutassam azoknak akik kinevettek!

(#6) Kephamos


Kephamos
addikt

Kéépet! :))

(#7) marcias


marcias
őstag

The brand new Cooler Master CPU Raspberry Edition! :C

Steam: marcias88

(#8) bacsis válasza Kephamos (#6) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnos képet nem készítettem, mit szeretnél látni, miről legyen kép? Megcsinálom!

(#9) durkonorbi


durkonorbi
tag

Nagyon jó!!! :C :C :C De szerintem csak átmenetileg, mert hosszabb távon (jópár sok óra után :) ) a lekvárból elpárolog a nedvesség, és valószínűleg csökken a hővezetőképessége ... de lehet a visszamaradó kisebb nedvességű cucc is elég jó lenne ... :)

(#10) johnnyjr85


johnnyjr85
csendes tag

Mondták már nekem is hogy levegőnél bármi jobb hővezető, de nem ilyen anyagokra gondoltam eme mondatok hallatán... :)

[ Szerkesztve ]

(#11) littlelion21 válasza bacsis (#1) üzenetére


littlelion21
addikt

Hát, te sem vagy teljesen normális...de nagyon ott van! :D

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hmm... ez finom! :DD :DD :DD

(#13) illusiON


illusiON
őstag

ez de beteg embeer :DDD nagyon nagy, nem próbálod ki hogy mondjuk 1 óra játék után is müxik-e a lekvár?

( : no woman no cry : )

(#14) Rive


Rive
veterán

Feketeszeder lekvár nagy mennyiségben őszre leköthető :DD Határidős vételi ajánlatokat elfogadunk :))

A lényeget nem érinti, de kérlek cseréld le a 'szilikonzsírt' 'hővezetőpasztára'. Az előbbi egy tiszta anyag, az utóbbiba aluoxidot szoktak keverni - igazából hővezetésre ez utóbbi való, szaktopikokban rendszeres gondot okoz, hogy a delikvens szilikonzsírért rohan a boltba, és kenőanyagot kap... Nem tudom, mit is gondoljak amúgy az eredményekről. Egy csepp vízzel még kipróbálnád a kedvemért?
Esetleg mézzel :F :DDD Meg egy üveg házi meggydzsemet is felajánlanánk tesztelés céljából :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#15) v.tom


v.tom
őstag

Komoly teszt lett! :D Egyébként azért kell vigyázni a lekvárokkal, mert vizet tartalmaznak, ami ugye vezeti az áramot...De legalább a hőt is, nagyon jól. Egészen addig, amíg el nem párolog belőle. A szilikonnak pont ez az előnye. Nem párolog belőle a víz. A jobb ezüstpaszták egyébként nem vezetik az áramot, a régi Athlon XP-s, Tualatinos, Prescott-os időkben én is ilyet használtam.

(#16) bacsis válasza Rive (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na akkor megnézem mézzel is :K
Meg akkor próbálok csinálni egy 24órás cpu nyúzást is...

(#17) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Szia!
Gratulálok, ez nem mindennapi tesz volt! :D :R :R
Annyi kérdésem lenne, hogy ezek milyen lekvárok? Okés hogy szeder, meg barack, de milyen márka? Házi? LIDL? CBA? Tesco gazdaságos? Több lekvárt kéne összehasonlítani, melyik a tuti. :DDD

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#18) Rive válasza bacsis (#16) üzenetére


Rive
veterán

na akkor megnézem mézzel is :K
Nutella, csokikrém? :))

Alternatív mérési javaslat: barátnő mennyire hevül, ha lekvárral kenik? És, ha szilikonzsírral?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) bacsis válasza G@bi90MR (#17) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A baracklekvár az házi volt, nem az az agyoncukrozott, kellemesen savanykás, a feketeszeder pedig bolti volt, most a márkájára nem emlékszem, de majd megnézem pontosan!
Örülök hogy tetszett a teszt :R :R :R

(#20) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Ez fájt :D:D

Jó a teszt bár grafikonnal szemléletesebb :C

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hát ez nagyon komoly teszt gratulálok! :C

Már látom magam előtt az hogy az új boxos procihűtők aljára lekvár lesz kenve és jön majd az Artic Black Jam 6 hővezető "paszta" :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#22) athomi


athomi
veterán

Szia!
Simát vagy gyümölcsdarabosat? :D

[ Szerkesztve ]

(#23) __Psion__


__Psion__
tag

Nem semmi teszt, de ha lehet ne menj többet strandolni 11-16 óra között... mert mint a mellékelt ábra is mutatja, meglepő zavarokat okoz "némi" napfény a pszichének.

Amúgy valóban üdítő teszt volt a sok komolyság között! :C

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#24) athomi


athomi
veterán

Épp egy pár napja gondolkodtam, hogy jó lenne egy olyan paszta teszt, ahol hülyeségekkel tesztelnek. Szóval köszi!

Amúgy melyik márkájú lekvárd ajánlod? :D

[ Szerkesztve ]

(#25) G@bi90MR válasza bacsis (#19) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

:Y Összefutott a nyál a számban. :) Le is ugrottam, sajnos nincs itthon lekvár, úgyhogy füstölt sajtot eszek. :DDD
Emlékszem, pár éve a boltban lehetett még kapni tömbös "vágott" lekvárt, csuda finom volt, de azt is betiltották a jó múltkorában. Gyerekkorom meghatározója volt ama finom termék, mama suhintott párat a késsel, rá a kenyérre és kész volt a lekváros atom ízletes lekváros kenyér. :R

Csokoládé vs. kakaós tejmasszából készült műcsoki teszt?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#26) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Nem karamellizálódott a lekvár, vagy ahhoz több kraft kell?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#27) cgod


cgod
tag

Disznózsír, esetleg különféle vajkrémek? Lekvár darált ezüstfülbevalóval? Amúgy lehet hatásos ez a hűtés, ha az ember két óránként újrakeni...vagy lehetne mondjuk ilyen vízhűtés jellegű cucc, ami lekvárt rak a procira, ami felmelegszik, és pálinka lesz belőle...abból kettőt kérnék, sőt, űgyis ott a duálprocis szervergépem, azzal rögtön kétszer annyi pálinkát tudnék csinálni : )

Ha valami kell gyorsan, telefon a barátod | Eladó használt montik, érdeklődni a szokott felületeken.

(#28) marcias válasza athomi (#24) üzenetére


marcias
őstag

Zalman sztem :DDD

Mellesleg, ha idáig merészkedünk, a heatpipe-ok töltését is nagyi bodzaszörpjére lehetne cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#29) marcias


marcias
őstag

Kicsit OFF, de csak nekem jutott még eszembe, hogy a gépet be lehetne tenni nyáron a hűtőbe? :DDD

Kicsit komolyabban: hogy a hűtőszekrény elvén működő hűtést csinálni? :F

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#30) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A mézet próbáld ki, nekem anno a P3-am azzal ment, és még a GPU-n is az volt. :D

Szerk.: Ja látom, írták előttem is. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) virkir válasza marcias (#29) üzenetére


virkir
veterán

Hát ezt már nehéz lesz levédetni mivel elég régen kitalálták, csak úgy emlegetik, hogy kompresszoros hűtés.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#32) szab.tam


szab.tam
nagyúr

elmebeteg... :DDD :)) :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33) Hujikolp


Hujikolp
őstag

:C Csak így tovább! ;) Várjuk a második fejezetet :)

(#34) moma


moma
őstag

:C ez kész. az elején még azt hittem, hogy viccelsz. de nem :Y
most már csak annyi kell, hogy rajta hagyad tartósan és max néha újra megkened :D
egyébként komolyan kíváncsi lennék mennyi idő után fárad el a lekvár.

egyébként szerintem ha tényleg képekkel és angolul csinálnád, lehet jó sok találatot összeszednél egy ilyen projectel.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#35) bunfi


bunfi
őstag

Artic Fruit tuning Feketszederlekvár. Speciálisan 1,7Vos processzorokhoz fejleszteve eladó. Igény szerint van hazai gyümölcsből készült is, de a külföldi olcsóbb mert a *ománoknak nem kell annyit fizetni kilójáért. 100%os tiszta főzet csakis tiszta gyümölcsből!! Kitűnő minőség csak TŐLEM. Hívj bátran 06-90-555-666-7

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#36) afterburner_


afterburner_
őstag

azert az sem mindegy milyen vastagon kerül felkenesre a szilikonzsir, nameg azokbol is van eleg rattyer minőség...foleg a titan nano blue...az valami iszonyattrágya:-)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#37) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Nem hülyeség, én Orsi kacsazsírt használok hővezető pasztának.Olcsó és olyan sok van belőle itthon, hogy sosem fogy el.
Úgy kezdődött, hogy az egyik ismerősömmel raktuk össze az új gépemet, paszta nem volt nálunk és valahogy sikerült meggyőznie, hogy kenjük be valamilyen zsírral.Tökéletesen működött, de 1-2 hónapra rá vettem pasztát, mert mégiscsak hogy néz ki, hogy egyszer a kenyérre kenem a zsírt, máskor meg a procira, biztos jobb a hővezető paszta.Hűtő le, zsír letöröl, paszta ráken, összeszerel, bekapcsol, pár másodperc után leáll.Említett ismerőst felhívom, elmondom neki mi történt, erre mit tanácsol?Pasztát sűrgősen töröljem le és abból a fincsi zsírból kenjek a hűtőre és a procira.Végső elkeseredésemben végrehajtottam ezt a műveletet, azóta tökéletesen működik a mai napig.(nem nálam)

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#38) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

wááá, hát azt hittem kiugrok a harmadikról, akkorát röhögtem a címen :DDD :DDD
aztán elolvastam és már a könnyem is folyt :C
az baromi jó, NOBEL-t NEKED DE MÁN !!!!! :D :R

na de most kajak : ezt nem akarom elhinni hogy a lekvár ennyire komoly :P
holnap megkergülök és én is megkenem egy kicsit a cuccot XD, kíváncsi leszek mit mutat :C

és mostmár megvan hogy mit fogok használni, amikor épp extrém tuningra kerül sor.
mekkora komolyság lesz : megkenem a procit lekvárral, rá a tartály, bele a jég, aztán 1 óra múlva le a tartály és lehet nasizni a tartályról : kész a lekváros fagyi

kajak, gyere társuljunk, én adok jeget meg tartályt, te meg lekvárt és sorozatba nyomjuk.
csak el ne lopják a licencet :DDD :DDD

:R RESPECT :R

(#39) bacsis válasza afterburner_ (#36) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van... nem mindegy milyen vastag az a réteg..
de mint említettem, hogy 2X teszteltem le a szilikonzsírral a gépet, ugye azzal kezdtem, és a másodszorra mikor már a lekváros tesztek is megvoltak, tehát újra kentem a procit szilikonzsírral, s mivel 2X tök egyformán nem lehet be kenni a procit, így kizárnám hogy a felkent vastagság hibájától született volna ez az eredmény hisz mind a 2esetben ugyanazok az értékek születtek!
ÉS tegyük fel, hogy az a paszta amit én használtam, az a létező legszarabb, NA annál biztos hogy jobb a lekvár! Tehát nemcsak a semminél jobb a lekvár, de a gagyibb minőségű pasztákat is simán lealázza a pályáról :C

(#40) bacsis válasza Zé_Mester (#38) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NEm tudom olvastad-e az én pályázatom a tuningversenyre... 120%-ot értem el...
Gondolj bele... ha előbb eszembe jutott volna eme régen javasolt ötlet, akkor már arra is lekvárral készülhettem volna, valszeg meg sem álltam volna 150%-ig :C

(#41) kommunism


kommunism
aktív tag

ember ez valami állati:D szólj ha indulsz az elnökválasztáson rádszavazok:D

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#42) Zé_Mester válasza kommunism (#41) üzenetére


Zé_Mester
őstag

+1 szavazat tőlem is :DDD
majd rajzolunk plakátokat :C

(#43) szab.tam válasza Zé_Mester (#42) üzenetére


szab.tam
nagyúr

látom a ph egyik legelvetemültebb cpu fesz bajnokát is idevonzotta a lekvárszag.

most nézem, az E8200 downgrade E1200 dual celka? olyat én is beújítottam egyet, de +-ba.... - kellett a htpc-mbe :D
vagy csak kinyírtad a másikat? :DDD :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#44) concret_hp válasza bacsis (#8) üzenetére


concret_hp
addikt

mondjuk egy lekvárral kent cpu-t megnéznék működés közben :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45) Godlike


Godlike
tag

Ez szép és jó nekem is tetszik, de megnézném a lekvárodat egy hosszú távú teszt után mondjuk forró nyári hét után. :DDD Lehet a szagától beleszédülnél a gépbe ;)

Godlike

(#46) marcias válasza virkir (#31) üzenetére


marcias
őstag

És hogyhogy nem terjedt el? Nem elég jó a hatásfoka? Túl drága? Nagy? Hangos? Vagy ez mind? :DDD

Steam: marcias88

(#47) shteer válasza Mulderpapa (#37) üzenetére


shteer
titán

bekapcsol, pár másodperc után leáll.

csak azt ne mondd, h a pasztától :)

..szerintem jónak tűnik

(#48) bacsis válasza Godlike (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most őszintén! 0,5gramm lekvárnak mennyi szaga lehet? :P

(#49) Zé_Mester válasza szab.tam (#43) üzenetére


Zé_Mester
őstag

a ph egyik legelvetemültebb cpu fesz bajnokát :B ohhhh :B

most nézem, az E8200 downgrade E1200 dual celka?
rosszul nézed. túlvagyok már 2db E8200-ason, aztán lett egy E8500, amit továbbadtam Jugeen-nek és most ez van. de nehogy azt hidd hogy ezt kímélem :DDD
eddig alapfeszen 100% OC, és még semmi lekvár. mi lesz ha most hazamegyek és beszabadulok nagyi titkos lekvárkikavaró-bekeverő-elpakoló nyárikonyhájába :DDD

nem nyírtam ki egyik procimat se, az első 8200-asom lett egyedül KO, de szerencsétlent villámkár érte :((( pedig az egyik legjobb 8200-as volt.
na mindegy.

de most van már új játékszer, igaz hogy a szatesz-é, nem pedig az enyém, de sztem hamarosan megkínáljuk egy kis jéggel :C

de most még egy ilyenen (kép1, kép2, kép3) munkálkodok, aztán elszabadul a pokol :C

[ Szerkesztve ]

(#50) szab.tam válasza Zé_Mester (#49) üzenetére


szab.tam
nagyúr

lekvár, jég, nitrogén....

én meg még a vízig sem jutottam el... (de nem is fogok, mert sosem lesz már meg a fullhd tv-m....

komolyan mondom, mind betegek vagytok... :DDD

de én asszem a vizet ki kihagyom, egyből rámegyek majd egy vapochill kompresszorra. csak ott az a baj, hgoy kell neki pár perc, mire eléri a min. 50 fok üzemi hűmérsékletet, mert csak akkor engedi bekapcsolni a gépet. de akkor legalább feleslegessé válik az ssd. és milyen tuti lenne már egy E8600-al 5 giga fölött tolni 24/7-ben.

ja, nemtom láttad-e, van egy E8600 eladó a 775-ös totyikban.... valami rütyvedt lappal 80k... az árukapcsoló mindenit....

[link]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.