Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] Torna

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

A tornáról jut eszembe, hogy mostanában mennyire lusták lettek az emberek.

Múltkor egy kórházban dolgoztam és egy nővér panaszkodott, hogy ő akkor is megvárja a liftet ha fél órát kell is rá várnia mivel ma már kétszer felment gyalog a harmadikra. :W

Most nem dicsekedni vagy panaszkodni akarok, de volt hogy 5 órán belül kb negyvenszer mentem fel a második emeletre átlag 30kg-al a kezemben.

Ez amúgy nem az egyetlen eset volt. Többször hallottam panaszt max 30 éves emberektől, hogy miért kell neki 2-3 emeletet felmenni gyalog.

Valahogy nagyon el vannak kényelmesedve az emberek. Nem csoda, hogy ennyi kövér ember van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Wictor


Wictor
senior tag

2 naponta kar (kis otthoni súlyzó + fekvő), láb (naponta lépcsőzés 6-8x - 3 emelet, félemeletenként 9 lépcső), has (felülés).

Meg sem látszik rajtam... :D Pedig nem kettőt csináltam eddig.

(#3) Mr X válasza Huma (#1) üzenetére


Mr X
veterán

Mit vársz olyanoktól, akik panelban az elsőre is lifttel mennek fel? Világvége van, ha tönkremegy a lift.

(#4) Szten Márs válasza Huma (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én meg utálom a lifteket, és tökmindegy hanyadik emelet, inkább gyalog megyek - gyakran napi igen sokszor a hetedikre :DDD

(#5) Huma


Huma
addikt

Wictor:
Az ilyen edzések nem hoznak látványos eredményt, de hidd el éreznéd a különbséget ha bele tudnál bújni a saját klónod bőrébe aki nem edz semmit és csinálnál pár gyakorlatot.

Mr X:
Régen én is panelban laktam a hetediken. Ha nem volt lenn a lift akkor sosem hívtam le hanem mindig gyalog mentem fel. Nem azért mert edzeni akartam, csak egyszerűen gyerekként nem volt megerőltető felmenni 7 emeletet és hamarabb felértem mint lifttel.

Szten Márs:
A hetediken laksz? Én úgy vagyok a liftekkel, hogy ha nincs ott ahol én akkor inkább gyalog megyek az esetek felében. Régen ez 90% volt. Már öregszem. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) Vakegérke válasza Huma (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

A nővérkének a lelki megterhelése lehet, hogy sokkal nagyobb, mint a fizikai. Talán nem is lusta, csak egyszerűen kikészült.
Az Országos Baleseti Intézetben dolgoztam közel 19 évet, tudom, hogy mit beszélek.

Ami pedig azt illeti, anno felrohantam a nyolcadik emeletre, ha nem jött azonnal a lift. Ma már megvárom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Huma válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Huma
addikt

Nem tűnt kikészültnek ill fásultnak. Biztos vagyok benne hogy inkább csak lusta volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) Zolaash


Zolaash
aktív tag

"Kíváncsi vagyok ti hogyan álltok hozzá a dologhoz."
Én konkrétan nekifekszek. Fizikai meló, + néhány kilométer galopp a melóba, a melóban, és hazafelé is.

Rip and tear

(#9) Huma válasza Zolaash (#8) üzenetére


Huma
addikt

A fizikai melóval az a baj, hogy bár karbantart, de mégsem mozgat át jól.
Amikor tornázok tudatosan olyan gyakorlatokat végzek amivel az egész testem átmozgatom.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) talmida válasza Huma (#9) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Konkrétan milyen gyakorlatokat? Amúgy én is tornázom :B mértékkel. Most akarok belehúzni, mert kicsit elpuhultam. :U Így mondják a nők, ha fölszednek pár kilót. :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#11) Huma válasza talmida (#10) üzenetére


Huma
addikt

Csináld meg ezt háromszor egymás után (szünet nélkül). Ha a végén még nem vagy kellőképp fáradt akkor csinálj annyi hagyományos felülést amennyit bírsz.

Általában minden gyakorlatot háromszor csinálok meg.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Én napi 1 órát tornázom. Eredménye még nem nagyon van, mivel a héten kezdtem. :DD

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#13) Huma válasza Ocarina (#12) üzenetére


Huma
addikt

Majd alábbhagy a lelkesedés. Én is annyival kezdtem, de rájöttem, hogy fél óra is bőven elég. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Vakegérke válasza Huma (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

A tornázni ikes ige, tehát "tornázom", de ezt most hagyjuk.

Az, hogy nem tűnik kikészültnek, fásultnak egy nővérke, az nem jelenti azt, hogy nem fáradt, nincs elege az életből, és hogy bárhol máshol nem szívesebben lenne, mint egy lépcsősor legalján, amelyet meg kéne másznia, ha nem lenne lift.

Nem véletlenül örülök, hogy férfinak születtem.
Az a "lusta" nővérke korán kelt, hogy megcsinálja a reggelit a családnak. Már eleve fáradt, amikor megteríti az asztalt, amikor csókkal búcsúztatja munkába menő férjét, valamint ellenőrzi a lurkók táskáját, hogy mindent visznek-e a suliba, amit muszáj.
Ja, meg tízórait csomagol nekik, és ha elmentek, eltakarítja a reggeli romjait.
Utána irány a meló.
Gyötrődés a buszon, villamoson, miközben azon jár az esze, hogy "Gizi néni", "Palkó bácsi" átélte-e az éjszakát.

A bányász sorsa sem könnyű.
Nem kívánok párhuzamot vonni, de ha megtehetem, a nővérkék fontosabbak.
Életek múlnak azon, hogy friss, kipihent legyen.

Munkája végeztével vár rá a második műszak.
Bevásárol, főz, mos, takarít. Ellátja a családot, feláldozza önmagát.
A harmadik műszakban csábos szeretőnek kell lennie.

Mondd, mi marad önmagának?
Ja, hogy nyafogva várja a liftet...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én nyújtani szoktam reggel, de nem tornázok, mert akkor nagyon kikészítene a napi kunka. Ha marad még erőm este 10 után, amikor kint be kell fejezni a hangoskodást, akkor nyomok pár fekvőt. A rövidtávú cél, hogy megint elérjem a 100-at egy huzamban, mert nagyon le vagyok punnyadva, a 80-nál nem bírom. Ha van még élet a lábaimban, akkor kifulladásig guggolás. Has is kellene, de sajnos fáj a hátam, és nem igazán bírom.

Amúgy fát fűrészelek naphosszat, vagy vizet húzok a kútról órákig. Aggódom, hogy olyan leszek, mint egy teniszező, mert ezek jellemzően jobb kezes munkák. Azon kívül az erdőt járom fa után kutatva a nehéz kordéval, amit én húzok, a kertünk is vagy 100 méter hosszú, így ha néhanapján elvetődöm egy ~20 km-es túrácskára, semmi különbséget nem érzek a többi naphoz képest. :)

Arra adjatok tippet, a kishúgomat hogyan tudnám rávenni a testmozgásra? Ha csak futna néhanapján, már örülnék, egy lánynak talán az is elég. Most még csak 11 éves, de tapasztalatom szerint el kellene kezdenie hozzászokni a mozgáshoz, különben úgy jár, mint nagyobbik húgom, aki most van vagy 70 kiló és full gyönge. Nem akarom, hogy kishúgom is megszívja.

[ Szerkesztve ]

(#16) Huma válasza Crystalheart (#15) üzenetére


Huma
addikt

Vegyél neki wii-t. :D

Igazából túl sok ötletem nincs. Talán ha a barátnőivel együtt játszana mindenfélét az sem lenne rossz. Pl ugrókötél, hullahopp, ugróiskola, tollas, stb

Olyan mozgásra kéne rábírni amit játszva lehet végezni. A futás túl unalmas.

Vakegérke:
Szépen kitaláltad az élettörténetét :D
Azonban én ott voltam, te meg nem és azt kell mondanom ha az a nő fásult volt akkor elmehetne színésznőnek mert jól titkolta. Mindenesetre lépcsőt mászni fásultan is lehet szóval marad a lustaság.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) hoffman_ válasza Crystalheart (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én múltkor mértem, kb 75 kilót nyomok fekvő közben, és sportemberként mondom, hogy ebből szabályosan menne 100, akkor összetehetném a két kezem és mehetnk olimpiára :D

mod:

Ja, ha már benne vagyok. Sportsérülés miatt kényszerpihi, pár hónap, megint... 3 hete járok gyógytornászhoz, ami ~30 perc, így üzenem mindenkinek, hogy ennyi idő alatt a lelket is ki lehet dolgozni az emberből. Állóképességre nem jó, de izomerősítèsre brutális. Annyira meglepett, hogy azóta keresem az állam, mert alig bírom.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) Huma válasza hoffman_ (#17) üzenetére


Huma
addikt

Ja. 100 fekvő baromi sok.

Még az 50 is sok. Aki szabályosan meg tud csinálni ötvenet arról el lehet mondani, hogy tip-top formában van.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) Crystalheart válasza Huma (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kiskoromban kung-fun 80 szabályos fekvő volt a büntetés, ha elkésett valaki. :DDD Persze akkor, úgy tizenkét évesen csak két-három részletben tudtam megcsinálni, 60-nál rendszerint kihaltam. Viszont nem tudom, miből voltam, de lazán ment a több ezer felülés, ma meg pár száztól kifáradok. Van abban a sportban valami, ami kihozza az emberből a maximumot. :)

Természetesen ma is szabályos fekvőt csinálok, valami összeesett gányságot nem volna semmi értelme. Nem becsapni akarom magam. Amúgy csak 68 kiló vagyok 177 centire, szóval nem kell túl sokat kitolnom, ha nagyobb darab volnék, nehezebben menne.

Ami kishúgomat illeti, az a gond, hogy a kecskelegeltetés közben nagyon elpunnyad, nem csinál semmit órákon keresztül. És amikor hazajön este 7-kor, már semmihez sincs kedve. A barátnőivel játszani iskolán kívül nincs ideje, de szerintem a suliban sem nagyon szokott... Nagyon rám ütött, én pedig nem játszottam soha. :)

hoffman_: Azt hogyan lehet lemérni, hogy fekvőnél hány kilót nyomunk ki?

[ Szerkesztve ]

(#20) Egorov


Egorov
aktív tag

Konditerembe járok heti három alkalommal, alkalmanként kettő órát. Valamint tegnap kaptam egy hasgörgőt, ezzel hasazok. Mocskos nehéz. :DDD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#21) Crystalheart válasza Egorov (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te, ez a hasgörgő nem tűnik rossznak. A hátat mennyire terheli? Mert lehet, összetákolok magamnak egyet, nem tűnik valami bonyolult szerkezetnek. Mekkora a kerék átmérője?

(#22) Egorov válasza Crystalheart (#21) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ami nekem van, annak 18 cm az átmérője. Én úgy csinálom, ahogy az előző videóban van (domború háttal), így annyira nem terheli a derekam de azért érezni. Vigyázni kell ha még nem próbáltad. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#23) hoffman_ válasza Crystalheart (#19) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Elég sufni módszerrel :D Fogsz egy mérleget, bekapcsolod, rátenyerelsz, nyomsz egyet, és ő megmondja h ~ mennyi az amit nyomtál. Én 185-höz vagyok ~89 kiló, ha 50-60 megvan tisztességesen, akkor nagyon örülök magamnak.

+:

A hasgörgő nagyon gyilkos cucc... Legjobbakat hozzá :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) Ocarina válasza Crystalheart (#21) üzenetére


Ocarina
aktív tag

:DDD[link] :DDD

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#25) Huma válasza Egorov (#20) üzenetére


Huma
addikt

Mennyibe kerül egy ilyen cucc?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#26) Egorov válasza Huma (#25) üzenetére


Egorov
aktív tag

Ajándékba kaptam nem tudom. De szerintem már lehet venni 4000 forint körül is. Valamikor régebben, mintha a Hervisben lett volna akciósan 2000 forintért, csak elfogyott amikor akartam venni. -.-'

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#27) Z86 válasza Mr X (#3) üzenetére


Z86
őstag

Csak az aláírásom miatt szólok hozzá. Rejtő Jenő A szőke ciklon c. művéből :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) Mr X válasza Z86 (#27) üzenetére


Mr X
veterán

Olvastam, imádom Rejtőt. :)

(#29) Crystalheart válasza hoffman_ (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos megnéztem, mikor csak rátenyereltem, akkor 50 kg körül, fekvő közben 53 -54-re ment föl. Hát akkor nekem annyi, ilyen vézna vagyok. :D Ami azt illeti, általánosban annyival nyomtam fekve, míg a többiek fociztak, szóval... (Én sohasem fociztam életemben.) De nem vagyok megelégedve magammal, régebben sokkal jobban bírtam, pedig a súlyom azóta sem nőtt. Megérzem, hogy nehezebben emelem a gabonás zsákokat vagy a faoszlopokat, és hamarabb kifáraszt az erdőben a fejszézés is.

(#30) koshmar


koshmar
őstag

Naponta biciklizek min. 5 km-t. Ennyi. Ezt nyomom 10 éve.

Sajnos ez csak a két lábamon látszik meg, szóval felül deszka. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#31) Crystalheart válasza koshmar (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én míg suliba jártam, futottam napi 2+3+3 km-t táskával. (2 a vonathoz, 3 suliba, 3 suliból a vonathoz, mind után kiköptem a tüdőmet.) Nem látszott meg rajtam. :DDD

(#32) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Én heti 4-5x járok le konditerembe. Kb 1,5 - 2 órákat töltök el naponta... Ezt csinálom több, mint másfél éve. De kegyetlen amilyen edzés alapján csinálom(juk). :DDD :R

(#33) talmida válasza Huma (#11) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ez nagyon jó! Köszönöm!! :R

IN GOD WE TRUST!

(#34) koshmar válasza Crystalheart (#31) üzenetére


koshmar
őstag

Nem rossz, nem rossz. ;]

Csodálom/sajnálom azokat az embereket, akiknek a buszhoz kellett futniuk. :D
Én a gimnáziumba busszal jártam, 4 éven keresztül.
Egyetlen egyszer sem kellett futnom. Legfeljebb kicsit siettettem a sétálást, amikor a tőlem 80 méterre lévő megállóban már állt a busz. :D
De az esetek 95%-ában biciklivel jártam a buszmegállóhoz. Az kb. 1,5 perc volt.
Bááár még így is előfordult, hogy amikor biciklivel befordultam a sarkon, már ott állt a busz. Rátekertem vagy 40-nel...ezután már csak egyetlen probléma adódott: állj meg 40-ről 10 méteren egyetlen hátsó fékkel. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#35) Crystalheart válasza koshmar (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig nem rossz torna az, futni a vonathoz. Kétszer már a szemben mozgó vonatra ugrottam föl, na mondjuk alig mozgott, de már elindult. Olyan lendülettel vágódtam föl, hogy vagy kétszer csapódtam az előfülke egyik-másik falának, mire sikerült megkapaszkodnom. Fura látvány lehetett. De akkor már rendszerint az múlott rajta, hogy kell-e osztályzóvizsgát tennem a hiányzások miatt. :DDD (Szerencsémre nem vagyok izzadós típus.)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] Torna
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.