Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1651) zzola válasza DraXoN (#1650) üzenetére


zzola
félisten

Kár érte! Az árához képest igencsak jó készülék! Mindegy, munkára jó lesz!

(#1652) zzola válasza zzola (#1651) üzenetére


zzola
félisten

2020. márciusában kezdték el forgalmazni, még egy év sem telt el és nem jönnek a frissítések. Ezek után ki vásárol bármilyen Huawei készüléket?

(#1653) DraXoN válasza zzola (#1652) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

még jönnek, úgy 1 évig, csak már "lassabban", eleinte 1 vagy akár 2 frissítés is volt havonta, de ilyen tájban átálnak 2-3 havonta való frissítésre (a korábbi tapasztalatok alapján.. bár nekem nem volt csak rokonnak huawei telefonja... mondjuk az azonos árkategóriás samsungok, lg-k se voltak jobbak).

még nem EOL a telefon, de szerintem nem sokkal a P50 lite után azzá válhat (ha az lesz a neve).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1654) zzola válasza DraXoN (#1653) üzenetére


zzola
félisten

Ha jól emlékszem, az előző augusztusi volt, szóval igazad lehet, náluk ez a trendi.
:R

(#1655) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok Huawei P40 Lite, arcfelismerésnél vagy akármikor amikor az első kamerát használja a telefon akkor a kamera körül megjelenik egy fekete sáv körbe, ha a kamera alkalmazásba váltok első-hátsó kamera között akkor jól látszódik. Esetleg valami jelentősége is van vagy csak dizájn?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#1656) illjo válasza jencsikdani (#1655) üzenetére


illjo
senior tag

Én nem tapasztaltam ilyent, nem tudom, mi lehet.p40 pro topikban is felteheted, nagyobb az élet és van jó pár ember aki ért telefonokhoz

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1657) DraXoN válasza jencsikdani (#1655) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

és tényleg, eddig nem láttam ilyet rajta, ez valamikor szoftverfrissítéssel jöhetett.

tippre 2 dolgot tudok elképzelni:
1. csökkenti a beszivárgó fényt
2. ez egy extrémebb: ez már egy részlet lehet az új verziós telefonokból (mert a szoftvert készítették arra is, és a kód azért némiképp közös és vissza portolódott a régi telefonokra), és ott lehet rejtett lesz a kamera? és akkor ott kellhet ez a pixel kikapcsolás.

szerintem ez hibát nem csinál.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1658) Cyrusgrissom


Cyrusgrissom
kezdő

Nekem ennyi volt a p40 lite... sikerült leejteni úgy, hogy széttört az előlap.
40 ezret meg nem fizetek a javitásért.
Gondolkodtam, hogy veszek egy használtat, mert jó teló, de drágán adják.
Veszek egy LG-t.

(#1659) zzola válasza Cyrusgrissom (#1658) üzenetére


zzola
félisten

Nekem '96 óta van mobilom, de még egynek sem tört/repedt be a kijelzője. :N

LG-t tuti nem vennék!
Péntekenként szokott lenni akciós javíttatási lehetőség, nem jártál utána?

(#1660) zzola


zzola
félisten

2 SIM kártya használata esetén be lehet állítani, hogy melyik kontaktot melyik SIM hívja?

(#1661) illjo válasza zzola (#1660) üzenetére


illjo
senior tag

Azt lehet beállítani, hogy legyen alapértelmezett hívó sim, vagy ne. Első esetben, ha nem akarod máshogy, az alapértelmezetten indítod a hívásokat. Azaz van lehetőség másikról is természetesen. Ha nem állítasz be alapértelmezettet, mindig ki kell választani, melyik sim ről akarod indítani a hívást. A te esetedben a 2 ik megoldás a jobb, ha sokszor kell váltogatni

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1662) zzola válasza illjo (#1661) üzenetére


zzola
félisten

Kösz, ezeket ismertem...

(#1663) illjo válasza zzola (#1662) üzenetére


illjo
senior tag

Igaz, írhattam volna azt is röviden,hogy nincs..😃 Legalábbis gyárilag.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1664) dutrás válasza zzola (#1652) üzenetére


dutrás
őstag

Bármikor veszek tőlük telefont. Nálam nem a frissítések mennyisége határozza meg a használhatóságát.

P50 pro/P40 Lite

(#1665) zzola válasza dutrás (#1664) üzenetére


zzola
félisten

Nem vagyunk egyformák. Valaki szereti biztonságban tudni az adatait, valaki nem...

(#1666) tomcat1987


tomcat1987
tag

Sziasztok! Nálatok nem rakoncátlankodik a gyári böngésző? Egy ideje pár oldal random megfekteti. Általános oldalak, semmi extra, például nemzetisport, vagy legtöbbször az origo. Lefagy, elfeketedik egy idő után a kép, és hiába zárom be, aztán nyitom meg, nem reagál. A telefon újraindítása a megoldás. Egyedül vagyok ezzel a problémával? :F

(#1667) illjo válasza tomcat1987 (#1666) üzenetére


illjo
senior tag

Eddig chrome és chromium alapú böngészőknél jeleztek sokan hibát. Mondjuk én nem használok gyárit. Töröld a gyorsítótárát, adatait.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1668) tomcat1987 válasza illjo (#1667) üzenetére


tomcat1987
tag

Eddig teljesen meg voltam elégedve vele, gyors és stabil volt. Talán egy hete kezdett bohóckodni így az origo oldalával, ma pedig a nemzetisport fagyasztotta le. Köszi a tippet, kipróbálom...

(#1669) zzola válasza tomcat1987 (#1668) üzenetére


zzola
félisten

Nem is biztos, hogy a készülék hibája...

(#1670) tomcat1987 válasza zzola (#1669) üzenetére


tomcat1987
tag

Neeem, biztos nem. Én sem magára a készülékre gondoltam, hanem a böngésző volt eddig jó, és most meg hirtelen instabillá vált. Maga a telefon problémamentes.

(#1671) zzola válasza tomcat1987 (#1670) üzenetére


zzola
félisten

Én id a gyárit használom és nem futottam bele ilyenbe! Mondjuk az adott oldalakat nem látogatom...

(#1672) tomcat1987 válasza zzola (#1671) üzenetére


tomcat1987
tag

Akkor ez egyedi gond lesz nálam. Ahogy írtad, töröltem a gyorsítótárat, előzményeket, mindent. Megnyitottam ugyanazt a beágyazott videót a nemzetisport oldalán, amitől lefagyott, de most semmi gond nem volt. Az origoval is próbáltam, azzal sem. Talán jó volt a tipped, köszi.

(#1673) zzola válasza tomcat1987 (#1672) üzenetére


zzola
félisten

Kösz, de nem én mondtam. :D

[ Szerkesztve ]

(#1674) illjo válasza tomcat1987 (#1672) üzenetére


illjo
senior tag

Szívesen😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1675) tomcat1987


tomcat1987
tag

Hoppá, bocsi. :D De úgy látom, mindenki értette, mire gondolok. :U Egyébként most megint egy általános weboldalnál akadt meg, azt írta ki, hogy nem tudja megnyitni az oldalt. Újratöltés vagy mégsem. Egyébként mire ezt kiírta, bőven olvastam már az oldalon lévő tartalmakat, nem láttam hiányosságot. Érdekes.
Valami jó böngésző alternatíva?

(#1676) zzola válasza tomcat1987 (#1675) üzenetére


zzola
félisten

Opera?

(#1677) tomcat1987 válasza zzola (#1676) üzenetére


tomcat1987
tag

Megnézzük. A standard Opera vagy az Opera mini? Mindkettőt feldobta az Appgallery.

(#1678) zzola válasza tomcat1987 (#1677) üzenetére


zzola
félisten

Én - azt hiszem a - simát használtam, de jó lehet mindkettő.

(#1679) feloman


feloman
aktív tag

felo

(#1680) zzola válasza feloman (#1679) üzenetére


zzola
félisten

Lassan február közepe van és a decemberi patch érkezik... :DDD

(#1681) feloman válasza zzola (#1680) üzenetére


feloman
aktív tag

Ha már nem kap emui 11 a telo, legalább a biztonsági csomagokat megkapja. Amúgy pörgős kis gépezet, nekem nincs problémám vele eddig.

felo

(#1682) illjo


illjo
senior tag

Megosztom itt is az örömöm, GMS mókhoz!
Akit érdekel a menete, bővebben itt: [link]

Heuréka! Öröm és bódottá..! Bocsánat az érzelemkitérésért, de 3 hónap ínséges nfc fizetés nélküliség után sikerült otp simple appban beregisztrálnom a bankkártyám, tehát elvileg már megint tudok mobil érintéses fizetést használni, miután novemberben hms telefonra váltottam, alig várom, hogy kipróbálhassam élesben is :).
Az elsődleges tesztek szerint g maps bepozicionál, appok mennek, de gmail app pushok, miután kikapcsoltam az eddig frissítésre használt macrodroid makrót, ugyanúgy nem jött meg az e-mail érkezésről a push. Szóval ez több push problémánál sajnos, de makroval ismét helyreállt a rend. Természetesen play aruház nem megy, de az természetes, végre igazi hasznát vehetem az aurora app store-nak. Már ha remélhetően működik, utóbbi időben tudjuk hogy rapszodikus volt ismeretlen okból. De mivel maga a fagyasztási aktus nem vesz több időt igénybe ha már be van járatva, 5 percnél többet, ugyanez igaz a gsf feloldására is a fagyasztásból. Van egy "push notification" elnevezésű, playben (aurora) fellelhető checker app, azza bárki le tudja ellenőrizni, hogy van e neki elérése pushokhoz. Miután a fagyasztás megtörtént, az apptól pipát kapott a push is.OTP új banki appja is megy már így, és küldi a pushokat szépen vásárláskor, bye bye sms..
A funkció elérése a push értesítések visszahozatalával történt, fagyasztásos módszerrel, amelynek során lefagyasztjuk pc-ről a minimal adb, hisuite és icebox app segítségével a google services framework-öt.

Köszönet az úttörésért, video-ért FingR86 fórumtársnak, aki gms mók után nemrég megcsinálta ezt a mókot is.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1683) feloman


feloman
aktív tag

Úgy néz ki nem lesz EMUI 11...
https://www.huaweicentral.com/huawei-nova-7i-p40-lite-and-nova-6-se-wont-receive-emui-11-official-reply/

felo

(#1684) illjo válasza feloman (#1683) üzenetére


illjo
senior tag

:((

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1685) DraXoN válasza feloman (#1683) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ez várható esemény, mert ha annyira frissíteni akarná már az első hivatalos EMUI 11 ígéret közé berakhatta volna ezeket is a többi P40 mellé. (de nem rakta be)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1686) zzola válasza feloman (#1683) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem soha nem is volt róla szó....
Nem baj, hívni jó lesz, meg tartalék készüléknek..

[ Szerkesztve ]

(#1687) illjo válasza zzola (#1686) üzenetére


illjo
senior tag

Jó ez alapnak is, legalábbis nekem😃
Bableves képek jók, gms el és fagyasztással mimden (is) megy. Azé' a pízé amé' vettem, hüJének is megéri😃Egyébként jó kis középkat teló ez

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1688) zzola válasza illjo (#1687) üzenetére


zzola
félisten

Abszolút. Mondjuk 2 simmel már kicsit dadog. Én csak beszélek és sms-t küldök róla, arra tuti!

[ Szerkesztve ]

(#1689) Cyrusgrissom válasza illjo (#1682) üzenetére


Cyrusgrissom
kezdő

És ennek mi az értelme???

(#1690) illjo válasza Cyrusgrissom (#1689) üzenetére


illjo
senior tag

Bár lehet, nem fogalmaztam első örömömben tűpontosan, azért nagyjából benne van😃
De összefoglalom, bocsánat, ha nem sikerült elsőre jól érthetőre.
A telefonomat eleve úgy vettem meg, hogy tudtam, van megoldás gms képessé tenni. Nem mindenki igényli, van aki simán elvan google szolgáltatások nélkül. Biztos én is meglennék valahogy. De ismerem magam, tudtam, hogy frusztrálna, hogy nem tudom a megszokott appokat, szolgáltatásokat használni (pl google asszisztens stb), vagy olyan appokat amik időközben esetleg megtetszenek.Anno iphone 6 nál, ha más módon is, akármennyire szerettem, bennem volt a hiányérzet google cuccok miatt. Szóval ahogy előre terveztem, felmókoltam rá gmst. Ok is lett vele minden, de amit nem láttam előre, az az egyik kedvenc funkcióm, az nfc érintéses fizetés, ezzel sem működött a simple appból. Továbbá a gms mók sajátosságai miatt szintén nem tudja megoldani a hms telefonok push problémáit. Sajnos a google az egyszerülűségével olyan appok fejlesztőit is magához vonzza a google firebase kínálta lehetőségekkel backupoknál és pushoknál, amely appok futásához amúgy nem is kell gms. De így a push üzeneteik hms alatt problémásak. Ez amúgy az akadálya simple nfc fizetésnek is (kártya érintéses fizetés regisztráció során nem jön a feedback push, ezért reg megszakad) Ezért csináltam meg az,ott leírt módszert. Így már minden (is) majdnem megy.EGY kivétel van, a,gmail szinkron, ami más okból kicsit rapszodikus, késik, de azt meg macrodroid makróval orvosoltam, bombabiztos 15s os frissítésre Így röviden...😃😃😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1691) illjo


illjo
senior tag

A gms megoldásoknak, push-nfc fizetés megoldásnak, gmail app szinkron megoldásnak csináltam ebben a hsz-ben egy új kiindulópontot, mivel sajnos még nem tudok topik összefoglalót csinálni, várok a topikgazda rangra, hogy megtehessem.
[link]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1692) Cyrusgrissom válasza illjo (#1691) üzenetére


Cyrusgrissom
kezdő

Értem. Én azt vettem észre, hogy érezhetően lassult igy a keszulék.
Ugyhogy gyalu.
Egyébként ha régebbi huawei keszuleken frissitem a HMS t és beregelek a huawei fiokba,
akkor azt istentelenul lelassitja. (Gondolom azért van mert a google és a huawei szerverek felé is megy az adatforgalom, ilyesmi)
Nekem továbbra is elég a vanced-microg youtube (Sajnos nincs reklám :D )
illetve a play áruházra az aurora. (Valaki irta hogy nem mindig mukodik, én ilyet nem vettem észre.)
A terkep fut, navigáciora is jo, login nélkul, a google foto meg nem erdekel, 3 honap mulva ugy is fizetos lesz.
Az egyetlen dolog, ami zavar,hogy nem megy a fortnite...

(#1693) illjo válasza Cyrusgrissom (#1692) üzenetére


illjo
senior tag

Hát lassulás nekemkülönösebben nincs,bár igaz szinte semmit nem használtam gms nélkül. Nyilván a háttérben futó appok akksit is merítik annyival jobban. De nekem elég gyors így is. Youtubera nyilván én is vanced ot használok.Kinek hogy...Csak egy lehetőség, nem térítő vagyok😃

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1694) feloman


feloman
aktív tag

Valami csekély fény lehet dereng EMUI 11 felől:

[link]

felo

(#1695) zzola válasza feloman (#1694) üzenetére


zzola
félisten

II. Ramszesz fáraó ezt mondta: "A remény soha nem hal meg csupáncsak elfelejtődik".

(#1696) illjo válasza feloman (#1694) üzenetére


illjo
senior tag

Még a biztonsági frissítésem is novemberi csak😃

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1697) zzola válasza illjo (#1696) üzenetére


zzola
félisten

Vannak más készülékek is, amik novemberin állnak, pl. független Samsung A71.

(#1698) feloman válasza illjo (#1696) üzenetére


feloman
aktív tag

Nekem decemberi van, Telenoron keresztüli a P40 lite - céges telefon-, de hogy ki mikor mit kap, nem lekövethető számomra. Párom független A71 is novemberi.

felo

(#1699) gombasm válasza Cyrusgrissom (#1692) üzenetére


gombasm
aktív tag

Lassulást nem tapasztaltam.
Először a dualspace -el tettem fel GMS -t, (ezt még nem próbáltam előtte) de nem működött jól: el-el tűntek (azaz megszüntek működni) alkalmazások, így a hétvégén nekiálltam a googlefier -el felrakni a google -t. Downgrade utáni harmadik telepítési kísérletre már gond nélkül működik minden, semmi lassulás nem érezhető. (AnTuTu v8.5.4: 308643)

A gmail szinkronizálásra nem raktam fel a macrodoidot elsősorban fogyasztási okok miatt. Belépek, szinkronizálok - kibírom. Gmailen annyi sürgős levelem nem szokott jönni, meg szinte egész (munka)nap gépközelben is vagyok, ott is látok mindent.

Ezt a módszert (googlefier) ugyanígy egy P40 -en is csináltam már, ott sem elsőre sikerült, de aztután szépen, gond nélkül működött minden. Lassulás ott sem volt, bár az sebességben egy nagyságrenddel feljebb van :K .

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#1700) brsanya


brsanya
csendes tag

Sziasztok! Használ valaki p40 lite telefonnal samsung watch órát? Mik a tapasztalatok? Nekem van néhány problémám. Hátha tudna valaki segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.