Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1401) HoTaZo válasza zzola (#1398) üzenetére


HoTaZo
addikt

Kíváncsian várom, hogy mit jelent ez számomra a gyakorlatban. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#1402) Isti2


Isti2
aktív tag

Hello.
A telefon tulajokat kérdezném.
A gms hiánya azt jelenti, hogy első induláskor nem gmail-fiók, hanem huawei-fiók kell hozzá?
köszönöm

(#1403) zzola válasza Isti2 (#1402) üzenetére


zzola
félisten

Nem.
Azt jelenti, hogy hivatalosan nem támogatja a készülék a Google Play áruházban található alkalmazásokat. Magyarul Android van a készüléken, Google appok nélkül.

(#1404) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Skacok egy kérdés, 1-2 napon belül kap a párom a telekomtól egy P40 liteot és olyan kérdésem lenne a k&h mobilbank alkalmazást hogy tudom majd rávarázsolni mert tudtommal gms kell hozzá? Válaszotok előre is köszönöm.

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#1405) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!
Egy újabb infó:

Akinek Google Meet beszélgetésbe kellene bekapcsolódnia (pl link alapján), az úgy teheti meg, hogy:
Böngészőben, asztali nézet módban belép és beilleszti a linket, szépen működik a videós beszélgetés így. (Kamera/mikrofon engedély megadása után)

Üdv

(#1406) zzola


zzola
félisten

A galériából a felhőbe szinkronizált képeket PC-n milyen linken érem el?
Kösz.

(#1407) dutrás válasza n0is3es (#1404) üzenetére


dutrás
őstag

A K&H mobilbank az AG-ből telepíthető. Egyedül az nfc fizetés nem megy

P50 pro/P40 Lite

(#1408) n0is3es válasza dutrás (#1407) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Pontosan mi is az a AG? Köszi

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#1409) dutrás válasza n0is3es (#1408) üzenetére


dutrás
őstag

AppGalery a Huawei saját alkalmazásboltja.

P50 pro/P40 Lite

(#1410) n0is3es válasza dutrás (#1409) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Pont most kerestem rá és még nincs, pontosan 1743 fő vár rá :) De a lényeg hogy phone clonal át tudtam tenni!

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#1411) dutrás válasza n0is3es (#1410) üzenetére


dutrás
őstag

Bocs valóban. Én néztem el. Tedd fel a telefonra az ApkPure alkalmazásboltot és onnan is telepítheted akkor frissülni is fog.

P50 pro/P40 Lite

(#1412) n0is3es válasza dutrás (#1411) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Köszönöm a segitséget :) A páromnak tökéletes lessz, face messenger viber twitter email, kb ennyire használja és ehez nem is nagyon kell gms ;)

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#1413) dutrás válasza n0is3es (#1412) üzenetére


dutrás
őstag

Nem fogjátok megbánni remek kis készülék. Nálunk a gyerek használja (középiskolás) ha a crome-ot nem használná elfelejtené a google nevét.

P50 pro/P40 Lite

(#1414) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

P40 Lite vásárlását tervezem, de kicsit tartok tőle, mert nincs Gorilla Glass.
Milyen védelmet használ a Huawei a készüléken, hogy ne sérüljön a kijelző?

(#1415) zzola


zzola
félisten

Gondoltam a promóció keretein belül lecsapok az 1 évig ingyenes 15GB-os tárhelyre 0 forintért. Webkártyát adtam meg, közölte a webhely, hogy nincsen fedezet a kártyán. Ha 0 forint, akkor minek kell fedezet? Gyanítom, hogy így is lerántanák az éves díjat....
:W

[ Szerkesztve ]

(#1416) Gordiann válasza zzola (#1415) üzenetére


Gordiann
őstag

Ez mindenhol úgy működik, ellenőrzi, hogy ha kellene levonni, akkor legyen miből. És nem egy nem működő kártyát adtál meg.

(#1417) samu2062 válasza biega (#1414) üzenetére


samu2062
aktív tag

A Gorilla Glasst a felsőkategóriás készülékein használja a Huawei. A középkategóriás készülékeken egy másik fajta védőüveget használnak, aminek sajnos nem igazán kommunikálja a Huawei a nevét. Én legalábbis még nem bukkantam rá.

(#1418) zzola


zzola
félisten

Viberről hogyan lehet eltüntetni az értesítő pöttyöt?

(#1419) dutrás válasza zzola (#1418) üzenetére


dutrás
őstag

Megnézed az üzenetet? :D

Értesítések--további értesítési beállítások--értesítési mód--nincs

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#1420) gps76 válasza biega (#1414) üzenetére


gps76
őstag

Valahol mintha azt olvastam volna a Dragontail üvegét használja, de sok értelme nincs, mert ugyanúgy karmolódik akármelyik fajta. A létező telefonoknál pár tipus van amelyiknek fólia nélkül tényleg jól bírja az üvege. Ami hasznos inkább pl. az obleophobic bevonat, nem gyűjti az ujjlenyomatot.

(#1421) zzola válasza dutrás (#1419) üzenetére


zzola
félisten

Nincs üzenet! Illetve ez a beállítás sem segített. Ott van az értesítő pötty... :W

(#1422) dutrás válasza zzola (#1421) üzenetére


dutrás
őstag

Van ez a Viber magyarország az szokott beakadni nálam. Rejtsd el az üzeneteit 30 napra. Assem én így szoktam.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#1423) zzola válasza dutrás (#1422) üzenetére


zzola
félisten

Összesen 3 beszélgetésem van.
FR előtt is csinálta, de egyszercsak eltűnt. Ez valami bug lehet...

(#1424) zzola válasza zzola (#1423) üzenetére


zzola
félisten

Meglett a megoldás!
Reinstall, majd az APKpure frissítést skippelnem kellett!
Most jó!
Kösz!
:R

(#1425) #22743424


#22743424
törölt tag

Aki esetleg Bluetooth fülest használ a készülék vásárlása előtt érdemes figyelembe venni, hogy a készülék nem támogatja sem az Aptx sem az Aptx HD szabványt. Widevine L3 sem támogatott ezen készüléken.

(#1426) biega


biega
aktív tag

Tegnap megérkezett a P40 Lite, nagyon meg vagyok elégedve vele, mellette egy P20 Prot használok, simán hozza ennek a sebességét a Lite.
Eddig a Revolut kivételével minden megy ami fontos, még azt kell majd megoldanom valahogy.

(#1427) zzola


zzola
félisten

Találkoztatok már olyan problémával, hogy nem kaptátok meg az sms-t?
Múlt héten céges sim-mel használtam a készüléket, szombaton áttettem egy Samsung S10+-ba a kártyát és leesett több sms, amit előtte lévő nap küldtek kollégáim. A kártya nem telt be, tehát nem azért nem kaptam meg, mert nem volt hely a fogadásra.
WTF?

[ Szerkesztve ]

(#1428) DraXoN válasza zzola (#1427) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

nem lehet, hogy véletlen valami tíltólista be lett állítva és mondjuk csak bizonyos számokról való sms fogadás lett?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#1429) zzola válasza DraXoN (#1428) üzenetére


zzola
félisten

Nem, semmi ilyet nem használok! Gondolod a beosztottjaim számát letiltanám?
:DD
Múlt héten ugye volt a mobilszolgáltatókat érintő hiba, talán ennek tudható be, de nem vagyok benne biztos...

[ Szerkesztve ]

(#1431) zzola válasza #72445440 (#1430) üzenetére


zzola
félisten

Írtam nekik.... :)

(#1432) zzola válasza zzola (#1431) üzenetére


zzola
félisten

Jött válasz:

"
Tisztelt Zoltán!
Köszönettel vettük a Simple ügyfélszolgálatához érkezett megkeresését.A Simple alkalmazás jelenleg nem érhető el a Huawei AppGallery kínálatában. Az alkalmazást fejlesztő és üzemeltető OTP Mobil Kft. mindent megtesz annak érdekében, hogy reagáljon az aktuális felhasználói igényekre, ezért folyamatosan nyomon követi a Huawei AppGallery-vel érkező telefonok népszerűségének alakulását, és az elmúlt évekhez hasonlóan dönt az alkalmazás elérhetővé tételéről annak kínálatában.A Simple szolgáltatásaival a továbbiakban is állunk az Ön rendelkezésére."

(#1433) feloman


feloman
aktív tag

Reggel frissítés érkezett :)

felo

(#1434) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok! Barátnőm faterja vásárolt egy P40 Lite-ot, viszont csak utólag jött rá, hogy ezen már nincsenek google szolgáltatások. Örülne neki, ha lenne rajta, mert a szolgáltató nem akarja vissza venni a telefont (mondjuk lehet rámenősebbnek kéne lenni)...
Kis keresgélés után arra jutottam, hogy az eddig létező megoldásoknak leáldozott. Van valamilyen jelenleg működő módszer elérni a google áruházat? Egy bizonyos játék fontos lenne apósnak... :DDD Most 10.1.0.243-as build van a telefonon. Köszönöm a segítséget előre is!

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#1435) diablo1984 válasza McJoker (#1434) üzenetére


diablo1984
veterán

Mi az a játék?

(#1436) McJoker válasza diablo1984 (#1435) üzenetére


McJoker
tag

Őszintén fogalmam sincs, de elvileg nem elérhető máshonnan. :U

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#1437) illjo válasza McJoker (#1434) üzenetére


illjo
senior tag

Szia! Én feltettem pár telefonra GMS-t, szóval van rá megoldás. Sajnos Huawei júl.20-a óta kijött firmware-jeiben akadályozza a G app (ami GMS-t hivatott feltelepíteni) működését, ezért a mókolást a firmware visszaállítással kell kezdeni, majd utána jöhet a tényleges google telepítés. Egy bender007 nevű horvát srác egyszerűsítette a folyamatot és létrehozta a googlefier nevű appot, a a G app (LZ player) felhasználásval kicsit automatizálja a folyamatot.
Természetesen a firmware downgrade előtt le kell mentened telefont, majd factory resetet kel futtatni, hogy "tiszta lapra" történjen a talepítés. A GMS sikeres feltétele után lehet majd rendszerfrissítéssel visszakapni az aktuális firmware-t
Firmware downgrade:
- Két linket is mellékelek. Mindkettőt csináltam, második az egyszerűbb, ahhoz nem kell pc (laptop), meg az átkozott huawei hisuite sz.kupac program. Viszont ahhoz meg kell Type C (vagy micro USB to type C átalakító) OTG kábel, avagy kábel nélkül Type C pendrive átalakító. A lényeg, hogy egy pendrive-ot össze tudj csatlakoztatni a telefonod USB Type C csatlakozójával. Az elsőhöz csak egy pc (laptop) meg egy USB (töltő) kábel kell, illetve az említett f--s hisuite, aminek egy régi verzióját kell letöltened a video alatti leírásból. A leírásokat minden esetben olvasd el figyelmesen. Angol tudás szükséges
1. [link]
2.[link]

GMS telepítés

Az előző srácnál is van ugyanehhez a metódushoz leírás, de amit idelinkelek részletesebben mutatja videon a folyamatot.
[link]
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1438) illjo


illjo
senior tag

Az előző válaszomhoz kapcsolódódan nekem is lenne egy kérdésem. Esetleg aki tud rá megoldást, vagy tudja melyik topicban relevánsabbb feltenni (nem nagyon találtam minden keresgetés ellenére).
Miután telepíti az ember a GMS-t huawei telefonokra, minden ok nagyjából, fut a play áruház, app-ok telepíthetőek, működnek. Viszont sajnos van olyan szolgáltatás, ami így sem elérhető, mivel a (google embargó utáni) huawei telefonok google play framework ID azonosítói alapján a google nem tanúsítottnak veszi őket a play protect certificate-nél (Play áruház/beállítások/play protect tanúsítvány státusz: az eszköz nem tanúsított) Engem ez eddig egyedül abban érint eddig, hogy az OTP simple alkalmazás nem engedi ez miatt digitalizálni a bankkártyát, mivel az eszközt nem biztonságosnak kezeli. Így nem működik az érintéses fizetés funkció.Olvastam a korábbi hozzászólásokban ugyanerrről a problémáról Google nélkül is, szóval GMS telepítés azt nem oldja meg. Nem várnék OTP-re mígy úgy dönt, kegyeskedik huawei telefonokra is optimalizálni az app-ját. Bár én is írtam simple vevőszolgálatnak ez miatt korábban, de nekem még csak nem is válaszoltak eddig. Igaz én nem írtam le hogy egy mókolt GMS-el rendelkező Huawei telefonról van szó :)
Ahogy keresgéletm a megoldásokat, láttam, hogy korábban még simán működött, az említett ID-vel regisztrálni google erre szolgáló felületén, de nyilván rájöttek, hogy így simán kijátszható a GMS hiány, szóval ez már nem pálya. Találtam még pár érdekes-alig érthető videot, de nem merek azok alapján nekiállni mert nem egyértelműek számomra. Ahogy láttam Magisk-es megoldás jöhet szóba erre a problémára. Ha esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalata megoldása, szívesen venném. Köszi!

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1439) illjo válasza szkaroly (#1380) üzenetére


illjo
senior tag

Nem kell lemondani, firmware downgrade valóban kell hozzá, de miután fent van GMs, lehet updatelni legfrisebbre

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1440) illjo válasza stevelawyer (#1343) üzenetére


illjo
senior tag

Hívásrögzítő:

https://youtu.be/dNOdIfReT4A

Működik.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1441) McJoker válasza illjo (#1437) üzenetére


McJoker
tag

Szia! Köszönöm a válaszod. Az egyik oldalon le tudtam csekkolni, hogy melyik firmware-el milyen arányban sikerül a mókolás, ezzel elvileg 48%, úgyhogy megpróbálom először downgrade nélkül, hátha sikerül. :DDD
Eddig attól féltem, hogy GMS telepítés után nem lehet fimrwaret frissíteni, de olvastam, hogy az egyik hsz-edben, hogy ilyen gond nincs. :R

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#1442) zzola válasza McJoker (#1434) üzenetére


zzola
félisten

Furcsa, hogy az internet világában ilyen előfordul! A jóember nem olvassa el előtte, hogy mit vásárol?

(#1443) gps76 válasza illjo (#1438) üzenetére


gps76
őstag

Olyan megoldás nem létezik mint a más főleg régebbi telefonoknál, amikor mókoltuk őket, hogy felrakni custom romot, és utána felrakni pl. a gapps-ot?

[ Szerkesztve ]

(#1444) illjo válasza McJoker (#1441) üzenetére


illjo
senior tag

Szívesen. Hát próbáld meg anélkül, de szerintem ha nemrég vásárolta, már újabb van rajta annál, amit még elfogadna. Én november elején vettem, és kellett a downgrade.
Nekem is vissza van frissítve legújabbra, igen. Az még kicsit kérdéses, ha megjönne rá 11-es emui, akkor is működik-e, eléggé ellentmondó dolgokat olvastam. De abban bízom, hogy ahol azt írták, azzal felejtős a GMS, csak arra vonatkozik, hogy vissza kell azt is downgradelni, nem arra, hogy ha frissíted, eltűnik róla. Nem értem Huawei üzletpolitikáját, hogy ennyire próbálja megakadályozni a GMS-t. Kicsit korainak tartom. Akkor lenne életszerű, ha már HMS teljes alternatívát tudna nyújtani már. De addig ha szemet hunyna GMS lehetőség felett, szerintem többen választanák huaweit telefonokat azzal, hogy ok nincs rajta, majd megoldom, de görcsölés nélkül.. Én pl így választottam. Mivel jó telefonok, jó ár-érték aránnyal (még, bár mate 40 pro-nál már kezdenek samsung-apple beárazást használni).

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1445) illjo válasza gps76 (#1443) üzenetére


illjo
senior tag

Nem tudok róla, Google ha jól látom nem ROM alapján szűri a nem kívántakat.
Azon gondolkodom, kellene csinálni új topicot GMS telepítés, firmware visszaállítás, play protect tanúsítás témában: Nem láttam így összefoglalóan ilyent.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1446) McJoker válasza zzola (#1442) üzenetére


McJoker
tag

Hallottak a dologról, de mélyebben nem mentek bele. Szolgáltató nem tájékoztat, sőt két telefonból 1-et úgy adtak, hogy valaki más már használta előtte (emailek, képek voltak rajta), azért az sem gyenge, hogy a T-nél így adnak el telefont. :))

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#1447) illjo válasza zzola (#1442) üzenetére


illjo
senior tag

Nyilván a barátnője apja egy nagyon átlagos user akinek ha okostelefon akkor iphone vagy androidos (windows mobilról szerintem ugyanúgy nem hallott nagyon sok ember). És mind a kettő (három, sok.. google-t futtatja) De miért is kellene ezeket tudni. Azt gondolom hogy az eladók kötelessége lenne felhívni a vásárlók figyelmét az adott termék tulajdonságaira. Ok, hogy cikkekben, blogokban stb leírják, de szóljon nekem valaki aki termékleírásban látott már figyelmeztetést erre vonatkozóan. Nyilván egyrészt nem érdekük, másrészt ez Magyarország.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#1448) McJoker válasza illjo (#1444) üzenetére


McJoker
tag

Megpróbáltam, de nem megy, úgyhogy jön a downgrade...
Azért ezzel jól oda tettek a Huawei-nek, az átlag felhasználó gyakorlatilag már a Google-ra és Androidra van nevelve, nem ismernek mást. Így sokkal könnyebb inkább egy másik márkát választani, mint átszokni egy új felületre, stb... Ki tudja, a végén Biden még változtat a helyzeten. :DD

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#1449) diablo1984 válasza McJoker (#1448) üzenetére


diablo1984
veterán

Ez androidos, Google szolgáltatások nélkül, vagyis ami nem google-hez van kötve az megy. De én gyakorlatilag észre sem veszem a hiányát, max kicsit keresgélni kell másfelé az appokat.

(#1450) illjo válasza McJoker (#1448) üzenetére


illjo
senior tag

Szinte 100%-ban biztos voltam benne, hogy downgrade lesz. A hisuite engem nagyon szo..ott. Megváltás volt utána a másik módszer.
Androiddal ugye nincs gond, nyílt forráskód, bárki használhatja bárhogyan. De hogy a fél (több..) világot függővé tehesse egy Goggle nevű cég és tettes társai, azért az durva.
Hagyjuk már Bident csak új bohócot hoztak a cirkuszba. Eddig Amerika nyomult és most felébredtek hogy más is nyomulna. Ezek itt nyomulnak, harcolnak, velünk meg megfizettetik. Hogy ki győz, vagy nem győz? Tökmindegy, mi szívunk.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.