Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Nile


Nile
csendes tag

srácok azt hogyan lehetne megoldani, hogy amikor töltőn van a gép automatikusan a négyteljesítményű gpu-t használja, amikor pedig akkut használ akkor pedig a kis teljesítményűt?

(#152) Nile


Nile
csendes tag

hogyan tudom törölni a második hozzászólást én csak 1x küldtem el :(

[ Szerkesztve ]

(#153) creation válasza Nile (#152) üzenetére


creation
senior tag

Energiagazdálkodási séma?
Saját program a VGA-nál?

Ezek lehetséges opciók :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#154) Graphics válasza Nile (#151) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sehogy, AMD driver-e ezt nem tudja.

Max annyit tudsz tenni, hogy beállítod automatikusra, és programokhoz rendeled, vagy kézzel állítod.

Én erre az esetre szoktam az energiagazdálkodást állítani.

Töltőn max, akkuval meg mindenből minimális. De így sem túl acélos ,de nem is azért vettem hogy az aksit kíméljem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#155) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Aki vett bele second HDD-t annak a windows7 rendesen leáll? Vagy neki is bekapcsolva marad a power és a wifi led?

(#156) bjames válasza WolfLenny (#155) üzenetére


bjames
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék, ugyanis most akarok keretet venni a hdd-nek. Ha meglesz, beszámolok a tapasztalatokról :)
Egy samu 830-as ssd van benne jelengleg, s bekapcsolás után már párszor csinált olyat, hogy kb fél percig megy az ssd, s a rendszer lemerevedik. Mással történt már ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#157) escape válasza WolfLenny (#150) üzenetére


escape
aktív tag

W7, igen. Eredeti helyre SSD került, optika helyére HDD. Minden alkalommal rendesen áll le.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#158) bjames


bjames
aktív tag

Windows 7 alatt a gyári HP driver-el nem igazán tetszett a toucpad, nem mindig vette a koppintásokat (click), ami idegesítő tud lenni. Ellenben linux alatt sokkal jobban muzsikált.
Leszedtem a hp drivert, és felraktam a gyári synaptic 1.5-ös driver-ét innen. S ezzel már sokkal jobban tetszik. Gondoltam leírom, hátha valakinek hasznos lesz. :)

(#159) Graphics válasza bjames (#158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De alapjáraton a HP oldalán is Synaptic driver tölthető le szerintem, nem? :U

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#160) bjames válasza Graphics (#159) üzenetére


bjames
aktív tag

Az nem pont ugyanez, szerintem az HP mókolt. Az ott érdekes módon újabb, verziójú 16-os, míg a synaptic-é 15-ös. A HP-ét én nem szerettem, de ez a synaptic-os ez már jó. Kezdem megkedvelni a touchpadot :)

[ Szerkesztve ]

(#161) norbi571 válasza Graphics (#1) üzenetére


norbi571
csendes tag

Hello,

Nekem is ilyen gépem van, de valamiért a windows aero csak 5,7-et ír nekem, ennek mi lehet az oka? Te tudtál illeszőprogramot tenni a gépre az AMD honlapjáról? mert én csak a HP-ról tudtam, és nem ismert fel mindent a gépen. A vezérlőpult például 7470esnek ismeri fel a kártyát, miközben az Aida 6490et ír. Ez hogy lehet? Köszi a választ.

Norbi

(#162) escape


escape
aktív tag

Hali!

Nekem is lenne egy kérdésem. HP oldaláról letöltött Ati driver van telepítve. A gond az vele, legalábbis valószínűnek tartom, hogy azzal van a gond, hogy tv-re HDMI-n kiküldött kép akadozik. Mármint a filmlejátszás. Nem vészesen, csak épphogy annyira, hogy látható. Ugyanakkor a gépen folyamatos az egész. Van erre valami megoldás?

#161: Azt hiszem ez úgy van, hogy a gépben a 6xxx van, plusz a prociba integrált Intel HD 3000, és ezt a HP valamilyen különleges módon oldotta meg driver oldalon, hogy hibrid CrossFire-ben látja a két GPU-t, és ez a kettő együtt 7470M-met "ér". Nincs más ötletem. És mivel ez a hp alkotása, ezért a mezei Ati driverrel nem is fog menni. Én is próbáltam már 6xxx és 7xxx driverrel is, egyik sem akart felmenni.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#163) norbi571 válasza escape (#162) üzenetére


norbi571
csendes tag

Köszi a választ. Nekem csak azért fontos, mert a notebookcheck szerint a 6490 jobb mint a 7470.

Norbi

(#164) germinator66 válasza norbi571 (#163) üzenetére


germinator66
aktív tag

A 7470M az a 6490M átnevezett változata. Semmi köze nincs semmilyen CrossFire-höz.

Mellesleg a Notebookcheck-en nem csak a pontszámot érdemes nézni, hanem rá is lehet kattintani az adott eszközre, és ott kapsz róla részletes leírást. :))

[ Szerkesztve ]

(#165) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hamarosan SSD teszttel bővül a leírás. / Samsung 840-es /120GB/

A 7470M vs. 6490M mizériát pedig beleírom, mert sokan belezavarodnak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#166) norbi571 válasza escape (#162) üzenetére


norbi571
csendes tag

Sikerült megoldani a HDMI-s problémát?

(#167) Nile


Nile
csendes tag

Hali! Valakinek volt már olyan problémája hogy állandóan világít a táp ledje? Még akkor is ha akkuról megy a gép illetve ha kivan kapcsolva és nincs rádugva töltőre? Próbáltam bios resettel, valamint az op rendszert is újraraktam de semmi. Vigyem vissza garanciába?

[ Szerkesztve ]

(#168) escape válasza norbi571 (#166) üzenetére


escape
aktív tag

Igen. A win8-hoz írt driver szépen teszi a dolgát :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#169) germinator66 válasza Nile (#167) üzenetére


germinator66
aktív tag

Igen, sanszos, h garis!

(#170) arg0s


arg0s
csendes tag

Sziasztok! AZ új bios update-et ne tegye fel senki, mert nálam nagyon nem akar működni semmi win8 alatt, pedig eddig ment. Egy kérdésem viszont lenne, az amd-s drivert lehet valahogy frissíteni, hogy megmaradjon a váltható grafikuskártya opció is?

(#171) Graphics válasza arg0s (#170) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Halihó, nem, azt a HP-nek kell hivatalosan kiadni.

Ha ez nem valósul meg, akkor csak az egyiket, vagy csak a másikat tudod teljes értékűen használni.

Őszintén szólva én már az utóbbi időben csak AMD-s kártyát használom, lehet felteszem a legutóbbi friss driver-t :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#172) bopipi


bopipi
csendes tag

Helló.
Nekem van egy új hp 8470 esem eladó ára fele a boltiénak 2015 márciusig garis 230-ezerért elvihető.Nézd meg az alábbi linken!!!
http://www8.hp.com/hu/hu/products/laptops/product-detail.html?oid=5297975#!tab=features

(#173) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
Van 1 ilyen laposom és az lenne a kérdésem,hogy az akku kimúlása után milyen feszültségű akksi jó hozzá?
Találtam hozzá 10.8 és 11.1 voltos akku-t is.
HP ProBook 4520s akku is jó lehet hozzá?

Üdv: Petszol

(#174) Graphics válasza petszol (#173) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebayrol vettem 6-7ezer korul, 9cellasat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#175) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Megpróbálom itt feltenni a kérdésem, hátha találkozott ilyen problémával valaki!
Van egy Hp pavilion dv6 1110eh laptopom.
Hiba a következő: ha külső usb-s DA -n szeretnék zenét hallgatni, szól a zene de hallani egy recsegést is. Mint amikor túl vezérlek valamit.
Másik DA-val ugyan ez a hiba, kábelt is cseréltem.
Néha meg teljesen hibátlanul szól.
Nem lehet kontakt hiba sem, mert a jól működést konkrétan elő tudom idézni pár másodpercre úgy, hogy a Wifit kikapcsolom, és mikor visszakapcsolnom pár másodpercre hibátlanul szól.
Wifi panel sem hinném, hogy hibás lehet mert ha kikapcsolom ugyan úgy torzít!
Mindhárom USB-n ez a tünet.
Belső DA hibátlan mert fejhallgató kimeneten nincs torzítás.
Kérnék komoly ötleteket honnan eredhet ez a torzítás.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#176) csocsoszán válasza csocsoszán (#175) üzenetére


csocsoszán
őstag

Félmegoldásra rájöttem!
Hátha más is találkozik a problémával. Ha megnyitom a windows 10 hangszóró beállításokat és nyitva hagyom, nincs recsegés. Vannak még kijavítanivalók. De legalább így használható.

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.