Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tim82


Tim82
nagyúr

Hosszú hétvégét akkuidővel hogy bírta az 5800-as? Vagy volt lehetőség "megetetni", ezért nem téma?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2) hackeeeee válasza Tim82 (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Folyamatos navival asszem olyan másfél 2 óra körül megy.

Szal ha hosszabb távra megy vele már az ember, akkor szivargyújtós töltőre kell tenni mindenféleképp.

De amúgy nekem is hasonló véleményem van, ingyenes szinten sztem nagyon jó alternatíva a maps. :) Turista térképhez pedig más alternatíva kell. Symbianra mondjuk sztem az nincs is, bár majd valaki kijavít, ha mégis.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3) csdm


csdm
senior tag

Jó cikk, szép helyek :)
Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy ezeket mind meg lehet Android alatt a google maps-szal csinálni. Mostmár vannak un. Places-ek, ahol telefonszámokat, weblapokat is el lehet érni az edott szórakozóegységnek, de tudod szűkíteni is, hogy te most éppen éttermet vagy mozit keresel, vagy éppen csak egy ATM-et. A Marketen biztos van turistatérkép is, amit itthon ingyenesen tudsz letölteni. Google Earth is van, de lehet az égboltot is vizsgálni Google Sky Mappal. Ezekhez meg nem kell bivaly Nexus One, én Galaxy Spicával tolom, megfelelő sebesség, anno járt hozzá Igo Magyarország is, és egy árban van az 5800-val :)

(#4) atom87


atom87
aktív tag

Milyen verziójú Maps-et használsz? Nekem az E52 nem sokszor talál jelet 20 másodperc alatt, több szokott lenni.

Kawasaki z1000

(#5) FRENK1988 válasza atom87 (#4) üzenetére


FRENK1988
veterán

Sztem A-GPS-el tolta. Vagyis cellainfók alapján megy a helymeghatározás

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6) atom87 válasza FRENK1988 (#5) üzenetére


atom87
aktív tag

Az lehet, én csak a beépített GPS-t engedélyeztem.

Kawasaki z1000

(#7) stevve válasza csdm (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Egy jó GPS mindig hasznos tud lenni, az biztos. :)

"ezeket mind meg lehet Android alatt a google maps-szal csinálni"

A google maps nem csak Androidon megy. :)

(#8) Gudy


Gudy
tag

Hi!
Jó kis cikk, én nyaralás előtt vettem egy Nokia 5230-at, felvérteztem a legfontosabb progikkal, és lám egy igazi kirándulós svájcibicska lett. Nem hiába no, az okosteló, az okosteló. Amúgy Füreden voltunk :)

(#9) V8David válasza Tim82 (#1) üzenetére


V8David
tag

Én pl E52-t használok nokia ovi maps-szel. Minket a GPS gond nélkül elvitt Krakkóba is, az út 7 órás volt (nem volt autópálya) és csak a feléig merült az akkumlátor. Szóval még bőven maradt volna benne szufla egy ilyen badacsonyi kirándulás után. Üzemidő szempontból piszok jó telefon, a jel lassú észlelése megbocsátható neki. 5800-hoz még nem volt szerencsém.

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#10) FRENK1988 válasza V8David (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

Azért egy E52-t és egy 5800-t nem kellene összehasonlítani akksi téren :)
1. a tied még új szemben az 5800val
2. Kisebb kijelző
hirtelen ennyi :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#11) Balage21


Balage21
tag

Én az E52-vel megjártam Horvátországot.720km és kb. 14órás út Bosznián keresztül.Negyedig volt az aksi mire odaértünk.A-GPS nálam is ki van kapcsolva, így kb 2perc mire jelet talál, onnantól viszont teljesen jól működik.Ovi Maps-et használok én is.Tökéletesen tervezte az utat.(Leszámítva persze hogy Boszniában vannak még szétbombázott útszakaszok és ott kerülni kell.)

(#12) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Szép helyen jártál. :K Én is tervezek majd egy új telót, csak nem 5800-at. Hanem esetleg egy 5230-at.

(#13) Misály válasza hackeeeee (#2) üzenetére


Misály
addikt

Nem mértem, hogy mennyit megy de több volt 2 óránál. Google maps meg nem játszik mert zabálja az adatforgalmat, és az ovi még kényelmesebb is. Turistatérkép = Garmin. A spica meg az én szememben nem mérvadó, samsung és android? A frissítési szorgalmukból kiindulva nem hiszem hogy jó páros, de tévedhetek. Ja és uztálom az androidot:)

(#14) geri005 válasza Misály (#13) üzenetére


geri005
tag

Ja és uztálom az androidot:)

Megkérdezhetem, hogy miért? :$

[ Szerkesztve ]

(#15) Teasüti válasza Misály (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Zabálja az adatforgalmat?
Mennyit is?

Nálam csak ilyen 10 kb-okban mérhető, pláne, hogy az otthonom környéke már be is van cache-elve... AGPS-el együtt sem eszik egy-két száz kilónál többet városon belül.
Április óta használom és sztem kb megevett idáig 1-2 megát. Na bumm... :)

(#16) kni válasza Tim82 (#1) üzenetére


kni
csendes tag

A héten voltunk Szombathelyen. A 4 órás autó utat végignavigálta az 5800-as, az utolsó 30 percben volt autóstöltőn, de csak azért hogy a nap hátralevő részében is tudjam használni. Sztem végig bírta volna az akksi. A-GPS-el használom, minimális az adatforgalom és 10-20 sec alatt talál műholdat. A kategóriákban keresés pedig vmi észbontóan jó, éttermeket, boltokat, múzeumokat, ATM-et kerestünk vele. Szuperül működött. Az időjárást, múzeumi ismertetőket, TV műsort, leveleimet a kempingben levő wifi hálózaton keresztül nézegettem. Nagyon hasznos segítség volt a teló a kiránduláson, bátran ajánlom ezt a telefont mindenkinek.

kni

(#17) Misály válasza geri005 (#14) üzenetére


Misály
addikt

mert nem esik kézre, és mert google, (google accom sincs)

(#18) kovy79


kovy79
őstag

Misály, te használtál már más navit is? :U
Mondjuk annyi "pénzt", amennyibe kerül, még megér az Ovi...

#16 kni: "A kategóriákban keresés pedig vmi észbontóan jó, éttermeket, boltokat, múzeumokat, ATM-et kerestünk vele."
A kérdés neked is áll. Használtál e már igo-t? Főleg poi-val gazdagon "feltöltöttet"? ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#19) Misály válasza kovy79 (#18) üzenetére


Misály
addikt

Garmint, sygic-et i-got nem, de tudod amíg azokhoz kell poi-kat feltölteni az ovihoz hozzá se kell nyúlni, csak frissítes néha egy térképet, nameg melyik naviban javíthat hibákat a felhasználó?

Feltehetném a kérdést én is, használtatok már ovit?

[ Szerkesztve ]

(#20) geri005 válasza kovy79 (#18) üzenetére


geri005
tag

Pont az a jó az Ovi-ban, hogy nem kell gazdagon feltölteni poi-val. :U

(#21) Eteke válasza hackeeeee (#2) üzenetére


Eteke
csendes tag

Nekem kibírta a Budapest Isztria távot majdnem, ami több mint 6 óra, igaz új és ez is lényegesen kisebb a normál üzemidőnél.

(#22) Misály


Misály
addikt

Egyebkent kedves mindenki, koszonom az olvasottsagot, egy nap alatt ravertetetek az elozo cikkemre:)

(#23) Pdaw válasza Teasüti (#15) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Igen, de egy kiránduláson eséllyel tévedünk térerőmentes helyre, ott azért igen jól jöhet egy offline térkép. Ugyanakkor belátom, ilyen területeken a térkép információtartalma sem elegendő általában (hegyvidéki ösvények hiányoznak, míg az alföldi földutak nagyja azért ott szerepel az Ovin).

Kissé rövid, de hasznos írás.

(#24) kovy79 válasza Misály (#19) üzenetére


kovy79
őstag

Ha már térképet frissítesz, nem gondolnám, hogy mellette a poi frissítés nagy munka lenne (főleg, ha akkora adatbázisból válogathatsz, mint a poiplaza-ban). Egyébként igen, használtam már ovi-t, isten mentsen tőle... Szigorúan saját vélemény. Mindenki használja azt, ami tetszik neki!
Navngo szoftverben (friss térképpel) még nem találtam akkora hibát, ami miatt rosszul aludtam volna (bár csak iGO8-kat használok).

#20 geri005, mint említettem, szerintem nem nagy munka és szvsz az ovi poi adatbázisa nyomába sem ér az igo-hoz elérhető poi-knak.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#25) yerico


yerico
senior tag

Nyaralás - Samsung Galaxy Spica + gyári Igo, amit ad hozzá a szolgáltató. Ezzel a navigáció itthon a lehető legjobb szinten letudva. A Google Maps csak ráadás. Stormwatcher alkalmazás az online műholdképhez, hogy lássam, mikor lesz éppen a Balatonon vihar. Esetleg Időkép Android telepítés. Gyakorlatilag bárhol lehet találni ingyenes wifit, hálózati forgalom szinte semmi. Ha programot kerestem, a neten megnéztem a helyét, vagy az Igo POI-jai között megkerestem, majd a navigáció odavitt.
Nekem nagyon bevált.

(#26) Misály válasza yerico (#25) üzenetére


Misály
addikt

Ez mind szép és jó, de ovi maps tudja ezt ingyen és bérmentve. Wifi meg nincs mindenhol vidéken.

(#27) kpal


kpal
veterán

A Nokia az mindent tud. :K nem hiába a legjobb ...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.