Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



Mobilaréna teszt: Honor 8 - tisztelet a kivitelnek
A fórumban a PH! lapcsalád moderációs szabályzata és a hatályos magyar törvények érvényesek. TILOS a WAREZ, valamint a telefonkészülék függetlenítéséről történő bejegyzések, továbbá szakmai topikban tilos hirdetni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) mantequilla


mantequilla
aktív tag

http://m.gsmarena.com/honor_9-review

Az utód tesztje mar elerheto

(#19852) fecs


fecs
senior tag

Láma kérdésem van. :U
Ha a névjegyzékből keresem ki a hívni kívánt nevet, akkor telefonszámig bele kell mászni. Csak a számra bökve tudom hívni. Hiába van kijelölve alapértelmezett szám, vagy ha egy szám szerepel a névnél akkor is. A híváslistából viszont egyből hívja a partnert, ha rábökök.
Névjegyzékből van gyorsabb hívási lehet, vagy mindig bele kell menni a részletekbe?

Pixel 6a

(#19853) Sanki válasza mantequilla (#19851) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Rendes link.

(#19854) Sanki válasza fecs (#19852) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Névjegyzékből mindig el kell odáig menni úgy tudom (ahogy írtad is).
Esetleg alternatíva lehet, ha a tárcsázóban a névnek megfelelően elkezded beütni a számokat.
Pl anya: a-2 n-6 y-9

(#19855) nrg_52 válasza lbence (#19846) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha a ne zavarj modban, csak a riasztasokat engedelyezed? Bocs, nem jo, felreertettem.☺

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#19856) dokee78 válasza fecs (#19852) üzenetére


dokee78
félisten

Valamiért nem tetszik jobban az utód.
Pedig jövőre lehet erre cserélem,ha össze törik a Honor 8.

(#19857) 7Heads Drago válasza dokee78 (#19856) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez fenyegetés vagy ígéret? :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19858) Quqesz válasza lbence (#19850) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sztem igen. Be állíthatod, hogy csak a kedvencek érjenek el, üzeneteket is kiválaszthatod. Nézd át, érdemes

zzola
Beáll/alkalmazások/iránytű/adathasználat/mobiladatnál kapcsold ki

fecs
A névjegyzékben ilyen, de a kedvenceknél már direkt a tárcsázás, ha ráböksz hívja.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19859) zzola válasza Quqesz (#19858) üzenetére


zzola
félisten

Í gy is kalibrál....

(#19860) ORCA58 válasza fecs (#19852) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha jól személyre szabható névjegyzéket tárcsázót szeretnél, akkor próbáld ki a True Phone Dialer & Contacts
alkalmazást. [link]

(#19861) Diák66


Diák66
őstag

Honor 8 tapasztalatok

Pár napja használom már a készüléket, gyors, teszi a dolgát. Hihetetlen megkönnyebbülés a Lenovo Vibe P1m-hez képest. Végre a sok hülyeségét nem kell elviselnem. (nem csörög, vaku problémák, fagyogat stb…) Plusz pont, hogy Dual active.

Nos, a doboz. Hogy sikerült ezt ennyire megbonyolítani? :W Van teteje, alja, benne 2 db fiók….. és hófehér. Csak a 8-as logó, szinte semmi más. Hiányoltam róla a bővebb szöveget, mégis mit tud a telefon? Legalább ráírhatták volna, mely frekvenciákat tudja használni. Amúgy

2G: 850/900/1800/1900 MHz
3G: 800/850/900/1700/1900/2100 MHz
4G: 700/800/900/1800/2100/2600 MHz.

Utóbbi Cat.6 300/50 Mbit/s. A Nano SIM-ek kifogtak rajtam, mert a Vodafone SIM kitörhető (még feltöltős is) a Telekomos viszont csak micro SIM-ig. Most az adategyeztetős időkben meg nem volt kedvem végig állni a sort, hogy nano-ra cseréljék.

A telefon szép, tetszik, bár a kék szín sötétebb, mint vártam. A tokot várom, amit rendeltem hozzá, addig egy bőrtokkal védem. Az ujjlenyomat érzékelőt még szokni kell, de igen hasznos dolog. Egyszeri megnyomásra beállítottam a zseblámpa funkciót, így nem kell az értesítősávot húzogatni és feloldás nélkül is bekapcsolható. USB Type-C… hát ezt is szokni kell, még mindig keresem, hogyan kell pozícionálni. :F (bemegy így is, meg úgy is elvileg). Egy átalakító mindenképpen kell majd, hogy az OTG funkciót kihasználhassam.

A kijelző rendben van, de a betű méreten szerintem állítok majd. Igen kicsik, főleg szemüveggel. Az EMUI 5.0-nak örülök, mert visszajött vele a klasszikus menü. Így nem kell másik launcher. 4 GB RAM és 64 GB ROM. Mindenre elég. De a felesleges alkalmazásokat már töröltem.

Ami viszont hiányozni fog az a 4000 mAh. Az első napok tapasztalata alapján vissza kell majd állnom a napi töltésre. :(( hiába a 3000 mAh (2900), nem fogja 2 napig bírni, mint a Lenovo. (volt, hogy csak 3. nap tettem fel tölteni, 20%-os akkuval még simán el mertem indulni) Sebaj, a powerbank legalább nem csak feleslegesen lesz a táskámban.

Amit viszont sejtettem, a Kirin 950 nem olyan informatív, mint az MTK. Szinte semmit nem akar magáról elárulni. Nincsenek a telefonhoz szinte rejtett kódok/menük (secret codes), és 4G LTE only se. Lehet 2G only, 3G only, de 4G nem. Ki érti ezt? (Lehtne 1. SIM esetén 3g/4g only) Ennek megfelelően a hálózati appok (netmonitor, gsm signal monitor stb…) se igazán használhatóak. Hamis adatokat adnak, nem működnek normálisan. Kár érte.

Viszont meglepetés a Dual SIM esetén a kétkártyás beállítás alatt az „alap mobiladat” kapcsoló. Kicsit vicces, mert a második SIM is képes adatkapcsolatra, csak éppen 2G EDGE. :C

Egyelőre ennyi…..

[ Szerkesztve ]

(#19862) r0by válasza Diák66 (#19861) üzenetére


r0by
addikt

Telekom csak micro sim? Bakker.., csütörtökön rendeltem egy sim-et a marathon miatt. Totál nem gondoltam arra, hogy nem olyat fognak küldeni :W

(#19863) Sanki: nagyon remélem, nem szeretnék emiatt elmenni hozzájuk, hogy az első percben új simet kérjek :)

[ Szerkesztve ]

(#19863) Sanki válasza r0by (#19862) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Mostanában már alapból olyat adnak, nem?

(#19864) Diák66 válasza r0by (#19862) üzenetére


Diák66
őstag

Hát nekem ez a feltöltős SIM kb. 1 éves lehet, előtte nagy méretű volt, azt cseréltettem 4G képesre.

(#19865) ORCA58 válasza Sanki (#19863) üzenetére


ORCA58
addikt

Mióta? Mert amit legutóbb kaptam az normál SIM, de kinyomható belőle mikro vagy nano ami éppen kell. A maradék pedig jó ara, hogy bele tedd a kicsit, ha nagyobbra van szükséged.

(#19866) Sanki válasza ORCA58 (#19865) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nem tudom mióta, viszont a honlapon ezt írja.

(#19867) Diák66 válasza Sanki (#19866) üzenetére


Diák66
őstag

Na, megnéztem pontosan mikor cseréltettem, nem 1, hanem 2 éve. Akkor feltöltőshöz csak micro SIM-et adtak. Nano, csak előfizetéshez járt külön kérésre azt hiszem.

(#19868) TaRka94


TaRka94
senior tag

Németbe jöttem, gps mobiladat ment. Hát felfőtt a teló, már nem is töltötte az autós töltő (gondolom hogy fel ne robbanjon :D) kicsit pihentetni kellett. De nem merült annyira durván, 3-4 óra kijelzőidő szerintem lett vele. De megérkezéskor 20%on töltőre raktam.

(#19869) Red B


Red B
tag

Biztos volt már téma, de a párom rágja a fülem, hogy az akkumulátor kijelezés mellett mit jelent a + jel?
Köszönöm előre is!

(#19870) Sanki válasza Red B (#19869) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Egy képet lehetne róla kérni?

(#19871) nrg_52 válasza Red B (#19869) üzenetére


nrg_52
addikt

Be van kapcsolva az energiatakarekos mod.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#19872) voros89


voros89
tag

Tudja valaki hogy lehet eltüntetni az adatforgalom egyeztetőt? Egyszer beállítottam és nagyon jó és hasznos volt, de közbe korlátlan lett az internetem és rajtam maradt.

(#19873) Red B válasza nrg_52 (#19871) üzenetére


Red B
tag

Köszi, de azt a baloldalt mutatja ez pedig a jobb oldalon van az akku kijelzés és az óra között.
Hamarosan küldök képet

(#19874) Sanki válasza voros89 (#19872) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Beállítások - Mobiladat - Beállítások (jobb felül fogaskerék)

(#19875) fant0mi válasza Sanki (#19874) üzenetére


fant0mi
addikt

Nekem ott kitorolni nem lehet.

(#19876) Sanki válasza fant0mi (#19875) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Az értesítősávos emlékeztetőt lehet tiltani, illetve max adatnak írjatok be jó sokat, vagy 1024GB-ot. :K

(#19877) gery2123


gery2123
őstag

Na akkor élménybeszámoló :)

Tegnap nyitottam a bootloadert. Eddig nagyon egyszerű és semmi gond nem volt.
TWRP telepít probléma nélkül. Belépni már annál nehezebb...de nem lehetetlen.
Majd CM14,1 letölt, gapps letölt és twrp alól telepít. Boot és jön a meglepi. Fél óra után se akart elindulni a rendszer csak a botanimáció ment. Ismét töröl, majd újra rak, és ezt más rommal is megismételtem de hiába.. ugyanúgy botanimáció bámulás 30 percen keresztül.
Természetesen melóhelyen, nehogy nyugodtan tudjak gondolkodni... Nembaj 9-re otthon voltam majd nekiálltam, hogy mit rontottam el. Arra jutottam, hogy mindent leírás alapján csináltam de akkor se megy. Na ekkor csináljunk vissza mindent. MM boot+recovery leszed és a megfelelő rollback + csomag. Nem kis szenvedés után sikerült a rendszert visszarakni B131-re, majd OTA egésezn fel 389-ig.

Nem tudom mit rontottam el de nem volt egy szép nap :D Most megy a készülék minden gond nélkül, de jobban örültem volna egy működő CM14.1-nek.

Valaki használ AOSP romot? Ha igen akkor hogy a fenébe rakta fel?

-- PSN_ID: GerY2123

(#19878) Sanki válasza gery2123 (#19877) üzenetére


Sanki
Topikgazda

CM14-hez nem a saját TWRP kell?
Egyik leírásban mintha azt olvastam volna.

(#19879) gery2123 válasza Sanki (#19878) üzenetére


gery2123
őstag

Olvastam én is mindenfélét :) Egyik helyen azt olvasni hogy "latest twrp" a másik helyen pedig külön cucc.... De minden igy letettem róla már nem éri meg a fejfájást :( :DD

-- PSN_ID: GerY2123

(#19880) Sanki válasza gery2123 (#19879) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Szerencsére a stock rom is elég stabil, nincs sok gond vele.
Nyilván jó lenne pár még jobb custom rom. (Mondjuk nekem most nem lenne vele időm foglalkozni, hogy most ezt meg azt telepítsek fel.) :K

(#19881) badrian250 válasza Sanki (#19332) üzenetére


badrian250
tag

Esetleg arról van tapasztalat, hogy mennyire tartós a szélén az ecsetelés, a fólia leszedését követően az "alákent" anyag is szépen lejön?
Esetleg hosszú távon nem károsítja a kijelző felületét?

(#19882) Sanki válasza badrian250 (#19881) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Valami olajos anyag, nem köt meg ahogy láttam eddig. Hosszú távú nincs, a mate 9-en kb 2 hónapja van rajta, azóta nem jött elő levegős rész, viszont az tisztán lett felkenve. Az enyémre fél év után lett felkenve és 1.5 hónap után egy kicsi részen újra kellett kenni, de nem olyan volt, mint előtte.

(#19883) nrg_52 válasza Red B (#19873) üzenetére


nrg_52
addikt

Bal oldalon az akksijelet igen, jobb oldalon meg a plusszjel:

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#19884) Sanki válasza nrg_52 (#19883) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Lehet más a beállítás, vagy a téma. Nekem pl. a százalék az akksin kívül van, a plusz jel pedig benne jelenik meg.

(#19885) badrian250 válasza Sanki (#19882) üzenetére


badrian250
tag

"nem olyan volt mint előtte"

Ez alatt mit értessz?

(#19886) Sanki válasza badrian250 (#19885) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Kenés előtt kb. 1-1,5mm-es levegős rész volt, miután eltelt az a pár hét, akkor kb. max 0,5mm-es részen látszódott megint a levegő.

(#19887) mati12 válasza nrg_52 (#19883) üzenetére


mati12
senior tag

Lehet,hogy a polaritást jelzi.... :Y :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#19888) Yasuo válasza mati12 (#19887) üzenetére


Yasuo
aktív tag

:C :C :DDD

S9+

(#19889) ORCA58 válasza Sanki (#19866) üzenetére


ORCA58
addikt

Lehet félreértettelek, pont erről beszéltem én is. :U

(#19890) nrg_52 válasza Sanki (#19884) üzenetére


nrg_52
addikt

Nekem mindegy vegulis hol jelenik meg, kerdezte mi a plussz jel, en meg megmondtam, ennyi. 😊

@mati 12: a polaritas mondjuk az jo otlet. 😂

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#19891) Sanki válasza nrg_52 (#19890) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Ha lesz kép biztos kiderül. :)

(#19892) nrg_52 válasza Sanki (#19891) üzenetére


nrg_52
addikt

Hogy tetszik a spigen?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#19893) Sanki válasza nrg_52 (#19892) üzenetére


Sanki
Topikgazda

Nagyon tetszik, biztos védelmet biztosít a telefonnak. Egyedül, ami számomra hiányzik az az oldaláról valami recézés, az még elfért volna szerintem, akkor tuti fogást adna pluszba.

(#19894) Quqesz válasza nrg_52 (#19883) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezen milyen téma v launcher van? Mert pl az alsó gombok tuti nem gyári....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19895) nrg_52 válasza Quqesz (#19894) üzenetére


nrg_52
addikt

S launchert hasznalok a tema meg modositott EPSIL:

Itt talalhato.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#19896) Quqesz válasza nrg_52 (#19895) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor sztem ez az egyedi felületnek köszönhető, gyárin még nem láttam ilyet....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19897) nrg_52 válasza Quqesz (#19896) üzenetére


nrg_52
addikt

Bocs, nem biztos, hogy tudlak kovetni. Az also gombokat nem lattad meg gyarin? Azt valoban nem, en raktam bele utolag temaszerkesztovel.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#19898) Quqesz válasza nrg_52 (#19897) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem, az eredeti felvetésedre (+ jel) írtam, ahogy Sanki is megjegyezte(19884 hsz).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#19899) frewwy


frewwy
tag

Sziasztok! Ismerősömtől kaptam egy honor 8-at, aminek elég egyedi hibája van. Telepítette rá az OpenKirin's RR-et, majd vissza szeretett volna menni gyárira, ezért felrakta a dload mappába a szükséges fájlokat még twrp-n, felflashelte systemen belül valamilyen 3rd party flash appal a recoveryt és egy boot lemezfájlt. Elvileg megpróbálta 3 gombossal a dload módszert, azonban a csomag hibás volt. Most jelenleg nem jön be a ROM, se a recovery a telefonom, az FRP pedig be van kapcsolva, így a fastboot teljesen értelmetlen, jóformán minden parancsra kiírja, hogy "remote:command not allowed". Az egyetlen ami bejön az az Erecovery, a megcsupaszított fastboot mode illetve a háromgombossal hibás "install failed" felirat. Szerintetek ez javítható? Bootloader nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#19900) tami92


tami92
aktív tag

Sziasztok. A múlthét során olyan hibával találkoztam, hogy a telefont nem lehet a gyári gyors töltőjével tölteni. Ekkor még naívan a a töltőre gondoltam, hogy problémás, de időközben rádugtam a számítógépre és az se ismeri föl.

Kérdésem az lenne, hogy ha beviszem a készüléket a Huawei ügyfélszolgálati központba, akkor garanciáztatásnál problémát okoz-e, hogy korábban nyitottam a bootloadert? A bootloader most zárva van, teljesen gyári minden, FR is volt a készüléken de az se okozott javulást.

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.