Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Goose-T


Goose-T
veterán

Ne felejtsük el megemlíteni az ingyenes Visual Studio 2013 Community Editiont és a nyílt forráskódúva tett .NET-et sem!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2) nuke7


nuke7
veterán

Változik a piac, várható volt, hogy nem fognak csak úgy "meghalni"... újra versenyben vannak (szerk. a *cool*-ság és modernség ügyben) , de a win.phone helyett valamit ki kell találni, mert tényleg elég gyengus rendszer.
A win10 valsz. ezt megoldja :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#3) tatararpad válasza nuke7 (#2) üzenetére


tatararpad
őstag

Hát én a Microsofttal nem szoktam az utcán menőzni. De még "I love Microsoft" pólóban sem láttam embereket.

(#4) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ki döntötte el, hogy menő cég lett? Egy demótól nem lesz egy cég menő, akkor lesz az, ha az átlagemberek annak gondolják.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5) HaJózsi válasza Oppenheimer (#4) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

9gag-en eléggé fölkapottak lettek.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#6) nuke7 válasza tatararpad (#3) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem ennek több oka is lehet a Te esetedben, de egyik sem az, hogy rossz irányba megy a cég most valószínűleg...

https://youtube.com/user/nuke7

(#7) Goose-T válasza Oppenheimer (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Maradjunk annyiban, hogy egy-két év múlva talán Magyarországra is begyűrűzik, ahogy a többi nemzetközi trend is szokott.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) floatr válasza Oppenheimer (#4) üzenetére


floatr
veterán

Menő az, amire mondjuk :)

(#9) camillus


camillus
tag

Szinte már hiányzott az a bizonyos (x)

A gyárbezárások, a Windows RT dobása is menő volt, ahogy Nadella hím soviniszta kicsengésű szösszenete is. Tényleg nem is értem miért nem szereti őket mindenki, pláne itthon. :N

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#10) kraftxld válasza camillus (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A hardvergyártás mindig is kolonc volt az MS nyakán, a Windows RT egy kalap szar, szerencse, hogy nem terjedt el jobban, most a Core M procikkal már megy a Win 10 rendesen a tableteken.
Az indiai nagyvezír meg olyan amilyen :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Miért, menő lett?

x gon' give it to ya

(#12) Narxis válasza fordfairlane (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Dehogy lett...

Thanos was right.

(#13) emvy válasza fordfairlane (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, az biztos, hogy a PH forum kozossegenek a velemenye ebben a kerdesben nem tul erdekes. :)

while (!sleep) sheep++;

(#14) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Azt varom mikor csomagolnak windows logo matricakat a termekek melle, hogy az opel astrasok es suzukisok ragaszthassak rendszam melle mint az apple logot. Na akkor lesz meno ceg.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#15) fordfairlane válasza emvy (#13) üzenetére


fordfairlane
veterán

Menőség tekintetében kinek a véleménye mérvadó?

x gon' give it to ya

(#16) Döglött Róka válasza fordfairlane (#15) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A nem hozzaertoke, egyszeru fogyasztoke.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17) -szp- válasza fordfairlane (#15) üzenetére


-szp-
aktív tag

Teszek bele szavazást!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#18) kraftxld válasza -szp- (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kérünk "Lóf@szt a Microsoft - Justin Bieber a menő" opciót is :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) emvy válasza fordfairlane (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

Goose-T-vel valamennyire egyetertek. Nem tudom, hogy meno-e (vagy meno lesz-e) az MS vagy sem, de ezek a trendek altalaban az USA-bol (azon belul is Kaliforniabol) indulnak, es kell 1-2 ev, amig atszivarognak Magyarorszagra. Itt meg boven hulyenek neztek azokat, akik azt allitottak, hogy az iPhone nagy siker lesz, amikor odaat ezt mar mindenki tenykent kezelte. Per pillanat az MS-rol az utobbi X evnel pozitivabb kep alakulgat odaat SV-ben, nem is elsosorban a Holographic miatt, hanem az utobbi idok meglepoen nyitott/developer-centrikus hozzaallasa okan.

while (!sleep) sheep++;

(#20) -szp- válasza kraftxld (#18) üzenetére


-szp-
aktív tag

Legközelebb! ;)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#21) emvy válasza Döglött Róka (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

A fogyasztok a velemenyvezerek utan mennek -- ez az egyik oka annak, hogy a W8 bukott (emlekszem, hogy apam meg nem is latott W8-at, de mar tudta, hogy szar, mert a szamtechboltos srac olvasta valamelyik forumban...). Szoval ha a fejlesztoi kozosseg es/vagy tech sajto szereti oket, akkor a fogyasztok is szeretni fogjak, ennyire egyszeru. Ma Magyarorszagon meg mindig ott tart az amator hobbista csoportosulas, hogy az Apple a sznoboknak valo, a Microsoft meg a hulyeknek, a Google meg joceg. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#22) Gusztáv válasza fordfairlane (#15) üzenetére


Gusztáv
addikt

Menő, vagy nem menő a fenét sem érdekel. Számomra az látszik, hogy jó irányba mennek a dolgok, figyelnek a felhasználók véleményére. Szerintem sokkal nyitottabb lett a hozzáállásuk, mint pár éve volt, gondolok itt pl az ingyenes Office-ra konkurens rendszereken, vagy pl az mkv és flac támogatás beépülésére. A WP meg a Surface meg azok szerint szar, akik soha nem próbálták.

Laci

(#23) Воланд


Воланд
titán

"Az árakról amúgy hallgat a vállalat. Nem véletlenül: a Windows egy szolgáltatásként él Nadella fejében. Az irodai programcsomagjukkal már megtörtént. Most az operációs rendszer jön."

"During a Q&A after the keynote, CEO Satya Nadella told reporters that looking at Windows as a service doesn't imply any changes in Microsoft's business model. Windows as a service is all about how Microsoft services Windows, moving forward, and not about how it plans to charge for it or how it will work with its parters." [link]

"Ez szerdán még nem volt bemutatható állapotban, azonban a pénteken érkezett, a bemutatón is látott frissítéseket tartalmazó új bétaverzió olyan IE-t tartalmaz, amibe beépítették a Spartan eddigi tudását, hogy némi visszajelzést kaphasson a cég. Ennek megkönnyítésére egyébként egy kis vigyorgó fejet rajzoltak az ablak jobb felső sarkába, amelyikre kattintva lehet visszajelezni, hogy helyesen, vagy helytelenül jelentek meg a vizuális elemek az éppen megtekintett oldalon. Illetve ezzel lehet váltani kompatibilis és normál nézet között."

ez mar a tavalyi legutolso build-ben is benne volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Döglött Róka válasza emvy (#21) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jogos az eszrevetel.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25) Cifu válasza Gusztáv (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért a Win 8.1 és a visszaadott, majd visszabutított Start menü esete nem volt olyan hú, de régen.

Menőnek én nem mondanám a céget, inkább azt, hogy egy pár nagyságrenddel jobban kommunikálnak. A Windows 10 sikeressége lesz a választóvonal esélyesen, és egyben az, hogy miként reagálnak az Android és más Linux folyományok által nyújtott, alulról érkező veszélyre (Chormebook és társai).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mitől lennének coolak, az egyetlen dolog, amiben élenjárnak, az pocsék, az összes többivel meg loholnak a piac után.
pár lelkesítő duma nem tesz coollá egy céget.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ezen én is gondolkoztam, alapvetően Ballmer nyugdíjaztatásakirúgása állati jót tett a cégnek (Woland, Glenda ;] ), a windows 10 akár csak a win 7 az előző OS tökéletesített kiadása. Meg kell nézni, hogy Balmmer idején mi volt a ps4-xone eladások aránya, most már lassan ott van a s*ggükben a one (hiába a gyengébb hardver), így hogy nincs ráerőltetve a Kinect meg nincs netfüggőség a konzolnál rögtön mennek az eladások.
Szóval szerintem igen, Nadella és a velejáró szemlélet váltás (pl ingyenes windows 10-re való frissítés) lassan de trendivé teszi a céget.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#28) bambano válasza GeryFlash (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem trendivé tette, hanem hatékonnyá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Cifu válasza GeryFlash (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

...meg nincs netfüggőség a konzolnál....

Te miről beszélsz? A XBone net és Live fiók nélkül továbbra se indul el.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Alexios válasza Cifu (#29) üzenetére


Alexios
veterán

Én rendszeresen használom net nélkül, szóval valaki szóljon akkor az én xboxomnak is.

(#31) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Azért az, hogy menő, az túlzás, de a szemembe javult a megítélésük.

(#32) kolosanyi válasza bambano (#26) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bezzegalinuksz.

(#33) Döglött Róka válasza kolosanyi (#32) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Annal menobb nincs.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) nuke7 válasza Döglött Róka (#33) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#35) Klepti


Klepti
tag

Én "megjelenése" óta használom a win10et nap mint nap, főgépen, és szeretem, gyors, nincs benne ökörség. Ha így halad a cég, én szívesen járkálok majd "I love Microsoft" pólóban :P

Nem igazán értem, hogy miért "nem túl elegáns" a megnyitott programok aláhúzása, meg miért a jelenlegi 3 ablakgomb a legcsúnyább, szerintem teljesen megy a rendszerhez, bár nyilván ízlések és pofonok :)

(#36) King Unique válasza emvy (#21) üzenetére


King Unique
titán

+1!: Ez mekkora igazság, nagyon is jellemző. :C
Uez volt a Vistával, hallották, h rossz, már ki sem próbálták=bukás, Win7-ről el lett terjesztje, a nagy megváltás=siker. Win8/8.1 felnagyított csempemizéria, mítoszok=bukás. Win10 megint csempe és modern felület, destopon ráadásul elég erőszakos módon, de jónak van beharangozva= siker, más most. :D Hiába, működik a birkaterelés...

(#32) kolosanyi: na igen, az a No.1, a legtrendibb, a legelterjedtebb, a legnyereségesebb, a leg-leg-leg,,,

(#37) GeryFlash válasza Cifu (#29) üzenetére


GeryFlash
veterán

De a kiadás előtt úgy volt, hogy egyáltalán nem tudsz majd offllineban lenni,m vagy vmi 24 órás hülyeség volt, hogy 24 óránként fel kell mennie a rendszerre, már nem emlékszem, de pl nem tudtad volna megcsinálni, hogy lemész nyaralóba, és nem kell szarakodni a mobil netes megosztással. Az hogy a live-hoz kell net az meg hadd ne legyen nagy dolog...
A lényeg a szemléletváltás, rendesen el lett küldve az MS és Ballmer csipit csapata a net+kinect dologgal, azért nem kell ahhoz paranoiásnak lenni, hogy az ember ne örüljön, hogy a van a szobájában egy netre kapcsolt webkamera, aminek a laptopokkal ellentétben nincs rendes indoka, hogy ott legyen.
Én sem akarok itt összeesküvéseket gyártani, lehet hogy semmi hátsószándéka nem volt az MS-nek a kinecttel, csak simán rá akarták lőcsölni az emberre sz*rjukat még 100 dollárért, esetleg tényleg komolyan gondolták, hogy majd a kinect felfuttatásával lenyomják a PS-t, nem tudom, de a vásárlóközönség nem vevő rá. Talán egy Nintendo wii szerű dologgal lehetne próbálkozni.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#38) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Az "A víz örüljön hogy megmosdok benne" aranyköpés után szabadon -> A Microsoft attól lesz menő, hogy ÉN is használom az új oprendszerüket. :P ;]

De komolyra fordítva: Egyelőre minden szem a redmondi csapatra szegeződik, hiszen elsütötték azt a bizonyos jelzőpisztolyt és az eddigi pofára esések ellenére - vagy épp azoknak köszönhetően ( mint szükséges rossz ) - most újra megvan az esélyük arra, hogy menő cég legyen az MS, ugyanis elég jól szólt a stuki. Nekem pl. tetszik az OSX-re hajazó futó alkalmazásjelző, de tény, hogy van még mit finomítani a dizájnon, - az ikonhármas az ablakoknál tényleg borzasztó ronda - bár az legyen a legkevesebb. Kellő létszámmal bír az önálló fejlesztő tábor, melynek tagjai mindig újabb rókabőrt készítenek a rendszerhez.
Szerintem a "menőség" kulcsa most a funkcionalistás és a megbízhatóság lesz.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#39) vicze válasza bambano (#28) üzenetére


vicze
félisten

+@GeryFlash
Az eladható != hatékony, nagyon nem. X1 jelenleg 350$, őrület de nem a drágább PS4-et veszik, nem semmi... Ez úgy hívják, hogy dömping ár. A Windows árak is ilyen módon változtak, minél sikertelenebb lett annál olcsóbb. Most már ingyen van, mert szolgáltatásként tekintenek rá. ;] (Aha, "mesélj még"...)

(#40) bambano válasza vicze (#39) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Satya Nadella annyit tett, hogy erős, lendületes prezentációkat és motivációs beszédeket tartott, illetve bebizonyította a redmondiaknak, hogy ha nem egymás fúrásával vannak elfoglalva, akkor munkájukban is képesek kiemelkedőt nyújtani "

ehhez még hozzáveszed a második oldal közepén található grafikont, miszerint egy év alatt 36 ficcsről 50 fölé ment az msft, és még most is legalább tízzel feljebb van, mint egy éve, és akkor láthatóvá válik, hogy hatékonnyá tette a céget. azok az emberek, akik aláírnak az ms-nél (vagy fizetési csekket, vagy útilaput) ezt az egyet nézik. ez pedig egy olyan tény, ami független attól, hogy olyan mondja, akinek az avatarja űrhajós, vagy olyan, akinek korábban pingvin volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41) vicze válasza bambano (#40) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom ez hogy jön össze neked. Az MS folyamatosan rekordnegyedévet rekordnegyedévre(Ballmer alatt is) halmoz, úgy hogy milliárdot buknak Surface-en, Nokia felvásárláson, XBox-on. Az hogy a céget úgy szervezzük át, hogy a veszteséges üzletágakat nyereségesbe olvasszuk és úgy szépen kisimítjuk, a problémás részeket, lehet hogy neked hatékonyság, nekem nem.
Az hogy a Nokiától átvet embereket szinte 1-1-ben az átvétel lendületével ki is rúgják, ezt Balmer is megtette volna gond nélkül nyugodj meg, ez szintén nem hatékonyság, hanem a ballaszt kötelező ledobása.

Egyszerűen Nadella nagyon jól tolja a bullshitet, ebben mocsok jó valóban. Abba bele se megyek, hogy ő úgy a kisujját se mozdíthatná a vezetőségi tanács jóváhagyása nélkül, MS nem diktatúra, mint Apple. 1 emberre kihegyezni valamit elég nagy hülyeségnek tartom.

MS a jelenleg felépülő felhős szolgáltatásaival elég könnyen bedarálhatja az iparágat pár éven belül, már most olyat nyújtanak kisvállalkozások számára, amit csak sokkal-sokkal drágábban tudnák megvalósítani. Ráadásul a havi fizetési módozat függetleníti a céget 1-1 megjelenéstől, megszüntetni a sikerkényszert nyugodtabb fejlesztést enged meg, vagy akár szakaszosat, mint ami most általános pl. böngészőknél, ami szintén jobb szolgálatát jelent hosszútávon.
Az MS egyszerűen alkalmazkodik és nagyon jól alkalmazkodik a piachoz, hogy ez mennyire Nadella az passz, ahhoz jobban be kéne látni a színfalak mögé. Persze a karácsonykor WP Candy Crushozó unokahúgán elmorzsolok egy könnycseppet... (mondom bullshitből jelenleg a legjobbak között van kétség telen)

[ Szerkesztve ]

(#42) nuke7 válasza vicze (#41) üzenetére


nuke7
veterán

a ps4 olcsóbb mint az x1 (magyarországon legalábbis 114 vs. 120k) nem igazán értettem ezt az ár dolgot... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#43) vicze válasza nuke7 (#42) üzenetére


vicze
félisten

Ne minket néz(minipiac) US-ben 350$-re csökkentették az X1 árát játék bundle-lel, és ott is maradt ünnepek után is. PS4 ott legolcsóbban 399$ csupaszon játék nélkül.
Euro régióban 360EUR csupaszon játék nélkül, le vagyunk szarva régió teccikértni. (PS4 csupaszon itt EUR 372, szóval "nálunk" nem nagy a difi.)

[ Szerkesztve ]

(#44) nuke7 válasza vicze (#43) üzenetére


nuke7
veterán

i see :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#45) GeryFlash válasza vicze (#39) üzenetére


GeryFlash
veterán

A hatékonyt nem én írtam. Szerintem sem kifejezetten hatékony, hogy olcsón (illetve ingyen frissítés) a adják a win10-et, hogy a lumia 5ös szérián egy fillért nem keresnek. Azt mondtam, hogy trendik, a kolléga ,,javított" ki, szerintem a hatékonyság még odébb van, előbb vissza kell szerezni a vásárlók rokonszenvét, utána jöhet a hatékonyság.

nuke7: hol van 114-es ps4?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) Rhino666


Rhino666
őstag

Érdekes, hogy a Microsoft-nak tényleges, lenyűgöző újítással kell előrukkolnia, hogy elismerjék -- az Apple-nek meg elegendő ugyanazt a telefont kiadni évről évre, egyre rondább burkolatban. :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#47) Petyyyyy válasza Rhino666 (#46) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez az állítás több sebből is vérzik, hagjyuk is inkább. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#48) Döglött Róka válasza Rhino666 (#46) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert az apple meno.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#49) lev258 válasza Döglött Róka (#48) üzenetére


lev258
veterán

Bizony, már Newton is megmondta. :DDD

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#50) Rhino666 válasza Petyyyyy (#47) üzenetére


Rhino666
őstag

Igazad van, nem érdekes, hanem szánalmas és nem évente, hanem évente többször. :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.