Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hunter2


Hunter2
addikt

kár hogy egy torrentről leszedett frissített telepítővel többre megy az ember. :DDD
A másik hogy magyart nem lehet leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#2) Thrawn


Thrawn
félisten

Lassan ideje lenne egy SP2-es ISO-t kiadni nem? Egy friss telepítés után 2-300 frissítés jön le :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) Hunter2 válasza Thrawn (#2) üzenetére


Hunter2
addikt

westlake? ;]

(#4) BDave válasza Thrawn (#2) üzenetére


BDave
őstag

Hát ja. Nem a telepítés vesz el sok időt, hanem a rendszer frissítése. De az rengeteget...

(#5) Thrawn válasza Hunter2 (#3) üzenetére


Thrawn
félisten

Tudom, hogy kiről/miről van szó, de kösz nem.
Leginkább az bosszant, hogy nem "3rd party"-nak kellene ezeket megcsinálni, hanem a Microsoftnak.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) Hunter2 válasza Thrawn (#5) üzenetére


Hunter2
addikt

jogos, csak ez is jobb megoldás mint végig várni a párszáz frissítést meg az 5-6 újraindítást.
Pláne annyi telepítésnél amennyit havonta csinálok.

(#7) Ferkósza válasza Thrawn (#2) üzenetére


Ferkósza
tag

Az én SP2-m már a Win10 lesz... :C

(#8) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ez a letölthető verzió az SP1-nél megállt, vagy legalább gyárilag integrálva tartalmazza az aktuás dátumig összes eddigi frissítést is, ez utóbbi nem lenne rossz.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#9) gmaci78 válasza Thrawn (#5) üzenetére


gmaci78
tag

Egyetértek.

Úgy hallottam (aztán, hogy igaz-e majd kiderül), hogy win10-nél módosítják a frissítéseket és talán lesz olyan hogy letölthető lesz az aktuális legfrissebb verzió. Remélem, hogy igaz a dolog, mert tényleg ki akar fél napot töltögetni meg frissítgetni.

Geri

(#10) Cythyel válasza Thrawn (#2) üzenetére


Cythyel
senior tag

nem is beszélve arról, hogy a sok frissítéses patchelés úgy 'lefárasztja' a windows-t, hogy a friss telepítésed 3 éves szintre lassul be restart után, és hiába optimalizál rajta az ember, az a rendszer már nem fog felgyorsulni

(#11) PuMbA válasza gmaci78 (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 8.1 esetén már így van :) Negyedévente jön ki belőle MSDN ISO az addigi frissítésekkel együtt :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Thrawn válasza Ferkósza (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

A Win 10 nálam is erősen várós, mert a Win 8 és utódaival a világból ki lehetne kergetni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) anulu válasza Thrawn (#12) üzenetére


anulu
félisten

részünkről családila tökéletesen elégedettek vagyunk a 8.1-el. 2 desktop, 1 laptop, SSDk mind3 gépben.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) forzamo válasza Thrawn (#12) üzenetére


forzamo
tag

Miért várós a win10 azt egy teljesen új gárda programozza vagy mi változott a fejekben ott hogy más lesz mint az eddigiek? Kompatibilitás is kell visszafelé ráadásul. Csak egy pulic teszt marketing hájp fut a win10-en hogy minden napra legyen egy új hír a médiában.

[ Szerkesztve ]

(#15) gmaci78 válasza PuMbA (#11) üzenetére


gmaci78
tag

Nah ez is valami a win8-at én kihagytam.

Viszont úgy hallottam, hogy talán olyan lesz a win10, hogy ténylegesen aktuális naprakész verziót lehet leszedni majd, de mondom erre kíváncsi leszek. Nem egy mai dolog ez, nekem van olyan progim, ahol ez már évek óta így működik.
Na az lenne a frankó, belépek a saját nevemmel a Microsoft-hoz és le tudom szedni a saját megvásárolt progijaim aktuális naprakész verzióját.

Geri

(#16) Thrawn válasza anulu (#13) üzenetére


Thrawn
félisten

A sok "under-the-hood" fejlesztés nekem is tetszik, de aki azt a kezelőfelületet kitalálta az valami komoly cucc hatása alatt állt. Más bajom nincs vele egyébként, ezért is várom türelmesen a 10-est.

forzamo: épkézláb, logikus, egérrel és billentyűzettel kezelhető felületet szeretnék, ez úgy tűnik a 10-ben meglesz.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) Oliverda


Oliverda
félisten

Hasonló módon az összes telepítőjük ISO-ját elérhetővé kéne tenni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) lenox


lenox
veterán

Nem biztos, hogy ertem, a digitalrivercontent.net-rol eddig is letoltheto volt kb. minden iso. Most pontosan mi az uj dolog?

(#19) vzozo válasza Oliverda (#17) üzenetére


vzozo
senior tag

Trialban eddig is elérhetőek voltak publikusan, MSDN vagy egyéb üzleti előfizetéssel pedig szintén elérhető minden fullos MS szoftver.

(#20) sztanozs


sztanozs
veterán

Na egy ilyen oldalt mindjárt összehozok én is - csak megadják a kulcsot és máris tölthetik tőlem az iso-t ;]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) DaveJr válasza Oliverda (#17) üzenetére


DaveJr
őstag

+1

A mai már szinte csak pendrive-ról telepítenek. Ahhoz meg egy ISO kell. Teljesen jó ez a rendszer. Ha van termék kulcsod akkor letöltheted.

Bár kár hogy nem töltehetem le mondjunk a laptophoz tartozú kulccsal:(

(#20) sztanozs
:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#22) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Jó dolog, hogy kizárják az OEM kulccsal rendelkezőket. Így legalább nem mentesülhet senki a gyártó által előre teleszemetelt verzióktól. Khm... Lenovo... Khm...

(#23) Воланд válasza lenox (#18) üzenetére


Воланд
titán

mar nem lehet letolteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) macilaci78 válasza gmaci78 (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fél napot? 1 giga rammal 36 órát ment a gép folyamatosan, mire a nyelvi fájl is lejött és települt. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#25) Viktor77 válasza Hunter2 (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Én is az ő verzióját használom, az eredeti kulcsommal.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) vzozo válasza macilaci78 (#24) üzenetére


vzozo
senior tag

36 óra? Hagyjuk már meg a mesét a TV macinak inkább.

Ebben a pillanatban indítottam el egy win7 telepítést, direkt 1 giga rammal a Hyper-V szerveremen. Visszajelzek, amint feltelepült minden hotfix.

Szerk: (#27) Thrawn

Direkt 1 vCPU-val és 1024MB RAM-mal indítottam. A P4 celeroncs nem tudom hol játszik, 10 éve elment fölötte az idő, azóta kb. 20-40x gyorsabb CPU-k érhetőek el. Tessék elfogadni, hogy a hardver is elavul.

[ Szerkesztve ]

(#27) Thrawn válasza macilaci78 (#24) üzenetére


Thrawn
félisten

User error!!!!4444
Ha kevés a memória akkor ne engedj egyszerre 20-30 frissítésnél többet települni. Pár hete egy 16GB memóriával megspékelt gépet telepítettem, ott engedtem neki. Ennek az lett az eredménye, hogy az utolsó pár darabnál már több, mint 9GB memórát evett meg a Winupdate. Ha nem a saját szememmel látom el sem hiszem :D

vzozo: sajnos ez így van, a 36 óra teljesen valószerű. Rengetegen tartanak otthon IGAZI pénégyet (ami egyébként celeroncs), mert az király ugye... Meg rengeteg RAM is van!!!444 (ez max 1 GB ugye...) Meg százhúszas a vinyó is ám! Cserébe tetűlassú, 20-30 megával ír olvas. A legszebb az amikor jön egy gép, és ott virít a Sulinet matrica rajta (ergo van vagy 15 éves) :DDD
Természetesen esélyed sincs egy normálisabb gépet összedobni nekik, hogy ne ezzel a vassal szívjanak, mert 30-40k-t sem képesek kiadni gépre az emberek.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) vzozo válasza vzozo (#26) üzenetére


vzozo
senior tag

Nah, első blikkre 184 + 38 frissítést talált, elkezdtem a frissítést.

(#29) lenox válasza Воланд (#23) üzenetére


lenox
veterán

Aha, akkor ez az ujdonsag, hogy az eddigi siman letolthetobol most kulccsal letoltheto lett, ertem.

#27: De miert, azon a hardveren amugy egy csomo minden siman elfut, amit mezei user csinalna, az lehet, hogy nem winnel, de ez inkabb a win hibaja, mint a hardvere.

(#30) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Kár hogy a DirtyWindows oldalán már lassan 1 hónapja fent van a cikk erről. SP2-t meg hülyék lesznek kiadni, mert akkor megint 5+5 év támogatás lenne, és akkor 202X évig lenne támogatott, amit meg nem akarnak.

(#31) vzozo válasza lenox (#29) üzenetére


vzozo
senior tag

De miert, azon a hardveren amugy egy csomo minden siman elfut, amit mezei user csinalna

Úgy mégis mi fut el rajta? Nálam az Ivy Bridge i7-et megeszi reggelire egy animgifekkel-videókkal-csilivili faszságokkal teleszórt fészbuk-444-index címlap.

(#32) olbaidhun válasza Thrawn (#27) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ilyenkor beszélhetünk egy alternatív megoldásról a kedves megrendelőnek: pl valamilyen grafikus linux telepítése..
Igaz winfos játékok nem fognak menni, de kielégítő tempóval indulnak sulinetes gépeken is az alap funkcók, skype, facebok lesz..

Sok esetben jobbnak tűnik számomra mint egy xp/7 ideiglenes újra rakása. Arra a pár hétre, míg rommá szedi magát vírussal, lassító update-el..

A kedves ügyfél meg rájön, hogy létezhet OS vírus nélkül is.

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#33) D1Rect válasza Thrawn (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem a start menüvel lehetett kikergetni a világból évekig, oda meg vissza vagyok a 8.1-től.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#34) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ha nem beintegrált meg egyedileg módosított kulcsokról raknám én /sem/ a Wint, megbolondulnánk meg a userek is otthon. Adott egy kis lepkefing Celeron procis belépős noti. Egyszer nem vicc egy egész napig ment de még pár restartig utána is rakott valamit. Ez így nem okés, szóval bele kell nyúlni sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) Bici válasza vzozo (#31) üzenetére


Bici
félisten

Hasonló gépen neteznek szüleim 10 éve (Athlon XP, 768MB Ram, ATi 9200).
FB fiókjuk nincs, de más tekintetben teljesen jól megy.
Még a gugli maps is eléggé normális sebességgel használható, ha nem is folyamatos.
Flash gyorsítás híján a youtube csak 480p-ben jó, de elég az egy ilyen gépre.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) Thrawn válasza lenox (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Hát hogyne, simán elfut például a jegyzettömb, meg a Solitaire :DDD
A "csomó minden" általában nem egyezik meg az ilyen gépet használók igényeivel, az anyagi körülményeik adottak, tehát marad az álmodozás és a tetűlassú gép amit örülsz ha 3 nap alatt újratelepítesz mindenestül.

olbaidhun: linux-szal én nem foglalkozom, ha ilyesmivel keresnek csak széttárom a karjaimat, hogy bocsika...

D1Rect: Ha tetszik akkor használd egészséggel, semmi bajom ezzel, de nekem ide ne hozd mert a hátadba állítom :DDD

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#37) Воланд válasza lenox (#29) üzenetére


Воланд
titán

igazabol az a letoltesi lehetoseg nem volt nagyon reklamozva, mivel ugy lettek kinyerve a letoltesi linkek az oldalrol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) azbest válasza Воланд (#23) üzenetére


azbest
félisten

ahh, akkor igazából visszalépést jelent ez a hír.

Eh, igazán megbízható a letöltő oldaluk

(#39) alevan válasza macilaci78 (#24) üzenetére


alevan
őstag

Az nem lehetséges. Frissen vásárolt Asus T100-at vett kollégám, betettük frissíteni és összességében 26 órába telt frissíteni (4 restartot beleszámolva) :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#40) CPT.Pirk válasza macilaci78 (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Rendben volt az a gép? Egy AthlonXP 1.7GHz-es gép 1GB rammal 1 hónapja nálam olyan 8 óra alatt végzett, igaz nyelvi csomag nélkül, de keretrendszerekkel együtt. Szerencsétlen gép kellően zajos volt, úgyhogy a folyamat alatt erősen csuklottak Redmondban. :(((

Egyébként ha nem is akarnak SP2-t kiadni már mert nem üzlet nekik, de legalább aktualizálhatnák a telepítőjüket...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) vzozo válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


vzozo
senior tag

de legalább aktualizálhatnák a telepítőjüket...

Legkésőbb XP / 2003 timeframe óta alapszolgáltatás, hogy bárki integrálhat hotfixeket a telepítőbe. Ha valakinek büdösek az ezzel kapcsolatos Technet és egyéb leírások, akkor vannak rá 3rd party toolok is... Aki ilyen gyakran telepítget újra, annak megérné venni a fáradságot...

(#42) azbest válasza vzozo (#41) üzenetére


azbest
félisten

Azért mégis más, ha van egy hivatalos kiadás belőle. A legtöbb esetben a support úgyis kimerül a vásárlás összegének átvételével. Korábban mintha lett volna példa rá, hogy másképp viselkedett valamelyik integrált update-es változat, mint a hivatalosan integrált. Valami bug volt a hivatalos toolban.

(#43) lenox válasza vzozo (#31) üzenetére


lenox
veterán

Lehet, hogy masik oprendszer, masik bongeszo kombot kene hasznalj. Azert azt nehez lesz elhitetni, hogy a mindennapi dolgokra mar egy i7 is keves.

#36 igy van, meg levelezes, youtube (max nem hd-n).

(#44) CPT.Pirk válasza vzozo (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pontosan tudom hogyan zajlanak ezek a dolgok. Csináltam is ilyet, de egy kérdés felmerült bennem. Miért nekem kell azzal is szopni? Oldják már meg.

Amúgy nem számítottam rá, hogy ennyire lassú lesz a frissítések telepítése, meg ki készül manapság 32 bites telepítővel? Ez a régi gép is csak a nyakamba szakadt barátsági alapon. Viszont ennél gyengébb gépeken is vannak Linuxos telepítéseim, még sem tart rajtuk órákig a teljes rendszer frissítés, pedig ott is simán lemegy több száz megányi frissítés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) vzozo válasza lenox (#43) üzenetére


vzozo
senior tag

#43: Nyiss meg egy tetszőleges böngészőben néhány ilyen "trendi" lapot (fész, gmaps, csili-vili portálok) és ámulj. Vagy én hazudok, nyilván.

#42, #44: jó-jó, csak ugye el kell dönteni, hogy mi a fontos. Sírni, hogy "gonosz MS, nem csinál telepítőt", vagy egyszer leülni, és megcsinálni. Magad uram, ha...

Egyébként tippre (!) azt mondanám, hogy támogatási problémák miatt nem készül hotfixekkel integrált hivatalos telepítő. A Service Pack az egy mérföldkő, az komoly jogi következményekkel járó szerződésekben, support lifecycle policy-ben, szerepel, alapos tesztelésnek vetik alá, etc. Ezzel szemben ezek az egyedi hotfixek, hát, ugye az a hivatalos szöveg, hogy teszteld mielőtt bevezeted, ha pedig nem jó, akkor 1. uninstall 2. support eset nyitása

Most rápillantottam a hyper-v gépemre, a 145. hotfixet telepíti a 181-ből. Ki képes erre teszt-mátrixot felállítani, és végigfuttatni? Ki mondja meg, hogy melyik fix kerüljön be a 181-ből, ami biztosan nem okoz gondot a sok-sok százmillió win7 felhasználónak?

(#46) azbest válasza vzozo (#45) üzenetére


azbest
félisten

"Ki mondja meg, hogy melyik fix kerüljön be a 181-ből, ami biztosan nem okoz gondot a sok-sok százmillió win7 felhasználónak?"

A Microsoft. Hiszen ez a dolguk. Ráadásul ezek fel is települnek minden gépre, ahol nincs tiltva a frissítés.

(#47) GeryFlash válasza vzozo (#45) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szakmai fórumon nehezen fogod bárkinek is beadni, hogy i7-et megfekteti a netezés... Van közelemben 10 gép, core2dutól i5ig, oké hogy szar a html 5 de ennyire nem... Vagy a megfektetés szót használod rosszul.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) Thrawn válasza vzozo (#45) üzenetére


Thrawn
félisten

Hogyhogy melyik fix kerüljön bele? Mindegyik.
Van erre tesztrendszerük, meg ott van mindenki pluszként tesztelni aki Win.update-n keresztül kapja, ha akarja ha nem. Legfeljebb visszahívják, ha baj van és javítva felteszik újra. Volt már ilyen és lesz is. Így gondolkodva nem is kell, hogy up-to-date legyen az ISO, elég ha mondjuk egy hónappal régebbi az aktuálisnál az összeállítás. Csak lenne...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#49) alevan válasza vzozo (#45) üzenetére


alevan
őstag

Telepítőben meg lehet oldani. Amúgy is ritka az olyan fix, ami nem hardverkompatibilis valamivel.

Felhasználóbarátabb lenne kiadni havonta vagy negyedévente frissített ISO-t, és egy programot amivel módosítani lehet (Probgramba betölteni az ISO-t, és kiszedni a pipát a nemkívánt frissítések ellől.)

Sőt, Még egyszerübb lenne, ha letöltéskor bejönne egy fixekkel teli lista a webböngészőben, ahol kiveszed a pipát a nemkívánt frissítés ellől és a te saját, megszemélyesített ISO-dat töltheted le.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#50) vzozo válasza azbest (#46) üzenetére


vzozo
senior tag

#46, #48: forog a kandikamera? Mert komolyan ilyet nem mondhattok. Mit teszteljen az MS? A világ összes alkalmazását, customizált rendszerét, egymással való interakciókat? Komolyan nem hallottatok még olyanról, hogy egy adott hotfix jó az emberek 99%-ának, de 1%-nál teljes leállást okoz, naponta csillió összegű kárt okozva? Ez a vita így komolytalan.

#47: értsd: a böngésző befagy másodperckre, nem tudsz görgetni, lapozni, semmit sem csinálni. Win7, 8, 10, aktuális IE és FF-vel bármikor reprózható. Most álljak neki videót rögzíteni?

#48: senki sem beszélt hardverkompatibilitásról.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.