Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GeryFlash válasza vzozo (#50) üzenetére


GeryFlash
veterán

Chrome, Chromium, Opera, ezekkel nézd meg, FF (főleg kiegekkel) hulladék amúgyis, IE-t utoljára 4 éve használtam (fél óra erejéig), winfanok nagyon mondják h a 11 istencsászár de ők a 9-re is azt mondták
(9GAG memek közt továbbra is népszerű az IE ;] )

Szóval nem nem a facebook, 444, index (najó, az mondjuk tényleg ) szar, hanem a böngésződ. Ha valamilyen webkites chromium böngészővel is bajod van arról jöhetne videó, mert azt már konkrétan nem hiszem el, hogy az FF-IE mit gányol azt nem tudom.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#52) CPT.Pirk válasza vzozo (#50) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyen befagyásaim addig voltak, amíg rá nem jöttem, hogy az aktuális AMD sata driver folyamatosan interrupt hívásokat generál, ami miatt az egyik mag mindig maxon pörgött. Leszedtem a drivert, felment az alap, és azóta minden jó.

"Komolyan nem hallottatok még olyanról, hogy egy adott hotfix jó az emberek 99%-ának, de 1%-nál teljes leállást okoz, naponta csillió összegű kárt okozva? Ez a vita így komolytalan." - Eddig is belerakták az SP packokba a kiadott és vissza nem vont dolgokat, aztán mindenki örült. Persze mindig lehet olyan akinek valami nem jó, de ő ugyanúgy megkapja azt WU-n, mint más. Elsőre ő sem fogja tudni, hogy valami nem jó neki. Emiatt ne szívassuk a maradék 99-et, ez nem Isten operációs rendszere, hogy nem lehet benne hiba. Még a processzorok is tömegével tartalmaznak hibákat, pedig azok milyen mérnöki munka eredményei már...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53) Thrawn válasza vzozo (#50) üzenetére


Thrawn
félisten

Én sem beszéltem egy árva szót sem hardver kompatibilitásról :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#54) azbest válasza vzozo (#50) üzenetére


azbest
félisten

Valóban komolytalan, mert szerintem valamit nagyon félreértettél. Az oprendszerról van szó, nem pedig mindenféle külön programokról, amihez nincs köze az Ms-nek. :U

Nem magunknak kell összelegózni a rendszert, hanem van egy aktuális verzió, amely a rendszer aktuális kódbázisából eleve legenerálható. A patchek csak arra szolgálnak, hogy a már telepített rendszerre is alkalmazhatóak legyenek. De ha valakinek a teljes gyári telepítő kell, akkor felesleges egy régi verziót telepíteni és arra az összes azóta született patchet külön-külön alkalmazni.

Valóban voltak olyan patch-ek, amelyek gondot okoztak, mert nem tesztelték kellőképpen kiadás előtt. Ezeket vissza is hívták és javítottat adtak ki helyettük.

(#55) vzozo válasza CPT.Pirk (#52) üzenetére


vzozo
senior tag

Eddig is belerakták az SP packokba a kiadott és vissza nem vont dolgokat, aztán mindenki örült.

Vagy nem. És akkor jöttek az SP-k után egyes szolgáltatásokat / fixeket visszacsinálni vagy workaroundoló újabb hotfixek, registry hackek, KB cikkek. Ha pedig sehogy sem ment, akkor komplett alkalmazások újraírása, tesztelése, terítése.

Persze ebből az útthon egybites júzer semmit sem lát. Igaz nem is tőle jön az MS-hez a nagy lé.

(#56) vzozo válasza Thrawn (#53) üzenetére


vzozo
senior tag

Sorry, az félrement, az utánadszólónak szántam.

#54: Az oprendszerról van szó, nem pedig mindenféle külön programokról, amihez nincs köze az Ms-nek.

És az OS az mindenhol csak úgy magában fut, vagy esetleg telepítenek rá alkalmazásokat, szolgáltatásokat a kedves júzerek? Akkor sem számít a hotfixek ezen 3rd party-kra gyakorolt esetleges negatív hatása...? Bingó...

Valóban voltak olyan patch-ek, amelyek gondot okoztak, mert nem tesztelték kellőképpen kiadás előtt. Ezeket vissza is hívták és javítottat adtak ki helyettük.

Meg olyanok is, amelyek olyan rendszerszintű változásokat hoztak, hogy nem volt rajta mit visszacsinálni, és a kedves júzereknek, fejlesztőknek kellett alkalmazkodniuk. Azt nagyon szeretjük, amikor egy csillió eurós projektet agyonvág egy random hotfix, és mindenki másra mutogat...

[ Szerkesztve ]

(#57) CPT.Pirk válasza vzozo (#55) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ez alapján semmilyen frissítést sem lenne szabad telepíteni, mert mi van ha... :F

Egyébként emlékeim szerint pl. az XP SP3 frissítése is problémákat okozott pár helyen, de abból se lett semmi tragédia. Akinek meg kritikus munkája van a gépen, az végezzen biztonsági mentést. Lehet rendszer visszaállítást, ghostolást, stb. csinálni és akkor egy hibás frissítés, SP max csak egy rövid kiesést tud okozni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#58) azbest válasza vzozo (#56) üzenetére


azbest
félisten

Kiadott, a felhasználóknál már terített fixekről beszélünk. Csupán arról van szó, hogy ezt nem több lépésben, hanem rögtön egyben a telepítő médián kapod meg és nem kell 5 újraindítással és töltögetéssel lecseréltetned a régi alaprendszer frissítésével.

Ha úgy romlik el valami, hogy annak nem úgy kellene működnie, akkor az hiba az oprendszerben és az Ms talán javítja, ha jelzik neki. Ha viszont azért nem működik egy alkalmazás, mert nem jól használja az Ms apijait, akkor azt az alkalmazás fejlesztőjével kell lerendezned.

Nem értem mi rossz van abban, hogy gyári integrált médiát várnak el felhasználók. A régi médiával is elvileg ugyanazt kell kapnod, ha minden frissítést telepítesz, csak az több időbe telik és eleve lesz egy komoly méretű ballaszt az update-ket tároló könyvtárakban. Meg persze, hogy ha nem integrált volt, akkor elvileg utólag visszavonható néhány frissítés. De a cél az, hogy naprakész oprendszer legyen a gépen. Ha te nem akarsz naprakész oprendszert, akkor használhatod a két éves sp1-es vagy a közel 6 éves eredeti kiadást a telepítéshez.

A telepítő média kapcsán eleve nem beszélünk más telepített programokról, mert azt tipikusan új telepítéshez használjuk.

"Azt nagyon szeretjük, amikor egy csillió eurós projektet agyonvág egy random hotfix, és mindenki másra mutogat..."
Ez benne van a pakliban, az Ms birtokolja az oprendszert, azt tesz vele amit akar. Ha az üzleti érdekei miatt változtat valamin, akkor a rendszeréhez készült alkalmazások kénytelenek idomulni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#59) vzozo válasza CPT.Pirk (#57) üzenetére


vzozo
senior tag

De ez alapján semmilyen frissítést sem lenne szabad telepíteni, mert mi van ha..

Erről szó sincs. Tesztelni, validálni kell, lehetőleg több lépcsőben, tesztrendszerekben. Vannak erre IT Ops módszertanok.

Akinek meg kritikus munkája van a gépen, az végezzen biztonsági mentést

Hogyan jön ide a biztonsági mentés? Arról van szó, hogy egyes fixek nem kompatibilisek egyes ügyfelek által használt alkalmazásokkal. A rollback plan általában kimerül az adott hotfix uninstallálásában. Mentés pedig értelemszerűen van.

és akkor egy hibás frissítés, SP max csak egy rövid kiesést tud okozni.

Lásd fentebb, ahol eleve éles rendszerbe kerül egy fix előzetes tesztelés nélkül, na ott komoly, nagyon komoly problémák vannak...

#58:

Ha viszont azért nem működik egy alkalmazás, mert nem jól használja az Ms apijait, akkor azt az alkalmazás fejlesztőjével kell lerendezned.

Igen, azt különösen könnyen át lehet nyomni a projektmenedzsereken-vezetőkön, hogy a már évek óta működő alkalmazás egyszercsak megáll.

A telepítő média kapcsán eleve nem beszélünk más telepített programokról, mert azt tipikusan új telepítéshez használjuk.

Nem is beszélt ilyesmiről senki sem.

[ Szerkesztve ]

(#60) azbest válasza vzozo (#59) üzenetére


azbest
félisten

Szóval igazából azért van ellenérzésed egy hivatalos Win7 Sp2 kiadás kapcsán, mert attól tartasz, hogy a korábbi verziók támogatása megszűnik => nem lehet updatet telepíteni nem SP2 kiadásra.
Vontakoztassunk el ettől, mert a win7nek már kb vége.

Nem úgy volt a hírekben, hogy a Win áttér folyamatosan frissülő megoldásra, ahol nincs külön elnevezgetve minden kiadás, hanem van az aktuális Windows és kész. Ott kifejezetten hasznos, hogy ha van naprakész telepítő média és nem kell több év ballasztjával megküzdeni.

Ha a projekt manager nem képes megérteni, hogy az ms platformon ki van szolgáltatva az ms felé, akkor lehet érdemes böngészgetni az álláshirdetéseket, mert nem lesz hosszú életű a cég. Ritka az a helyzet, amikor meg lehet ragadni egy ősi oprendszer verziónál ahelyett, hogy alkalmazkodunk az alkalmazásban a változáshoz. :)

Úgy tűnik, mintha összekevernéd a céges frissítés tesztelés, telepítés policy-t a gyári telepítő média létezésével. :U

[ Szerkesztve ]

(#61) vzozo válasza azbest (#60) üzenetére


vzozo
senior tag

Szóval igazából azért van ellenérzésed egy hivatalos Win7 Sp2 kiadás kapcsán, mert attól tartasz, hogy a korábbi verziók támogatása megszűnik => nem lehet updatet telepíteni nem SP2 kiadásra.
Vontakoztassunk el ettől, mert a win7nek már kb vége.

Az egészet úgy kezdtem, hogy TIPPRE miért nem ad ki ilyet az MS, és le is írtam egy csomó objektív dolgot hozzá. Nekem személyesen nincs ellenérzésem vele, viszont meg tudom érteni, hogy miért döntöttek így.

Nem úgy volt a hírekben, hogy a Win áttér folyamatosan frissülő megoldásra, ahol nincs külön elnevezgetve minden kiadás, hanem van az aktuális Windows és kész.

Biztos lehetsz benne, hogy ez by default csak a consumerekre fog vonatkozni, a fentebb már melített problémák miatt.

Ha a projekt manager nem képes megérteni, hogy az ms platformon ki van szolgáltatva az ms felé, akkor lehet érdemes böngészgetni az álláshirdetéseket, mert nem lesz hosszú életű a cég. Ritka az a helyzet, amikor meg lehet ragadni egy ősi oprendszer verziónál ahelyett, hogy alkalmazkodunk az alkalmazásban a változáshoz.

Jó, majd ha te is végigcsinálsz két-három olyan több éves, millió eurós, számtalan szervezeti egység együttműködését igénylő projektet, ahol több százezer júzerre vezetünk be valamit, akkor lehet meg fogod érteni, miről beszéltem fentebb. Jah, és nem PM voltam ezekben.

Zárjuk le a vitát, mert ennek tényleg nincs értelme.

Hogy örüljetek: otthoni júzer használjon "SP2" telepítőt, yeah. Meg szemét MS, ez gondolom kötelező elem az ilyen fórumokban.

Szerk: "Úgy tűnik, mintha összekevernéd a céges frissítés tesztelés, telepítés policy-t a gyári telepítő média létezésével."

Pont ezzel kezdtem, hogy milyen jogi következményekkel járna egy ilyen "gyári" telepítő kiadása. Részemről befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#62) fordfairlane válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként ha nem is akarnak SP2-t kiadni már mert nem üzlet nekik, de legalább aktualizálhatnák a telepítőjüket...

Integrált telepítő-imagek létrehozása és elérhetővé tétele valahogy nagyon nem fekszik a Microsoftnak. Bizonyára kitűnő érveket tudnának felsorakoztatni, hogy miért nem, csak én nem értesültem róla.

Nem tudom, évek óta nincs MSDN-em, esetleg akiknek van ilyesfajta előfizetésük, azok hozzáférnek ilyen letöltésekhez?

x gon' give it to ya

(#63) #68216320


#68216320
törölt tag

"Windows frissitéstől ments meg Uram minket!" Peldaértékű lehetne a linux, de az Osx sem "fel nap", mire összeszedi magát. Mondom mindezt ssd és i7 mellett.

(#64) sztanozs válasza azbest (#38) üzenetére


sztanozs
veterán

Baszki, full error message, kóddal stacktrace-szel, SQL query-vel :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#67) CPT.Pirk válasza #32839680 (#66) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezek a dolgok nem igazán hasonlíthatóak össze 1:1-ben. Windows alatt a frissítések szinte csak hibajavításokat tartalmaznak, nagyon ritkán kapsz valami új funkciót. Egy half rolling, rolling disztrónál havi szinten általában 2*400MB frissítés simán lejön, ez kitömörítve (tehát a tényleges méret) 2*0.8-1.4GB-t is lazán kitesz, amivel akár minden kicserélődhet, a kerneltől a drm-en át a user appogik. Plusz közben kisebb frissítések, stb is vannak.
Az OSX-et spec. nem ismerem ezen a téren, de valszeg olyan jellegű, mint a nem rolling disztróké.

fordfairlane: biztos megéri nekik a szerver sávszélesség fenntartása erre a sok fölösleges frissítés letöltésre. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#69) fordfairlane válasza CPT.Pirk (#67) üzenetére


fordfairlane
veterán

fordfairlane: biztos megéri nekik a szerver sávszélesség fenntartása erre a sok fölösleges frissítés letöltésre

Biztos, hogy nem éri meg. Valami más lehet az oka.

x gon' give it to ya

(#70) CPT.Pirk válasza #32839680 (#68) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ott úgy van, hogy a normál frissítésen kívül tudsz disztribúció frissítést is csinálni. Olyankor a kiválasztott LTS vagy nem LTS verzió szoftvere csatornáit állítja be magának, és onnan felfrissíti a csomagokat, ezzel olyan lesz nagyjából minden, mintha új telepítést csinálnál, csak megmaradnak a beállításaid, programjaid, stb.

Egyébként az LTS verzióknál többnyire biztonsági frissítések jönnek, de azok viszont a teljes LTS élettartam alatt. Most hogy a kernel és egyebek hogyan frissülnek náluk azt már nem tudom, egy jó ideje már nem használtam Ubuntut, mióta átálltak a Unity felületre.

fordfairlane: persze, volt is ott mosoly a mondatban. Szerintem ez csak egy rejtett utalás arra, hogy inkább vegyél Win8-at.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#71) fordfairlane válasza CPT.Pirk (#70) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem ez csak egy rejtett utalás arra, hogy inkább vegyél Win8-at.

Win 8.1-nél létezik letölthető frissített disk image?

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#72) CPT.Pirk válasza fordfairlane (#71) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra gondoltam, hogy ott hamarabb jönnek a komplett frissítések, 8.1, 8.2, stb. Ez kb olyan, bár most nem számoltam utána időben, mintha sp1, sp2, sp3... lenne.

Letölthető friss image szerintem csak Whestlake által létezik. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#74) #41133696 válasza Thrawn (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sajnos azt már egyáltalán nem valószínű, hogy kiadnák, mivel már a kiterjesztett támogatási ciklusban van a Windows 7. Az egyetlen kakukktojás eddig az XP volt az SP3-mal.

(#75) fordfairlane válasza CPT.Pirk (#72) üzenetére


fordfairlane
veterán

A feature releasek verzióugrással, külön termékként jönnek ki. Én örülök neki, hogy különválasztják a bugfixeket a feature-öktől, tisztább ügy. Az is jó, hogy a bugfixek nem service-packokban, hanem önállóan jönnek ki, akár egyenként is telepíthetők, persze figyelembe véve a függőségi viszonyokat. Amilyen gyorsan megjelennek manapság a sec. bugokat kiaknázó eszközök, ezt másképp nem is nagyon lehet jól megoldani.

Aminek nem örülök, hogy nincs egy letölthető rolling release image, hanem minden telepítésénél végig kell menni a teljes bugfix detektálás-letöltés-telepítés cikluson, ráadásul mivel a függőségeket nem tudja előre feltérképezni, ezért nem is tudja egy csomagban letölteni az összeset. Így persze, hogy eléggé időrabló a telepítés.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#76) #41133696 válasza Tamás88 (#30) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows XP-nél sem volt az SP3--tól újrainduló 5+5 év. Az 5+5 év az SP0-ra vonatkozott, viszont Windows 8,x-től kezdve az SP-k korszakának vége.

[ Szerkesztve ]

(#77) #41133696 válasza fordfairlane (#69) üzenetére


#41133696
törölt tag

Létezik.

(#17) Oliverda : Díjaznám, ha a Windows Vista SP2-vel is meglépnék :)

(#33) D1Rect : A Windows 10-nél esélyes, hogy én a Windows 8.x-es kezdőképernyőt fogom választani.

Az új hibrid verzió egyszerűen két szék között a pad alá esete. Ha Windows 7-es módban akarod használni, akkor csak kevés Modern UI-s appot tehetsz ki, mert különben ronda, ha meg sokat, akkor meg már ott a jól bevált Kezdőképernyő.

[ Szerkesztve ]

(#78) #41133696 válasza Tikakukac (#34) üzenetére


#41133696
törölt tag

Otthoni nem elsődleges gépnél türhető a hagyományos módszer is (Windows 7 SP0 telepítése, gép netről lehúzása - SP1 telepítése -, gép netre visszakapcsolása, TeamViewer telepítése, másik szobából, meg néha ránézni hol tart). Nálam a következő Windows 7 telepítés, majdnem még 2 év múlva esedékes, amikor lejár a NAV licenc azon a gépen is, és helyette Microsoft Security Essentials + OFP lesz :)

(#35) Bici : Szomszédom, Athlon XP 2200+, 1,5 GB RAM, és 64 MB-os GF4 MX440-gyel, meg két darab 120-as Seagate HDD-vel netezik, és bár a Chrome már nem megy nála a 34-es verzió óta (SSE2 hiánya), de ezt leszámítva jól el van.

Az XP támogatása előbb ért véget a 12 éves gépen, mint az alaplap életciklusa :)

[ Szerkesztve ]

(#79) Ringman válasza #41133696 (#77) üzenetére


Ringman
nagyúr

vistánál pont az ellenkezője történt:

Windows Vista used to be available for public download on servers owned by Digital River, Microsoft's service provider for e-commerce. As of February 2015, these downloads have been pulled. "Free" access to the OS disk images is no longer possible.

(#80) #41133696 válasza Ringman (#79) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hehe :) Egyébként 2012-ben nem ártott volna kiadni belőle egy SP3-mat. Így már két szervizcsomag hiányzik, a Windows 7 SP2-vel együtt. Ha ez a kettő kint lenne, akkor sokkal jobb lenne a dolog, bár akkor is, már rengeteg frissítés torlódott volna fel, nemhogy így :)

(#81) Hunter2


Hunter2
addikt

elárulok egy szakmai titkot westlake+WSUS.
Ezzel a kettővel jelentősen megrövidíthető a frissítés folyamata egy "retek" gépen is.

(#82) fordfairlane válasza Hunter2 (#81) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez nem titok. Nem az a kérdés, hogy lehet-e ilyet csinálni, hanem az, hogy a Microsoft miért nem készít ilyet hivatalból.

x gon' give it to ya

(#83) Ringman válasza #41133696 (#80) üzenetére


Ringman
nagyúr

inkább :(

a win10 upgrade lehetőség sem jött volna rosszul

(#84) #41133696 válasza Ringman (#83) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, igaz. Viszont sajnos a Vista masszívan egyszámjegyű százalékos piaci részesedése is az oka a dolognak. Pedig biztonság terén (is) hatalmas ugrás volt az XP-hez képest. Ha az SP1-es állapotában jelent volna meg, talán más lett volna a fogadtatás.

[ Szerkesztve ]

(#85) Ringman válasza #41133696 (#84) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha pár% is a részesedés, attól még a támogatás lejártáig illett volna biztosítani a letöltési lehetőséget.

+ pont ezért nem tartott volna semmibe a win10 frissítést engedélyezni - persze ha a hw bírja - pl. még a thinkpad T400 és a hp 6930p is vistával jött

szerk:

nekem spec semmi bajom sincs a vistával (nem is volt), családban is van két ember, aki azt használja - irodai munkára, persze ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#86) Hunter2 válasza fordfairlane (#82) üzenetére


Hunter2
addikt

a huszon-harminc órás frissítési időkre írtam. ;)

(#87) #41133696 válasza Ringman (#85) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az üzleti érdek és az illem, ritkán járnak kéz a kézben :(

Még a Vista előtt, az XP-s időkben kezdődött a nagy minialkalmazások őrület. Olyan termékek hozták el a Windows OS-t futtató felhasználók asztalára, mint a Konfabulatort felvásárló Yahoo. Aztán a Sidebar is trendi lett, mindenkinek tetszett szinte 2004-2005 körül az első akkor még Longhorn néven ismert új Windows oldalsáv funkciója. Az MS is azt sugallta, hogy ez lesz a jövő, aztán az oldalsáv, a Vistával kivezetésre is került, de a minialkalmazások a Windows 7-ben még ott voltak. Aztán hirtelen egyik pillanatról a másikra, még a Windows 8 megjelenési ideje körül hirtelen "Megszűnt a minialkalmazások támogatása." Az indok, mert sebezhető... pedig illett volna 2020-ig hagyni a központi oldalt, de már a gyári árfolyam figyelő sem működik.

(#88) izotoph válasza Thrawn (#16) üzenetére


izotoph
csendes tag

Azt nevezik Apple számítógépnek
:C :DD

(#89) Thrawn válasza izotoph (#88) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez most így hogy jön ide? :F

Bici: na az nem sikerült ;]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#90) Bici válasza Thrawn (#89) üzenetére


Bici
félisten

Gondolom, az "épkézláb, logikus, egérrel és billentyűzettel kezelhető felületet" szóösszetételt próbálta az OSX-szel azonosítani. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#91) Dezsike válasza Thrawn (#27) üzenetére


Dezsike
tag

Nálunk a cégnél van 13 éves gép, 1 magos 1,8 GHz AMD Athlon proci, 1,5 GB RAM, 40 GB HDD. Win 7 fut rajta, mert az újabb gépekkel együtt ez lett tömegesen vásárolva. A Windows Update-t le kellett tiltani, különben indítás után pár perccel használhatatlanná válik (a patch kedd utáni szerdán szoktam kézzel ráhúzni a frissítéseket munkaidő után), amúgy tökéletesen megy és futtatja a munkához szükséges szoftvert. Persze egy webböngésző megnyitása már gondot okoz neki, de legalább akaratlanul is arra ösztönzi a népet, hogy dolgozzanak munkaidőben :D

(#92) azbest válasza Dezsike (#91) üzenetére


azbest
félisten

Ha kiszűröd melyik a problémás frissítés, akkor azt elvileg le lehet tiltani. Annó párszor már megszivatott az MS azzal, hogy az opcionális rajtuk keresztül terjesztett video drivert kritikus frissítésként automatikusan feltette.

Pár éve Vistánál volt, hogy az Ati drivert mindig visszacserélte régire, míg le nem tiltottam. Kb két éve meg XP alatt toltak ki olyan nvidia drivert így, amivel nem volt kép integrált gf6100-zal. Nem volt őszinte a mosolyom, amikor egymás után két reggel is ezzel riasztott az iroda.

(#93) Kolondrum

2011 táján beállítottam, hogy kapjak mailt arról, ha x összeg alá megy a box ára. Mai napig semmi, lassan win 10. Én megadtam a limitet, felette nem tárgyalunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#96) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Végre. :C

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#97) #06658560 válasza vzozo (#50) üzenetére


#06658560
törölt tag

"#46, #48: forog a kandikamera? Mert komolyan ilyet nem mondhattok. Mit teszteljen az MS? A világ összes alkalmazását, customizált rendszerét, egymással való interakciókat? Komolyan nem hallottatok még olyanról, hogy egy adott hotfix jó az emberek 99%-ának, de 1%-nál teljes leállást okoz, naponta csillió összegű kárt okozva? Ez a vita így komolytalan."

Mondd már el, mi a különbség egy összegyűjtött frissítéseket már tartalmazó rendszer és a folyamatos frissítések között e téren! Folyamatosan kidobva a frissítéseket nem kell ellenőrizni őket, csak akkor, ha egybe lesznek rakva? Vagy egy SP esetén olyan frissítések vannak, amelyek nem lettek korábban kiadva?
Ha valami, valaki komolytalan itt, az te vagy.

(#98) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No kipróbáltam a frissítések integrálását ez alapján: [link].

A folyamat kb. egy erős óra volt, végül lett egy 7 giga fölötti telepítő a 2.93-ból. (prof x64). Kipróbálva pár dolog nem sikerült neki, pl. az IE11 és a .net 4.5.2 beintegrálása, de a többi cucc benne van, így csak kb. 28 frissítést talált a telepítés után. Mondjuk a frissítések átnézése az első keresésénél továbbra is kritikán aluli sebességgel zajlott. Fehér ember várni homokóra...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#99) #41133696 válasza CPT.Pirk (#98) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pendrivera még oké is, de egyébként DL-es lemez kellene neki. Egyébként én sokallom, ezt a méretet, irreálisan nagynak tűnik, mintha sok sallang is bekerült volna, ráadásul úgy, hogy az IE 11 meg a .net.4.5.2 meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#100) CPT.Pirk válasza #41133696 (#99) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, kicsit soknak tűnik. 806MB a letöltött cucc.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#101) Vladi válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért, mert nagyon el vagy már kényeztetve. Méghogy csináljon a disztribútor valamit. Áh. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#102) #41133696 válasza CPT.Pirk (#100) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hivatalos integrált rendszert nem néztél méretösszehasonlítás szempontjából? Elvileg ha letölteni nem is tudod, de a méretek különböző fórumokon megtalálhatóak. Szerintem ennél lényegesen kisebbek azok az image-ek.

(#103) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk msdn iso-k fenn vannak egy csomo helyen, igy szoktam lekapni matricas telepiteshez. Amugy ennek mar reg alap dolognak kene lennie a microsoft reszerol, ahogyan az office telepitok is letolthetoek koddal.

(#104) vzozo válasza #06658560 (#97) üzenetére


vzozo
senior tag

Mondd már el, mi a különbség egy összegyűjtött frissítéseket már tartalmazó rendszer és a folyamatos frissítések között e téren! Folyamatosan kidobva a frissítéseket nem kell ellenőrizni őket, csak akkor, ha egybe lesznek rakva?

Olyan szavakat adsz a számba, amelyeket nem mondtam el. Az eredeti diskurzus onnan indult, miért nincs SP2. Azért nincs SP2, mert az SP, mint jogi fogalom egy csomó komoly kötelezettséget hoz magával (lásd: support lifecycle policy).

A hotfixek összegyűjtése és együtt kiadása pedig azért problémás - és ezt most írom le kb. 5x-re, mert nagyon nehéz a felfogásotok -, mert inkompatibilitást okozhat. A cégnek az a fix, B cégnek a b fix, és így tovább. Hogyan határozod meg, hogy mi kerüljön be ebbe a szuperpackba, amire aztán támogatást KELL nyújtania az MS-nek?

Sebaj, ebből a topikból megtudtam, hogy a hotfixeket nem validálni kell, hanem egyből éles rendszerre telepíteni, majd backupból visszaállítani a rendszert gebasz esetén.:) WTF?:)

Nekem halál mindegy, hogy mit gondoltok, és teszek magasról az otthon júzerekre.

Én azt tudom, hogy az elmúlt években milyen projektekben vettem részt és milyen szívások történtek, hotfixekből kifolyóan is. Az MS support pedig szépen adta a megoldást, általában újabb hotfixek vagy szimpla registry hackek formájában - na azokat fixeket nem fogod megtalálni a windows update-en, ismerned kell a KB számát, és akkor elérheted őket. Ezekből van pár száz - pár ezer.

De nyilván hazudok.

(#105) hcl válasza vzozo (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ö, nem olcsó OS-eket árulnak, szóval igazán lehetne belőle SP-s telepítőt kiadni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#106) King Unique


King Unique
titán

Ezt is megértük, hogy hivatalosan MS-től is lehúzható az 7-es ISO, mint a 8-asnál. Bár kicsit későn jött ez már...
Integrált telepítőkkel meg majd újabb Win(ek) esetében érdemes témázni, a mainstream support megszűnése után, biztos nem lesz SP2 a Win7-hez. Illetve úgyis vált a többség a 10-esre.

Amúgy meg pl. home szinten úgyis felesleges, hiszen a sok "okosnak" azt tanítják, mondják, sulykolják beléjük, hogy alapból le kell tiltani a WU-t, eltávolítás nélkül kell kihúzni az USB-s cuccokat stb. :DDD

(#104) vzozo: +1

[ Szerkesztve ]

(#107) #06658560 válasza vzozo (#104) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A hotfixek összegyűjtése és együtt kiadása pedig azért problémás - és ezt most írom le kb. 5x-re, mert nagyon nehéz a felfogásotok -, mert inkompatibilitást okozhat. A cégnek az a fix, B cégnek a b fix, és így tovább. Hogyan határozod meg, hogy mi kerüljön be ebbe a szuperpackba, amire aztán támogatást KELL nyújtania az MS-nek?"

A te felfogásoddal van valami komoly gond: ha külön-külön települ nem akadhat össze a frissítés? Ott nem kell semmit vállalnia az MS-nek a cégek felé? Azért nem fizetnek a felhasználók, cégek? Pusztán felebaráti nagylelkűségből teszik?

"Sebaj, ebből a topikból megtudtam, hogy a hotfixeket nem validálni kell, hanem egyből éles rendszerre telepíteni, majd backupból visszaállítani a rendszert gebasz esetén."

Mert a normál hotfixeket csak úgy kibassza az MS a internetre, hogy tőccsétek, validálás nélkül?

"Olyan szavakat adsz a számba, amelyeket nem mondtam el. Az eredeti diskurzus onnan indult, miért nincs SP2. Azért nincs SP2, mert az SP, mint jogi fogalom egy csomó komoly kötelezettséget hoz magával (lásd: support lifecycle policy)."

Nem adok olyat, mivel pont ezt állítod. Lásd fentebb.

"Én azt tudom, hogy az elmúlt években milyen projektekben vettem részt és milyen szívások történtek, hotfixekből kifolyóan is. Az MS support pedig szépen adta a megoldást, általában újabb hotfixek vagy szimpla registry hackek formájában - na azokat fixeket nem fogod megtalálni a windows update-en, ismerned kell a KB számát, és akkor elérheted őket. Ezekből van pár száz - pár ezer.
De nyilván hazudok."

Nem hazudsz, ezt senki nem is vitatta, hogy ilyen előfordul. Ahogy én sehol nem említettem otthoni felhasználót. Szóval hazudni nem hazudsz, hülyeséget beszélsz jogi mellébeszéléssel, technikai hülyeséggel.

(#108) Воланд válasza r3dsnake (#103) üzenetére


Воланд
titán

az msdn isok nem fogadnak el minden fajta oem kulcsot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#109) #41133696 válasza #06658560 (#107) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azon felül, hogy te nem érted a lényegét - egy szervizcsomag nem annyiból áll, hogy összeintegrálnak biztonsági frissítéseket, hanem a rendszer egyéb funkciókkal is gazdagodhat, változhat, és sokszor ez a vállalati ügyfeleknek okozhat kompatbilitási gondokat is - még be is szólsz egy olyannak aki az MS-nél melózik. Az is teljesen rendben volt ami a jogi vonatkozásáról írt, azaz a plusz kötelezettségek képbe kerüléséről.

(#104) vzozo: +1

(#110) CPT.Pirk válasza #41133696 (#102) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hivatalosnál mire gondolsz? Felugrottam isohuntra, ott 3-4 giga körül láttam ilyeneket felrakva.

Vladi: hehe

vzozo: Valószínűleg nem esett le, arról beszéltem, hogy miként lehet elhárítani egy hibás frissítés okozta gebaszt, nem arról hogy mit nem kell csinálni.

Viszont akkor már írd le kérlek, hogy mi a megbízható validálás módszertana, ami után 100% biztonsággal ki lehet adni egy ilyen frissítési packot, vagy akár csak egy frissítést magában. Valószínűleg az MS sem ismeri, mert szerencsére ritkán, de időnként kerülnek ki hibát okozó frissítések...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#111) r3dsnake válasza Воланд (#108) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem találkoztam még olyannal, ahol ne fogadta volna el.

(#112) jacint78 válasza CPT.Pirk (#98) üzenetére


jacint78
addikt

WSUS és pillanatok alatt kész is van.

type your text here..

(#113) #41133696 válasza CPT.Pirk (#110) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem úgy rémlik, hogy MSDN/ DreamSpark hozzáféréssel rendelkezők többféle ISO-t is letölthetnek egy adott verziójú Windows 7-hez, az alap, hogy a legfrissebb szervizcsomaggal integrálthoz hozzáférnek, de ezen túl, én úgy tudom - lehet rosszul -, hogy van az MS által integrált azóta megjelent biztonsági frissítéssekkel tűzdelt verzió is. Csak ugye ezen ISO-k azok, amelyek telepítéskor nem fogadnak el kiskereskedelmi kulcsokat.

A másik meg az, hogy Kori által integrált telepítők méreteit is meg lehet nézni (AIO). A 3-4 GB az már jó méret, egy DVD-re is kiírható. Az Nlite (Vlite) RT Seven Lite stb, megcsinálja, csak pont két problémát említettek, az egyik, hogy kicsit hanyagul, és lényegesen nagyobb méretű lesz az ISO, mint a hagyományos eljárással. Másrészt az MS Hack Tool-nak minősítette :D No és le is írták, hogy aki a Supporthoz úgy indítja a panaszát, hogy helló, SP1-et integrált harmadik féltől származó cuccal, annak nem nyújtanak tovább támogatást.

Windows 7-nél is ez a hivatalosan használható rituálé.

(#114) CPT.Pirk válasza #41133696 (#113) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A régi szép időkben bezzeg az XP összes frissítése belefért a telepítő méretbe, és még maradt is hely a lemezen, nem is kevés. :)

Egyébként hogy nem ment fel az IE meg a 4.5.2, talán az lehet az oka, hogy nincs függőség kezelése se a letöltő, se az integráló toolnak (vagy maguknak a frissítéseknek). Elképzelhető, hogy kimaradt valami, írja is a srác a linkelt oldalon, hogy vannak még extra frissítések, amiket magától nem tartalmaz a letöltő lista, ez miatt jött az a +28 frissítés a telepítés után, lehet azokból kellett volna még valaminek meglennie.

jacint78: a letöltés meg az első keresés idejét megspórolod vele, de ha lassú a gép, akkor a telepítés így sem lesz sokkal gyorsabb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#115) azbest válasza #41133696 (#109) üzenetére


azbest
félisten

"egy szervizcsomag nem annyiból áll, hogy összeintegrálnak biztonsági frissítéseket, hanem a rendszer egyéb funkciókkal is gazdagodhat, változhat"

Na akkor ebből jön a félreértés. Jelen esetben nem új feature-ket követelnek az emberek, hanem a már kiadott frissítések cumulative összesítését, telepítőbe integrálását. Normális esetben az Sp erről kéne szóljon, csak az Ms-nél van amikor új oprendszer kiadása helyett sp-nek neveznek új képességekkel módosított új változatokat is. Máskor meg sp szintű az új verzióban lévő változás is. Gondolom a marketing szerint váltogatják a hozzáállást, hogy mit adnak el újként és mi jön ki frissítésként.

A cumulative frissítést még tesztelni is viszonylag egyszerű: az egymásra épülő frissítéseket külön alkalmazva ugyanazt kell kapni, mint integráltan. Sőt, mivel gyakorlatilag egy gépfüggetlen előtelepített rendszer van vista óta a telepítőn, így technikailag egy frissítéseket tartalmazó rendszerről is le lehet egy ilyet generálni. Az ms annyival tudna többet a barkács megoldásoktól, hogy a frissítések ballasztját ki tudná takarítani.

De összességében teljesen feleslegesen akarjuk megfejteni a dolgokat, mert kb vége a win7 általános támogatásának.

Win 8.1-hez úgy látom adtak ki összesítő frissítést [link]
"This update is a cumulative update that includes the security updates and the non-security updates for Windows RT 8.1, Windows 8.1, and Windows Server 2012 R2 that were released before March 2014. In addition to previous updates, it includes features such as improved Internet Explorer 11 compatibility for enterprise applications, usability improvements, extended mobile device management, and improved hardware support. "

(#116) #06658560 válasza #41133696 (#109) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hogy az MS össze-vissza beszél, a baj. Az SP alapesetben náluk jelenti azt, hogy az adott időpontig kiadott javításokat, bővítéseket integrálják. Aminek miben is kell eltérni attól, hogy külön érkeznek, vagy egyben? Utóbbi milyen plusz munkát is jelent?
Azért mert MS alkalmazott, még beszélhet hülyeséget. És nekem se kell bemutatni a céges felhasználást, láttam már remek MS frissítést ott is. Eleve nem értem miért feltételezed, hogy kettőtökön kívül senki nem ismerheti a vallalati szegmenst...

(#117) haxiboy


haxiboy
veterán

Hát áldom az eget hogy a felsőoktatásban van dreamspark :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#118) jacint78 válasza CPT.Pirk (#114) üzenetére


jacint78
addikt

Maga a telepítés nem, de legalább kettő között nem telik el fl óra.

type your text here..

(#119) vzozo válasza CPT.Pirk (#110) üzenetére


vzozo
senior tag

#110, de a #107-nek is

Viszont akkor már írd le kérlek, hogy mi a megbízható validálás módszertana, ami után 100% biztonsággal ki lehet adni egy ilyen frissítési packot, vagy akár csak egy frissítést magában.

Kezdem feladni, nyilván bennem van a hiba, mert nem megy át az üzenet.

Az egy dolog, hogy a hotfix készítője mit tesztel. Alap teszteset nyilván az, hogy javítsa a hibát. Aztán ugye illene regressziós teszteket is végezni, hogy mást ne rontson el. Ezek végig a hotfix készítőnél vannak, viszont én az egész topikban arról beszéltem, hogy az end-user tesztelést az adott custom környezetben, 3rd party komponensekkel megspékelve sem az MS, sem az Oracle, sem az Apple, sem az utolsó linuxos patch készítő NEM TUJDA elvégzni, az az end-user felelőssége, és ott szokott kibukni az error.

A validálás egy elég érdekes tudományága az informatikának, nyilván vannak erre formális módszerek, de nincs az a pénz és idő, hogy minden mindennel le legyen tesztelve. Nem hiába tartoznak knowledge base cikkek a hotfixekhez, felsorolva az esetleges problémákat is.

A telepítés előtti validálás az ALAP kell legyen minden produkciós környezetben, újra: ez az end-user felelőssége. Erre vannak módszertanok, ez nem rakéta-tudomány, vannak checklist, best-practice ajánlások, amelyeket illik követni, pl. ez egy elég jó összefoglaló: Ten Principles of Microsoft Patch Management

Néhány szemelvény:

It’s true that security updates are comprehensive for the vulnerabilities they address, and they are only released when they reach an appropriate level of quality. But service packs are a broader vehicle, both in the scope of the updates they contain and the testing process they undergo.

7. Test updates before deployment
8. Contact Microsoft Product Support Services if you encounter problems in testing or deployment

Könnyed esti olvasmány bárkinek, ezzel tényleg le van zárva a vita a részemről.

#109:
Igazából nem az a lényeg, hogy most vagy a múltban hol dolgozom/dolgoztam, ezek publikusan elérhető információk (support lifecycle policy, technet oldalak, blogok, 10 évvel ezelőtti lurdy-s előadások, etc.) - illetve bárki számára élőben megtapasztalható dolgok, ha enterprise üzemeltetésen vagy tetszőleges olyan projekten dolgozik, ahol a "nagyobb" és komoly terméktámogatással rendelkező szoftvercégek vannak a beszállítók között.

(#120) CPT.Pirk válasza vzozo (#119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valahogy az elején vesztettük el az összhangot. Itt az igény arra van, hogy legyen hotfixekkel integrált telepítő is. Ettől még ugyanúgy lenne a mostani alap SP1 telepítő, oda meg a vállalati környezetben utána azt tennétek fel, amit szeretnétek / teszteltetek, stb.

Te írtad, hogy nem érdekelnek az otthoni userek. Engem se érdekelne túlzottan, ha nem kellene időnként régi gépekkel is foglalkoznom. Oké, az én gépem mondjuk másfél - két óra alatt megcsinálja a frissítéseket a 4 magjával, fogjuk rá, hogy ez még tűrhető, úgy is ritka, hogy valamiért újra kellene rakni a Windowst, ez már nem a Win 98 koraszak... Viszont mikor 8 óra körül van ugyanez egy 1 magos gépen, vagy még ennél is több lehet ahogy itt írták páran, akkor az már nagyon nem oké. Ezért mondtuk, hogy kellene egy integrált telepítő is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#121) hcl válasza CPT.Pirk (#120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve... mi abban a nehéz, hogy egy minden frissítéssel megtömött telepítőt feltegyenek? Benne lehetne az, amit kötelezőre kiajánl amúgy is a MS update, esetleg egy kis progi, amivel telepítés közben választhatsz, mit tegyen fel. Elférne a frissülések nélküli és frissíéses telepítő is.
Költői kérdés volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#122) azbest válasza CPT.Pirk (#120) üzenetére


azbest
félisten

Múltkor lökött kolléga ész nélkül bekattintott egy frissítés mellé még valamit, amitől mindenféle nyelven telepített a rendszer updateket az enterprise-os notinkon. Több napig tartott neki... ráadásul nem volt kikapcsolva a készenlét, így telepítés közben elment hétvégére aludni :)

(#121) hcl
A gyári integrációnak az az előnye, ami esetleg másnál hátrány: nem kell tartalmaznia a teljes frissítési láncot, hanem elég csak a végeredményt. Úgy nem 7GB, hanem valószínűleg az eredeti telepítő méreténél alig nagyobb lehet. Cserébe nem lehet visszavonni, mert ez a kezdőállapota. A 7Gigára hízó integráció valószínűleg csak beteszi a megfelelő helyre az összes frissítő csomagot, amit külön-külön telepít fel az alaprendszerre. Az biztos, hogy megoldható a teljes integráció is ami előtelepített programokat tartalmaz, mert a wim legenerálható belőle.

[ Szerkesztve ]

(#123) hcl válasza azbest (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@azbest : A Világ Legjobb Oprendszerét Gyártó Világ Legjobb Szoftvercége csak meg tudná oldani...

A user errortól meg semmi nem véd :D

Havernál a 8 csinálta hogy frissítés közben újraindult, ott megállt.
Fél óra után kinyomta a gyerek. Gép wifin volt (laptop). Elment a munkaidőből k.b 1 óra, mire megunta (utána is megállt), amúgy is mennie kellett. Mondtam neki, hogy ha hazaér, dugja be hálóra, és úgy kapcsolja be.
Hazament, gép be, hálót neki, elmentünk sörözni, pár óra múlva ott fogadta a win8-a a gépén.
De hogy kiírta volna, hogy nncs hálózat, azt nem. Nyilván a céges wifijükre nem tudott valamiért visszamenni, aztán várt, hogy legyen net :D

Aztán csoálkozunk, ha a userek gyűlölik a frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#124) azbest válasza hcl (#123) üzenetére


azbest
félisten

"A user errortól meg semmi nem véd"

Az biztos. A kolléga egyébként senior szoftverfejlesztő és ms vonalon 9+ certje van, de fejlesztőként. Plusz más platformokon is elboldogul (linux, osx, ios, android).
Felhasználóként viszont néha tarkón kéne vágni egy péklapáttal :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.