Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valamit ki kell találnom.
Ez nettó ráfizetés. :((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) twollah1976 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Fektesd kurvakba.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Lehetne negatív is a kamat.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#4) Rick4


Rick4
félisten

Nem befektető vagy, ez csak megtakarítás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ennyi pénzből, ha nem kell a közeljövőben én DOGE coint vásárolnék, amint visszamegy az ára 20 alá. Sajnos ez az az összeg amit elverni hülyeségre már sok, viszont értelmes "befektetésre" meg nudli hozam.

(#6) nullpoint válasza Hieronymus (#1) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ugyanezen összeg magyar bankban csökkenne is, havidíj, kezelési költség meg mi a tököm cimszóval.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#7) Rick4 válasza nullpoint (#6) üzenetére


Rick4
félisten

Namost ha tudnánk, hogy te konkrétan látraszóló, TBSZ, vagy vagy lekötött betéti kamatról beszélsz, ha véletlenül atóbbiról, akkor fix vagy változó kamattal, és bármi tényszerűséget, netalántán konkrét számokat írtál volna, akkor lehetne érdemi hozzászólásként is értelmezni, ezek nélkül nehéz.

A bankban tartott pénz volt mindig a legrosszabb megoldás, van állampapír, senkinek se kötelező a bankban tartani. Van pénzkezelési díj, rendelkezésre állás, meg ugye maga a biztonság is, te is kifizetnél 40-50 ezret, ha valahol biztonságban tudnád a pénzed 2 évre, ez már rég erről szól.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#8) nullpoint válasza Rick4 (#7) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem kell részleteznem, több ismerős mutatta már a számlakivonatait hogy jéé ezt nézd. ;)

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#9) szaszyka


szaszyka
senior tag

Örülj, hogy euroban van, most vagy 15%-al több Ft-ot kapsz érte, mint '19 elején :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#10) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Ja, amúgy srácok, oldjuk már meg, hogy valahogy megérje ekkora pénzecskékkel is játszani. Gyakorlatilag a biztonságos befektetés onnan kezdődik, ha le tudsz tenni legalább 15-20M Forintot, hogy egy már kiadott lakást vehess hitelre, és pár év alatt kifizesse magát a hitel, vagy szerencsésebb esetben pörögjön a kiadás. Gyakorlatilag minden más megfizethetetlenül drága... (Kocsimosó önkiszolgáló, mosoda, konditerem, akármi) vagy sokat kell vele kínlódni (3D nyomtatófarm, vagy bármilyen biznisz-nyitás)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#11) Ghoosty


Ghoosty
őstag

A mostani kamatkörnyezetben, ez egyáltalán nem meglepő.
a jegybanki alapkamat Magyarországon mindössze 0,6%. Németeknél 0%.
Ez azt jelenti, hogy a bankok kb ennyiért tudnak pénzhez jutni a jegybanktól, kb bármikor.
Ebből következően egyéni ügyfeleknek nem lesz magasabb a kamat, mint az alapkamat. Ha magasabb, akkor valamiért nagyon kell pénz a banknak, így én félnék oda pénzt tenni.
Az, hogy a posztoló 0,001%-ot kap valószínűleg annak köszönhető, hogy nem lehet 0 valamijen szabály miatt.

Már korábban említtetettek, de a bank elsődlegesen nem a befektetésről és a kamatokról szól, hanem a pénz őrzéséről és kényelmes pénzmozgásról. Bár bankok forgalmaznak különböző befektetési jegyeket is, de ez már teljesen más feltételekkel történik, mint egy bankszámlá vagy egy megtakarítási számla. Ezeket csak speciális esetben használhatja a bank hitelezésre, amúgy a mögöttes terméket vásárolja meg a bank, ezért tud független lenni a jegybanki alapkamattól. (Nekem az a véleményem, hogy ezeknek túl magas a költségük, így nem érdemes velük foglalkozni.)

Ha pénzt akarsz fialtatni, akkor kockázatvállalási kedv alapján állampapír vagy ETF. Persze lehet még többet keresni még kockázatosabb dolgokkal, de aki azzal akar foglalkozni, az tudja, hol keresse. Ha nem, akkor ne akarjon vele foglalkozni, nem neki való.

(#12) updog


updog
senior tag

(#1) Hieronymus ha jól látom ez sima bankszámla. Igen, valamit ki kell találnod :)

(#5) Krugszvele biztos voltam benne hogy epszilon időn belül megjelenik a kommentekben egy *coin :D

(#7) Rick4 ++

(#8) nullpoint bár az érvelés hagy kivánnivalót "nem kell bizonyítani, ismerősnél láttam", történetesen valóban, ha csak áll a bankszámlán a pénzed, miközben használod, akkor annak vannak költségei (hogy klasszikust idézzek: "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot. Ön talán ingyen csinálná?" :D

(#10) TheLázs "Ja, amúgy srácok, oldjuk már meg, hogy valahogy megérje ekkora pénzecskékkel is játszani" Valamit rosszul gondolsz, havonta 5000 forintot is betehetsz valami pár százalékos, biztonságoos befektetési alapba, vagy állampapírba, ugyanúgy 3-5%-kot fog fizetni, mintha 20 milliót raknál bele (=megéri). Sok kicsi sokra megy.

A "sokat kell kínlódni vele" az relatív. Mindenki azt várja hogy gyorsan, kevés szívással, kockázatmentesen sokat keressen. Ezekből a feltételekből nemhogy max. kettőt, de inkább egyet választhatsz, a többi nem fog teljesülni.

(#11) Ghoosty ++

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13) PuMbA


PuMbA
titán

Találj ki valamit, mert ettől bármi jobb :DDD

Ez például egy önkéntés nyugdíjpénztár és 5 év alatt a "Lendület" csomaggal 50%-ot hozott:
[link]

Főként most érdemes benyomni sok pénzt egy jó helyre, mert a Covid után nagy emelkedés van / fog jönni, ha visszaáll a turizmus és hasonlók. 2025-re feltehetőleg visszaáll minden.

[ Szerkesztve ]

(#14) ivana


ivana
Ármester

Minek tartasz ennyi kp-t? Vegyél belőle legalább állampapírt. Pl. eurós magyart. ;)

(#10) TheLázs Ezek amiket felsoroltál kb. mind a kockázatos kategóriába esnek.

[ Szerkesztve ]

(#15) updog válasza PuMbA (#13) üzenetére


updog
senior tag

"Főként most érdemes benyomni sok pénzt egy jó helyre, mert a Covid után nagy emelkedés van / fog jönni,"

Annyival kiegészíteném, hogy több jó helyre :) (diverzifikáció).

Jogos amit írsz, szórakoztatóipar, vendéglátás (+kapcsolódó cégek/ágazatok), turizmus ki fog lőni*** mert amit nem költöttek el az emberek, rá fogják önteni a piacra amint lehet. (mondjuk az a helyzet hogy kb. közben is szinte csak emelkedés volt áprilistól kezdve :D De ez nyilván más pálya, ép ésszel és kenyérre való pénzzel nyilván nem szálltam volna be mondjuk Teslába áprilisban - sajnálom is most :DDD)

***nem minősül tanácsadásnak ;]

(#16) 8th LOL :DDD Én már csak csak a három betű, és van benne O, V, és B - ügynököket várom.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16) 8th


8th
addikt

Na, ezt a bejegyzést meglátva majd téged is jól megkeres a fórumról egy arc, hogy add oda neki a pénzedet ő majd sportfogadás útján jól megforgatja és milyen jó lesz neked. Tuti biznisz, kockázatmentes. Nem vicc, simán rám írt ezért az illető. :))

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#17) hNp88 válasza 8th (#16) üzenetére


hNp88
aktív tag

egy kávé mellett ballagási öltönyben remekül meg is akarja majd beszélni a feltételeket. :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#18) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Állampapír? Hahaha. Azt, hogy 5% a hozam, simán túl lehet teljesíteni azzal, hogy nem forintban tartom a pénzt.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#19) ivana válasza TheLázs (#18) üzenetére


ivana
Ármester

Az euro állampapír az nem is forint ;] De nyilván elég sok mindent lehet venni :)

(#20) Ghoosty válasza TheLázs (#18) üzenetére


Ghoosty
őstag

ivana-t kiegészíteném még annyival, hogy azért 5%-ot hozni csak EUR tartással meglehetősen nehéz. Nagyon jó ki és beszállást kell választani, hogy beszélhessünk évi 5%-ról.
Ha most visszanézünk egy prémium állampapírnyi időszakot (5 éves), akkor 3%-os éves hozam jön ki az EUR tartásból. Ugyanis jelenleg 360 körül van az EUR 5 éve meg 310 körül volt és most benne voltunk/vagyunk egy mindenkit kiakasztó mértékű HUF gyengülésben, ami egyáltalán nem általános. Ha megnézel egy 2013 Januártól 2020 Januárig terjedő időszakot, akkor a 7 év alatt gyengült a HUF összesen 10%-ot. Időközben meg minimális kilengések volta. Ez 1,3%-os éves hozam.
Persze, ha most nagyon rövid időszakot választunk, akkor ki fog jönni az 5% feletti összeg, csak ez nem éppen jó összehasonlítás.

[ Szerkesztve ]

(#21) 8th válasza hNp88 (#17) üzenetére


8th
addikt

Ránéztem az adatlapjára, három éve volt itt utoljára. Esélyes, hogy egy egész más fazonú öltönyt hord mostanában. Vagy szimplán csak agyoncsapta valaki. :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#22) ivana válasza Ghoosty (#20) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk én tuti nem vennék most forintból eurot, sőt lehet fordítva kéne ;] Az euro nagyon elment most, nem teljesen értem mire.

[ Szerkesztve ]

(#23) Z_A_P válasza updog (#15) üzenetére


Z_A_P
addikt

Jogos amit írsz, szórakoztatóipar, vendéglátás (+kapcsolódó cégek/ágazatok), turizmus ki fog lőni***

++++OLAJ!
Shell, Chevron, stb
Ujra beindul utazas, repkedes, stb
Most fel aron vannak ev elejehez kepest.

[ Szerkesztve ]

OK

(#24) Ghoosty válasza ivana (#22) üzenetére


Ghoosty
őstag

Sajnos a jelenlegi portfólióm teljes egészében Forint, így csak egy irányba tudok mozogni. Azt most nem tenném. De igazából ebben mindig szerencsétlen voltam. Egy éve pont egy nagyobb összegről (azért olyan nagy nem volt, egy alsókategóriás új autó se jönne ki belőle) kellett döntenem, hogy HUF vagy EUR legyen. Akkor ment fel olyan 340 körülire, így mondtam, hogy most már csökkenés várható, nem érdemes. Hát pár hónapra rá már 360 volt. Mondjuk még erősödhet a HUF és a végén mégis csak jó döntésnek fog bizonyulni, de ezt senki sem tudja előre.

(#25) bambano


bambano
titán

és mit veszel belőle? yachtot? eresz kinézetű mászófalat? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Hieronymus válasza PuMbA (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Már nézegettem a lehetőségeket.
A tartósabb lekötés hiába ad tízszeres kamatot, azzal sem leszek előrébb.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) PuMbA válasza Hieronymus (#26) üzenetére


PuMbA
titán

Mert mit akarsz ezzel a pénzzel, hogy 5-10 évig nem nélkülöznéd? :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Hieronymus válasza PuMbA (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Lakóautó, VAN beszerzésére gyűjtöm ezen a számlán a pénzt.

Az időzítés jelenleg nem jó, mert a mobil "karanténok" ára megemelkedett felénk.
A nagyon hosszú lekötés nem pálya.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) aujjobba válasza Hieronymus (#28) üzenetére


aujjobba
addikt

Tedd be valami coin-ba, az most occo.

Egyebkent premium euro magyar allampapir 2023-as lejaratu, az most epp 1.10% eves kamatot ad.
Jobb mint a szamladon tartani 0.001%-on.

[ Szerkesztve ]

(#30) PuMbA válasza Hieronymus (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek. Akkor kénytelen vagy megelégedni ezzel vagy alacsony kamatozású cuccokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#31) D1Rect válasza TheLázs (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez egy faszság.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#32) aujjobba válasza D1Rect (#31) üzenetére


aujjobba
addikt

Nagyon sokan tuti biznisznek tekintik a befektetesi celu lakasvasarlast majd kiadast, pedig ha jobban utananezne rajonne, hogy optimalis esetben sincs jobb hozama mint egy biztonsagos allampapirnak.
Azt meg aztan vegkepp nem veszik szamitasba, hogy a kiadassal jaro veszodseg, a rossz berlok, a felujitasok, az idonkent kiadatlanul parlagon fekves tovabb csokkenti a hozamot.

(#33) Z_A_P válasza aujjobba (#32) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nagyon sokan tuti biznisznek tekintik a befektetesi celu lakasvasarlast majd kiadast,

Rekordot döntött az albérlethirdetések száma 2020-ban.
Az albérlethirdetések száma rekordot döntött 2020-ban. Az ingatlan.com-on több mint 110 ezer lakást kínáltak a tulajdonosok bérlésre, a kínálatbővüléssel párhuzamosan a fővárosi átlagos bérleti díjak többéves mélypontra süllyedtek.

OK

(#34) aujjobba válasza Z_A_P (#33) üzenetére


aujjobba
addikt

Errol beszelek, megvette rekordmagas aron az ingatlant, aztan hopp jott a pandemia, a keco meg ott all uresen vagy nyomott aron kiadva. Ez minden, csak nem biztonsagos es tuti biznisz.
Csak ugye nepszeru a mantra, hogy 'a lakas kifizeti onmagat', pedig lehet tobbre ment volna ha beteszi allampapirba az onerot.

[ Szerkesztve ]

(#35) nevemfel válasza aujjobba (#32) üzenetére


nevemfel
senior tag

Nagyon sokan tuti biznisznek tekintik a befektetesi celu lakasvasarlast majd kiadast, pedig ha jobban utananezne rajonne, hogy optimalis esetben sincs jobb hozama mint egy biztonsagos allampapirnak.

Gazdasági fejlődés idején általában igaz, csak ugye a gazdaság fejlődése nem örök.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#36) ncc1701


ncc1701
veterán

Bankban max 2 havi pénzt tartok, a fenti okokból. Qrva anyjukat, ha adnának rá valami infláció követő kamatot, nyilván más lenne.

(#37) PuMbA válasza aujjobba (#34) üzenetére


PuMbA
titán

Aki 10-15 éve vett ingatlant Budapesten vagy körülötte, az viszont most minimum a dupláját éri :)

[ Szerkesztve ]

(#38) aujjobba válasza PuMbA (#37) üzenetére


aujjobba
addikt

Teljesen mindegy mennyit er papiron, amig nem adja el.

ncc1701: az inflaciokoveto kamatot ki is kell termelni, miert adna csak ugy latra?
Ha forint osszegre ertelmezheto latraszolo kamat kell, akkor jelenleg a cetelem takarekszamla 1% ajanlata a legjobb.

(#39) PuMbA válasza aujjobba (#38) üzenetére


PuMbA
titán

Ez igaz, de mivel Budapest és környéke kisebb időszakoktól eltekintve nagyon keresett a központi szerepéből adódóan (itt van a legtöbb koncert, kiállítás, üzlet, szerviz és szinte bármi), ezért egy jó, csendesebb ingatlan ezen a területen nem egy rossz dolog.

[ Szerkesztve ]

(#40) ivana válasza PuMbA (#37) üzenetére


ivana
Ármester

Ha meg bevásároltál 10 éve valami S&P 500-at követő ETF-ből és tartod ma már több mint 4-szeres pénznél vagy papíron. De amíg nem realizálod addig csak papíron.

(#41) aujjobba válasza PuMbA (#39) üzenetére


aujjobba
addikt

A befektetesed megterulese es hozama szempontjabol a 'nem egy rossz dolog' ertelmezhetetlen.
Lasd #40 ivana.

(#42) updog válasza ivana (#40) üzenetére


updog
senior tag

"De amíg nem realizálod addig csak papíron."

Erről mindig a Wolf of Wall Street jut eszembe :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#43) ncc1701


ncc1701
veterán

Azért, mert úgy használhatná a pénzem. De mivel nem ad rá, ezért viszem máshová. Meg úgy én eleve szeretek eszközöket, értéket vásárolni (föld, arany, ingatlan), nem bízom a papírfecnikben hosszú távon.

(#44) aujjobba válasza ncc1701 (#43) üzenetére


aujjobba
addikt

Vilagos, komolyabb osszeget nyilvan nem bankszamlan kell tartani, de elvarni se lehet, hogy a bank csak ugy puszira inflaciokoveto kamatot adjon az ott parkolo penzre.

(#45) updog válasza ncc1701 (#43) üzenetére


updog
senior tag

Azért ha csak nem tartasz a szekrényedben fizikailag aranyrudakat, nem keríted be és véded fegyverrel a földed és az ingatlanodat, kb. azok "értéke" is papírfecni-szinten lesz, ha akkora gebasz üt be, ami kompletten betesz a "sima" pénzpiacnak. Másrészt hagyjuk már ezt a szemétbankok-szöveget :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#46) ncc1701 válasza updog (#45) üzenetére


ncc1701
veterán

Kertben ásom el. De komolyan. :) Nem hinném, h egy betörő fémdetektorral körbejárná igen alaposan a földem, de ha igen, akkor így jártam. A házban gyakorlatilag max negyed milla kp van, ha betörnek, nincs mi értéket elvinni. Nyugodtan alszom, az arany tartja az árát szépen.

(#47) aujjobba válasza ncc1701 (#46) üzenetére


aujjobba
addikt

Aha tartja, mint a lenti abran az 1980 es 2005 kozotti 25 even keresztul amig nem mozdult sehova, kozben meg az inflacio megette az erteket.

Vegulis ha egy huszezrest elteszel a fiokba az 25 ev mulva is huszezres lesz, kivalo. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Z_A_P válasza aujjobba (#47) üzenetére


Z_A_P
addikt

Azert igy korrektebb :)

https://goldprice.org/charts/history/gold_20_year_o_usd_x.png

OK

(#49) aujjobba válasza Z_A_P (#48) üzenetére


aujjobba
addikt

Egy fokkal szebb, bar ebben is ott van a 10-12 eves tekno-alja.
Ami kellemetlen tud lenni, ha kellene a penz, de 10 evig nem adod el az aranyat mert buksz rajta egy nagyobb osszeget.

(#50) Ghoosty válasza Z_A_P (#48) üzenetére


Ghoosty
őstag

Azért ezen is látszik, hogy ha 2011 Június - 2013 Június közötti 2 évben vettél, akkor 2020-ig kellett várnod, hogy ugyanannyit érjen, mint amikor vetted. Ez közel 10 év.
Aranynak az a nagy előnye, hogy óriásit bukni csak akkor tudsz, ha elveszíted. 5-10 éves perióduson belül akkor se tudsz 50%-nál többet bukni, ha a csúcson veszed és a legmélyebb ponton adod el. (Mielőtt valaki kiakadna, hogy az 50% az óriási, annak szólok, hogy ha shortolsz akkor még negatívba is futhatsz. Cégcsőd simán 100% bukta. Stb)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.