Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#107) Peter789 válasza kbalazsa (#106) üzenetére


Peter789
senior tag

próbáltam a gyárilag hozzá adott DVI>HDMI konverter + mezei HDMI kábellel és nem nyert

havernál 3650-el ugyanilyen TV-vel ugyanezzel a DVI>HDMI kábellel jó

magán az adatátvitelen nincsen külön "hang láb", a 3+1 csatornás TMDS átvitelbe van beágyazva a kép adat mellé, tehát az olcsó HDMI kábelen nem múlhat, mert a kép átmegy.

a DVI>HDMI adapter pedig a sajátja, ha valami olyan hülyeség volna hogy egy használaton kívüli lábat rövidre kell csukni a DVI aljzaton ahhoz hogy "detektálja" a hangot, akkor ezt szerintem a "7.1 HDMI audio" feliratos dobozhoz mellékelt adapternek meg kéne csinálnia, nem? mondjuk orbitális farokság lenne ha ilyenre lenne szüksége egyáltalán a kártyának, de tényleg nem lehetetlen...

régebben olvastam olyat, hogy az ati-s event handler szervízt le kell állítani > próbáltam, az sem segített, semmi nem változott. egyértelmű hogy detektálási hiba (akár láb, akár EDID kezelési hiba vagy más), valami registry-s force módról nem hallottatok esetleg?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.