Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) unro válasza Bladeee (#100) üzenetére


unro
csendes tag

"A következő kérdésem lenne: TrueHd hangot szeretnék kivinni a gépből az erősítőbe hdmi-n keresztül (harman kardon avr 260). Elég kezdő vagyok még ebbe. Azt olvastam hogy VGA-n is megoldható. A geforce gtx460 1gb-ra gondoltam vagy hangkártyából az Auzentech X-Fi HomeTheater HD Hangkártya. Megoldható ez igy? Ha igen milyen szoftvereket kellenek hozzá?
Lenne erős minőségbeli különbség a vga és a hangkártya által kiadott hangban?
Előre is köszönöm!"

VGA-n keresztül NEM lehet hangot kivinni max HDMI csatlakozón keresztül. Ha veszel hangkártyát akkor vagy digitális kimeneten vagy optikán keresztül kell összekötni az erősítőddel, mert akkor lesz "veszteségmentes" az átviteled.
Én valahogy így oldanám meg.

(#102) sellerbuyer válasza Bladeee (#100) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szia!

A HD-s VGA-kon keresztül tudsz a hdmi-n hangot kiküldeni, mert ezeken a VGA-kon van hangkari (pl Ati HD 4xxx sorozat), viszont hdmi-n csak sztereo hangod lesz, amit egy 160 rugós 7.1 erőlködőre kötni elég soványka... A hdmi azért van, hogy TV-re ne kelljen külön kábelen vinni a hangot, semmit több. A te erőlködődre is csak továbbvezetésnek tették rá, ahogy a régebbi házimozi/multimédiás erősítőkre is tettek composite video be- és kimenetet ugyanezen célból. A hdmi kimenetes eszközöddel (pl. DVD lejátszó, blue-ray, PC, stb.) rámész az erősítőre, majd onnan továbbvezeted a TV-re egyetlen kábellel és az erősítőn tudod váltani, hogy mikor mi menjen ki a TV-re.

Vegyél egy jó minőségű 7.1 hangkarit, azt kösd rá az erőlködőre!

Egészen véletlenül nekem van egy eladó, nagyon jó minőségű Sound Blaster Audigy 2NX 24bit/96kHz USB-s külső 7.1 hangkarim ha érdekel. :)) :DD
[link]

A lényeg, hogy arra a komoly erősítőre mindenképpen egy jó minőségű 7.1-es hangkarival menj rá, pl. optikán keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#104) #72042496 válasza sellerbuyer (#102) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mit zagyválsz itt össze-vissza?

A régebbi erősítőkben csak HDMI-ismétlő volt, de nem az AVR 260-ban! Ez úgy működik, hogy összeköti pl. a GTX 460-at HDMI-n az erősítővel, majd az erősítőt a TV-vel. A kártya egy kábelen küldi a képet és 7.1-es hangot, vagy HD bitstreamet az erősítőnek, amely a hangot (dekódolás után) a hangfalakra, a képet pedig a TV-nek továbbítja.

Az ATI HD 5000-es szériával is megy ugyanez, a 4000-es mellett van néhány korlát, de 7.1 LPCM-et az is tud. Kis apróság, hogy a GTX 460-on mini HDMI szokott lenni, de gondolom adnak hozzá átalakítót.

Minőségben semmi különbség sincs aközött, hogy egy külön hangkártya, vagy VGA küldi ki a jelet. Hogy melyikhez milyen szoftver kell, azt nem tudom.

(#105) Peter789


Peter789
senior tag

Sziasztok!

Valaki használja a Sapphire HD4850 HDMI audio-ját ? (első generációs fél gigás 2 DVI-s verzió, 2008/05-ös BIOS)

Nálam valamiért nagyon nem akar menni. Egy samu LE32A330-re van kötve - nem mai gyerek, de próbáltam és ez a példány megszólalt egy 9500GT-vel a jelenlegi 10 méteres óccó DVI>HDMI kábellel (saját DVI>HDMI adapter + másfél méteres HDMI>HDMI kábellel sem ment), valamint ismerősnél HD3650-el is az ugyanilyen tv, szóval mennie kellene

jelenségek:
- XP alatt ATi féle HDMI Audio csomaggal eszközkezelőben OK, de nem jelenik meg mint hangeszköz
- XP alatt Realtek féle csomaggal eszközkezelő OK, hangeszközként jelen van de nem jön hang a tv-ből és a Realtek control panelben sem jelenik meg
- Win7 64bit alatt mind2 csomaggal megjelenik mint hangeszköz de az eszköz nincsen csatlakoztatva, Realtek csomaggal megjelenik a saját control panel-ben is

szóval a lényeg hogy valamiért nem akarja látni a kábel végén az audio eszközt. turkáltam a TV EDID-jét de nem találtam semmi audio-ra utalót benne - persze ez lehet az EDID Viewer hiányossága is, meg lehet tényleg nincs is ott semmi... de ha egyszer más kártyával működik, akkor mezei sztereoként a 4850-nel is illene megszólalnia. A catalyst a létező legújabb 10.12-es, de próbálgattam már én ezt régebben is még a 9.x idején is...

csak arra tudok gondolni, hogy a kártya BIOS-ában van valami elqrálva - lévén hogy ez egy erősen első generációs példány. ha valaki meg tudja erősíteni hogy neki működik a 2 DVI-s Sapphire 4850-el, akkor megkérném hogy mondjuk GPU-Z-vel mentse le a BIOS-át és küldje el valamilyen formában. Vagy esetleg ha valakinek van valami jó tippje, hekkelése, azt is kipróbálnám...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#106) kbalazsa válasza Peter789 (#105) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A DVI/HDMI átalakítód a ludas a dologban. Az a gondod, hogy az ATI másként szervezi a lábakat és a te DVI/HDMI átlakítód nem kompatibilis ezzel. A megoldás az, hogy szerzel egy ATI hang kompatibilis átalíkítót és lesz hang. A legtöbbet a Win7 mond el az esetről, ott látszik, hogy nincs valami csatlakoztatva, mivelhogy a HDMI hang lábai nincsenek kivezetve az átalakítódban.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#107) Peter789 válasza kbalazsa (#106) üzenetére


Peter789
senior tag

próbáltam a gyárilag hozzá adott DVI>HDMI konverter + mezei HDMI kábellel és nem nyert

havernál 3650-el ugyanilyen TV-vel ugyanezzel a DVI>HDMI kábellel jó

magán az adatátvitelen nincsen külön "hang láb", a 3+1 csatornás TMDS átvitelbe van beágyazva a kép adat mellé, tehát az olcsó HDMI kábelen nem múlhat, mert a kép átmegy.

a DVI>HDMI adapter pedig a sajátja, ha valami olyan hülyeség volna hogy egy használaton kívüli lábat rövidre kell csukni a DVI aljzaton ahhoz hogy "detektálja" a hangot, akkor ezt szerintem a "7.1 HDMI audio" feliratos dobozhoz mellékelt adapternek meg kéne csinálnia, nem? mondjuk orbitális farokság lenne ha ilyenre lenne szüksége egyáltalán a kártyának, de tényleg nem lehetetlen...

régebben olvastam olyat, hogy az ati-s event handler szervízt le kell állítani > próbáltam, az sem segített, semmi nem változott. egyértelmű hogy detektálási hiba (akár láb, akár EDID kezelési hiba vagy más), valami registry-s force módról nem hallottatok esetleg?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#108) Peter789 válasza kbalazsa (#106) üzenetére


Peter789
senior tag

látom a másik topikos válaszból hogy nálad az adapter volt a ludas, akkor tényleg nem lehetetlen hogy a gyárilag hozzáadott a xar... hol kaptál olyat amivel jól működik?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#109) kbalazsa válasza Peter789 (#108) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Én a PH apróhirdetések közt akadtam rá ilyenre. Elvileg a héten érkezik majd meg. Az én kártyámhoz egyébként nem adtak gyárilag ilyet, én egy Nvidia kártya átalakítójával próbálkoztam, akkor jöttem rá, hogy hol a bibi.

A te eseted viszont érdekes, hiszen azt mondod, hogy a hozzáadott átalakítóval próbálkozol. Azt érdekesnek találom, hogy úgy sem akar működni...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#110) Peter789 válasza kbalazsa (#109) üzenetére


Peter789
senior tag

no ezek után kíváncsi vagyok hogy fog e működni nálad az az adapter - mondom nagyon meglepne ha tényleg egy ilyen orbitális baromságot beleterveztek volna a 4-es generációba (3650-el jó) hogy egy használaton kívüli lábat földre vagy tápra kell csuknia az egyedi adapternek, hiszen alapból semmi értelme: attól hogy "HDMI audio-s" adaptert dugsz rá attól még nem fix hogy a cél támogatja is a hang megszólaltatását, tehát akkor miért nem elég a mezei DVI/HDMI hotplug detect, aztán ha van rajta monitor akkor tolja az adatot ha azt akarod, az meg azt kezd vele amit akar...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#111) kbalazsa válasza Peter789 (#110) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Szerintem itt nem földelésről, ide-oda csukásról van szó, hanem inkább az összes láb kivezetéséről...

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#112) Peter789 válasza kbalazsa (#111) üzenetére


Peter789
senior tag

a mezei consumer HDMI-nek nincsen kihasználatlan vezetéke:

- a 3 adat TMDS + / - / shield és clock + / - / shield felel a szélessávú egyirányú adatátvitelért
- a CEC control hálózatba köti az eszközöket, így pl egy távirányítóval lehet mindent vezérelni, a tv ki / be tudja kapcsolni a lejátszót, stb. a PC nem használja tudtommal semmire...
- SCL és SDA az EDID EEPROM-ot köti be - innen olvassa ki a forrás a cél tulajdonságait
- 5V és GND kisáramú táp ehhez ahhoz: EDID, HDMI switch, stb
- HotPlug: a cél ráköti az 5V-ra, ezáltal jelzi hogy be lett dugva, ki lehet olvasni az EDID-et, lehet aktiválni a TMDS kimenetet
- reserved: nem tudom pontosan mire van fenntartva de a lényeg hogy semmi nem használhatja, a szabványos HDMI kábelben nem is kötelező bekötni

és ezzel el is fogytak a lábak. HDMI esetén a hang nem S/PDIF vagy valami más digit formában megy külön, hanem a kép mellé csomagolják az adatfolyamba és a cél választja ki belőle

nemrégiben elég sokat foglalkoztam a témával mert magamnak akartam megépíteni egy HDMI bemenetes LCD vezérlő panelt CarPC-s célokra - lehetőleg hanggal együtt - végül elnapoltam technikai okokból, de nem lehetetlen projekt csak némi idő kell hozzá meg sok sok tervezgetés, programozás...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#113) kbalazsa válasza Peter789 (#112) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Nekem viszont megoldotta a problémámat az ATI-s DVI/HDMI átalakító. Most már van hang a HDMI kábelen.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#114) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Sziasztok,

Nekem is HDMI hang gondom van.
Egy LG HDTVre van rádugva a gép 2. DVI kimenete a gyári 4850-eshez adott ATI átalakítóval.
Amikor először rádugtam jó volt a hang, majd egy gép ujraindítás után soha többé.
Pár nap szenvedés után átdugtam a TV HDMI2 portjába és ismét jó volt a hang a következő gépújraindításig.

Most bármelyik HDMI portba dugom nem jó.
Amit még észrevettem, hogy mikor volt hang, akkor CCCben is HDMI csatlakozást ír és más ikonja van a TVnek, mikor nincs hang pedig monitor ikonja van a TVnek, DVI csatlakozást ír, és az istennek nem akar megváltozni.

Mi okozhatja ezt és hogy lehetne megoldani?

Bazsy

(#115) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Hello!
Van egy MSI N250GTS em és nincs rajta HDMI csatlakozó csak 2 DVI de mellé kaptam egy átalakítót ami tökéletesen működik,beszereztem egy HDMI Kábelt is,és azt szeretném kérdezni hogy meglehet e oldani ezzel a DVI átalakítós hdmi csatival h a hangot is átvigye a TV be? (Samsung Plazma TV-m van) mert így kellemetlen h oldalról jön a hang mikor a TV-n ott az 5.1 bekötve:S kérlek segítsetek nekem.az NVDIA vezérlőben a Hang engedélyezve van.
Lehet h az a gond hogy az USB-s 5.1es fülesem kavar be?:S
Előre is köszönöm.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#116) WonderCSabo válasza gerenda110 (#115) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#117) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, az ati-s topikban nem kaptam választ így itt is felteszem, hátha tudtok segíteni.
Adott egy egy gyári HDMI -s vga (4830), egy hdmi kábel és egy Onkyo tx sr308 erősítő (HD-ma, trueHD, stb...).

Fent van a vga-hoz a legújabb realtek-es hdmi driver, szépen ki is tudom választani, meg is szólal (bár itt még nem találtam olyan lejátszót, ami mindenféle fájltípussal probléma nélkül működne...), viszont a a hangokat csak DTS-ig tudom átvinni, tehát a HD hangok már nem mennek át, illetve csak sima DTS vagy DD-ként jelennek meg az erősítőn.

Külföldi fórumokon elég vegyes a kép, mert néhol azt rják, hogy atiból 5xxx vga kell, néhol meg azt, hogy a 4xxx kártyákkal is át lehet vinni....

Egyébként az eszköz tulajdonságainál is felsorolja a fent említett hangokat:

Tehát ebben kérném a segítségeteket, hogy egyáltalán akkor most át tudom-e vinni a HD hangokat vagy nem???
Ha át, akkor hogyan, vajon mit kellene még telepíteni/állítani??? :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#118) Sea Edge válasza mycso (#117) üzenetére


Sea Edge
tag

HD hangokat a 4830 csak LPCM-kent tudja kikohogni, mivel nincsen benne PAP.

(#119) mycso válasza Sea Edge (#118) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Köszi-köszi, most már tudom, közben a másik topikban linkelték az okosságot. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#120) attesz_32


attesz_32
tag

Sziasztok!
Van egy HD5450 videokártyám, össze van kötve a tv-vel HDMI kábellel. A tv össze van kötve az erősitővel optikai kábellel. A gond az, hogy az erősitőbe csak kétcsatornás pcm hang megy. Mi lehet a gond? miért nem kap az erősitő 5.1-es dolby digitál vagy dts jelet?
Válaszotokat előre is köszönöm

(#121) attesz_32


attesz_32
tag

Nem tud segíteni senki? Vagy nem jár erre senki?

(#122) Zohan


Zohan
senior tag

Sziasztok!

Volna egy nagyon témába vágó kárdésem, HDMI kábellel van rákötve a gépem a monitorra de a hang az istennek sem közlekedik át rajta vana monitoron hátul hang kimenet.. (xbox-al használva jó) a monitor egy Samsung BX 2331 a konfigom az aláirásomba.

Igazából csak azért lenne fontos nekem h ne kelljen a hangfalat állandóan az xbox és a gép között dugdosni mindkettőbe hdmi aztán helló.

idáig jutottam: de nem jön a hang:

előre is köszi a segitséget. :R

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#123) benvolio


benvolio
őstag

Üdv!
1.4-es HDMI kábel használható 1.3-as helyeken? /Árban nem sok a különbség és azért venném az 1.4-est, mert ki tudja mit hozz a jövő, ne kelljen lecserélni az 1.3-ast ha úgy alakul./

(#124) montyx


montyx
aktív tag

Üdv,
Gondom támadt, és kellene kis segítség, mert nem tudom megoldani, rákeresve se találtam eddig semmit.
A szituáció:
TV: Sony 40EX400 (KDL-40EX402)
Videó kártya: Ati Radeon HD 5450
HDMI Kábel: Sony 1.3

Történt:
Eddig, lassan egy éve vettem meg a PCt, és eddig simán ment a Sony tv-mel. Semmi gond nem volt, vitte a hangot, meg a képet is rendesen. Erre ma filmet nézünk az asszonnal, mire bekékül a kép. Nézem WTF??? Megijedtem, hogy kimozdult a kábel valahogyan (igaz nem volt mozgatva szinte beszerelés óta). Na kábel kihúz bedug. Király a kép ismét, nézzük tovább a filmet, erre megint beszíneződik. Na akkor kábel ki a videó kártyából, majd vissza. Ismét jó a kép...5 percig. PC ki, videó kártya megnéz, ki-be, megmozgat. Kép fasza. Kép színeződik, Ati driveren HDMI ki-be. Kép fasza...5 perc színes. TV ki-be kép fasza, nincs hang. Azóta nincs hang. Mi a tököm lehet vele???
Légyszíves segítsetek, mert mindjárt besírok!!! :W

Aláírás

(#125) Neil Watts válasza montyx (#124) üzenetére


Neil Watts
veterán

Csereld a kabelt, az lesz a baja

(#126) montyx válasza Neil Watts (#125) üzenetére


montyx
aktív tag

Közben megoldottam. Gyári visszaállítás kellett a TV-n. Vissza kellene vinni... :O

Aláírás

(#127) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Haverom vett egy 9600GT-t egy ASROCK N68-GS3 UCC lapba.
Összedugtuk a monitorával és az LCD tv-vel HDMI kábellel.
A kép a tv-n csodaszép, csak a hang része a dolgoknak valahol elakadt. :O
A VGA-hoz van egy kis 2 eres kábel, ami elvileg a hangot adná a kártyán keresztül a tvnek, csak az alaplapon sehol sem találjuk az SPDIF csatlakozót. Tud valaki valami használható megoldással szolgálni?
Deszka

VGA

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#128) Peter789 válasza Blabcsi (#127) üzenetére


Peter789
senior tag

okkal nem találjátok, az assrock lespórolta róla az SPDIF kimenetet, pedig a VT1705 ami rajta van az tudná kezelni...

ha picit utánajártok, akár 1-2e-ért is találhattok használtan olyan PCI-os kártyát aminek van SPDIF kimenete (esetleg egy RCA > tüske csati átalakítást még meg kell oldanotok) vagy 5-6-7e-ért már lehet válogatni a boltokban: kisebb creative kártyák, vagy az asus xonar dg...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#129) Blabcsi válasza Peter789 (#128) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Értem.
Ilyesmi hangkártyája van a gépbe, esetleg azzal összelehet kötni valahogy?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#130) Peter789 válasza Blabcsi (#129) üzenetére


Peter789
senior tag

sok hasonló felépítésű kártyát adott ki a creative, de ha kérsz tőle egy SBxxxx számot a nyákról akkor okosabbak leszünk hogy mi is az pontosan. valószínűleg megoldható, kérdés hogy milyen csatlakozóján lehet megtalálni a jelet...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#131) AndrEas02


AndrEas02
csendes tag

Nvidia 9600GT videókártyám van és DVI - HDMI kábellel kötöttem össze az LG HD TV-vel.
A kép prímán átmegy, de a hang nem akar sehogy sem.
Én nem állítok be valamit jól, vagy ez a videokártya ezt még nem tudja?

Olvastam már sokat ma a témában, de valaki azt írja, hogy DVI-on soha sem megy át hang (ez nem igaz), Van aki azt mondja, csak Radeon kártyákon megy át a hang... De olvastam olyant is, akinek ilyen videokártyával ment valahogy, csak nem tudom hogy...Szóval mindenki mást mond.

Szóval aki ért hozzá és/vagy nála működött valahogy hasonló nvidia videokártya, akkor kérem írjon.

(#132) Peter789 válasza AndrEas02 (#131) üzenetére


Peter789
senior tag

nem említed az SPDIF átkötő kábelt, akkor gondolom nincsen a helyén

nV-éknél nincsen integrált codec, egy külső átkötő kábellel kell a kártyába vezetni egy SPDIF jelforrást - ez jöhet az alaplapi hangkártyáról vagy PCI/PCIe kártyáról is

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#133) AndrEas02 válasza Peter789 (#132) üzenetére


AndrEas02
csendes tag

És egy ilyen átkötést ki tud nekem megcsinálni? Vagy nem olyan bonyolult és én kis kezdő is meg tudom műteni az alaplapot meg a videókarit?
Fogalmam sincs amúgy mi az az SPDIF kábel, így azt sem tudom, hogy a helyén van-e

(#134) Peter789 válasza AndrEas02 (#133) üzenetére


Peter789
senior tag

milyen alaplapod van, vagy milyen PCI / PCIe hangkártyád ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#135) AndrEas02 válasza Peter789 (#134) üzenetére


AndrEas02
csendes tag

Most munkába vagyok, így nem tudom a pontos típust megmondani, de valamilyen Gigabyte ... Ha este hazaértem megírom.
A hangkártya 5.1-es és integrált az alaplapon

(#136) AndrEas02 válasza Peter789 (#134) üzenetére


AndrEas02
csendes tag

Megnéztem az alaplapom típusa: Gigabyte S-series EP43-DS3

(#137) Peter789 válasza AndrEas02 (#136) üzenetére


Peter789
senior tag

katt - 29-dik oldal

a videokártyán is megvan elvileg a párja, és szoktak adni hozzá valami hasonló kábelt:

ha nem kaptál ilyen kábelt, akkor számtech boltokban, illetve elektronikai boltokban is előfordulhat (0.1 inch-es tüskékhez való 2 eres átkötőkábel)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#138) AndrEas02 válasza Peter789 (#137) üzenetére


AndrEas02
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséged!

Úgy nézm nekem nem adtak hozzá ilyen kábelt... :((

Ha jól értem, akkor az SPDIF_O csatlakozóra kell rácsatlakoznom a vezeték egyik felével, és a másik felének meg kell keresnem egy helyet a videókártyán.
Az ábrán lévő kábel 1ik felén 1 dugó van, míg a másik felén kettő. A kettéagazó felén a kettőből 1-et kell az alaplapra dugni és az 1 dugós végét a videókártyára?

[ Szerkesztve ]

(#139) mephi666 válasza AndrEas02 (#138) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem értem, hogy érted, de: 2 vezeték megy végig, csak az egyik felén egymás mellett vannak közvetlenül (ez a fele megy a videókártyára, mert itt minden vga-nál 1 variáció van) a másik felén meg azért áll külön a két vezeték, mert nem feltétlenül 2 egymás mellett levő tűre kell kötni az alaplapon... :K én azzal szívtam, hogy hülyén írták az alaplapom könyvében a alaplapi bekötést és csak "sercegés" ment át hang helyett... felcseréltem a 2 vezetéket és azonnal jó lett... arra ügyelj, hogy speaker/digital output váltani kell a hangkártya vezérlőjében mindig a kimenetet :K

ui: egyébként nekem is giga lapom és 9600gt-m van... dvi-hdmi átalakítót kaptam a vga-hoz és arról nyomtam át mindent a tv-re hdmi kábellel :K (adatlapomon fent van minden)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#140) AndrEas02 válasza mephi666 (#139) üzenetére


AndrEas02
csendes tag

Köszi az infókat! Sokat fog segíteni, ha sikerül beszereznem egy ilyan kábelt :)

Nekem nem adtak a videókártyához DVI-HDMI átalakítót. Én a TV-hez kértem a sima HDMI helyett egy olyan kábelt, aminek az 1ik vége HDMI, a másik DVI...
Remélem ezzel a kis buherálással már a hang is szépen át fog menni... :)

Mégegyszer köszi mindkettőtöknek a segítséget :DD

[ Szerkesztve ]

(#141) Peter789 válasza AndrEas02 (#140) üzenetére


Peter789
senior tag

igen, ahogy mephi666 is írta az egyik fele azért ágazik ketté, mert egyes alaplapgyártók nem csak a videókártyára kötés miatt tesznek rá SPDIF kimeneti tüskéket, hanem mezei TOSLINK optikai kimenetet is rá lehet kötni egy opcionális hátlapi kábellel, ennek viszont kell tápfeszültség is. ha a gyártónak éppen úgy tartja kedve, hogy JEL - 5V - FÖLD a tüske sorrend, a lenti kábellel akkor sem vagy bajban, csak a két szélsőre dugod a végét és kész.

az alaplapodnál nem kell ilyen, ott csak JEL - FÖLD van egymás mellett mindkét oldalon. ha a videókártyánál nem egyértelmű hogy melyik a föld és melyik a jel, akkor a tüskék forrasztásait nézd meg mindkét oldalról: az egyikhez csak 1 szál vezeték jön valahonnan (vagy nem is látod mert belső rétegen megy) - ez lesz a jel - a föld pedig csatlakozik egyik másik oldalon a nagy egybefüggő rézfelületekhez. de akkor sincsen nagy baj ha fordítva dugod össze, nem öl meg semmit csak meg kell fordítani egyik oldalon...

ha xp-t használsz akkor a realtek vezérlőpanelen kell aktiválni a digit kimenetet, ha vista / 7-et akkor meg a winfos hangeszközei között kell a digit kimenetet alapértelmezettre állítani, valamint lehet játszani kell vele hogy melyik mintavételezési frekvenciát illetve kódolási módot szereti a tv-d, erősítőd...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#142) AndrEas02 válasza Peter789 (#141) üzenetére


AndrEas02
csendes tag

És abban tudsz segíteni, hogy hol tudnék ilyen kábelt venni, mert ahol eddig voltam számtech boltokban, ott nem tudtak nekem ilyent adni... :((

[ Szerkesztve ]

(#143) mephi666 válasza AndrEas02 (#142) üzenetére


mephi666
nagyúr

nincs valami elektronikai bolt a közelben? mert ami kell az lényegében 2db vékony réz vezeték (kb. olyan, amilyen mondjuk a hűtőventillátorokhoz szokott lenni) és 2-2 csatlakozó a kábelekre... (olyasmi, mint ami a házakban van az előlapi biszbaszok kábeleinek végén) ...de ha van valami régi bontott ház a közelben (vezetékekkel), szerintem 2percbe kerülne egy spdif kábelt összedobni a vezetékekből :K (nekem ez a legalapabb ötlet, ami eszembe jutott)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#144) AndrEas02 válasza mephi666 (#143) üzenetére


AndrEas02
csendes tag

Már kerestem vagy egy tucat számtech boltban. S legtöbb helyen még azt sem akarják elhinni nekem, hogy ha összekötöm az alaplapot a videokártyával SPDIF kábellel, akkor működni fog. Szerintük a DVI kábel soha nem fog hangot vinni....
És amikor elmagyarázom nekik, hogy ez mégis működik, akkor közlik, hogy ha nem kaptam az alaplapomhoz vagy a videokártyámhoz, akkor ők utólag már nem tudnak rendelni, mert a nagykerek nem foglalkoznak ilyen apró tételekkel....
A saját kezű kábel gyártáshoz meg sajna nincs alapanyagom.... :((
Nem tudom így hogy lesz kábelem

(#145) Gézengúz válasza AndrEas02 (#144) üzenetére


Gézengúz
addikt

Királyság megcsináltam, adataimnál lévő konfigon és Samu lcd-vel is megy...Mekkora már, a marketing dumából én is benyeltem, hogy nem megy át a dvi-on a hang........ :C

[ Szerkesztve ]

(#146) mephi666 válasza Gézengúz (#145) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt is írják :K ...oda kellene dugni a "nagyokosok" orra alá... az a lényeg, hogy a hdmi és a dvi is digitális átvitelt jelent, így semmi konverzió nem kell... dvi-nél alapesetben nem megy hang, viszont van 2 szabad ág, amin az spdif-kábeles esetben átmegy a hang :K (találtam valahol máskor erről egy lábkiosztást, hogy pontosan melyek ezek az ágak)

#144: és bontani sem tudsz valamiből 2db akkora vezetéket, ami elég az alaplapi csatlakozó és a vga közé? :U mert ez tényleg csak 2 béna kábel... vagy esetleg valami elektronikai boltban venni?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#147) Peter789 válasza AndrEas02 (#144) üzenetére


Peter789
senior tag

ha van egy régi szemét gépházad, akkor a power / reset vezetékeket levágod, lecsupaszítod, összetekered őket, szigszalag rá és kész - nem túl szép de funkcionálisan jó

pesti elektronikai alkatrész boltok, ahol talán még szerelve is akad ilyen, de külön forrasztható hüvely + drót mindenképpen: lomex.hu , hqvideo.hu , elektrokontha.hu , + gugli :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#148) Peter789 válasza mephi666 (#146) üzenetére


Peter789
senior tag

a DVI és HDMI gyakorlatilag egy és ugyanaz, csak csak a stabil de drága DVI csatlakozó helyett ki kellett találni egy filléres fos tönkremenős vackot > megszületett a HDMI. plussz hozzárakták a hang funkciót is, de ami DVI azóta jelent meg, az tudhatja ezt is. pl még egy régi TNT2 / R7000 DVI kimenete is tökéletesen meg tud hajtani egy LCD TV-t DVI>HDMI kábellel, csak ott még nem lesz hang.

nincsen külön dedikált szál a kábelben a hangnak és nem is SPDIF-ként megy rajta, hanem a videó adatfolyamba illesztik be a tömörített / LPCM hangot is, tehát ezt a beleinjektálást kell támogatnia a forrásnak - jelen esetben a videókártyának

sajnos van egy kis xar a palacsintában mégis: nV kártyákkal eddig úgy tapasztaltam, hogy megy pöccre a hang DVI és HDMI aljzatból is bármilyen filléres kábellel. viszont ATi kártyáknál változó módon xopatnak: pl 3650-en 2 DVI volt, egyik sárga, ha arra dugtuk a DVI>HDMI kábelt akkor megszólalt. 4850-en szintén 2 DVI van, mindkettőn képes megszólalni, viszont kizárólag a saját DVI>HDMI adapterén keresztül, a kommersz DVI>HDMI kábel nem csuk rövidre két lábat ezért letiltódik a hang. szemét dolog, de ezt csinálja...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#149) pondor313


pondor313
tag

üdv. lenne 1 kis problémám(film-nél): összekötöttem a gépemet a tévémmel HDMI-vel. a tévét összekötöttem az erősítőmmel optikaival. külső hdd-ről hibátlan volt minden,kép király de így csak 2.0hangom van 5.1-kéne mit tegyek? előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#150) Peter789 válasza pondor313 (#149) üzenetére


Peter789
senior tag

picit azért részletezhetnéd: mi a forrás, milyen vidkártya? ha nv akkor milyen hangkártya van belekötve?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.