Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) total90


total90
veterán

Én is végigjártam ezt az utat... és elmondhatom, hogy rohadt nehéz. Itt Münchenben még extra, hogy szinte lehetetlen lakást vagy házat találni, mert ha van egy eladó, akkor százan rohannak rá. Ha bérelni akarsz, meg még nehezebb.
Na mindegy, végül Münchenen kívül kicsit, de még autóval vagy tömegközlekedéssel jól elérhető a munkahelyem, végül találtam egy lakást. Volt egy alap tőkém, mert Vajdaságban a családi ház és 2 pesti örökölt házat eladtam, így a bankttól könnyen kaptam kölcsönt, na meg az alap tőke miatt a felvett kölcsön is lehetett kicsit magasabb, ergo kereshettem jobb lakásokat is.

Nagy nehezen találtam is, majd fél év után jött a hír, hogy a szomszéd villába, ami eddig a város a történelmi mivolta miatt senkinek nem adta ki, most 120 bevándorlónak renoválják :W

A szomszéd lakóház tulaja eközben szépen kilakoltatta a bérlőit, majd a városon keresztül bevándorlóknak adta ki. Város fizet, ha meg szétkúrják a házat, akkor azt is a város fizeti. Hülyének is megéri, nem? :W

Időközben a szomszédos villába is megjöttem a tagok, csinálják is napi szinten a cirkuszt. Amikor már elegem lett, eljutottam oda, hogy eladom a lakást. Jelenleg egy 2 szobás lakást bérlek, de a lakás eladva (4 szoba, 106 m2) és ház építésbe szálltam be.
Na ezt nagyon tudom ajánlani, mert lehet sokkal olcsóbban ki fogsz jönni. Én egy haverommal közösen építek, vagy is egy duplaház lesz. A telek volt drága, de közösen meg nem vészes... és maga a ház építés költsége is jóval kedvezőbb, mint hittem.
Veszteséggel tudtam a lakást eladni, de most a telek és a ház költsége után még is marad zsetonom. A ház kb. augusztsra lesz kész, addig maradok albérletbe. Utána meg lakás helyett ház kerttel, lehet megint kutyám... és kb. 150 m2 lakófelület.
Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy lakás vásárlás helyett építés.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.