Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

/subscribe

(#2) VS461


VS461
tag

Menyasszonyommal mi is elkezdtünk házat keresni, egyelőre csak alkalmi jelleggel, aprók alapján. A hajam égnek áll a kellemkedő, helyesírást hírből sem ismerő leírásoktól ("Csodálatos környezetben elragadó kis fészek várja leendő tulajdonosait..."), meg a leírás és a fényképek közötti különbségektől. "Igényesen kivitelezett vizesblokk", ahol összevissza állnak a csövek, és a 320x240-es, vízjeles jpg-n is látszik a húgykő; valamint a "nemrég felújított belső tér", ami egy 70-es évekbeli panelre emlékeztet... Szóval, mi is egyre inkább a házépítésben gondolkodunk.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#3) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Értem én, hogy nem találtok kedvetekre valót, de kivel? Ki az az "Ő" ? (van sejtésem, mivel később apósodat emlegeted, aki feltehetőleg Ő-nek az apja.) Mindettől függetlenül érdeklődve várom a fejleményeket.

(#4) Lenry válasza potyautas (#3) üzenetére


Lenry
félisten

bocsánat, azt hittem egyértelmű(bb), igen, barátnőmről van szó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) varga.tamas


varga.tamas
tag

A nagy gond csak az, hogy amennyit ráköltenél egy vételre, annyiból nem fogtok épiteni akkorát, csak jóval kisebbet. Ha teszem azt van 10 milliótok, vegyetek 6-ért egy kockaházat, aztán a maradék pénzből olyanra építitek amilyenre akarjátok. Én tuti úgy vennék házat, hogy épp lakható állapotban legyen (=olcsó), aztán meg saját izlés szerint épiteném át.

Továbbá az épitkezés legalább 2 év, ha rendesen csinálod és megvárod a száradási időket (főként az alapnál). A szomszéd nálunk 1 év alatt húzta fel a házát, aztán meg csak pislogott hogy a 2 éves ház falai elkezdtek megsüllyedni és repedezni....

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#6) total90


total90
veterán

Én is végigjártam ezt az utat... és elmondhatom, hogy rohadt nehéz. Itt Münchenben még extra, hogy szinte lehetetlen lakást vagy házat találni, mert ha van egy eladó, akkor százan rohannak rá. Ha bérelni akarsz, meg még nehezebb.
Na mindegy, végül Münchenen kívül kicsit, de még autóval vagy tömegközlekedéssel jól elérhető a munkahelyem, végül találtam egy lakást. Volt egy alap tőkém, mert Vajdaságban a családi ház és 2 pesti örökölt házat eladtam, így a bankttól könnyen kaptam kölcsönt, na meg az alap tőke miatt a felvett kölcsön is lehetett kicsit magasabb, ergo kereshettem jobb lakásokat is.

Nagy nehezen találtam is, majd fél év után jött a hír, hogy a szomszéd villába, ami eddig a város a történelmi mivolta miatt senkinek nem adta ki, most 120 bevándorlónak renoválják :W

A szomszéd lakóház tulaja eközben szépen kilakoltatta a bérlőit, majd a városon keresztül bevándorlóknak adta ki. Város fizet, ha meg szétkúrják a házat, akkor azt is a város fizeti. Hülyének is megéri, nem? :W

Időközben a szomszédos villába is megjöttem a tagok, csinálják is napi szinten a cirkuszt. Amikor már elegem lett, eljutottam oda, hogy eladom a lakást. Jelenleg egy 2 szobás lakást bérlek, de a lakás eladva (4 szoba, 106 m2) és ház építésbe szálltam be.
Na ezt nagyon tudom ajánlani, mert lehet sokkal olcsóbban ki fogsz jönni. Én egy haverommal közösen építek, vagy is egy duplaház lesz. A telek volt drága, de közösen meg nem vészes... és maga a ház építés költsége is jóval kedvezőbb, mint hittem.
Veszteséggel tudtam a lakást eladni, de most a telek és a ház költsége után még is marad zsetonom. A ház kb. augusztsra lesz kész, addig maradok albérletbe. Utána meg lakás helyett ház kerttel, lehet megint kutyám... és kb. 150 m2 lakófelület.
Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy lakás vásárlás helyett építés.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) Lenry válasza varga.tamas (#5) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm, de ez már egy folyamatban lévő meccs, majd én jobban tudom, hogy mit, hogy, mennyi idő alatt szeretnék. ;)

módosítottam a bejegyzést, kérek mindenkit olvassa el a végéhez fűzött pár mondatot

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) D1Rect válasza Lenry (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem ne vegyél telket!
Vegyél egy kutat és valami bontott liftet, aztán szabadidődben behúzod a kútba és elkezdheted kialakítani a Fallout-os kecót. :K

(#9) Lenry válasza D1Rect (#8) üzenetére


Lenry
félisten

dehogyis, a kulcs ponthogy a megfelelő telek megvásárlása, ahogy ez az amerikai is csinálta

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) Lenry válasza varga.tamas (#5) üzenetére


Lenry
félisten

tényleg nem akarlak megbántani, de amúgy elolvastad, amit írtam, különösképp a "nem akarok kockaházat" és a "gecidrága még egy rom is itt" részeket?
mert amit írtál, az alapján nem...

hidd el, kiszámoltam. nem, nem olcsóbb romot venni és felújítani

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) D1Rect válasza Lenry (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt olvastam, lehet pont te linkelted. :D

(#12) Vladi


Vladi
nagyúr

Te tudod, de szerintem nem.

Akkor végül igen lett?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) Lenry válasza Vladi (#12) üzenetére


Lenry
félisten

fontos különbség van a "szerintem" és a "kiszámoltam" közt. hidd el.
de mint írtam: folyt, köv.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Vladi válasza Lenry (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó, hát kíváncsi vagyok.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem nagy fába vágtad a fejszédet, hogy finoman fogalmazzak :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Lenry válasza bambano (#15) üzenetére


Lenry
félisten

Kissebbe nem is érdemes

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ingatlan, mint vagyoni elem - posztszocreál komcsi beidegződés, annak minden anyagi terhével együtt (hitel, vagy sok spórolás), megspékelve ezzel a csodálatos országgal = totally worth it :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18) Stanlee válasza total90 (#6) üzenetére


Stanlee
őstag

Szabad kerdeznem melyik varosban van a menekulttanya? Remelem hozzank a kozelbe nem raknak egyet se, igaz hely az nincs, ami mellettunk van nagyobb allami epulet az eletveszelyes... erdekelne, hogy mennyit vesztettel a betelepitessel? Miert nem adod te is ki az allamnak a kecot? valami napi 50 euro/fo a juss, ha hajlando vagy befogadni, beraksz 4 embert egy szobaba, van ketto, akkor rogton 400 euro uti a markod naponta.

Amugy tenyleg a telek az, ami sokba kerul, raepiteni mar bago. Itt nalunk FS-ben nezegetem a telkeket, sokszor jobban megeri egyet hazzal venni, ledozerolni, majd beepiteni, mert nincs a ketto kozott kulonbseg...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#19) Lenry válasza Stanlee (#18) üzenetére


Lenry
félisten

50euro / nap!?
tényleg megkergült a német állam?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) Stanlee válasza Lenry (#19) üzenetére


Stanlee
őstag

Ki leszunk moderalva, de leirom. Igen, es erre mar kulon uzleti modellt alakitottak ki egyesek. Tobbet nem irok, mert a vegen kivagnak, meg nem a hazepiteshez tartozik, csak erdekelne total esete...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21) Stanlee válasza Lenry (#16) üzenetére


Stanlee
őstag

En sok sikert kivanok nektek, nem lesz egyszeru, majd a masodikat mar konnyebben epited meg :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#22) Vladi válasza Stanlee (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van oylan topik, ahová írhatod. Amúgy meg az igazság nehogy már moderálva legyen. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#23) varga.tamas válasza Lenry (#10) üzenetére


varga.tamas
tag

igazából a szép komment stilusoddal már eljutottál nálam arra a listára, hogy "lesz*rom" mi történik veled. Ha a közlési kényszered után (=blogolás idegeneknek) a jószándékú kommentekre úgy reagálsz, hogy "azt majd én jobban tudom / nem kell a vélemény / nem kell a fejtágítás", akkor legközelebb tedd read-only-ra a topicot.

Ui.: és igen, elolvastam hogy nem kell kockaház, de mint fentebb is írtam át lehet épiteni. Egy ismerős a kockaházát építette át és csak az utcafronti ablakokról lehet megmondani, hogy az valaha kockaház volt... Nincs harag, leiratkoztam a topicról.

127.0.0.1 SWEET 127.0.0.1

(#24) Lenry válasza varga.tamas (#23) üzenetére


Lenry
félisten

most erre mit mondjak? jól láthatóan nem értetted meg, amit írtam, és ahelyett, hogy megpróbálnád végiggondolni, inkább sírsz, hogy valaki csúnyát mondott neked az interneten. a világ ilyen, ha ez fáj, vegyél be fájdalomcsillapítót.

de azért leírom még egyszer: azért nem érdekel a véleményed (ahogy másé sem), mert nem tegnap találtam ki a dolgot, hanem hosszú-hosszú hónapok óta vizsgálgatom kb minden létező oldalról, minden körülményt, lehetőséget, és eshetőséget megvizsgálva, hogy kihozzam a legjobbat a helyzetből. mindeközben te vagy kb az ötvenhetedik, aki anélkül, hogy bármi rálátása lenne a dologra, anélkül, hogy ismerné a lehetőségeimet, igényeimet, vágyaimat, helyzetemet, akarja megmondani a frankót, mert minden bizonnyal most bújtam ki egy teszkós szatyorból és eszembe se jutott megvizsgálni a legnyilvánvalóbb lehetőségeket, mint pl a régi ház olcsóért + felújítást. de, eszembe jutott. aztán úgy láttam, hogy nem az lesz a megoldás.
nem írtam le külön, mert azt hittem, hogy majd kinéztek belőlem annyit, hogy nem most jöttem a falvédőről.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.