Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Most kell venni :C

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#2) ntomka


ntomka
nagyúr

Rájöttek, hogy csak HR-esek és állásközvetítők használják az oldalt?

ツ Headphones on - World off

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Lufi.

#tarcsad

(#4) Graphics válasza Seangaijin (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pont ezt akartam írni :D

Az a baj túl nyuszi vagyok tőzsdézni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) -Skylake- válasza Graphics (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Azert a most kell venni erosen optimista hozzaallas. Nehany % mozgas utan altalanos annak a korrekcioja , de amikor zaras es nyitas kozt konkretan leszakad az arfolyam a felere , ott eleg furcsa ha valaki optimistan tekint a papir jovojere. Ez inkabb annak volt jo aki ezt mar penteken tudta. Mert az arfolyam nagyon durvan mutatja , hogy ezt bizony sokan tudtak , sok penzel , vagy kevesen , megtobb penzel. Nem csodalkoznek egyebkent , ha jonne meg ezzel kapcsolatos hir , csak mondjuk bennfentes kereskedes szalagcimmel... :)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) Cifu válasza -Skylake- (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont erre gondoltam. Amikor hirtelen minden előjel nélkül ekkora zuhanások vannak egy-egy papírnál, ott általában valami csúnyaság van a háttérben...

Még egy VW diesel-botrány sem elég ahhoz, hogy például a VW papírjai ekkorát zuhanjanak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Hirtelen zuhant az egèsz, tehát inkább egy, max kettő emberről van szó, de èn inkább manipulációnak èrzem. Egyik bennfentes, aki folyamat rakosgatta be a pènz most hirtelen kivette. Egy (pár) valaki hól járt, több száz/ezer/tízezer ember nem.
Ez manipuláció, most jön nemsokára az üzlet versenyhivatal felülvizsgálni, hogy mire volt ez jó.
Persze .... Ez csak az èn vèlemènyem.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#8) lionhearted válasza Seangaijin (#1) üzenetére


lionhearted
őstag

Jelen pillanatban is túlárazott, szinte bármely más gigatech cég papírja jobb.
No meg, nem nagy csoda a zuhanás, a papíronkénti nettó profitjuk -1.29 zöldhasú... a hülyének is megéri ide pénzt rakni! :D
Persze, a konteó mindig szebb történetet farag.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#9) #82729984


#82729984
törölt tag

Itt nincs olyan mint a magyar tőzsdén hogy egy nap max 15%-ot eshet/emelkedhet egy részvény (utána felfüggesztik a kereskedését)?

(#10) listerrr


listerrr
csendes tag

A linkedin-ért önmagában nem lenne kár, de sajnos nemrég megvette a lynda.com-ot, ami pedig minőségi oktatóvideókat tolt.
Ha a linkedin megszorul, az jó eséllyel a lynda.com színvonalára is hatással lesz.

(#11) Cifu válasza listerrr (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tisztázzuk: a LinkedIn jelentése semmi rendkívülit nem tartalmazott, a cég 820 millió dolláros bevételt produkált az utolsó negyedévben, és 55 centes jutalékot. A piaci elemzők viszont 863 millió dollárt, és 70 cent feletti jutalékra számoltak. Szóval nincs megszorulásról hír...

Itt inkább arról van szó, hogy egy vagy több befektető ki akart szállni a LinkedIn-ből, ami lehet profitrealizálás miatt (ha anno kevesebbért vette a részvényeket) vagy más okból is.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) -Skylake- válasza #82729984 (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Minden tozsderol kitudsz venni egy ceget ha baj van , de ez az eses nem egy adott ido alatt zajlott le , hanem a nyitas pillanataban eltunt a reszvenyertek fele. Persze a pillanat is adott ido , csak nemtudsz ra reagalni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#13) vhunor válasza Cifu (#11) üzenetére


vhunor
őstag

Egyrészt ezek non-GAAP számok, amiket pont azért használ kb. minden érintett, mert a valósnál rózsásabb számokat lehet mutogatni. GAAP szerint veszteséges volt Q4-ben és a teljes évben is, a hirdetési bevételek növekedése nagyon lelassult, magasak a működési költségek. Folyó évre további erős csökkenést várnak a hirdetési oldalon, a prémium szolgáltatások ezt egyelőre nem tudják kompenzálni. Egyre inkább a meglévő bázist kéne hatékonyabban monetizálni, ami nehéz meccs lesz. Bőven reális, hogy a LinkedIn egy stabilan nyereséges cég legyen, de ötvenszeres forward earningsen forgott a papír, ami abszurd.

(#14) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Csak egy maradhat" alapon kinyírja őket a FB. Nemigen hallottam olyanról, hogy "munkaidőben korlátozzák a Linkedin használatát", meg hogy a "diákok/fiatalok állandóan rajta lógnak a LN-en", ill "mekkora üzleti lehetőség a hirdetőknek, kölönböző appok íróinak, stb a LN".

Ahogy fentebb elhangzott: nettó álláskereső portál, nem több és megpróbálták FB (hype, "mindenkiállandóanrajtalóg") árban eladni. Részvényt nem vennék, ez így hulló kés, sokkalinkább pl Qualcomm...

+1, és amikor az 50x-ről lecsökken 10x-esre a ráta, az eléggé fájdalmasan néz ki a grafikonon:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) dajkopali


dajkopali
addikt

tőzsdeguruknak - én nem értek hozzá -: most már látni a nyitás utáni változásokat, és nincs radikális visszaugrás

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) t72killer válasza dajkopali (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, kb marad ott, ahova lecsapták, bár elég ratyi ez a mai nap a parketten

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) listerrr válasza Cifu (#11) üzenetére


listerrr
csendes tag

Ha a befolyásosabb befektetők elkezdenek szorongatni egy céget, mert mondjuk 15 centtel kevesebb az osztalék részvényenként, akkor cég a pénzügyi mutatóin fog javítani pl. költségcsökkentéssel vagy tovább tolja a drágább és minőségi termékeit?

(#18) t72killer válasza listerrr (#17) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Leginkább az első, ezt csinálja a legtöbb cég manapság. Emberek ezreit rúgják ki a fejlett világban "költségcsökkentés" címszó alatt, csak lassan már nem lesz ember, aki felkapcsolja a villanyt:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) Bluesummers válasza t72killer (#18) üzenetére


Bluesummers
őstag

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve." -- loooooooool :C

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#20) t72killer válasza Bluesummers (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lassan módosítanom kéne, kb 5éve megvan ez az aláírás :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) dajkopali válasza t72killer (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

:C

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#22) Cifu válasza t72killer (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Legalább updatelhetnéd... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) t72killer válasza Cifu (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ráér még pár évet, legyen mindíg 10-re végződő (=kb 8év múlva update :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) lionhearted válasza dajkopali (#15) üzenetére


lionhearted
őstag

Miért várnánk visszaugrást? Ahogy írták, az előretekintő P/E 50-es rátán mozgott...amíg a Amazon, Face, Alphabet huszon-harmincakon... csak ezek növekednek, és nyereségesek. :D

Egyébként a fél IT is beszakadt egy picit.. MS, Yahoo, Alphabet, Amazon, FB, Twitter mind mínuszban vannak. Bezzeg az Apple. :DDD

Tegnap még működött...

(#25) t72killer válasza lionhearted (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Alphabet" - na ezt még szoknom kell:W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#26) dajkopali válasza t72killer (#25) üzenetére


dajkopali
addikt

nem csak neked :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#27) leeate


leeate
senior tag

Én ezt sima "Csányi-hatásnak" érzem, vagyis a céget egy jelentősebb százalékban tulajdonló személy adott el hirtelen sokat, és nyilván az utolsó darabokat már csak nyomott áron tudta adni, mert vevő meg nem volt annyi. Nem okos művelet, annyi biztos, de ha a cég fundamentumai rendben vannak (nincsenek), akkor az ára pár napon belül korrigálódna, némi abnormális hozamot adva az időközben beszállóknak (nem valószínű).

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#28) #40935168 válasza t72killer (#14) üzenetére


#40935168
törölt tag

sokkalinkább pl Qualcomm...

Vagy Xiaomi .. :U

(#29) maestro87


maestro87
őstag

Én nem csodálnám (bánnám) ha csődbe is menne. Eléggé egy túlbonyolított valami. Végül is mindent lehet rajta csinálni csak állást találni nem (a szűrője használhatatlan). Az meg nonszensz, hogy beregisztrálok google fiókkal, nem adom hozzá a kapcsolataimat és másnap már mindenki jelölget be, hogy ismer. Arról nem beszélve, hogy ha megtekintesz egy profilt, a tulajnak alapból jelez, hogy megtekintetted a profilját (szerintem ki sem kapcsolható ez). Szóval rosszabb mint a fosbook.

Most komolyan, miért nem lehetett volna inkább egy globális álláshirdető oldalt létrehozni, hogy ne kelljen 100+ oldalon kutakodni? :F

Bocs, csak nem találtam LinkedIn topicot.

(#30) lionhearted válasza maestro87 (#29) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez nem Tinder, hogy névtelenül a csajok profilját nézd. Ez van.

Tegnap még működött...

(#31) maestro87 válasza lionhearted (#30) üzenetére


maestro87
őstag

Még ha lennének csajos fotók, de még azok sincsenek. :DDD Ha ezért akarnám használni, akkor létre hoznék egy kamu fiókot és kész.:) Na meg léteznek erre a célra szolgáló oldalak is, nem kell ehhez tinder meg facebook. :DDD ;]
De szerintem az lenne a korrekt hozzáállás ha én dönthetném el, hogy kivel osztom meg a fél életem (eddigi pályámat) és kivel nem. Például ha bizonyos ismerősökkel nem szeretném, csak a munkaadókkal, akkor mi a teendő?
Egyébként én csak beregeltem, mert kíváncsi voltam, hogy mit is tud, meg reménykedtem, hogy ez egy munkaközvetítőktől mentes portál lesz, de nagyon úgy látom, hogy tévedtem. Az álláskeresője is egyszerűen siralmas, pl. a részletes keresőben, városra nem is tudok szűrni. Akkor mire is jó ez az egész a farok méregetésen kívül?

Amúgy mi az a Tinder? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) lionhearted válasza maestro87 (#31) üzenetére


lionhearted
őstag

Kikapcsolható, hogy mit lásson, ha megnézed a profilját. Anonyman is lehet.

Szakmai portál, olyanokat jelölsz kapcsolatnak (nem ismerős a neve, gondolom szándékosan), akikkel szakmai kapcsolatban vagy. Nem társkereső, nem baráti összeröffenések oldala. Ha nem releváns vele a kapcsolat, nem akarod vele a szakmai életed megosztani, akkor nem jelölsz.

És a munka is megtalál, mert erre valóak a HResek.

Tegnap még működött...

(#33) maestro87 válasza lionhearted (#32) üzenetére


maestro87
őstag

Mégis olyanok jelölnek be akikkel nem állok szakmai kapcsolatban.

"Select what others see when you've viewed their profile"
Itt kellene a privátot vagy "fél-privát" beállítást választani, hogy ne lássák ki nézte meg őket?

És hogy lehet azt beállítani, hogy pl. csak a cégek láthassák a profilomat/önéletrajzomat? Mert a kizárandó ismerősök egyenként való blokkolása nem valami gyors megoldás. :U

(#34) #40935168 válasza lionhearted (#32) üzenetére


#40935168
törölt tag

Engem már vagy 10x hívtak minimum LinkedIn-ről és mostani melóm is onnan van :K
Remélem, marad még sokáig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.