Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dredjudge84


dredjudge84
őstag

https://iway.hu/termek/gembird_a_cm_combo9_01_usb_type_c_9_in_1_multi_port_adapter_space_grey/186583

Ha erre a dokkoló ra rá kötök egyszerre négy darab 2,5 külső merevlemezt, azt is meg tudja hajtani? Csak mert látom hogy nincs hozzá saját táp.

(#2) azka79


azka79
aktív tag

AMIGA Rulez!!!!

(#3) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

A THEA500 Mini, valóban mini. :)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#4) cskamacska válasza azka79 (#2) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor gondolom igazi Amiga fanként nem ezeket a borzasztó korlátos bóvlikat matatod majd, hanem beruházol egy igazi Amiga vasra ;]

Vampire V4+ Standalone



[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#5) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Az az Amiga 60 az 600 akar lenni, ugye?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az a Samsung U32J590UQR monitor, UHD + 10bit + 32col + mindenféle színtér lefedettség, és "csak" 110.000Ft, az nem olcsó egy kicsit? Na, nem mintha ez baj lenne, csak hol a buktató?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem igaz, hogy nem lehet normális USB-C dokkolót (duál) DP kimenettel kapni.

(Melóban lévő HP G5 Dock a 2 évvel ezelőtti 45k-s ára helyett 80k-ért sincs sehol raktáron.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) syberia válasza azka79 (#2) üzenetére


syberia
veterán

44 ezer ezért :C

https://howbad.info/

(#9) eszterencs válasza tibaimp (#6) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Épp le van akciózva (ez hiányzott a szövegből, de pótoltuk), és eleve a rendes árán sem számít drágának 4K-s 32 colosok között.

(#10) tibaimp válasza eszterencs (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R , bár valóban nem drága.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) sb válasza nyunyu (#7) üzenetére


sb
veterán

Mit szeretnél rákötni, mire kell 2db DP?
Mert nekem egyetlen egy darab 4K60p kimenetet támogatót is nehezemre esik találni. Az meg, hogy emellett még másra is maradjon sávszélesség már szintén kb. lehetetlen. Persze ez erősen notifüggő is, ott sem kerül ár értelmes csati, amin minden elférne sávszélességben.

(#12) nyunyu válasza sb (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

Melóban 2 monitor van a HP dokkolókra kötve.

Itthon csak egy nagyot használok, így jobb híján egy ilyen adaptert használok a KVM switchemhez, de pluszban kell egy másik USB is a billzet+egér átviteléhez, meg a laptop tápot is dugdosni kell. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) Timer válasza tibaimp (#6) üzenetére


Timer
veterán

8+2 FRC az a tíz, meg 60 Hz.

(#14) azka79 válasza cskamacska (#4) üzenetére


azka79
aktív tag

Amiga Fan vagyok, de ez a mini is megvan, habár asztali dísznek használom mert napi használatra be van állitva egy pöcre röfre induló A1200 turbóval :D

(#15) tozso001


tozso001
csendes újonc

THEA500 Mini remek ajándék volt édesapámnak, jó emlékeket hozott vissza. Bár jó lett volna 5 mentési lehetőség játékonként (volt, ahol szükség lett volna rá :D )

Üdv, Zsolti

(#16) tibaimp válasza Timer (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ez gyanítható volt. mondjuk odaírhatták volna a cikkhez is, hogy nem valódi 10bit.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hogy egészen pontosak legyünk ez a Commodore mouse utánzata. Még C64-hez is volt belőle verzió. Nem csak egy "légből kapott izé". Amilyen játékokhoz jó volt (az az egy kézen megszámolható), azokhoz jó volt. Nekem is volt, de rajzprogramokon kívül semmihez sem használtam.

(#18) sb válasza nyunyu (#12) üzenetére


sb
veterán

De ha a munkahelyen van dokkoló 2 monitorral és otthon csak 1db monitor van akkor mire kell a két DP-s saját/otthoni dokkoló? Gondolom az csak fixen arra az egy szál monitorra lenne kötve.

Azért kérdeztem amúgy, mert nekem a 4K miatt minden mással van bajom, nem a csatik számával.
Vagyis röviden a lényeg:
- Ha két FHD (vagy 4K kijelzőnél kisebbre) van szükség akkor szerintem azt elég sok adapter tudja amin van két digitális kimenet. Ha nem is feltétlenül DP.
- Ha viszont két 4K-s kellene akkor nem a csatin fog múlni, hanem a 10-ből 9x a noti nem tud ennyit kiküldeni normális (TB/USB4) csati híján. USB3 is tudhatná de nem nagyon találkoztam még vele.

(Mellékszálon: KVM-ből milyet használsz? Nekem se ártana egy de még nem nagyon néztem utánuk...)

(#19) nyunyu válasza sb (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Aten CS782DP

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) sb válasza nyunyu (#19) üzenetére


sb
veterán

Köszi!

(#21) Piftuka válasza cskamacska (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Azon kívül, hogy ~6x drágább, éppen annyira "igazi" Amiga, mint a "Mini".

Sőt, utóbbi legalább hasonlít az eredeti gépre, és az elnevezésében is liszenszelt. :) (Persze "retro-fanatikusként" én szívesen megvenném a "Vampire" csomagot is; de maximum a "Mini" áráért.)

Jók ezek a kis "Mini" masinák; én a C64 kivételével mindegyiket megvásároltam.

Sajnos a "retro" gépek és szoftverek világa (legalábis itthon) nagyon rossz irányba ment el! Épeszű és/vagy nem multimilliomos felhasználó már nem tud, és nem is akar szoftvereket gyűjteni a régi gépekhez.

Egy ilyen "Mini" emulátorral legalább egy jó darabig garantált a szórakozás (a több tucat telepített játéknak köszönhetően), egyúttal a "fizikai matériák" iránt érzett gyűjtőszenvedélyét is kielégítheti vele az ember. :K

Ráadásul az összes modern televízióra problémamentesen, könnyedén lehet csatlakoztatni. Amit a régi számítógépekről és konzolokról sajnos már nem lehet elmondani!

"Aquila non captat muscas."

(#22) Piftuka válasza tibaimp (#6) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos nagy általánosságban a képminősége nem egy nagy "was ist das"...!

Ettől függetlenül nagyon is jó, hogy elérhető!

Sokkal több ilyen (32+ col, 16:9, FreeSync, 60-75 Hz, UHD, VA Panel, nagy kontraszt) monitorra volna szükség a piacon!

"Aquila non captat muscas."

(#23) SunMount3r válasza Piftuka (#21) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

egyúttal a "fizikai matériák" iránt érzett gyűjtőszenvedélyét is kielégítheti vele az ember.-> Én meg ezen kívül nem látom már sok értelmét ezeknek. Én is örülnék pl. egy "eredeti" C64-esnek, de ha jól belegondolok, már csak max. azért, hogy bekeretezve kirakjam a szobám falára. :D :U Minden másra meg ott a PC-s emulátor.

(#24) cskamacska válasza Piftuka (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

"éppen annyira "igazi" Amiga, mint a Mini"

Hááát, ha a Vampürében is valami lófing ARM SoC van akár 512MB-nyi eMMC-n terpeszkedő minimál Linux + Amiga emulátor környezettel, meg a kemény 25 darab ROM-mal, akkor igazad lehet. :P

Valóságban, ha akár egy BlizzardPPC-t akasztottál az eredeti gépedre, mert az eredeti 68k+512K már 90-es mércével is tetű lassú volt, akkor már legalább annyira eltévelyedtél az Igaz Commodore Úttól, hogy onnantól már akár meg is mártózhatsz teljesen az FPGA eretnekségében. :)) :DDD

Sajnos veszett drága, igen, de igazából minden más is amin bármilyen Commodore plecsni díszeleg, pláne ha az Amigával kapcsolatos. :( Gyakorlatilag ott tartunk, hogy ez a Vampire V4+ egy eredeti komplett géphez képest olcsó(!!), az említetthez hasonló gépbővítések pedig még ehhez képest is heroin árban mennek.. :o
Cserébe ez a gép elérhető, messze a leggyorsabb "kompatibilis gép", modern kijelzőt és perifériát támogat, és nagyjából mindent futtat amit az eredeti tudna.

Persze kinek mi a nosztalgia.

Én túl fiatal vagyok a teljes Amiga fanatizmushoz, már akkor került a közelembe mikor a Microsoft Mouse és Gamepad bohócot csinált a teljes Commodore cégből, ezek a THEA500 kiegészítők teljesen hidegen hagynak. Még csak azon sem akadtam ki hogy a THEA lehagyta a billentyűket, mert a korabeli PC billentyűzetek oda-vissza lemosták a beépítettet. :B

Ellenben a gépet elismerem, mert olyan multimédia teljesítményt nyújtott ami után a 486-osok is csak futottak.(92-es SB16+MIDI, Gravis ami hangban, szintén 92-94 környéki gyorsított SVGA kártyák ami grafikában lehagyták végre) Vampire mint ennek a félhivatalos kiegészítése, feljavítása futott V2 korában, majd most még gyorsabb és modernebb formában önálló, de teljesen funkcionális "eredeti" gépként használható. THEA500 meg gyakorlatilag egy PI-on futó korlátos emulátor, csak fröccsöntött házban már dupla áron adják.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#25) tibaimp válasza Piftuka (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen, ezt az árából lehetett sejteni. Nem volt még VA panelos monitorom, így nem tudom, nem is igen láttam élőben olyat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Ha az A500-ból is lesz maxi verzió működő billentyűzettel, én beruházok rá, sajnos a C64 maxiról lecsúsztam. :(

"War does not determine who is right - only who is left."

(#27) nexplo


nexplo
őstag

Egy kereszt kérdés: akinek ilyen sajtreszelő egere van, az hogy oldja meg hogy ne legyen tiszta kosz belül? Állandó takarítás vagy nem koszolódik annyira? A design tetszik, csak a porgyűjtéstől félnék kicsit ilyen egérkénél :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) ceia


ceia
őstag

Az Amiga jó, bár ilyen házban nem tartom nagy poénnak. Az ilyen kicsinyített Amiga látványa inkább szomorú. Ha már nem igazi Amiga, ne is legyen annak a kicsinyített másolata, legyen csak egy kis bézs színű doboz, rajta Amiga felirattal, meg ami kell. De a szándék mindenképpen jó. Ha jól meg van csinálva, végülis helyettesíthet egy igazit, játék célra. El kell fogadni, hogy ma már olyan régiek az eredeti gépek, hogy nincs értelme azokat használni, legfeljebb drága dísznek jók. Konkrétan az alaplapokra gondolok, bármikor elromolhat rajtuk valami. Főleg a kondenzátorok. De a táp is. A műanyagok elszíneződtek, ritka a teljesen ép színvilágú. És floppyt használni ma már nem lenne nagy élvezet. Akkor, a C64 floppy után király volt.. de a hangjait ma is jó hallani az emulátorban. ;] Lotus Turbo Challenge 2, ennek volt a legszebb töltés közbeni hangja!

#27 nexplo Nekem nem is tetszik, szörnyen néznek ki. Mint amit megrágtak valami nagy kukacok. Vagy valami bogarak fészke. Szerintem nem csak a por lehet probléma, hanem a bőrödön lévő zsírréteg is, ami bekerülhet a lyukak belsejébe, ahogy fogdosod az egeret. Elég, ha véletlenül szennyezett kézzel nyúlsz hozzá, mert nem veszed észre, hogy olyan lett a kezed, pl. kajától, édeségtől, chipstől.. Már is megvan az elfoglaltságod a következő 10 percre. Rovar is bele mehet. Észreveszed, hogy az egeredbe mászott egy poloska. Na bumm, azt meg nem jó megijeszteni, mert büdös lesz. Ha van még kedved hozzá.. :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#29) Trailblazer válasza ceia (#28) üzenetére


Trailblazer
addikt

Vannak ügyes kezű emberkék, akik simán kicserélgetik a kondikat, ilyesmiket. Még nem láttam retro-s arcot, aki ilyen miatt aggódott volna, pedig ebben a szubkulturában mozgok.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#30) nexplo válasza ceia (#28) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem a design nem lenne gond, csak a kosz ugye. De én is így látom vagy képzelem ahogy leírtad, persze bogár nélkül :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.