Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Már a megjelenésénél megágyaznak a bukásnak az árazással...bravo. Ezzel a 4k streamszolgáltatás és a kalózkodás felé terelik az embereket, aztán meg megy majd a hápogás, hogy miért nem megy a szekér. Gondolom a filmek is hasonlóan riasztó felárral fognak startolni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem, slim PC-s lejátszóról nem lehetne lejátszani 4k tartalmat :F ? Innentől kezdve már egy kisvállalat is összedobhatna egy HTPC dobozkát egy PC-s lejátszóval, rászabott szoftverrel (valamilyen win10 embedded + Powerdvd) és designos házikóban, ugyanekkora méretekkel még a spéci szoftverezést is beleszámítva max harmadából megvan a project.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#3) nismoka


nismoka
addikt

3340 Dollár? Az szép...

[ Szerkesztve ]

(#4) elefant válasza t72killer (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

alapvetően az optikai meghajtón, meg az adathordozón van a hangsúly. Azaz, hogy így elméletileg olcsóbban lehet beszerezni a tartalmakat, mondjuk egy áruhából vagy tékából az átlag felhasználóknak is. mondjuk ennyi pénzért ...

(#5) haxiboy válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

A gond hogy a lemez is szépen kihal, a Netflix és hasonló stream szolgáltatók a menők már pár éve, ami szeirntem nem hülyeség, anyagköltség is jobb, és az nem megy tönkre ha leejted.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) devil-k


devil-k
nagyúr

"már meg lehet venni egy-két alkotást,"

No comment.............

- mozi bolondéria -

(#7) Reggie0 válasza haxiboy (#5) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja. Aztan az a legjobb, amikor elmegy a net, ti meg beraknatok egy filmet megnezni.

(#8) devil-k válasza Reggie0 (#7) üzenetére


devil-k
nagyúr

Offline tárolásról nem halottál még? :)

A "hagyományos" lejátszásnál is elmehet az áram.

- mozi bolondéria -

(#9) haxiboy válasza Reggie0 (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Érdekes hogy mindenki erre hivatkozik. Olyan szolgáltatót kell választani ahol jó az Uptime.
Nálunk falun pl a Telekom hulladék szolgáltatást nyújt, az Invitelnél meg betonstabil, kivéve hajnali 3-4 körül amikor az új motorvonat megy el...na az zavarja a jelet (kábelnet).
Létezik olyan Stream szolgáltató ahol előre letöltheted amit meg szeretnél nézni, amíg van előfizud offline is megnézheted.
Ennyi erővel TV-t se vegyél mert évente 1x van áramszünet, vagy ne egyél mert úgyis éhes leszel.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10) #06658560 válasza haxiboy (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csakhogy a Netflix és hasonló streamszolgáltatók eléggé régiókorlátosak. Pont e miatt vettünk mi is most egy halom filmet normál korongon, mert rendesen nem jutunk hozzá ahhoz, ami kellene.

(#11) devil-k válasza #06658560 (#10) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez idővel változni fog. :)

(#13) atike
:C

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#12) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

zseniális a klasszikus kvarc kijelző az előlapon

(#13) atike


atike
nagyúr

"Árulnak már egyébként most is "4K Blu-ray" videókat néhány webáruházban, de ezek csak Full HD felbontásúak."

Ez a mondat.... Jézusom.

Ez kb olyan, mintha: "lehet venni répát ami krumpli"... Huh. És van aki megveszi (brutál áron gondolom) a FullHD-s videót, mert arra azt mondják, hogy 4K? :F

(#14) #06658560 válasza devil-k (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagy nem.

(#15) elefant válasza atike (#13) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Itt vannak:

Kattints rá az egyikre : Resolution : 1080p

(#16) devil-k válasza elefant (#15) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezekért aztán nem éri meg beruházni a 4K-ba.

- mozi bolondéria -

(#17) atike válasza elefant (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Tiszta sor, nem azt vontam kétségbe, hogy van ilyen, hanem elszörnyülködtem azon, hogy van ilyen... :DDD Durva.

(#18) Tigerclaw válasza Reggie0 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért ritka amikor nincs netkapcsolat, inkább a sávszélesség igény a kérdéses. Elvileg 14Mbit körül indultak a 4K-s filmek a Netflix-en anno, de gondolom ez nőni fog idővel, hogy meglegyen a minőség. Ebből a sokezer dollárból rengeteg filmet ki lehet bérelni, sőt megvenni is, ha megjelennek majd megvehető formában a digitális tartalomszolgáltatóknál. Szerintem ez az ár egy vicc és hamar le fog esni a tizedésre...és még akkor se mondhatnám azt hogy az versenyképes ár.

Azért ha nincs internet évente háromszor, na bumm nem filmezünk, nem dől össze a világ. Ha áramszünet van, akkor se tudunk filmet nézni, hiába ott van az asztali lejátszó.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) elefant válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

azt mondják egyébként, hogy a Blu-ray 4K minősége agyon fogja verni az online streamet. Lesz HDR támogatás, meg minden.

Hát meglátjuk.
Szerintem ezen az áron ez a vonal halott, de jövőre jön a Samsung is, az biztos jelentősen letöri majd az árakat.

(#20) Tigerclaw válasza elefant (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az kétségtelen, mert ez a 14Mbit nagyon gyér...emiatt szerintem ha megjönnek a 4k-s BD-k és normalizálódnak az árak, a Netflix és társai is szintet lépnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Reggie0 válasza devil-k (#8) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elmegy az aram, mind a ket rendszert erinti. Az elmegy a net, csak az egyiket. Az offline tarolas meg jo lehet, csak korlatos es maceras. Mennyi fer fel egy HDD-re? Mondjuk 40 film. A polcra kicsit tobb.

(#9) haxiboy: Nem sok helyen lehet valogatni. Van ahol meg egy rendes szolgaltato sincs.

(#18) Tigerclaw: Nekem UPC-nel evi parszor azert elofordul. Mar gondolkodtam, hogy egy masodik szolgaltatotol is bekotok plusszba, csak sajnos nincs masodik.

[ Szerkesztve ]

(#22) atike válasza Reggie0 (#21) üzenetére


atike
nagyúr

Feltéve, ha a HDD az egyenlő egy adott mérettel. De HDD-t már 8 terrásat is vehetsz... :U

Szerk: és raidelhetsz is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Reggie0 válasza atike (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a 8 teras sem olcso jelenleg. Kerdes meg az, hogy a lemez mit fog valtozni, marad 2 retegu vagy feljebbmennek. En most csak 50GB-vel szamoltam.

(#24) kameraman77: Elrohant melletted az ido. Errol nem a fiatalok tehetnek, te nem tartottad a lepest. Persze van aki a kutyaborre irt nemesi levelet is visszasirja, meg annak kozossegformalo hatasat:)

[ Szerkesztve ]

(#24) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Ahhoz képest, hogy az első kazetta (videó) felvevők olyan 1000 dollár körül kerültek forgalomba (60-as évek második felében) nem is olyan vészes... Emlékezzetek amikor bejöttek az első DVD lejátszók 500ezer körül volt az áruk (forintban)...(90-es években,szóval inflációval kb ugyanott vagyunk) (ha jól emlékszem angliában az első VHS lejátszó mai pénzre átszámítva olyan 3600-3700 font lenne!!!!)

Az tény, hogy a 4K-nak nem lesz akkora kulturális impaktja, mint anno a VHS-nek volt! A Vidding ugye mindent vitt, ma már boldog boldogtalan videózik, nincs újdonság varázsa az efféle lépéseknek.

Az meg, hogy kell-e lejátszó? hogyne kellene! Aki nem élt a 80-as években (vagy éppen a hetvenes végén) nem tudhatja, hogy mi az, valamit gyűjteni! valamit megszerezni, birtokolni! a fiatalok visítanak ha 10 percig nincs hálózat, lopják a filmeket számtalanul a netről, a mi időnkben bizony utána kellett járni a dolgoknak! és ezért jelent sokat a mi - a nagy videó generációnak az, hogy filmeket fizikálisan is birtokolhat. Én mind a mai napig VHS-t használok, iszonyatos mennyiségű eredeti szalagom van, és a DVD, vagy bármilyen más digitális szutyok nem adja azt a hangulatot amit a VHS élmény ad egy filmhez! A lélektelen digitális másolatok korában, ahol az elértéktelenedés az úr, ahol az emberek s.gge ki van nyalva ott mi, azon emberek akik megéltük az ausztriai VHS beszerzési túrákat, akik németországból csempésztünk filmeket, mi tudjuk igazán, hogy mit jelent egy filmre várni! A digitális filmletöltés - legyen az legális, vagy illegális - a közösségi élmény ellen is dolgozik. Abban az időben amikor a kiskocsmákban felállított VHS-en nézte a fél falu a rambót, vagy két utcát is ment több család, hogy egy ismerősnél összegyűljön megnézni az újonnan becsempészett filmet a közösségi összetartás sokkal erősebb volt! De ezt a mai elkényeztetett fiatalok honnan is tudhatnák! Lényegében 1 hétig nem bírnák internet nélkül! életképtelen generáció!

[ Szerkesztve ]

(#25) berVi


berVi
senior tag

Juhu, fizethetek 3500 dollart azokert a pixelekert, amiket NEM latok :DDD Brillians uzleti modell :DD

(#26) devil-k válasza kameraman77 (#24) üzenetére


devil-k
nagyúr

Túl kellene már nőni ezen a megrögzött, fizikailag gyűjtöm, hogy meglegyen dolgon. A VHS-t és a 4K-t bármilyen formában összehasonlítani pedig szamárság. 30-40 év telt el azóta....

"De ezt a mai elkényeztetett fiatalok honnan is tudhatnák! Lényegében 1 hétig nem bírnák internet nélkül! életképtelen generáció!"

Vagy inkább az egész világ... Minden a neten zajlik már....

Jah és nem csak a fiatalok töltenek le és nem azért, mert jó móka... Mindenki szeretné megvenni az eredeti szoftvert, filmet, játékot, ha nem lenne ilyen horribilis áron, vagy legalább a fizetés lenne több.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#27) atike válasza Reggie0 (#23) üzenetére


atike
nagyúr

Nem olcsó, de másra is használható. Lesz mondjuk egy Nas, 2db 8 terrással raidben, ami kiszolgálja a 4K igényt, meg a komplett otthoni (és/vagy irodai) hálózatot is mellette...

Azért relatív drága a vinyó - kíváncsi leszek arra, hogy egy valós 4K-s lemezért mennyit mernek majd elkérni... :U

(#28) t72killer válasza elefant (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, optikaira gondoltam, PC-be való slim BDXL olvasó, HTPC-be építve. Ezeknek elvileg nem kéne, hogy gond legyen a 4k tartalom (végülis bármilyen adatot tudnak olvasni, max a megfelelő titkosítást/másolásvédelmet kell tudnia a firmware-nek), vagy tévedek?

#24: Sokmindennel 1etértek (netfüggőség pl), ez van, ezen mi változtatni nem tudunk. VHS - történelem, én inkább kösz nem kérek belőle, ha 1x megvan vmi BluRay-en is. Jó a szemem, és egy olyan klasszikusnál is, mint pl a Casablanca tudom értékelni a rendes felbontást (amit ugyebár anno a mozivásznon is megkaptál). Fizikai gyűjtés: embere válogatja, én szivesebben gyűjtenék a jövő hordozható eszközein is lejátszható microSDXC kártyákat 10ft-os méretű tartókban, ha már filmről van szó.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#29) troller válasza kameraman77 (#24) üzenetére


troller
senior tag

"lopják a filmeket számtalanul a netről, a mi időnkben bizony utána kellett járni a dolgoknak!"
Ja utánamenni, a "lengyel" piacra, de nálunk pl. anno a városközpontban is rendszeresen kipakoltak a helyi másolt VHS árusok. :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#30) #52815360


#52815360
törölt tag

Újabb drága szamárság.

(#31) kpal


kpal
veterán

Na akkor még 5- evig jo lesz a mostani 5 eves lejatszom.

(#32) Angel1981


Angel1981
veterán

Köszönjük..........majd értesítjük.......... :U

(#33) HyP3b0y válasza elefant (#19) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Ezt senki nem vonhatja kétségbe, hisz FHD tartalmakra is ugyanez igaz. Az más kérdés, hogy ki az akit ez érdekel.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#34) t72killer válasza elefant (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt - megfelelő megjelenítőt és igényes szemet feltételezve(!) - elhiszem, lévén normális minőséghez még h.265-ös kódolással is alsóhangon 50MBps illik 4k-n.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) Tigerclaw válasza devil-k (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A neten is csak az biztos amit épp nézel, hallgatsz. Vehetsz X tartalomszolgáltatótól filmeket, zenéket, de ha az valamiért csődbe megy, akkor szevasz filmgyűjtemény. Nem mehetsz át mondjuk az iTunes vásárlásaiddal az Amazonhoz, vagy a Google-hez. A bérlés meg elég drága. Én úgy vagyok ezzel, hogy van egy szűkebb lista, kedvenc filmek, sorozatok amiket megvettem DVD-n BD-n, és annyi. Most is be van tervezve pár film és sorozat vásárlása, illetve egy 3D-s Blu-ray lejátszó olcsóért..sőt ahogy látom, már egész olcsó lett a 3D-s lejátszó, hála annak, hogy jelenleg zsákutcának tűnik a technológia.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#36) nubreed válasza kameraman77 (#24) üzenetére


nubreed
veterán

Én is éltem a 80-as években, bár akkor még pici voltam, de még nyugodtan idevehetjük a 90 -es évek elejét minimum, de én nem értem ezt a nagy gyűjtögetősdit komolyan mondom. Zenéknél még ok, mert nyilván a kedvenc zenéit az ember sokszor meg akarja hallgatni. De filmeknél mi értelme van annak, miután megnézted egyszer, ha nagyon tetszik egy film maximum kétszer, és egy kézen meg lehet számolni, hogy hány olyan film van amit az ember ne adj isten még meg néz 3-szor 4-szer, szóval mi értelme van annak, hogy rengeteg porfogót gyűjtünk akár vhs akár dvd/blu-ray formájában? Sosem sírnám vissza ezt a korszakot, örülök, hogy kimentek a divatból a cd/dvd toronyok, a vhs korszag meg pláne nem hiányzik, pedig benne voltam én is a hátam közepére sem kívánom már, hogy bármilyen fizikai adathordozót tároljak a lakásomban ilyenekből, én imádom, hogy minden elérhető a virtuális térből, gyakorlatilag egy-két kattintással. Előbb utóbb úgy is kikopnak örökre a fizikai adathordozók és az ilyen gyártók a hajukra kenhetik a méregdrága szarjaikat.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#37) kpal válasza kameraman77 (#24) üzenetére


kpal
veterán

En nem is tervezek venni jodarabig 4k cuccokat , most akarom az 50"-os plazmat 65˝ plazmara cserélni most lesz még csak FULL HD tv-m :) igaz hasznaltan .

(#38) devil-k válasza nubreed (#36) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van otthon PC, HTPC, NAS, laptop- egyikben sincs optikai olvasó. Nem véletlen. ;)

- mozi bolondéria -

(#39) t72killer válasza devil-k (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A PC-ből vagy a HTPC-ből nem hagytam volna ki - vagy egy USB-s modellt tartanék azért a háztartásban, a fene tudja, mikor kerül elő egy régi lemez.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) atike válasza devil-k (#38) üzenetére


atike
nagyúr

Nas-ban mondjuk valljuk be nem túl gyakori vendég... :) :U :P :DDD

Nekem is csak a régi gépben figyel amúgy egy meghajtó, de lehet nem működik már, mert lemezt szerintem 1.5-2 éve nem látott... :) Mióta az autóban is USB van, azóta nincs használva... :DDD

(#41) devil-k válasza t72killer (#39) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre gondoltam, hogy egy külső olvasót beszerzek, de ráér majd, ha olyan kihagyhatatlan dolog lesz. A PC-nél most volt házcsere, mert irgalmatlanul nagy volt a mostani és nem használtam ki. A benne lévő olvasót szerintem 5x ha használtam 2 év alatt.

(#40) atike
Nekem épített NAS-om van. :U Eddig Synology-m volt, de abban sincs valóban. :DDD

- mozi bolondéria -

(#42) atike válasza devil-k (#41) üzenetére


atike
nagyúr

Oké az épített az más. Nem csak a Synologyban nincs... :)

Arra mi vitt rá, hogy válts róla építettre...? :U

[ Szerkesztve ]

(#43) devil-k válasza atike (#42) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most lett volna 2 éves a Synology-m és lejárt volna a jótállása, ez volt az egyik ok. A másik, hogy szerettem volna én egy következő Synology-t, de olyan horror áron van az ár-érték arány, hogy egy ismerősöm tanácsára építettünk egyet. Mondanom sem kell, hogy bika erős a gép és nem 2 év jótállás van rá, hanem alkatrészenként 2-3-5-6 és élettartam. Ja, a legszebb az egészben, hogy szintén a Synology féle DSM fut rajta. ;]

- mozi bolondéria -

(#44) h-yle


h-yle
addikt

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#45) M107 válasza devil-k (#43) üzenetére


M107
addikt

:R

Ez mind szép és jó, csak rajtad kívül, van még több milliárd ember és ő hadd döntse el, hogy na és milyen módon hallgat zenét vagy néz filmet. :) :DDD

Személyem például a budin egy CD-s kazettás magnóról hallgatja a zenét szarás közben (elnézést a közönségességért) Van BD-RE íróm és van USB-s DVD-rw is, ja és jobb szeretek offline lenni online nap mint nap törik fel.

Van egy kisebb gyűjteményem zene és filmből, amit meg nem olyan, azt meg megnéz és delete.

A családomat nem bámulják már nap mint nap a facen s egyéb helyeken, + én jobban szeretem a készpénzt lekötött betéteim 20+ évig, a fizum meg amikor megjön levesz egyből csak minimális marad a kártyán.
Online életem igyekszem a legkisebbre redukálni
Mindenki online minden online semmi magán élet semmi egyéb. Na köszönöm nem kérek belőle.

A lejátszó+a felvevő egyébként tényleg nagyon túl árazott.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#46) devil-k válasza M107 (#45) üzenetére


devil-k
nagyúr

De ez most hogy kapcsolódik hozzám?

- mozi bolondéria -

(#47) mcload21 válasza M107 (#45) üzenetére


mcload21
tag

Ott a pont!

(#48) mcload21


mcload21
tag

Én mindent lementek először vinyóra, utána pedig amire valóban szükségem van, azt lemezre.
Van egy pár ezer számos zenei gyűjteményem, pár száz darabos filmgyűjteményem, jópár sorozat, animék és pár száz giga más adat.
Ezek nekem fontosak, rendszeresen hallgatom és nézem őket. BD-író szerintem alap dolog, hogy legyen. Sokszor jól jön az optikai meghajtó és az írható lemez, még manapság is, amikor sok valaki már nem is rak a gépébe.
Ha nincs net, nem nagy probléma, mert minden fontos adat tárolva van. Ha nincs áram, az se gond - van egy kis napelemes rendszerem, 150w-ot tud folyamatosan leadni.
Nem tartom bankban a pénzem, számlaszámom is csak azért van mert muszáj a munkahely miatt, de arról is mindíg leveszem a pénz nagy részét.
Már korábban is írtam, hogy először BD-n adjanak ki minden fontos cuccot, mert hatalmas hiányosságok vannak - egy kultfilmet pl csak most Augusztusban adtak ki. Sokáig azt hittem, hogy már meg sem jelenik...

(#49) Duree


Duree
veterán

Dörzsölgetem a szemen,hogy biztosan jól látom az árát,de bizony jól látom.A Panasonikéknál elgurultak a gyógyszerek,1 milláért kínálnak egy olyan eszközt amihez egyenlőre nincs tartalom,de ha lesz is,mert ugye lesz ,akkor is brutálisan drága.Nem hinném, hogy tömegtermék lesz belőle.

duree54

(#50) g@bo


g@bo
nagyúr

nem nagyon láttam az emberek pc_iben ben egy deka blu réj írót se, de több tucat terra tárhelyet és egy médialejátszót igen.

vajh miért? :U

mondjuk az usa_ban és pl angliában nem divat a biztonsági mentés, orrakoppintás jár érte.
de az átlagfizetés se 300 euró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.