Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #52815360 válasza g@bo (#50) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nem látsz mert drága.

(#52) TOM-202


TOM-202
senior tag

Jó lesz ez. Pár év és ez is jóárasítva lesz. Én is szeretem a polcomon tudni a kedvenc filmjeimet, viszont rendszerint készítek belőle notebookra, tabletre, telefonra, stb. digitális másolatot hogy útközben is tudjam azt nézni ha éppen ahhoz lenne kedvem. :)

(#53) ƬΛЯΛ válasza h-yle (#44) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ez egy pontosan ideillő hsz :C :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#54) #72042496 válasza #52815360 (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

Drágán is megvennék, ha a HDD-k és a médialejátszók mellett nem lenne egyre több embernek tök fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#55) Partz válasza elefant (#19) üzenetére


Partz
senior tag

Ezt a lejátszót nem annyira a nagyközönségnek szánja a Pana. Novemberben kerül boltokba egyenlőre csak Japánban. Elég prémium kategóriás termék, azért ilyen magas az ár, havi 500 darabot fognak belőle gyártani.

Samsung jövő év elején jön a saját lejátszóival, Ifa-n azt mondták 500$ körüli árra lehet számítani.

Ami filmeket linkeltél ezek 4k masterelt blu-rayek, ezek már több éve kapahatók itthon is. Vannak rendes hollywoodi filmek, bár elég limitált darabszámmal. Ezeknek igazából köze nincs az új uhd szabványhoz, bd lejátszókhoz.

(#56) Kékes525


Kékes525
félisten

Semmi szükség sincs a lejátszókra, ráadásul ilyen drágán, amíg az internetről ingyen be lehet szerezni a filmeket, vagy Streamelhetem is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57) #52815360 válasza #72042496 (#54) üzenetére


#52815360
törölt tag

Dehogy vennék. Minek? Egy teljesen alap TV is lejátsza már mkv -t, pc van otthon. Vesz az ember hozzá egy nagyobbacska pendriveot 6-7k forintért és el van intézve. A filmeket letölti a netről. Hülye lesz 20k forintért lejátszót venni meg 7k forintért filmeket, mikor egy pendrive árából letudta az egészet. Tudod mikor vennék meg drágán? Ha 25 év börtön járna a warezért :DD

(#58) t72killer válasza Kékes525 (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Warezoláshoz nem mindenki ért, ill egyes országokban drákói szigorral büntetik a letöltést is (nagypiac USA pl - bár nem tudom, hogy jelszavas .rar fájlok letöltését hogyan követnék nyomon).

A stream rosszabb minőségű, hacsak nem vmi nyaralós videóról van szó, amit egy huszadrangú kamerával lőttek, tartózkodom tőle.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59) #72042496 válasza #52815360 (#57) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez egy szalmabáb válasz. A számítógépben levő Blu-ray íróról volt szó, én is arra írtam, hogy fölösleges.

Az asztali Blu-ray lejátszóknak szerintem megvan létjogosultága.

[ Szerkesztve ]

(#60) #52815360 válasza t72killer (#58) üzenetére


#52815360
törölt tag

Általában ahol nem értenek hozzá, ott eleve aprópénz a műsoros BD lemez is.

(#61) Kékes525 válasza t72killer (#58) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, viszont a tartalom kevés a Blu-rayhez, különösen a 4k-hoz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#62) nubreed válasza TOM-202 (#52) üzenetére


nubreed
veterán

Pár év alatt a Netflix és társai tovább fognak terjeszkeni a világon, köztük KKEu.ban is és minimum néhány újabb szöget vernek bele az optikai adahordozón kiadott filmek koporsójába. Az, hogy a Panasonic és társai kétségbe esetten próbál életben tartani egy idejét múlt megközelítést már megint az ő bajuk lesz. Néhány gyüjtögetőn kívűl, senkit nem fognak az ilyen cuccok érdekelni. Ugyan az lesz itt is mint a zene eladásoknál, a cd kiadást kinyirta az mp3 a blu-rayeket ki fogja nyirni az interneten elérhető tartalom, teljesen mindegy, hogy legális vagy illegális formáról beszélünk, a trendek egyértelműek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#63) atike válasza t72killer (#58) üzenetére


atike
nagyúr

...meg egyes országokban nem éppen jelent akkora terhet egy film megvétele a fizetéshez képest, mint nálunk... :U És ez a legnagyobb baj - itthon is van olyan réteg aki simán áldozna azért, hogy legálisan ott sorakozzon a polcon vagy akárhogy a kívánt média.... :U

(#64) t72killer válasza Kékes525 (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

fHD Bluray azért van, a legtöbb normális (régi) filmet kiadták már kék lemezen. A ~2009 óta megjelenő címek pedig elsődlegesen fHD-re jönnek ki.

#63: Ja, a pénz egy szó a legalitás mellett, a warez-ISO-k, mkv-k mellett pedig a kényelmes használat szól. Egy mkv-t gond nélkül nézhetsz pl tableten, TV-be dugott pendrive-ról, stb, míg a lemez másolásvédett, macerás a használata. Ráadásul a nagy, bumfordi lemezek használata 2015-ben, amikor babaköröm méretben tudunk 128GB-ot tárolni, enyhénszólva nevetséges. Ha ragaszkodnak a másolásvédelemhez (érthetően...), akkor tessék áttérni a flash tárolókra valamilyen széleskörben elterjedt standard csatolóra (USB, microSD, stb) alapozva.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65) nubreed válasza t72killer (#64) üzenetére


nubreed
veterán

Egyetértek.
Érthető, hogy a pénzt valahol megakarják fogni a filmkiadók, és egyáltalán mindenki aki részt vesz ebben az iparágban. Az optikai lemezek manapság már tényleg nevetségesen festenek, és másolásvédelmet egy pendrive-ra vagy valami hasonló adathordozóra is rá lehet tenni. Ha már ragaszkodnak ahhoz, hogy fizikai adathordozón adják ki továbbra is a filmeket. Ráadásul sokkal előbb elterjedhetett volna a 4K ha nem kellett volna fényéveket várni a Blu-Ray 4K szabványosítására. Ez fogja nagyon durván vissza a fejlődést, nem tehetek róla de én csak a rosszat látom a blu-rayben és a gyártók által ehhez való ragaszkodáshoz. Elkéne felejteni már a francba.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#66) t72killer válasza nubreed (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt szokták hangoztatni, hogy drága az adathordozó. Nomármost ha 3k$(!!!) egy nyomoronc lejátszó, ami csak házimozis/TV-s megjelenítéshez használható, akkor nehogymár egy 20-30$-os pendrive legyen tétel... Ráadásul némi minimális intuícióval megoldható lenne, hogy az újabb TV-k beépített lejátszói kezeljék a stickeken lévő formátumot (ahogy teszik azt a kalóz mkv-kkel) és nem kell semmilyen lejátszódoboz/PC.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67) M107 válasza devil-k (#46) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem pont ehhez a hozzászólásodhoz kapcsolódik.
Hanem összességében hogy minek optikai meghajtó, minek is ez az egész dolog a mert már un elavult.
Az itt leírt lejátszó/felvevő igen borsos természetesen.

Ugye sokan jönnek a Flash alú dolgokkal hogy ott kellene kiadni a filmeket stb-stb ha még csak olvashatóvá is tennék eme eszközöket pl pendrive memó card stb, akkor is egy idő után adatvesztés lenne vagy beolvaási hiba nem beszélve arról hogy itt van egy bizonyos vezérlő és ha az tönkremegy lásd ssd jó nem nagy hibaszázalékban, már is olvashatatlan az eszköz ezeket nem erre fejlesztették ki.

Ott a streaming net kell gyors kis ping stb Magyarországon hol ? DIG UPC ? Falu végén ?
+ mivel magyar vagyok és rajtam kívűl 10 millióan + a határon túl ékes anyanyelvemen is legyen már a film.
Tudom hogy ez egy szakmai fórum, de azért nézni kellene az összképet is, s majd kívánom azoknak (ezt nem rád értem), amikor majd ő lesz 35-50 évmúlva öreg és majd az akkor fiatal generáció mondja : papa
NAS, Pendrive memória kártya, hol él 2010-2020 ban, ne nevettessen már menjen a múzeumba, mi már a körmünkre töltsük a filmet megnyaljuk és az agyunk játssza le csak nekem

Tudom X Y és már a Z generáció tud angolul meg az idősek úgy is kihalnak nekik minek stb-stb

Akkor ott van a nevében BLU-RAY ami lemezes formátum tehát arról szedik le a ripperk s készítik a release-t a release-rek.
Az meg, hogy a 4K BD kell e vagy nem azt a piac eldönti

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#68) t72killer válasza M107 (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az meg, hogy a 4K BD kell e vagy nem azt a piac eldönti" - ha így állunk árak terén a 4kBlu cuccokkal, sztem kiváló időzítés lenne flash-re vagy holografikus tárolásra áttérni a fizikai terjesztés terén. A flash, ha rendesen meg van csinálva, évtizedekig bírja (itt ugye az elhasználódást okozó újraírásokról szó sincs), a holográfia pedig jobb/tartósabb a prémium Bluray-lemezeknél.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69) M107 válasza t72killer (#68) üzenetére


M107
addikt

:R

4 pendrive ami anno el lett téve, 4 különböző helyre 2 Sandisk 2 Kingstone 4 GB 3 darab 2 king és 1 san gyakorlatilag kész katyvasz fogadott a családi fotók helyett. (száraz és hűvös helyen tartva)

Formázás után tökéletesen működtek.

Verbatim UAE lemez 2012 jun lett kiírva u.a ezzel. tökéletes hiba mentes mondjuk nem sehonnai íróval.

A Flash az írható újraírható nem hinném, hogy csak a filmek + egyéb miatt csak olvashatót készítenek belőle - bár kitudja.
Csúnya is lenne, megveszem a filmet és véletlen letörlöm, vagy valami miatt nem olvassa be a flash chippet az usb-usbs eszköz.

Személyem egy olyan internet site-ot támogatnák amin egy bizonyos havidíj mellett mint a pl a tv előfizetés elérhetőek lennének a filmek zenék amik megjelentek a világon.
Aki nem fizet annak nem havonta 5-8000 Ft már megérné, persze mellette ott lene a legális illegális torrent+ stb.

A holo mivel új lesz és az ára is meglesz mint anno mindenek amikor elkezdtek terjedni a kommersz piacon.

CD-R író k 500000-utána lefelé évek alatt jó durván 5 év utána megint egy újabb techn a fejlődés nem áll meg ugye.
Most talán megint egy ilyen kapujában vagyunk.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#70) M107 válasza M107 (#69) üzenetére


M107
addikt

:R

Csúnya is lenne, megveszem a filmet és véletlen letörlöm, vagy valami miatt nem olvassa be a flash chippet az usb-usbs eszköz.

Mert ugye csak az én készülékemben lehet a hiba + a tömegtermelés miatt a chippek minősége sem lenne már olyan mert ontani kellene őket milliárdjával.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#71) atike válasza M107 (#69) üzenetére


atike
nagyúr

Mit értesz katyvasz alatt...? Filesérülést...? Vagy a partíció ugrott róla? Vagy mi? :U Mennyi idő után lettek ilyenek? Tönkrement pendrive-ot már láttam nem egy kettőt, de olyat, hogy "csak úgy elszáll az adat, majd formázás után jó minden" még nem...

Az optikai lemezeket hagyjuk. CD, DVD... A sok évvel ezelőtti példányokat úgy, hogy kiírás után tesztvisszamásolás, majd alukofferban (nagyon menő volt régen :DDD ) félrerakva 7-8 évvel az írás után már elég problémás volt beolvasni és sok nem is működött... A 10-12 éves példányokkal meg kb már semmit sem lehet kezdeni. És nem noname lemezek és nagyon nem noname íróval voltak írva anno. Alacsony sebességgel, tesztelve, satöbbi....

Szóval bár nekem is vannak képek, munkák, dolgok archiválva optikán is, azt valahogy nem tartom megbízhatónak... Vagy épp 5 évente új lemezre ismét kiírni mindent. :)

(#72) Reggie0 válasza M107 (#69) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar most is csomoan adnak csak olvashato pendrive-n cuccokat. Pl. nagyobb alkatresz disztributorok a katalogusaiokat. Amugy is ez megoldani csak par utasitas a firmware-ben.

(#73) t72killer válasza atike (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam nem ennyire kritikus a helyzet, eddig csak kettő hibás lemezzel futottam össze a kb 10-12 éve megírt készletből. Igaz, nem ellenőrzöm az összeset, mindíg csak odázgattam a winyóra írást, lassan tényleg neki kéne fogni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) Tomcat


Tomcat
őstag

Érdemes még egy verziót kihagyni ebből a Pana 4k BR DVR-ből, és talán ennek az utódja egy "vállalható" áron lehet számomra alternatíva. Persze csak akkor ha felfutó ágban lesz még 1-2 év múlva is a kéklézeres 4k technika. Nem szívesen adnék ki én sem sok pénzt egy olyan valamiért ami évekig csak a port gyűjti a nappaliban, vagyis használati értéke 4k BR kiadások nékül nem sok van/lesz.

Tomcat

(#75) M107 válasza atike (#71) üzenetére


M107
addikt

:R

Katyvasz ( azt értem. semmit nem láttam csak rengeteg krix-kraxot )

Hidd el pedig egy sima formázás után tudtam használni

12 éves princo lemezeim a mai napig olvashatók

UI:

1-2 hónapja vittek el több ezer 2000-2005 közt írt lemezem cd-dvd vegyesen csak PIO és Samsung íróval írt lemezt aita-princo-ridata-ridisc-verbatim tudja tököm még mit.
De utána kérdezek és holnap megírom hány lemezt nem tudtak olvasni idáig.....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#76) M107 válasza Reggie0 (#72) üzenetére


M107
addikt

:R

Lehet ,hogy én vagyok tudatlan de ilyennel még nem találkoztam elnézést.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#77) M107 válasza atike (#71) üzenetére


M107
addikt

:R

Amúgy sokat számít számított a kábelezés, író típusa, az aktuálisan rajta lévő microcode, a lemez mid-je.
+
milyen íróprogrammal írsz azok beállítása az író csatoló felület (IDE) Csak alaplapi port az ajánlott átalakító kizárva.
USB-s e az író mert azokra más kritériumok vonatkoznak.

Amúgy is van egy pár játék szabály amit be illendő tartani ha hosszútávon olvasható minőségi lemezt akarsz.

Példa : Anno 2009 ben egy házibuliban egy micro HI-FI (LG) Verbatim CD-R (nem hamisított) be sem olvasta NO DISC-et írt egy Tescos Technika cd lejátszó mellette azonnal beolvasta és gyorsan kezelte még a track váltást is.

UI:

Hidd el anno és mostanság is annyira érdekel és foglalkoztam eme témával hibás lemezt csak tényleges hibánál vagy írás közben ha kikapcsolom a gépem akkor tudok létrehozni.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#78) csabi63 válasza M107 (#77) üzenetére


csabi63
senior tag

Nekem sincs problémám a régi CD lemezekkel. Eladtam-elajándékoztam az összeset már sok éve. :) 8 magas állványom volt anno, de hegyekben álltak a DVD-k is. Még korábban pedig a magnókazetták, VHS-ek. Mondhatni kóros gyűjtögető voltam, a legrosszabb fajtából. Aztán történt valami. Biztos beüthettem a fejemet, de nagyon.

A zenéket gyakran elővettem újra és újra, de filmet kétszer talán csak a Keresztapát láttam. Most gyakorlatilag semmit nem gyűjtök. Van egy 2TB-os HDD-m, azon van egy tucat nehezen pótolható dokumentumfilm, 9 darab Blu-Ray koncert ISO-ban, és talán 20-25 zenei album flac-ben. Nagyjából ennyi. Filmet egyre ritkábban nézek, de egyébként is már ki van csukva, hogy 5-15k-t adjak valamiért, amit egyszer nézek meg. A Blu-Ray felvevőmet is odaadtam a sógoromnak, legyen vele boldog. Bármit le tudok játszani PC-n, vagy a médialejátszón is.

Viszont Tidal és Spotify előfizető is vagyok, így zenével el vagyok látva. A sorozataimat meg leszedem a netről. Ha lesz itt is Hulu, esetleg Netflix, akkor azt is megfontolom. Úgy sem költöm majd a töredékét sem, mint régen. Előfordult nem egyszer, hogy a fél fizetésem ment DVD-re, CD-re, Blu-Ray-re.
De már nem akarok birtokolni semmit, fizikai értelemben pedig végképp.

[ Szerkesztve ]

(#79) Tomcat válasza M107 (#75) üzenetére


Tomcat
őstag

1994-ben írtam ki az első CD-met 1x írható TDK arany lemezre ami a mai napig tökéletesen olvasható, alig van hibajavítás a apró karcok következtében. Akkor egy ilyen lemez kb. 5000 Ft volt ami úgy 20-25eFt-nak felelne meg mai értékén számolva...
Azóta voltak jó - elfogadható - rossz - kritikán aluli - full selejt nyersanyagok a környezetemben, ahol saját célra igyekeztem mindig a lehető legjobb minőségű lemezekre írni CD-t és DVD-t is. A DVD-k között jóval több kiírt lemez "vakult" meg néhány év leforgása alatt akár még "márkás" (TDK, Verbatim, Maxell,stb.), alapanyagra dolgozva is, de pl. az ipari etalonnak tartott Taiyo Yuden TYG-01;02;03;11 -es lemezből is van még pár megíratlan dobozzal, bár kétlem hogy valaha is el tudnám már bármire is használi. Átlag havi 1-2 lemezt írok ma már én is, viszont régen naponta írtam annyit. :)

A megírt optikai lemezeim többsége vagy szinte hibátlanul vagy hibajavítással de adatvesztés nélkül maradéktalanul kiolvasható. A hibajavítással sem olvasható lemezeim száma nem éri el az 1%-ot sem, persze az is igaz hogy én kizárólag Yamaha és (eredeti) Plextor írókkal írtam ki az összeset a lehető legjobb nyersanyagokra.

Tomcat

(#80) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

még pár hónapja arról szóltak a hírek, hogy a 4k lejátszók olyan áron fognak nyitni, mint anno a bd lejtszók.
vagy azok is 1misivel indítottak?

(#81) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Keresőképesen kicsit lett időm mindenkori hóbortomra a zenére áldozni. Valószínűleg rajtam kívül nem sokan vagyunk, de leporoltam apám régi lemezeit, hallgatok CD-t, és vannak BD lemezeim. Nem birtoklási vágyként, de pl előkapni a Daft Punk Random Access LP-t a körítés és az illat, belehallgatni - lehet velem van a baj :F

"in medias res"

(#82) Tomcat válasza Csabroncka (#81) üzenetére


Tomcat
őstag

Nekem is ez a legfőbb "gondom" az elektronikus tartalom megvásárlással és fájlok akár helyi akár távoli tárolásával. Vagyis hogy nincs a birtokomban semmi ami kézzelfogható, amit kivehetek a tokjából és berakhatom akár az optikai lemez olvasóba, akár egy szabad usb portba vagy kártyaolvasóba. Van viszont egy halom byte-nyi információ (merevlemezen, távoli szerveren, pendrive-on, memóriakártyán) ami nem megfogható dolog, csak miután kifizettem (megvásároltam hozzá a jogot) le tudom játszani.
Az eredeti zenei CD és DVD gyüjteményem már lassan 25 éve gyűlik és büszke vagyok rá. Bár filmeket és zenéket én is kódolok magamnak autóba és mobil eszközökre kényelmi okokból kifolyólag, viszont még mindig jó érzés egy több ezer darabos, egy teljes szobát elfoglaló eredeti gyüjteményre ránézni és levenni a polcról azt ami éppen megtetszik, kézbe venni majd betenni a lejátszóba. Olyan mint egyfajta szertartás. Egy eredeti CD vagy egy DVD akár 20 év után is tökéletesen lejátszható (vannak 25 éves lemezeim is amik még mindig tökéletesek), a tartalma szükség esetén átmenthető marad, vagyis ha egyszer megvettem örökké a enyém marad és fizikailag lesz jelen, míg az online zenei és film szolgáltatások jönnek, majd mennek, esetleg felvásárolják őket, vagy lejár a lejátszhatóság jogdíjja, megszűnik a forgalmazó stb., és a kedves felhasználó csak "pislog" és cserbenhagyva érzi magát holott kifizette a jogdíjat, de nem jut már hozzá a tartalomhoz. Persze aki mindent csak egyszer néz meg vagy hallgat annak valóban érdemesebb az online szolgáltatások felé szétnéznie és nem kell a helyi fizikai adathordozók gyüjtögetésével vesződnie. Helyhiány esetén akár praktikausabbnak is tudom nevezni a megoldást.
Viszont érdemes belegondolni ha egyik nap bejelentenék hogy megszűnik pl. a Steam, Origin, UPlay, Deezer, iTunes, stb...

Tomcat

(#83) EV6


EV6
csendes tag

3340 dollárért mai árfolyamon 104 TB-nyi merevlemezt lehet vásárolni. 50 GB/filmmel számolva ez 2080 db filmet jelent. Ha mostantól naponta megjelenne 1 db 4K film és ezt mindet szeretnéd összegyűjteni, 5,5 év múlva kellene további kapacitás után nézni. Ennyit szerettem volna hozzáfűzni.

PS.: mindjárt kiszámolom azt is, hogy ennyi film lemezen mekkora raktárban férne el. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.