Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) b.barby


b.barby
csendes tag

Sziasztok.

Kicsi segítség kellene, mindent a leírás alapján csináltam, egy 8470p gépen, de nincs hang.
Valakinek ötlet?
Illetve a frissítéseket lehet engedni? Persze nem Sierra-ra.

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#52) kacsuszka válasza b.barby (#51) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

Ha mindent úgy csináltál akkor lennie kellene hangnak. Lépésről lépésre írtam le telepítés közben én hogy csináltam. Más kext-ekkel nekem sem ment viszont így igen.

Annyit próbálj meg amikor bejön a választó a rendszer indulásakor akkor nyomán egy space t és ott van h clear vagy rebuild cache vagy valami ilyesmi.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#53) b.barby válasza kacsuszka (#52) üzenetére


b.barby
csendes tag

Sajnos nem sikerült, megycsináltam azt is. Sőt újra is telepítettem az egészet, és így sem megy a hang.
Nem nagyon van más ötletem. Próbáltam olvasni az AppleHDA patch-elést, az eredeti cikk alapján, de nem értem hogy kell csinálni.

(#54) kacsuszka válasza b.barby (#53) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

Ha jól csinálod ez megcsinálja a patch et is. Ezer megy a hang. Sajnos ennyire részletesen én sem tudom mit lehet e tenni vele. Én akárhányszor telepítés így mindig megy.

(#55) kacsuszka válasza b.barby (#53) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

ennél a lépésnél vettem az elején én is észre ezt a hibát:

cd ~/Projects/probook.git
curl --fail -o ./ssdtPRGen.sh https://raw.githubusercontent.com/Piker-Alpha/ssdtPRGen.sh/master/ssdtPRGen.sh
chmod +x ./ssdtPRGen.sh

cd ~
curl --fail -o ./ssdtPRGen.sh https://raw.githubusercontent.com/Piker-Alpha/ssdtPRGen.sh/Beta/ssdtPRGen.sh
chmod +x ./ssdtPRGen.sh
./ssdtPRGen.sh

amikor az elején én is rosszul csináltam ezt a lépést nekem se volt hang.

az utolsó sornál a lényeg, hogy a terminálban abban a mappában állj amiben ez a file van.

ezzel próbálkozz. Remélem sikerül.
Üdv.

(#56) b.barby válasza kacsuszka (#55) üzenetére


b.barby
csendes tag

Köszi az infókat, meguntam az El Capitan-al való szórakozást. A leírásod alapján megcsináltam a Sierra telepítést. Minden jól működik. Mégegyszer köszönöm. :R

(#57) kacsuszka válasza b.barby (#56) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

bakker -.-' én azt hittem sierra-t csinálod :D

örülök h sikerült!

Használd egészséggel :P :D

ui.: néha talán egy héten 1x vagy két hétben 1x csinál olyat h nicns hang -> indítsd újra simán és jó lesz (nekem legalábbis volt ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#58) b.barby válasza kacsuszka (#57) üzenetére


b.barby
csendes tag

Már csak a imessage-el szenvedek, de hiába csinálom meg a lépéseket, mindig a "vegyem fel a kapcsolatot az apple-vel" üzenet van. :W

(#59) kacsuszka válasza b.barby (#58) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

mindetn őgy csinálsz ahogy leírtam? mert nekem mindig a szerint ment.

írd le képekkel akár privátban is h mit csinálsz.
vagy teamview-el is tudok segíteni ahogy gondolod.

ami tényleg fontos hogy a ethernet az az et0-a legyen.

[ Szerkesztve ]

(#60) b.barby válasza kacsuszka (#59) üzenetére


b.barby
csendes tag

Mindent lépésről lépésre úgy csinálok! Megcsináltam jó párszor. Az eredmény mindig hogy vegyem fel a kapcsolatot az apple-el, diktáljam be a számot amit kiírt mert több adatra van szükség. Szerintem le lett tiltva az apple ID ebből a szempontból, mert régen is hackintosholtam, meg volt eredeti Mac is, és már nem tudják eldönteni mi van. Külföldi fórumon azt olvastam hívjam fel őket nyugodtan, és megcsinálja a regisztrációt. Vélemény?

(#61) kacsuszka válasza b.barby (#60) üzenetére


kacsuszka
aktív tag

Az is lehet. De ha telefonon megy akkor menni kellene. (Nem tudom h iPhone od van e)
Esetleg új Apple Account. Nekem nem volt az enyém csak iPhone on és ezen az osx én használva de mindig ment.

(#62) hyrex


hyrex
tag

Sziasztok!
Szeretném kipróbálni a MAC OSX-et, olvasgattam különböző fórumokat viszont egy csomó dolog nem világos.

1. Dual Boot-os megoldást lehet-e használni (Arch Linux + Hackintosh), ha igen van rá valami megoldás? Nem fő rendszernek szeretném.
2. Az én winchesterem egy 320GB-os, ami 5 felé van szedve jelen pillanatba. 3 Linux system, 1 Linux SWAP meg 1 NTFS ami tároló. Le kell formázni az egész winchestert? Mert mintha olyat is olvastam volna, hogy le kell teljesen.

HP 6460B típusú laptopról van szó, még most próbálom VMWare-ban feltelepíteni az El Captain-t. A válaszotokat előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) apuka6112


apuka6112
csendes tag

Sziasztok!
Hozzá jutottam egy Powermac G5-höz,ami működik is .

Sajnos a op.rendszert jelszó védi ,enm sikerül frissíteni.Tudtok-e segíteni ,hogyan lehet a régi ,számomra ismeretlen tulajt törölni és bejelentkezni. Előre is köszönöm! :K :R

-Üdv:Zoli-

(#64) petya220


petya220
senior tag

Sziasztok!
Kicsit zavaros volt nekem az a kompatibilitási lista... szóval egy HP probook 450 G5 kompatibilis? :D mert van pár 450-es... Új laptop, nem vágom hogy hogy vannak a szériák. :D

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#65) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Ez a cikk 2 éves. Nézz körül tonymacosx-en...

(#66) Taoharcos


Taoharcos
aktív tag

Windows alatt lehetséges valahogy USB telepítőt létrehozni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.