Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28) Dany007 válasza Xirtam (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig ez nagyon is reális ár! Sőt! Drágának se mondható.
Apám is asztalos, elég gyakran szoktam neki segíteni ilyesmi konyhák készítésénél és beszerelésénél, szal kb tudom mi milyen árban mozog.
Abból a 900-ból vedd le még a gépeket. Egy jobb sütő + főzőlap 100k. Elszívó 30-50k is lehet akár! Persze ez nem törvényszerű. Aztán ott a mosogatógép. Amiből a legalapabb szutyok is 60-65k-nál kezdődik, de egy normálisabb nemtom hány szettes 85-től fölfelé...
És, ami marad, az maga a konyha. Amiben benne van az anyagár. Vegyük mondjuk a fiók csuszókat, egy átlagos(!) sima görgős megoldás 2-3000 forint páronként, vagyis fiókonként. De ez már kezd kimenni a 'divatból'. Van a modernebb behúzós szerkezetű, nemtom pontosan a nevét, na az 4-5 ezer forint / pár / fiók.
Ott van a munkapult, annak is 7-8 ezer Ft(?) talán nm-e. Már csak az több tízezer forintos összeg. A mosogató tálca szintén 15-20 körül van.
Fogantyúk. A legegyszerűbb műanyag vackok 3-600 forint / darab. Egy komolyabb fém fogantyú már 1200-1500Ft.- is lehet darabja. És ezen a konyhán kapásra 20-at számoltam, annyi biztos van. Tehát akkor már ez is ~ 20-30 ezer forint...
És akkor még anyagárat (magát a bútorlap / fa) nem is számoltam, se munkadíjat! Mivel ezekről végképp nincs pontos adatom.
Szóval ha átgondolod, simán kijön az a 900 ezer ezekkel a gépekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.