Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sagit


sagit
addikt

Köszi a cikket!
Lehet kipróbálom délután. A tárhely mennyi is?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#2) hackeeeee válasza sagit (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom a Google tárhelyedre pakolja, ami jelenleg valami ~8GB körül jár.

Véleményem szubjektív...

(#3) sagit válasza hackeeeee (#2) üzenetére


sagit
addikt

Egyébként jobban belegondolva nincs sok értelme, mivel egy 16GB-os micro sd 6-7k, a 32-es pedig 12-13. Azoknak lehet jó akik nem tudják bővíteni a telefont. De azért kipróbálom. :)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#4) vgergo válasza hackeeeee (#2) üzenetére


vgergo
aktív tag

Szerintem a zene file-kat nem a google tárhelyen tárolja. Csak a zenék listáját fogja, ami jóval kevesebb helyet foglal.

(#5) hackeeeee válasza vgergo (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm.. Igazad lehet.

Véleményem szubjektív...

(#6) Youri válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Youri
veterán

Eddig csak annyit tudtam kideríteni, hogy up to 20,000 songs

A FLAC fájó pont :(

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#7) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Hát én proxyn keresztül beléptem, úgy még működött, proxy nélkül ugyanúgy pofázik, hogy csak USA.... :(

Plumpy - A kultúrbölény

(#8) micimacko válasza sagit (#3) üzenetére


micimacko
aktív tag

Miért ne lenne értelme...a felhő alapú szolgáltatás itt a lényeg. Minden készülékkel amit hozzá kapcsolsz az accounthoz ugyanazt a tartalmat látod (módosítás esetén mindenhol változik a tartalom). Illetve ott vannak a Win-es telefonok, meg 1-2, melyekben nincs SD kártya bővítési lehetőség.

Szerintem nagyon is fasza dolog a felhő alapú szolgáltatás. Aki meg nem bízik ezekben a szolgáltatókban, az megoldja saját szerveren. Synology is a legújabb software-ban vezeti be a felhő alapú szolgáltatását, így minden az otthoni saját szerveren fut. :K

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#9) hackeeeee válasza micimacko (#8) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most ez nagyjából annyi, a másik oldalról nézve, h nincs bővítési lehetőség, cserébe viszont van annyi tárhely, h elfér a telón...

Véleményem szubjektív...

(#10) krystman válasza Plumpy (#7) üzenetére


krystman
őstag

Ha rendes gmail-es email címmel lépsz be nem dumálhat, hogy amerikai címmel érhető el! Biztos minden szabályzatot elfogadtál? Mert nem csak be kell lépni, ha nem a regisztráció után a felugró ablakon is el kell fogadni a szabályzatot. Utánna már simán is be lehet lépni.

(#11) xlife11


xlife11
senior tag

Azért az 1,29 $ elég elszállt ár egy dalért... :U

(#12) tomp válasza sagit (#1) üzenetére


tomp
félisten

20.000 dalt lehet max felrakni. Méretben nincs korlát.

(#13) tomp válasza xlife11 (#11) üzenetére


tomp
félisten

Vannak akciók is. Azaz egy komplett album 2,99-3,99$. :)

(#14) xlife11 válasza tomp (#13) üzenetére


xlife11
senior tag

Az elég korrekt.Mondjuk a zenéim fele sem található meg az ilyen áruházakban :D

(#15) sagit válasza tomp (#12) üzenetére


sagit
addikt

Am stream-elés jó közben a folyamatos adatkapcsolat miatt nem merül mint a titanic a telefon?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#16) nebulo


nebulo
tag

Nekem 3 bajom van ezzel a felhős zenehalgátassal: hangminőség/szolgáltató által elkönyvelt adatforgalom/telefon üzemideje.

Éppenséggel megélek én az utcán FLAC nélkül is, de azért ha 320 alá megy vagy átkapcsol monóba akkor falnak rohanok. Továbbá, hogy ha 3G-n használom a dolgot (és lássuk be úgy van neki értelme), akkor az mi pénz nekem a szolgáltatónál? Továbbá én egy nap nem 2x30 percet hallgatok zenét mint az emberek többsége (amíg beér munkahelyre/iskolába meg hazafelé) hanem napi 2-5 órát. A telefonok többsége így is jó ha aktívan használva elmegy reggeltől estig.

Sztem megvárom amíg lesz Mo.-n is rendesen LTE, akkor talán még a FLAC is belefér illetve ha a szolgáltatok tolnának olyat, hogy - mint a FB és az e-mail ingyenes és csak a böngészés/letöltés kerül számlázásra (vagy hogy is van?) - a zene stimmelés free vagy havidíjas.

Mindenesetre lehet, hogy 5-10 éven belül nem is lesz választásunk, mivel egyre jobban terjed a bővíthetetlen beépített tárhely. Legutóbb a Sony képviselőse tolta a Mobilarénások arcába, hogy ők kitalálták, hogy az új modelleknél melyik modell tulajdonosának mennyire tárhelyre van szüksége.

Brave New Cloud!

(#17) tomp


tomp
félisten

Igazából nem stream megy, hanem gyorsan elkezdi letölteni a zenét és közben már hallgatható.
Nem merül olyan gyorsan. Mivel ha letöltötte, abba hagyja a forgalmazást.

Csak akkor lesz mono a hang, ha EDGE alatt vagy. A bitrate meg attól függ, hogy te milyenbe toltad fel.

(#18) banhammer


banhammer
veterán

Nehez lenne feltolteni a tobb, mint fel teranyi zenemet (lehet,, hogy par szaz gigaval tobb).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) tomp válasza banhammer (#18) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom minden nap meghallgatod az ősszeset és mindig magadnál van egy 1TB-os vinyó is...

(#20) Polllen


Polllen
nagyúr

Részletes leírás, de mióta lehet régiózárkijátszást publikálni?:P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) tomp válasza Polllen (#20) üzenetére


tomp
félisten

Amióta a Google is engedi. :-D
Komolyan! Múltkor pc-n proxy alatt vásároltam. Jött egy levél, hogy nem sikerült ellenőrizni a bankkártya adatait ezért zárolják a Market vásárlásokat. A legutolsó vàsárlást törölték és nem terhelték meg a számlámat.
Kértek folyószámla kivonatot(kitakart számokkal. aszem k.szám utolsó 4számjegy meghagyàsával) a feloldáshoz.
A kártya akkor New York-i címmel ment. Másnap válaszoltak is, hogy minden rendben, vásárolhatok tovább.
Egyenesen a Google Wallet csapat egyik embere válaszolt. :-)

(#22) banhammer válasza tomp (#19) üzenetére


banhammer
veterán

Tényleg nem hallgatom meg az összeset, de itt van a lábam mellett egy dobozban az összes lapozgatós tokban.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#23) banhammer válasza banhammer (#18) üzenetére


banhammer
veterán

Bocsánat rosszul tudtam 746.77 GB.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) tomp válasza banhammer (#22) üzenetére


tomp
félisten

Gyorsan írtam mobilról és azért lett ő! :-)

Én agyf@szt kapnék ha válogatnom kellene a lemezek közül... :-D
Amióta használom a Music-ot, sorban rippelem be 320-as vagy 256-os mp3/m4a-ba a lemezeket és tolom fel.

Na és abból a 746gigából mennyi eredeti? :-D

[ Szerkesztve ]

(#25) tomp


tomp
félisten

Na mostantól nincs Google Market és Google Music! Google Play az új nevük! :) :C

(#26) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Nem tudom leszedni a gépre a Music manager-t. Valaki tud segíteni? :)

Oda mentem, ahol vagyok!

(#27) tomp válasza Tomaaasz (#26) üzenetére


tomp
félisten

(#28) krystman


krystman
őstag

Én már jó ideje használom ezt a szolgáltatást, és egyre jobban tetszik. Főleg amióta Androidos a telefonom, így az igazi ez a dolog. És 20ezer szám nem kevés akárhogy is nézzük. Egyébként az Android klienst is csak kis trükkel lehet elérni. Még annyit, hogy az Amazonnak is van egy ilyen szolgáltatása, annak keresem az Androidos kliensét. Ha tud valaki tippet, nem bánnám! :)

(#29) Tomaaasz válasza tomp (#27) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

kösziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!

Oda mentem, ahol vagyok!

(#30) zseko


zseko
veterán

Ez ló...füttyöt sem ér normális méretű mobilinternet nélkül. Mint ahogy a dropbox, box, UbuntuOne és társai sem. Normális mobilinternetet pedig nem normális horror árban mérnek.

HR24.hu

(#31) tomp


tomp
félisten

A mai Playesedés kicsit keresztbe tett! Az eddigi Market Unlocker app már nem működik a Play Store-nál. Így aztán akinél frissített a Market Play Store-ra, nem fog tudni vásárolni zenét. :W :W

(#32) tomp


tomp
félisten

Frissítettem a cikket!
Az oka: Playesedés

(#33) Youri válasza tomp (#31) üzenetére


Youri
veterán

az a legalja, amikor az embert nem hagyják a kapzsi kiadók még vásárolni sem...

RTX ON

(#34) schawo


schawo
titán

Jójó, de ott a Deezer, amibe nem kell feltolni a számokat, és mégis mindig elérhető, és tőlünk is használható, mindenféle trükkök nélkül.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) Polllen válasza schawo (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Apropó deezer, hozzájuk most lehet facebook nélkül regisztrálni? Akármelyik linkre kattintok mindig a FB ugrik az arcomba. Rosszabb, mint egy arctámadó...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36) Youri válasza schawo (#34) üzenetére


Youri
veterán

Az első keresésem a Metallica volt, de az nincs fent rendesen, így nem érdekel :)

RTX ON

(#37) citkar


citkar
addikt

Nem rossz ötletnek, bár egy youtube lista is hasonló, ha már online akarjuk hallgatni.
Így is lehet növelni a kívánatos (a "felhasznált") sávszélességet :)
Had fizessünk nagyobb mobilnetes csomagot :)

(#38) tomp


tomp
félisten

OldMarket megoldás nem hatásos. Ma reggelre így is frissített Play Store-ra. :W :O

(#39) sagit válasza tomp (#38) üzenetére


sagit
addikt

Fagyaszd le a market updater-t

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#40) tomp válasza sagit (#39) üzenetére


tomp
félisten

Le is van törölve!
Frissült a Market Unlocker! Ma estig megírom a végeredményt!

(#41) tomp válasza tomp (#40) üzenetére


tomp
félisten

Semmi!
Nem megy!
Marad a proxy mögüli vásárlás! :W :O

(#42) xlife11 válasza tomp (#41) üzenetére


xlife11
senior tag

Google elmehet a pics@ba hogy nem engedi a vásárlókat vásárolni...LOL, ezek után meg fulladjanak bele a szolgáltatásukba, vegyen tőlük az zenét akinek 6 anyja van...Vicc :((

(#43) Psychonaut


Psychonaut
addikt

FLAC tamogatas hianya miert fajo pont? Gyakorlatilag sem a hardveres lehetosegek nincsenek meg egy mobilon/notebookon/tableten ahhoz, hogy halld a 320CBR es a FLAC kozotti kulonbseget, sem pedig a mobilnetcsomagok nem 20-100MB-os fajlok streamelesehez vannak igazitva. Otthoni halozaton meg (ahol elkepzelheto olyan gep, amin meg is eri FLAC-et hallgatni, nem csak placebo) ugye eddig is siman meg lehetett osztani zenet.

AAC miert jobb, mint az MP3?

(#44) tomp válasza Psychonaut (#43) üzenetére


tomp
félisten

Az AAC azért jobb, mivel fejlettebb.
pl egy 256kbps-es aac egy 320-as mp3 szintjén van. Vagy még jobb is.
Ugyan ez figyelhető meg az mpg2 és az mpg4(avc)-nél. mpg4-nél 1080p-nél már 10Mbps is szép képet ad. Mpg2-nél ugyan úgy 10Mbps-el már nem olyan a képminőség illetve a mérete is sokkal nagyobb.

Market
Sikerült visszavarázsolnom a Marketet és azóta nem is frissített Play Store-ra. :)

(#45) Psychonaut válasza tomp (#44) üzenetére


Psychonaut
addikt

Fejlettebb maga az AAC kodek, es ugyanolyan bitratan valoban hatekonyabban tomorit (ettol a te osszehasonlitasodat meg nem talalom igaznak), de donto kulonbseg nincs a ketto kozott. Es bar igaz, hogy gyakorlatilag semmi hatranya nem lenne az AAC-nek, de ha van is atlagos felszerelesekkel (ertsd: barmilyen Androidos mobil + gyari fulese) hallhato kulonbseg, azt csak a nagyon eles fuluek hallhatjak meg, az emberek 99,9%-a nem. Azert azt vegyuk eszre, hogy ez a szolgaltatas viszont pont nekik, a tomegeknek keszult, nem az audiofil kozonsegnek, ergo az MP3 tokeletes valasztas.

(#46) Youri válasza Psychonaut (#43) üzenetére


Youri
veterán

Azért fájó pont, mert otthon az asztali gépemen a zenéim FLAC-ban vannak... Most ha ezeket felhősíteni akarom, akkor előtte konvertáljam MP3-ba

RTX ON

(#47) Nus válasza Youri (#46) üzenetére


Nus
tag

Nem kell neked átkonvertálnod megcsinálja a google: [supported filetypes]

The sky was pink...

(#48) Youri válasza Nus (#47) üzenetére


Youri
veterán

Mennyi idő alatt? Mert már egy ideje feltöltöttem egy nagyobb adagot, de semmit nem syncelt még a telefonra...

RTX ON

(#49) Nus válasza Youri (#48) üzenetére


Nus
tag

Nem hasonlítottam össze az időt, de lassabban megy fel a flac mintha 320as mp3-at töltenél fel music manager-el, ennyit észrevettem. Gondolom a mérete miatt is meg ugye át is kell kódolnia.

The sky was pink...

(#50) krystman


krystman
őstag

Azt nem lehet megoldani, hogy albumonként tudnám feltenni a zenéket? Csak mert nekem mindent egybe vegyít, ha feltöltöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.