Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Szép kis összefoglaló és bemutató. Nekem azonban akadnak kétségeim, leginkább azzal kapcsolatban, hogy milyen sávszélesség-igényel rendelkezik, illetve milyen szolgáltatásokra képes.

Érthetőbben:

*Rá-e tudom dugni a HDMI-s erősítőmre, hogy azon keresztül érje el a TV-t. Így kapok-e 7.1-es hangzást?
*Hogy viselkedik Wifi-zsúfolt környezetben, például panelházban, ahol egyszerre akár 10 Wifi hálózat is működik?
*Milyen a hatótávolsága?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) gzbotii


gzbotii
veterán

"hogy milyen új nexus (Bocs a linkért, de nem hagyhattam ki)" - mi a baj a Star Trekel? Én szeretem és nem bánom, hogy onnan van a neve. Ha onnan van :P

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3) rankesz


rankesz
veterán

NAS-ról tud stream-elni?

(#4) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Akkor minimum 4.x droid kell a telefonra/tabletre, a beüzemeléskor a chrome böngésző miatt?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#5) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Cifu: A szolgáltatások listája egyelőre nem túl széles, ezt talán érintettem is a cikkben. Szerintem a kör bővülni fog, mivel sok lehetőség rejlik az eszközben. Én egy nármál N-es wifi hálózaton használom, egy 10 emelet ház 7.-emeltén, ahol igencsak zsúfolt a légtér, de nem jellemző, hogy akadások lennének. Ha egy laptopon keresztül megy wifin amit szeretnél, akkor ezzel is fog szerintem. Erősítővel nem próbáltam, így arról nem tudok nyilatkozni, szerintem 7.-es hangod akkor lesz, ha mondjuk a Youtube olyat ad.

rankesz Nem, jelenleg Youtube, Netflix és Chrome böngészőlapokat tud megjeleníteni. NAS támogatás egyelőre nincs, de szerintem technikai akadálya nincs, úgyhogy előbb-utóbb érkezhet.

Tutu7030: Tabletre és telefonra az .APK kell, amit pl az XDA fórumról le tudsz tölteni. Mobileszközön nem tudod chrome böngészővel beüzemelni.

What else?

(#6) c0nn0r


c0nn0r
tag

csak átlapoztam a cikket, de úgy rémlik ilyeneket már évek óta lehet kapni kínából ebayen

(#7) HuMarc


HuMarc
addikt

"online játék, aminél a készülékünk távirányítóvá vagy gamepaddá avanzsál át. (Ezzel ki is nyírva a konzol piacot egy életre.)"

WTF?! Ugye nem gondoltad komolyan, hogy a Chromecast ellenfele lenne bármilyen konzolnak? :U Egy Ouya, vagy Gamestick esetleg, de semmiképpen sem a Chromecast.

(#8) INTELligent


INTELligent
senior tag

Köszönjük a cikket! Még az a szerencse, hogy nálunk is kapható... ;]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#9) Cifu


Cifu
nagyúr

ATM_automata: Köszi a választ!

HuMarc: Szerintem arra célzott, hogy így a 35$-os cuccal a TV-n tud valaki játszani a PC-jével. Persze eddig is tudott, legfeljebb egy hosszabb DVI-HDMI vagy HDMI-HDMI kábelre volt szükség...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

A másik ajándék darab nem eladó...? :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11) gery2123 válasza c0nn0r (#6) üzenetére


gery2123
őstag

Erre vártam! Köszönöm a tesztet. Karácsonyra meg is lepem magam vele az tuti. És nagyon bízom benne hogy sok fejlesztő törődni fog ezzel a dologgal.

-- PSN_ID: GerY2123

(#12) Mazsika


Mazsika
őstag

a másikra én is vevő lennék! :) amúgy jó cucc kell!!!

Dáccsika

(#13) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Számomra ez csak egy félmegoldás, mivel önállóan nem képes működni, csak tablet, számítógép vagy telefon segítségével. Emellett nem érhetem el vele a wifi-n lógó háttértáramat sem.

Olcsónak olcsó, de nem is ér sokat. Szerintem egy ilyen tévéokosító cuccnak önállóan kellene elérnie a netet és a netes szolgáltatásokat, teljesértékű böngészőnek kellene rajta lennie, saját médialejátszóval kellene rendelkeznie, amivel elérhetné az egy wifi hálózaton lévő tárolókat, illetve kezelnie kellene a bluetooth billentyűzeteket, egereket (vagy járna hozzá egy olyan kontroller, ami kiváltaná teljesen a billentyűzetet, egeret)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) edward2 válasza rankesz (#3) üzenetére


edward2
addikt

Tudott aztán volt egy FW frissítés ami kinyírta ezt a képességét. Végülis az is egy stream csak local.

Idővel meg biztos lesz még rá valami hekk.

(#15) mirtex válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


mirtex
csendes tag

A Chrome-ból megoldható lehetne, hogy streamelje a local videókat. Akár egy app telepítésével.

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#16) ATM_automata


ATM_automata
őstag

c0nn0r és Tigerclaw: Android TV dongle az, amire gondoltok, amivel keveritek. Az pont azt tudja, amit Tigerclaw hiányolt a Chromecastból. 50$ környékén vannak azok, amik már egészen jó hardverrel vannak szerelve, van is egy belőle pont az asztalomon. MK802 a neve. Ehhez még veszel egy Air mouse-t vagy egy BT-s egér/bill kombót és van egy android PC-d tv-re kötve. Az is más, meg ez is. Nem érdemes egy kalap alá venni őket, de erről most nem írnék elemzést, remélem elnézitek nekem. A Chromecast egy célhardver, így is kell vizsgálni szerintem.

HuMarc: Arra céloztam, hogy minden a felhős erőforrások felhasználása felé megy el. Tehát neked egy jó megjelenítőre és egy jó kontrollerre van szükséged, a többit legenerálja neked mondjuk a Steam vagy az MS vagy a Google szervere vagy más felhős erőforrások. Megkapod a szuper részletes képet a TV-re, nem kell megvenned/letöltened, telepítened a játékokat, csak élvezed és kész. Már most is vannak ilyen játékok, amiket böngészőben tudsz játszani, asszem talán egy CoD is van már ilyen verzióban.

pocokxx / Mazsika: Nagyon szemfülesek vagytok! Még nem dőlt el a sorsa, de ha úgy adódik, hogy eladó lesz, akkor eszembe lesztek!

mirtex: Igen, igazából a chrome annyira jó futtatási környezetet ad belső alkalmazások számára, hogy gyakorlatilag bármit meg lehetne vele oldani, csak egy plugin kérdése.

What else?

(#17) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Azt hiszem az Android-os eszközök szimpatikusabbak, amik nyers erőből maguk oldják meg a dolgokat.
Kíváncsi lennék hardveresen mit tud ez a cucc. Mármint vminek dekódolnia kell, meg egyáltalán vmi fedélzeti OS-re gondolom szükség van ahhoz, hogy ez egyrészt wifi-n kommunikáljon, netre menjen fel és onnan letöltsön egy stream-et, vagy úgy egyáltalán feldolgozzon egy parancsot.

(#18) HuMarc válasza Teasüti (#17) üzenetére


HuMarc
addikt

Szvsz ez egy félokos tévének a belsejét tartalmazza. Mivel önerőből nem igazán képes semmire, ezért csak félokos.

(#19) ATM_automata válasza Teasüti (#17) üzenetére


ATM_automata
őstag

Ezen a linken ezekre a kérdésekre választ kapsz.

VAS:
Chromecast contains the Marvell 88DE3005 system on a chip. This integrated circuit includes hardware decoding of VP8 and H.264 codecs. Radio communication is handled by AzureWave NH–387 Wi-Fi which supports 802.11b/g/n (2.4 GHz). The device has 512 MB of Micron DDR3L RAM and 2 GB of flash storage.

Szoftver:
..........that Chromecast is "running a simplified version of Chrome OS."........

What else?

(#20) lapa


lapa
veterán

használtunk már ilyesmi megoldást, azaz csak próbáltunk, mert a tablet sose volt ott. ez azért némiképp nem annyira jó. mobillal meg nem fogok egérbillzeten prüntyögni jutub vidiért. persze még mindig jobb, mint távval betűket válogatni.

ami jó lenne, az mikrofon benne, hangfelismerővel és valami primkó wifis / rádiós hardvergombbal, mint a star trek kommunikátora, hogy tudja a gép mikor kell fülelni (esetleg zene lehalkul stb). persze majd egyszercsak megérti, hogy kompjuta és válaszol hogy csipcsiripp, de addigis.

jó lenne, ha rárobbantanának mindenféle további ötletet, gondolom kapják az inputot ezerrel a júzerektől.

(#21) Teasüti válasza lapa (#20) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Google (Android). Hangbevitel.
Ez már annyira részletkérdés, hogy nagyon.
Semmi köze a kütyühöz.

(#19) ATM_automata
Köszi!

Amúgy még mindig szimpatikusabb egy ilyen. Épp most találtam, sokoldaúbb, mint a buta stick-ek. Persze a Chromecast nyilván nem ebben a ringben játszik, de ha már van egy Android Smart Box-om, akkor mindegy is.

[ Szerkesztve ]

(#22) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Ha menne rajta a NAS-ról streamelés, már venném is. De nem aggódok nagyon, amint elég elterjedt lesz az eszköz, lesznek rá okos megoldások, nem feltétlenül a gyártótól :-)

(#23) Teasüti válasza Teasüti (#21) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És azért meg kell fontolni mit dugok rá a TV-re a HDMI aljzatok száma miatt, ha nem szeretnék folyamatosan átdugdosni ezt-azt.
3 aljzat is éppen elég (PC, egy multimédia lejátszó, konzol), de a belépőkategóriában rendre csak 2 db van. :(
Bevezethetnék az ilyen kütyükbe a hdmi átmenő módot, vagy vmit, amikor nincs aktív használat. :K
Mert azért egy PC-s kapcsolatot egyelőre még nem váltanak ki, gondolom nagy az input lag is.

[ Szerkesztve ]

(#24) pocokxx válasza ATM_automata (#16) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A sorrendet se feledd... ;]

Mazsika no offense...:R

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25) lapa válasza Teasüti (#21) üzenetére


lapa
veterán

mitől lenne részletkérdés, ha valamilyen eszközzel szólni kell neki? ezen van a lényeg. se a mobil, se a tab nem céleszköz, mint a táv. nincsenek ott a fotel karfáján.

(#26) Teasüti válasza lapa (#25) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Adott esetben éppen ott van a telefon, ahol a táv is.
Vagy mondhatnám, hogy a telefon mindig kéznél van.
Meg aztán olyan módon keresel tartalmat, ahogy tetszik (billyentyűzet@PC, érintőképernyő/hangbevitel@mobil, stb).
Mert a tartalom megkeresése már hagyományos módon történik, semmi köze hozzá a kütyünek.
Oda csak linkeled a tartalmat miután megvan ami kell.

A táv rossz, a táv elavult, a táv felesleges (így is több táv van már egy háztartásban, mint kellene - nem kell gyűjteni őket). Ha már itt tartunk f.szé nincs még BT minden létező konzumer eszközön, hogy a távkapcsokat jó messzire el lehessen hajítani és teret engedjenek a mobil eszközöknek. Meg amúgy is kényelmetlen mindig szabad rálátást biztosítani az IR porthoz. :U

Persze aki nem szereti felhalmozni ezeket, ők eddig is kiválthatták intelligens távirányítókkal, de ebből is a profibb megoldások árán már felső kategóriás telefonokhoz is hozzá lehet szinte jutni. Akkor meg intelligens távirányító sem kell, mert van okostelefonja az embernek (úgy is kezd visszatérni az IR port - pl. Galaxy S4).

[ Szerkesztve ]

(#27) Teasüti válasza lapa (#25) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval minek egy háztartásba egy tucat céleszköz (amik ráadásul a primitív kapcsolgatáson kívül teljesen alkalmatlanok az olyan feladatokra, mint egy URL cím begépelése), ha egyetlen egyel is megoldható minden?! Főleg, ha már adott a lehetőség és nem kell külön beszerezni!
És akkor intelligens dolgokról, mint a makrózás, vagy ne adj Isten automatizálás még nem is esett szó. :P

(#28) lapa
Amit én hiányolok az nem megoldott, mert nincs szabványos globális vezérlés a konzumer termékekre.
Én azt hiányolom, hogy mondjuk BT interfészen keresztül vagy wifi-n keresztül, vagy vmin keresztül MINDEN létező eszközt (TV, Hifi, Multimédia, kenyérpirító, stb gyártótól és típustól függetlenül) lehessen vezérelni egy általános célú eszközzel (okostelefon akár), és nem értem mi a fenének gyártunk ennyi szemetet, mint a hagyományos távvezérlők.

[ Szerkesztve ]

(#28) lapa válasza Teasüti (#26) üzenetére


lapa
veterán

te a mostról beszélsz, én meg pont a jövőről. mert mondom, a telefon általában nincs ott. tablet pláne nincs. tapasztalat. ha egy szobád van oké.

amúgy az újabb tévékhez szokott lenni app, de pölö linuxos tévészerver vdr-hez is, még epg is meg minden. szóval amit vadul hiányolsz már megoldott wifin. csak nem mindig kényelmes hardvergomb nélküli telóval harcolni.

(#29) Teasüti válasza lapa (#28) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy ez Google cucc, nyilván azok fognak elsősorban rágerjedni, akiknek amúgy is az életük szerves részét képezik a számítástechnikai eszközök és már eleve körbe vannak véve kütyükkel. :K
Látod nálam fel sem merült hasonló kérdés, mint mondjuk a te felhasználási szokásiddal (legyen az bármilyen, mondjuk casual fogyasztó). :R

Bár akik kütyümániásak, jó eséllyel már eleve rendelkeznek vmi hálózati lejátszóval - Android "tv okosító", vagy box, vagy vmi -, én azt nem értem (még), hogy ezekkel hogy fog versenyre kelni (jelenleg).

(#30) lapa válasza Teasüti (#29) üzenetére


lapa
veterán

a mi esetünk nem egyszerű, eddig tévé se volt mert notin ment minden. az egyetlen apróság, hogy hosszas tesztelgetések ellenére sem sikerült összeraknom ez alá az ubuntu alá a tévészervert (dvb-s2), 2-3 hetente elhullott és akkor csak restart segített. mostanra meguntam és lett egy beépített tuneres tévé, de lokális tartalom (amit amúgy nemigen nézünk tévén, mert én notin nyomulok, lány meg tableten nézkél este a hálóban) a notiról megy tévére ha mégis megy.

ettől függetlenül mire te előkapod zsebből a mobilt, kibiztosítod meg appot indítasz meg utána képernyőt nézkélsz hogy hol a gomb én távval már végigpörgettem az összes csatornát. a táv buta, de nagyon hatékony, mert egyetlen nyomásra működő dedikált eszköz. és a mobil be se kapcsolja a tévét feltétlen (bár mintha a chromecast tudná, hála égnek).

(#31) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Srácok!

Fölösleges azon kattogni, hogy mi lenne ha, mert ez az eszköz azt tudja, amit. Mindenkinek másra van szüksége, így akinek nem ez kell, az nyilván nem fogja ezt választani. Én meguntam, hogy a tableten vagy a PC-n nézem a Youtube videókat. Erre jó megoldás az, hogy bedobálom napközben a youtubeon a megnézendő videók közé azokat az anyagokat, amiket majd meg akarok nézni. Este pedig nyomok egy gombot és az egészet megnézem TV-n. :C Nem kell kódolgatni, nem kell másolgatni, könyvtárakat tallózni stb. Amcsiban is azért szeretik, mert a Netflix-ről nézik vele a videókat kiváló minőségben. Hogy később mi lesz, az majd kiderül, én bizakodó vagyok. Amin Android fut, abból bármit ki lehet hozni, ezt már tudjuk. Lehet lesz rá custom rom is...

[ Szerkesztve ]

What else?

(#32) Mazsika válasza pocokxx (#24) üzenetére


Mazsika
őstag

Ez csak természetes... ;)

Dáccsika

(#33) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én a "nem veszem hasznát" tábor vagyok, de ötletes kis izé, az már biztos :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) Teasüti válasza lapa (#30) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Okés, pörgesd végig távval a Youtube-ot! :U

(#31) ATM_automata
Vagy éppen meglévő Android "tévé okosítókra" Chromecast. :K
Az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#35) lapa válasza Teasüti (#34) üzenetére


lapa
veterán

a smart tévéken be tudsz jelentkezni, szal ott ez megvan. normál tévén ez persze nem játszik.

(#36) Teasüti válasza lapa (#35) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már hálózati (helyi és internet) komm. képes tv-m van, akkor miért lenne szükségem "tv okosítóra" egyáltalán? :)
Jah, azért mert a kompromisszum mentes Smart aranyárban van, e helyett vehetek egy közönséges tv-t és néhány tízezerért meg profibb (félprofi, vagyis félkarú óriás, ha a bug-okat is nézzük...) megoldást lehet ültetni bele, mint amire a tv gyártók képesek.

(#37) ZoliBen


ZoliBen
tag

Szerintetek megoldható, hogy VPN-en keresztül csatlakozzon a netre? (Netflix miatt kérdezem)

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#38) lapa válasza Teasüti (#36) üzenetére


lapa
veterán

egészen biztos vagyok benne, hogy a gugli többet lát benne, mint tévésmartosítót. ez nálunk téma lehet, de nyugaton nem nagyon.

(#39) hcl válasza Teasüti (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk ha nem elég smart a TV-d.
Mondjuk a Google is csak eladni akar, szóval felőlük akkor is megveheted, ha TV-d sincs :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) bepken


bepken
veterán

tetszik a kütyü, valóban van benne lehetőség bőven!

ami számomra nem egyértelmű: valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez a kis kiegészítő bármely konzol vetélytársává váljék...akárhogy is, emellé a kütyü mellé még kell valami, ami meghajtja azt a játékot. szóval ebben nem értek egyet. viszont érdekelne, Te hogyan gondolod ezt :)

a másik kérdés pedig a PH!-s cikket olvasva merült fel bennem: "E kialakítás előnye, hogy nem meríti feleslegesen az okostelefon vagy tablet akkumulátorát, valamint a mobil eszköz erőforrásai is felszabadulnak, ezáltal másra is használhatók (vagy egyszerűen alvó módba küldhetők), miközben a film vagy zene szakadatlanul mehet tovább a kijelzőn." - tehát mondjuk, ha a telefonomról elindítok egy youtube videót, átküldöm a tévére, majd a telefont lezárom (ez egyébként nem alvó mód...) akkor a videó megy tovább? csak mert ezzel valóban jókora energiát lehet megspórolni.

(#39) hcl ! azért ezt gondold át! hosszútávon nem egy 8000 HUF értékű kütyü eladása a biznisz számukra ebben a történetben... ;)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#41) Titi76


Titi76
aktív tag

Jó cikk, jó kis találmány, de véleményem szerint kicsit későn jött ki a ketyere: az otthoni LG Smart TV-m (jelenleg az egyik legolcsóbb széria) és egy akármilyen androidos eszköz egyenlőre ugyan ezt megcsinálja, pont így ahogy a Google Chromecast.
Viszont a régi LCD TV-met ami a gyereknél teljesít szolgálatot felokosíthatja. -Na ott látom értelmét.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#42) tvamos


tvamos
nagyúr

Az nem vilagos a cikkbol, hogy mivel jobb, vagy tobb ez, mint barmelyik androidos tv okosito kutyu. (Ok, ezt bedugom, es megy, azokon kell kicsit hekkelni...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#43) hcl válasza bepken (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogy a kütyüt adja el, vagy szolgáltatásokat, az is más kérdés :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Teasüti válasza tvamos (#42) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem jobb, nem több. De talán bugmentes. :C

(#45) ATM_automata


ATM_automata
őstag

tvamos: Az androidos kütyü más mint ez, ezt úgy látom itt sokan képtelenek fejben ketté venni. Az androidos kütyü egy számítógép, aminek ha kevés a procija meg a ramja egy adott feladatra, akkor nem fogja azt csinálni, amit szeretnél. Szaggatni fog rajta a video dekódolás stb. Az androidos telefonok összes betegségétől (és persze előnyétől) szenvednek. Általában noname kínai gyártók adják kő őket, nincs se szoftver frissítés se támogatás, és még egy "kontrollert" is venni kell hozzájuk.

bepken: A cikkembe jól írtam le és ha a PH-s cikket is megnézed abban is benne van talán, hogy a Chromecast nagy okossága az, hogy átteszed a folyamatot rá és nem pedig közvetíted. Tehát a youtube pl, közvetlenül neki tolja az adatokat és nem a laptopnak meg a mobilodnak/tabletednek. Az átvált távirányítóvá, a videót nem azon és nem arról játssza le. A telefonon közben akár játszani is elkezdhetsz, a chromecast lejátszásod nem terheli a telefont, nem fog szaggatni stb. Te webezel, a gyerek meg nézi a TV-n a youtube videóit, amiket te bedobálsz neki a lejátszási listába, meg időnként ha unja akkor szól neked és léptetsz egy másik klippre.

Konzol ügyben nagyon le vagytok ragadva. :W Nem kellenek konzolok. Egy megjelenítő és egy vezérlő kell. A játékszerverek meg elvégzik a renderelést meg az erőforrás igényes feladatokat és áttolják a képet a tvdre. Az emberek nem PS vagy Xbox konzolt akarnak, hanem GTA meg COD-al akarnak játszani. A többi csak sallang.

What else?

(#46) bepken válasza ATM_automata (#45) üzenetére


bepken
veterán

köszi a választ! így most már tisztába tettem magamba a dolgot :) eddig valamiért nem esett le, hogyan kerül ki a képből az az eszköz, amiről indítom a tartalmat. :))

a játék témára: tehát akkor csak egy izmos net és valamilyen felhőalapú játékszerver előfizetés kell. kicsit távolra visz ez még szerintem, de egyáltalán nem elképzelhetetlen történet! hogy ez végül kinyírja e a konzol ipart? ...ezen valóban ne kezdjünk vitatkozni :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#47) ATM_automata válasza bepken (#46) üzenetére


ATM_automata
őstag

:R A minap toltam már ilyen böngészős játékot, igaz csak PC-n, mert akkor még nem volt chromecastom. Égre/földre keresem a linket, nem találom, pedig meg akartam osztani veletek.

What else?

(#48) bepken válasza ATM_automata (#47) üzenetére


bepken
veterán

komoly gép hiányában egy ilyen megoldás igen vonzó lehet nem csak nekem, hanem sokaknak :) kíváncsian várom, mi sül még ki ebből!

arról nem is beszélve, hogy ha ez egy igazán piacképes ötlet, akkor azt bizony hamar másolni fogják. de legalábbis versenyre kelnek vele! ;)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#49) tvamos válasza ATM_automata (#45) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ertem, es sikerult kettevalasztanom. Rogton az elejen. Megis meretben, es funkcionalitasaban szamomra egy Androidos kutyure hasonlit. Azon is lehet jatszani, netezni, megnezni az e-maileket, idojarast... esetleg szocialis eletet elni. Gondolom ebben is van processzor, ami egy ido utan "elfogy", detto ugyan igy a RAM, meg a ROM is. Vagy nem? Es ha nem, akkor miert?

A kerdesem arra iranyult volna, megis, mi a kulonbseg, mert meg nem talaltam osszehasonlitast.

"egy "kontrollert" is venni kell hozzájuk"
Vegulis azokat is lehet androidos telefonrol, vagy tabletrol iranyitani. (Esetleg bongeszobol is, ha jol tudom, de ennek nem jartam utana. Persze, az uzembe helyezeshez nem usszuk meg az eger/billentyuzet parost. Ha jol gondolom. Bar nem sokat vacakoltam az UG802-vel, ami otthon van.)

"Általában noname kínai gyártók adják kő őket, nincs se szoftver frissítés se támogatás"
Hat ezt alairom, de azert megis egy kicsit bovebben erdekelne a dolog.

(#44) Teasüti válasza tvamos (#42) üzenetére
Akkor talan kevesebb?...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#50) Teasüti válasza tvamos (#49) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Android-os cuccok általánosabb használatra termettek, ez inkább céleszköz azokhoz képest.
Legalábbis jelenleg csak ennyit tud. Android-ot ezzel szemben bármire ráveheted, ami kifér a csövön.
Nehogy azt gondolja bárki is, hogy egyedülálló mutatvány. Ez a Chromecast csak azt tudja a többi "tévé okosítóhoz" képest, hogy ChromeOS fut rajta és piszok olcsó. Gondolom szépen optimalizálták a kiherélt ChromeOS-t is, mert hardveresen mondhatni egy gyenge szar. A wiki oldala szerint viszont elég hasonlatos az Android felépítéséhez.
Ki tudja hová fog fejlődni, talán ez is alkalmas lesz általános feladatokra is később.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.