Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Ezennel az ülést topicot megnyitom!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) Wictor


Wictor
senior tag

Kérek engedélyt én is belépni. :R

(#3) aggleány válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


aggleány
addikt

+1 fő jelen.

(#4) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Gyertek csak, gyertek! :)

Jó, hogy itt vagy Wic!

Tetszik az ötlet aggleány?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#5) aggleány válasza Geri Bátyó (#4) üzenetére


aggleány
addikt

Elmegy. :DDD Van valami fő irányvonala a társalgásnak? Vagy szigorúan akármi?

[ Szerkesztve ]

(#6) Geri Bátyó válasza aggleány (#5) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

42 ;]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) aggleány válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


aggleány
addikt

És Te építetted meg hozzá a számítógépet? :DDD

(#8) Geri Bátyó válasza aggleány (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Naná! Itt duruzsol mellettem! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) morhange válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


morhange
tag

Azt hittem tv-t néz.

(#10) aggleány válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


aggleány
addikt

Nagyon jól megy valakinek. :K Akkor talán prezentáld hozzá a kérdést is. :P

[ Szerkesztve ]

(#11) Wictor


Wictor
senior tag

Hinnye, azt hiszem Ti ketten már előrébb vagytok a témázásban. :D

(#12) aggleány válasza Wictor (#11) üzenetére


aggleány
addikt

Naná! Már a hátrafirkálós meg a PH talis totyikban is találkoztunk. :K

Bájdövéj: nem pickos egy picikét az úr fantáziája? :F

(#13) Geri Bátyó válasza morhange (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

El van foglalva azzal, hogy kiszámolja a választ! Nem ér rá TV-t nézni!

aggleány: A kérdés adott, a válasz értelmetlen, úgyhogy marad a régi módszer! Nekünk kell rájönni a válaszra! :)

Wic: Tényleg piszkos a fantáziád! :P

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) aggleány válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


aggleány
addikt

Akkor nem lehetne inkább 41? Sokkal jobban hangzik. :U

(#15) Wictor válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


Wictor
senior tag

Semmi olyanra nem gondoltam, kikérem Magatoknak... :P

(#17) aggleány válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


aggleány
addikt

Hát rögtön tökön szúrom magam! Ilyen egy perverz bandát! :Y

Wictor

Ezek szerint nem olvastad "Az Élet, a Világmindenség meg Minden" című alapművet? :(((

(#18) Geri Bátyó válasza aggleány (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem perverz. Egészséges hím gondolkodás! :P (Te mondtad!)

Lehet, hogy Wic a többi négyet sem olvasta a trilógiából! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#19) Wictor válasza aggleány (#17) üzenetére


Wictor
senior tag

Tökön? Csókolom, van olyanja Magácskának? :Y

Nem szoktam olyanokat olvasni. Max tankönyvet, nosztalgia gyanánt. :DDD
Az a trilógiás az jó volt, majdnem átsiklottam felette... ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) aggleány válasza Wictor (#19) üzenetére


aggleány
addikt

Még nincs, de majd kérek kölcsön. :DDD

Na, akkor most felvilágosítalak. Az említett alapműben hosszú-hosszú idő alatt megalkotnak egy nagy-nagy számítógépet. A számítógépnek egyetlen feladata van, hogy megtalálja a választ az életet, a világmindenséget meg mindent érintő végső kérdésre. Végtelen sok idő után a számítógép a következő választ adja: 42. :DDD

Geri Bátyó

Kicsit még fejleszteni kellene azt a frenetikus matematikai készséget, nem? Többi négyet a trilógiából?

[ Szerkesztve ]

(#21) Wictor válasza aggleány (#20) üzenetére


Wictor
senior tag

Aha, értem... Asszem'... :D

(#22) Geri Bátyó válasza aggleány (#20) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pontosan!

A trilógiának indult sorozat az idők folyamán 5 kötetes lett! Eredetileg csak az első 3-at akarta megírni!

Wic kedvéért: Az író Douglas Adams.
A sorozat részei:
Galaxis útikalauz stopposoknak
Az élet, a világmindenség, meg minden
Vendéglő a világ végén
Viszlát és kösz a halakat!
Jobbára ártalmatlan

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) aggleány válasza Wictor (#21) üzenetére


aggleány
addikt

Elég idióta könyvcsoport, de egy bizonyos kor felett alapműnek számít. :K

(#24) Csemike válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Csemike
csendes tag

Akkor az már pentalógia. :D Bocsánat. :)

aggleány: nem, de az Útikalauzon próbálok átrágódni. :)) Vonnegut jött be nekem nagyon ebben a műfajban. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) aggleány válasza Csemike (#24) üzenetére


aggleány
addikt

:C Sokkal jobban hangzik. :K Te olvastad?

(#26) Geri Bátyó válasza Csemike (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Douglas Adams az ötödik rész megírása után is trilógiaként emlegette és ki vagyok én, hogy felülbíráljam? :U

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#27) Wictor válasza aggleány (#23) üzenetére


Wictor
senior tag

Én fiatal vagyok. Nekem még a Lego használatija is regény szintű... ;]

(#28) aggleány válasza Wictor (#27) üzenetére


aggleány
addikt

Akkor ez jó lesz neked, sokat lehet belőle tanulni. :K Majd Geri Bátyó jól leírja, hogy milyen sorrendben kell olvasni őket.

(#29) Geri Bátyó válasza aggleány (#28) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Már leírtam! :D

Megyek aludni. Van még 4 órám. Szép álmokat!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#30) aggleány válasza Csemike (#24) üzenetére


aggleány
addikt

Nálam ő nem kedvenc. :( Nem baj, majd mesélünk egymásnak, és mindenki megismerthet mindent. :C

(#31) Wictor válasza Geri Bátyó (#29) üzenetére


Wictor
senior tag

Álmokat! Hetet! Jobbat!

(#32) Geri Bátyó válasza Wictor (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Erről eszembe jutott az egyik kollégám. Amikor reggel köszönök neki, hogy jó reggelt, gyakran azt válaszolja: -Nevezzük így!

Amúgy Jó Reggelt!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) Nordic válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nálunk már megszokott úgy köszönni, hogy Jobb Reggelt! De azt hiszem engem már ez sem érdekel. Mától betegállományban vagyok, és gyanúsan csak leszámolni fogok visszamenni a jelenlegi munkahelyemre.

Amúgy Jó Reggelt! ;)

(#34) aggleány válasza Nordic (#33) üzenetére


aggleány
addikt

Szép jobb reggelt!

Felmondtál a munkahelyednek? Rosszul viselkedtek?

(#35) Nordic válasza aggleány (#34) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Még nem mondtam fel(csak pihenek, és otthon lehet:D), de váltanom kell. Sikerült a vezetőségnek egy olyan légkört kialakítani, hogy már az sem érdekel, ha máshol kevesebbet fogok keresni. És ezzel nem vagyok egyedül. Vannak olyanok akik 10+ éve ott dolgoznak(én csak 4 és fél éve vagyok ott), és azok is hasonlóan vélekednek. Konkrét példákkal is szolgálhatok később, csak most megyek az orvoshoz:).

(#36) aggleány válasza Nordic (#35) üzenetére


aggleány
addikt

A pihenés az jó!

Pénteken PH-s talin kicsit megfáztam, tegnap még erősen rádolgoztam, folyamatosan fújom az orrom, de nem maradhatok otthon pihizni, mert van egy határidős munkám, amivel ha nem leszek kész csütörtökre, kirúgnak. Ez elég sokat lendít a munkakedven. :O Amúgy jó munkahely, már ha egy munkahely lehet egyáltalán jó. :F

Az tényleg fontos, hogy jó legyen a légkör. A doki után jöhetnek a konkrét példák. :K

(#37) Geri Bátyó válasza Nordic (#35) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Engem most fognak negyedszerre kirúgni ugyan onnan! :DDD Képzelheted, hogy mekkora a munkakedvem, de kell a pénz és egyelőre nincs jobb lehetőségem.
Maradok, amíg tényleg el nem küldenek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) aggleány válasza Geri Bátyó (#37) üzenetére


aggleány
addikt

Negyedszerre ugyanonnan? :Y Azt hogy csinálod?

(#39) Nordic válasza aggleány (#36) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Röviden néhány példa(legyen 3):

Márciusban új vezérigazgató jött, aki persze hozta a saját sleppjét. Ez még nem is gond. Eddig úgy jártunk, hogy tudtuk mi a dolgunk, azt 8 órában elvégeztük, és go haza. Aztán jöttek azok a dolgok, amik egyre jobban keltették a feszültséget a dolgozók között.

Az első ilyen volt, amikor a HR-es ribi kijelentette, hogy a régióhoz képest túl vagyunk fizetve ezért drasztikusan csökkenteni kell a béreket. Nálunk mindenki bónuszrendszerben kap fizut, ami annyit tesz, hogy van egy bruttó alapbéred, és ha jól dolgozol, akkor max 40% bónusz jár hozzá(átlagban ez megvolt úgy 30-35%, mert ugye emberek vagyunk, és nem hibátlanok). Mivel az alapbérhez nem nyúlhatnak szerződésmódosítás nélkül, így lassan a bónuszokat csökkentették, persze indok nélkül, ha volt indok, akkor meg nevetséges(pl volt, hogy beugrott egy ottani rutinos dolgozónak egy kisebb, de javítható hiba, mire elvették tőle mind a 40%-ot). Mikor néhány dolgozó kinyitotta a száját, akkor meg, annyit mondtak, hogy a dolgozók megbecsülésért dolgoznak, nem a bónuszért. Hát kösz, azért még nem adnak kenyeret, meg tejet... :(((

Aztán volt olyan is, amikor a drága vezérigazgató kijelentette, hogy akit ő előtte vettek fel a céghez, azt ő nem tekinti céges dolgozónak, ők a múlt, akik miatt kis híján csődbe mentünk...(Az nem számít, hogy előtte amerikai tulajdonban volt a cég, akik csak kifelé vették a pénzt, 4 év alatt semmilyen befektetés nem történt. Persze a pluszmegrendeléseket bevállalták, amit már helyhiány, létszámhiány, és anyaghiány miatt képtelenek voltunk teljesíteni.) Aztán ki merte jelenteni, hogy a régóta itt dolgozó emberek azért vannak még itt, mert máshova nem kellettek(akkor azt nem értem, hol itt a megbecsülés).

A raktárról tudni kell, hogy nem szigetelt. Azért télen dolgozni egy munkásruhába +10 fokban(éjszakás műszakban még hidegebben nem egészséges). Kértünk thermo-ruhát(3 éve kaptunk, két éves kihordásra), mire a firstlady(a HR-es csajt hívjuk így) azt mondta nem tervezett költség. Majd a köv héten kapott egy 10 millás céges Subarut, mert ő nem jár egy sima Skoda Fabia kombival dolgozni.

Amúgy ezek csak olyan dolgok, amiket le lehet xarni, de sajnos a fizetésemet már nem. Március óta csak csökken a fizetésem. akkor még 150k fölött kerestem egy picivel(1 szombattal), ami vidéken nem rossz pénz, és ehhez társult még 6k meleg-étkeztetési utalvány. Most ott tartok, hogy a decemberi fizum 111k-volt(2 szombat + egy vasárnappal) plusz utalvány 6k. Hát kösz, de kösz nem kell.(Van olyan kollégám, aki úgymond jolly-joker, bármilyen gépen bevethető, bármit megcsinál. Jelenleg ő keres a raktárban a legkevesebbet.)

A másik az, hogy az egészségem sem okés(gondolok itt a stresszre). Olyan belső feszültség van bennem, amit nagyrészt magamnak köszönhetek(maximalista vagyok, és ha valami nem úgy sikerül, akkor leginkább magamra vagyok dühös), hogy sokszor ok nélkül üvöltözök mindenkivel. A hétvégén kicsit magamba néztem, és úgy döntöttem ennek megálljt kell parancsolnom, mert rossz vége lesz.

Nagyjából ennyi, ami most hirtelen eszembe jutott.

Off: ez még egy logout-bejegyzésnek is elment volna. :B Még jó, hogy röviden írtam le néhány példát:DDD.

[ Szerkesztve ]

(#40) Geri Bátyó válasza aggleány (#38) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ügyesen! :DDD

Valójában arról van szó, hogy az összes unalmas szutyok munkát velem csináltatják meg. Sajnos nagyon jól tudják, hogy nagy gondban lennék, ha el kellene mennem.
Befenyítenek, hogy viszlát, van egy hónapom, másnap kapok egy újabb adag sz@rt és közlik, hogy meglátjuk, hogyan tovább.

Nordic: Jó dolgod van neked is! :( (Bejegyzést még mindig csinálhatsz belőle.)

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#41) aggleány válasza Nordic (#39) üzenetére


aggleány
addikt

Ez nagyon nem hangzik jól. :( Ilyesmiket eddig én csak újságban meg a neten láttam.

10 fokban dolgozni? Én biztosan megfagynék. :O

Az a baj, hogy az alkalmazottak (én is az vagyok) általában még szólni sem mernek, ha nem tetszik valami, mert akkor veszélybe kerül a munkahely.

Ha tényleg ilyen rossz a helyzet, hogy már stresszeled is magad rajta, akkor valóban érdemes lehet másik munka után nézni. Mostanában én is kicsit morcosabb vagyok a normálisnál, én is könnyebben felkapom a vizet. :B

Nem is volt ez olyan hosszú hsz, én írtam már hosszabbat is. :DDD

(#42) aggleány válasza Geri Bátyó (#40) üzenetére


aggleány
addikt

Hát hiába, aki tud, az tud. :C Nem is akarsz új munkát keresni?

(#43) Nordic válasza aggleány (#41) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Annak idején, mikor szó volt arról, hogy leszigetelik a raktárat, az akkori fejes szimplán csak annyit mondott, hogy az anyagnak nem kell fűtés, ha az emberek fáznak, szedjenek több anyagot, meg gyorsabban dolgozzanak.

Eddig a pénzzel fogtak minket, de ha már az is sz*r, akkor b*szhatják. Elmúlnak az ünnepek, sorra mennek majd az emberek, azok akiknek a kisujjában volt az egész. Nem sok jövőt látok a cégnek.

Geri Bátyó: Azért nálad is zajlik akkor az élet:D

[ Szerkesztve ]

(#44) aggleány válasza Nordic (#43) üzenetére


aggleány
addikt

Hogy ezek a főnökök mekkora ...! :W

Az én nagyfőnököm megy januárban egy Új-Zéland - Ausztrália körútra a többi nagykutyával együtt, fejenként potom 1,8 milláért. Közben meg benyögték, hogy sajnos valószínűleg nem lesz karácsonyi pénz, mert nincs rá keret. Érdekes. Miért nem mondják azt, hogy nem adunk, és kész? Miért kell hazudozni??? :F

Az a baj, hogy szerintem a cégeknél a vezetés nem is tudja, hogy milyen az, amikor hónap végére elfogy a pénz, mivel nekik nem fogy el. Mondjuk havi 3-4 millából nekem is maradna pár ezer hó végére is. :K

Én most egy kissé megfáztam, lelkesen fújogatom az orrom, és a főnök úr itt sipákol mellettem, hogy ugye nem leszek beteg, és nem maradok otthon, mert nagyon sok munka van, és nem boldogulnának, ha én nem jönnék. Az persze eszébe sem jut, hogy négy éve nem volt fizetésemelés. :W

(#45) Nordic válasza aggleány (#44) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nálunk sem lesz karácsonyi pénz. Érdekes módon tőlünk 5km-re lévő cégnél 50-75k- ig terjedő étkezési utalványt kaptak a dolgozók... :U (Oda adtam be a papírom, hátha sikerül bekerülnöm). És igaz ott nem lesz 150k a fizum, de talán a "környezetváltozás" jót fog tenni. Azt az egyet megtanultam a jelenlegi munkahelyemen, hogy jobb ha hülyének tettetem magam. Ha okosnak tartanak, akkor elvárják majd a lehetetlent, és pénzt nem, csak stresszt kapok. Többet soha.

(#46) Geri Bátyó válasza aggleány (#42) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Vannak már elképzeléseim, hogy merre tovább, de egyelőre még minden képlékeny.

Szerintem mondd azt a főnöknek, hogy nem leszel beteg, ha kapsz egy kis fizetésemelést, mert csak akkor tudnál gyógyszerre költeni! :DDD

Nordic: Mi azzal viccelődtünk, hogy lesz karácsonyi pénz, csak úgy fogják hívni, hogy végkielégítés! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#47) Nordic válasza Geri Bátyó (#46) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ehh...nálunk a bónusz volt a karácsonyi ajándék :((( Mi még a végkielégítésre sem számítunk, mert ha küldenek, akkor direkt fegyelmivel küldenek el, mert úgy ne kell kifizetni.

Amúgy honnan indult ez a topic? Elvileg az Off-topic-ban lehet bármiről beszélni nem? :F

(#48) aggleány válasza Nordic (#45) üzenetére


aggleány
addikt

Nálunk olyan összevissza az egész. Egy cégcsoportnál dolgozom, ahol cégenként változnak a dolgok. Az egyiknél van karipénz, a másiknál nincs. Volt olyan, hogy én nem kaptam semmit, de a többiek igen, és az is előfordult, hogy ők kaptak 20K-t, én meg egy havi fizut. :C

Remélem, most is jön egy havi fizu, nem lenne nagy tiltakozás. :N

Nekem meg igyekeznem kell értelmesnek tűnni, bár néha nem megy olyan könnyen. Pl. amikor elvárják a gondolatolvasást, akkor szoktak gondok lenni.

Nem is tudtam, hogy van Off topik topik. :DDD

Geri Bátyó

Ügyvédet zsarolni? Magadnál vagy??? :Y

(#49) Geri Bátyó válasza Nordic (#47) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én sem kapok végkielégítés, ez csak egy kis akasztófahumor volt az egyik kolléga részéről.

A topic ötlete egy privát beszélgetés közben jutott az eszembe. Úgy voltam vele, hogy ott (Mármint az OFF-Topic-ban) van egy csomó emberke, ide viszont csak az fog jönni, akivel valamennyire már ismerjük egymást. Így kötetlenebbül lehet beszélgetni.

aggleány: Nem zsarolás, hanem tényközlés! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) aggleány válasza Geri Bátyó (#49) üzenetére


aggleány
addikt

Ha számít valamit, akkor szerintem nem is volt olyan hülye ötlet. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.