Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Szép munka, nagyon érdekes volt az írás. Bár én nem tervezek ilyen dolgokat. Nekem a Nintendo világ a DS-el kezdődött, es sajna ott is végződött. Pedig akkoriban lehidaltam a mukodestol.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#2) balaaa88


balaaa88
aktív tag

Életemben nem volt konzolom, de jó volt elolvasni / átnézni a leírást. Márcsak a "barkács élmény" miatt is. :C

(#3) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Szerintem ebbe bele is kezdek, úgy is van itthon pont két Gameboy Advance (egyik SP ugye) xD
Csak játékom nincs hozzá :(

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#4) kovy79


kovy79
őstag

Jó kis írás, én is sokat szórakoztam anno az első GB-jal és GBC-ral is. :)
Valami hasonló leírás adta kb 3 éve az ötletet.
Nem feltétlenül kell gyári SP háttérvilágítás. Sima szögletes fehér LED + polarizált plexi (meg pár háztartásban előforduló apróság).
Ez utóbbit lehet venni (nem túl olcsó), de notik kijelzője mögötti sima plexinek látszó, recézett lap is az.
Kellett hozzá még egy kis alufólia CD tokból egy kis darab, meg türelem. :)

mod: ja igen, mókás, mikor a polarizált plexit fordítva építed be és a kép inverz lesz. :)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#5) LLKobe


LLKobe
veterán

Nagyobb akksit nem lehet beleokosítani?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) orion1025 válasza LLKobe (#5) üzenetére


orion1025
őstag

Olyan elemet rakok bele, amilyet akarok igazából ;) 2100mAh-ás VARTA telepekkel használom, de bőven lehetne erősebbet venni hozzá.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#7) perge666


perge666
veterán

Még több ilyen cikket. :C

(#8) HummeRC


HummeRC
senior tag

Klassz volt, köszi. Bár nekem a másik fajta fényes világítási megoldás így képről jobban tetszett. Magamnak valószínűleg inkább azt csináltam volna meg. :)

(#9) JoeYi


JoeYi
őstag

milyen menő lett volna ha kivezetsz egy potmétert :D

(#10) KillHates


KillHates
nagyúr

Az SP kijelzoje nem kompatibilis a simaval?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11) orion1025 válasza KillHates (#10) üzenetére


orion1025
őstag

Nem, mert két féle csatolós létezik, illetve vagy kábelt kell vagdosni, vagy szalagkábel toldót+átalakítót kell venni, ami nem kevés anyagilag.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#12) KillHates válasza orion1025 (#11) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor már ezt is tudom. Gyanítottam, hogy variáltak valamit az LVDS-essel, de sokat csak akkor szoktak, ha változik a felbontás a két kijelző fajtája között. Valszeg az túl egyszerű lett volna, ha átdobja az ember gyereke a transzreflektív panelt és az élvilágításosnak valahogyan tápot barkácsol.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) iMaverick


iMaverick
addikt

Jó cikk lett! Gratula!

Mindig örömmel olvasom az ilyen barkácscikkeket: az emberi leleményesség szinte végtelen voltát bizonyítja. Az meg külön jópofa, hogy egy ilyen retró cuccot teszel még használhatóbbá.

(Tetszik a Big Daddy-s avatárod is. :K )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14) Luck Dragon

Köszi a cikket tetszet a gondolat menet és ahogy bemutattad képekkel. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) BrianDK


BrianDK
tag

Szép munka, de én nem fogok bele egy ilyen moddingba. Anno lehetett kapni olyan spirál-(merev)-kábeles lámpát, amit a felső csatlakozóba lehetett becsatlakoztatni. Egy led volt ott is, de az már elég volt, hogy a szobában tudjon játszani éjszaka az ember fia...
Az én konzolom egész jó állapotú, de a színe miatt majd a lányom megörökli... Szerzek is valami Hello-Kittys játékot. :))

iPhone 7, Redmi Note 9

(#16) B1T3


B1T3
addikt

Ügyes vagy, tetszik a végeredmény. :) Én anno a Game Boy Colorral játszottam rengeteget (elsősorban Pokémon Yellow és Crystal verzióval; :D a legtöbb játékidőt ezek biztosították).

(#17) orion1025


orion1025
őstag

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat, de tényleg csak az volt a célom, hogy az utókornak is meglegyen összeszedett formában, hogy mit és miért kell, persze még bele lehetne mélyedni a témába :R Elég sok órámba került összeszedegetni az információkat, már amit össze tudtam, de ha valaki hasonlóra adja a fejét, annak már elég sok idő meg is van spórolva :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#18) DeFranco válasza orion1025 (#17) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon irigyellek. A frankó upgradelt advance miatt is, meg a pokemon miatt is.... :)

(#19) rep3at


rep3at
őstag

Szép munka, hasznos és részletes leírás.

Forward thinking. كرر

(#20) Code: 47


Code: 47
tag

Gratulálok! Nagyon tetszik! :)
Szívesen látnék még én is sok ilyen írást! :)

Nekem is van még GBA SP-m, (meg Gameboy classic, Dreamcast, PS3, PS4, Xbox, Xbox 360, PSP, C64, még még 1-2 cucc, de az más tészta) és valóban egyetértek azzal, hogy ezekre a gépekre kijött játékok néha még mindig jobban le tudnak kötni (pl. Castlevania sorozat vagy Final Fantasy VII). De lehet, hogy csak azért érzem ezt, mert én még a GameBoy (classic)/ Sega MegaDrive korszakban kezdtem a konzolozást....akkor még sokkal több fantázia volt a játékgyártásban.

[ Szerkesztve ]

(#21) chris-v


chris-v
senior tag

Szép munka! Jó kis cikk, jó volt olvasni! :)
Szeretem ezeket a retró cuccokat, hisz ezeken nőttem fel, igaz én inkább a Gameby és a Gameboy color korszakban kezdtem.
Na meg ahogy Code: 47 is írta, tényleg sokkal több fantázia volt régen a játékokban. Egyébként én sima nintendon kezdtem a konzolást, aztán jött a super nintendo, majd sega a szomszédba és playstation 1. Azok voltak a szép idők, éjszakába nyúló játszásokkal.... :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#22) AddyKing


AddyKing
tag

Az én kis sötétlila kézi "konzolom" még mindig működik.. :R

Valljuk be.. Itt nem spórolták ki az anyagot.

Cserébe a drága meghálálta a "gondoskodást". ;)

A visszafelé kompatibilitás nem jelentett gondot...

Lásd... Sima, illetve Color kazik. :D

A GBA-as Tomb Raider például az egyik kedvencem.

Eltalálták.. Minden szempontból..

Persze az örök klasszikusok.. A Pokemon játékok. :C

[ Szerkesztve ]

(#23) bkercso


bkercso
nagyúr

De szerettem gameboyozni! Kedvenceim a Megaman-ek voltak. (Félig) felnőtt fejjel újra beszereztem őket (az V-ös még megvolt gyerekkoromból, a többit elcseréltem). Az első hármat hamar megtaláltam bolhapiacon, de a IV-est csak amerikából lehetett volna hozatni, irreálisan drágán. Letöltöttem egy eepromra (akkoriban egy barátom tudott ilyet írni, de csak furatszereltet), egy másik kazettából kihajítottam az SMD eepromját (utána kellett járni, mely játékoknak azonos a hardvere), és egy szalagkábellel kihoztam a kazetta tetejére a nagy IC-t. Le is fotózhattam volna, mire ezt leírtam... :DDD

Grat, ez is hasonló élmény lehetett Számodra! :C

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#24) chris-v válasza bkercso (#23) üzenetére


chris-v
senior tag

Még most sem késő fotózni :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25) bkercso válasza chris-v (#24) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mega Man IV:


A szalagkábel egy ilyen helyére lett forrasztva.
A csavart két rootringceruza összahangolt mozgatásával pöccre ki lehet csavarni negyed órán belül. :DDD

Mások is spílerkednek rendesen.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#26) chris-v válasza bkercso (#25) üzenetére


chris-v
senior tag

Az igazi sufni tuning :DDD :C

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#27) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Nagyon jó kis cikk lett, gratulálok hozzá, csak így tovább!

Személyes vonatkozás, hogy amikor a Game Boy Advance SP volt aktuális, akkor én használtan vettem egy ilyen Advance gépet, amivel 1,5 évig vaksiskodtam. Az egyik konzolos boltban vásároltam hozzá egy light kit néven árult világítóberendezést, ez nagyjából úgy nézett ki, mint egy asztali lámpa, ami a készülék tetején lévő csatlakozóról kapta az energiát, de tette a dolgát szépen, főleg sötétben volt hasznos. A dolog hátulütője az volt, hogy egyrészt bitang módon merítette az elemeket/akkumulátorokat ez a megoldás, másrészt a lokál multikhoz elengedhetetlen összekötő kábel behelyezése esetén nem lehetett használni, hiszen közös csatlakozóval rendelkeztek.

Mi a Pokemonnal játszottunk nagyon sokat, de szinte minden olyan játékot kipróbáltunk a haverokkal, amik képesek voltak multiplayer-módra. A játékokat jellemzően egymás között, a PeCsa bolhapiacán, vagy legvégső esetben kisebb konzolos boltokban cserélgettük.

Az Advance eladása után egy PSP Slim vásárlása következett, ezzel véget is ért a nintendós korszakom.

[ Szerkesztve ]

(#28) Mr/Brooks


Mr/Brooks
csendes tag

Nagy szerelmem! Golden sun megkajált egy pár elemet! :D

Kérdezz bátran, és köszönöm a válaszod!

(#29) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Már jó ideje szemezgetek a GameBoy-okkal. Most találtam a környékemen egy eladó Advance-ot.
Mire érdemes figyelni megvételkor?
Van egyáltalán valami benne ami tönkre szokott menni? Gondolok itt gombokra, csatikra...
Illetve jól olvastam, hogy vissza fele kompatibilisek? Szóval az Advance tudja fogadni és futtatni a sima GB és GB Color játékokat? (esetleg kell hozzá vmi adapter)

THX in advance :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#30) Code: 47 válasza sonar (#29) üzenetére


Code: 47
tag

Szia!

A típushibákkal kapcsolatban nem tudok segíteni, mert nekem SP-m van.
A kompatibilitás igaz! :) Gameboy és Color kazettákat kezel, semmi nem kell hozzá! :) Sőt, még színeket is "kreál" a játékokhoz...kőkeményen 4 db-ot! :D

(#31) sonar válasza Code: 47 (#30) üzenetére


sonar
addikt

THX!
Ha összejön akkor még a héten én is GBA tulaj leszek :))

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#32) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

:C Grat

A.

(#33) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon jó mod! És sokat is jelent a világítás.
Bírom az ilyen embereket, akik még tudnak csinálni ilyesmit.
Én már nem nagyon használom a gba-mat, nagyon rosszul látható a világítás hiánya miatt sajnos. Nem igazán értem a Nintendo-t, nem voltak annak idején tesztelőik, hogy hozták ki ezt a modellt gyári világítás nélkül...

(#34) rollerphreak


rollerphreak
csendes tag

Én is csak gratulálni tudok a modhoz, érdekes én is éppen hasonlón törtem a fejem néztem is pár ezzel foglalkozó videót a youtube-on. nem is tűnik annyira macerásnak a műtét. Na majd ha lesz 1 kis szabadidőm lehet hogy belevágok.
Már csak egy donor leharcolt SP-t kell kerítenem aminek még jó :D a kijelzője

where am I?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.