Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hát, javulást! :) Őket meg ne kíméld egy percig se. :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2) brumesz


brumesz
aktív tag

sajnos a legtöbb helyen ez van...szerencse ha sikerül kifogni egy jó dokit, nem csak valami kuruzslót.jobbulást!

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#3) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hát.. sajnállak. Remélem, most már hamarosan rendbejössz. Engem kb 15 éve elzavartak a sebészet ambulanciáról a fájós lábammal, hogy borogassam, íngyulladás. Hiába mondtam, hogy belerúgtam valamibe azóta fáj.... Kínlódtam, aztán rendbejött. Évekkel később egy röntgenvizsgálatnál derült ki, hogy van egy nem összeforrt törésem, ahol álízület alakult ki...

(#4) Siera


Siera
senior tag

Igen!Gyógyulást.ÉS mégis te vagy az orvos:D

(#5) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Jobbulást! :(
A magyar orvosokról nekem is meg van a véleményem... Sokszor fáj a szemem (akkor is, ha napokig nem vagyok gép közelben, és nem nézem a monitort.), erre fel felírt egy szemcseppet és kész.
A derékfájásom miatt meg kértem egy beutalót a reumatológiára, és mit ad isten, 10. hóra kaptam csak... :((( Addig meg nyugodtan dögöljek meg, bénuljak le stb...
Na mind1, szar ez a magyar kórház rendszer, orvosok.... áhhh mind1.
Jobbulást még1xer!

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Emberek, "nem kell félni, nem fog fájni", muhahahaha!

Elnézést, de muszáj volt. Jobbulást! És elismerésem a türelmedhez! Én valószínűleg már az arcába léptem volna. Te is tedd meg, persze jogi úton.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) Pukkancs


Pukkancs
tag

Jobbulást, nekem is fájt már a fülem, pokoli érzés, hogy bármit akarna csinálni ellene az ember, csak rosszabb lessz és csak várni tud vele. Az az orvos meg biztos hízott libán vette a diplomáját, gyakran még a gyártósoron dolgozó ember is okosabbnak hiszi (inkább tudja) magát az ilyeneknél. Ne hagyd annyiban a dolgot, ki tudja, hogy ez az orvos mekkora károkat képes csinálni még a karrierje során.

(#8) buherton


buherton
őstag

Jobbulást!!!! Az én füleimmel 2 éven keresztül minden második héten, de volt amikor hetente irány az ügyelet, és szúrták fel, szval ismerős :U megjelentem tudták mi a szitu. Sajnos ez a rendszer nem adnak pénzt a kórházaknak, meg ha adnak akkor is a nem hozzá értő vezetők elherdálják hülyeségekre. Ez a magyar egészségügy 2008-ban. szanalom.hu-ra való....

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Egyébként nekem is van hasonló élményem. Nekem kb 1 évig bevolt nőve a körmöm a nagylábujjamon, sántikálva jártam. Király volt az osztálykirándulást végigbicegni... Az orvosok mindenféle szar kenőcsöt írtak fel, meg dunszkötést kellett csinálgatni esténként. Aztán végül én gyógyítottam meg magam úgy, hogy egy darab keménypapírt tettem a körmöm alá. Attól a perctől fogva elmúltak a fájdalmaim és a seb két hét alatt teljesen meggyógyult. Ennyit az orvosokról. Az osztálytársamnak is bevolt a körme nőve, őt meg is műtötték, de kiújult neki. Szal no comment.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#10) angyalpc2 válasza ]Phobos[ (#6) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

nekik tényleg nem fájt :((
Mamának is fájt a füle (szép lassan egyre jobban) persze a helyi orvosok csak szarakodtak nem derült ki semmi adtak ezt azt de semmi.
Aztán odáig fajult a dolog (a fájdalom meg a családtagok unszolására) hogy elment egy másik megyébe kivizsgáltatni magát ott az első vizsgálaton azt mondták hogy jó akkor most ebből ma vagy holnap mintát veszünk műtét: kiderült rák..... príma nem csalódtunk a magyar eü-ben most kemoterápiát+sugarat kap, azért hogy egy(több) orvosnak ne jusson eszébe hogy lehet hogy rák 1,5 évig és egy kurv@ beutalót nem tud felírni .......

másik
sajnos én is gyógyszert szedek 9 éve egyhuzamban most valami váltás volt az orvosgárdában vagy csak nyaral nem tudom de másik ürge volt ott mondom neki hogy ezeket kellene meghosszabbítani (hogy a háziorvos felírhassa és ne kelljen fél fizetést a patikába hagyni csak a tizedét :) mint eddig amióta a kedves miss röfi bevezettette
aszongya rá ezeket minek szedi semmi értelme (éppen a legdrágább gyógyszer) mert csak tüneti kezelésre való, rövid időszakra, 4 hét után elveszti hatását, mert a szervezet hozzá szokik (gondoltam magamban LOL) mondom 9 éve szedem (gondolom az előző "orvos" némi jatot kapott a használata után)

és még sorolhatnám a történeteket ami a családtagjaimmal történt
konkrétan már kezd a tököm teli lenni ezzel az országgal , lehet én vagyok ilyen pesszimista de ez egy élhetetlen ország lett (és lesz még jobban) minden szempontból

(#11) Tomics


Tomics
addikt

Fasza......

A bal fülemmel nekem is gondjaim vannak, konkrétan nem hallok rá, cseng, tompa. van amikor meg szinte teljesen jó. Ha megpiszkálom fültisztítóval eltompul a hallásom. Én a jövő héten tervezek egy vizitet a helyi kórházban, de gondolkodom egy magánrendelésen is...

PH! addikt since 2004

(#12) ByB


ByB
addikt

Azt írást bővítettem további szereplőkkel, hagyj lehessen elkerülni őket! :(((

Köszönöm a jobbulást kívánásokat, most kb. úgy érzem magam, mint egy koala, csak dülöngélek... :D

Amit pedig még érdemes szóvá tenni:

1. Jogi úton tényleg elégtételt fogok követelni. Semmi nagy dolog, csak nyilvános bocsánatkérés és anyagi kártalanítás.

2. Én is gondoltam magánrendelésre: két helyet néztem ki, kb. 20k / vizsgálat, de ez már nem is igazán érdekelt, viszont róluk se tudtam semmit. Ehelyett inkább vártam és most úgy tűnik, megtaláltam a megfelelő orvost. Ezt feltétlenül ajánlom mindenkinek, ha van lehetősége, keresgéljen! :R

(#13) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Jobbulást!

Tudnék egyesmást mesélni a nagykanizsai kórházról...

Egyik példa, még 10 éves koromban el kellett menni, mert rossz volt a szemem, szemészhez elmentünk. Egyik orvos ezt a szemüveget írta fel másik azt. Aztán találtam egy normális orvost végül. De, ha ezekre hallgatok, akkor lehet már vak lennék.

Másik példa, bal csuklómon volt valami dudor, elmentem kórházba, aztán mondtak valami nevet rá, természetesen valami latin nyelven, nehogy megértse a paraszt, semmit nem adtak rá, vagy legalább egy ötletet, hogy mit csináljak vele. Ja és hozzátették, ha kicsit nagyobb lesz, akkor műteni kell. Aztán elmentem a körzeti orvosomhoz (aki egyébként egész jó orvos), megmondta, nem szabad erőltetni a csuklómat, és el fog tűnni.
Itt ha valakinek megfájdul valamije, már vágják is, semmi cicó. Kész hentesek.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#14) angyalpc2 válasza ByB (#12) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Tudod hogy mi az érdekes ebben az eü-ben hogy állítólag nincs elég szakképzett orvos,
pl a nem fővárosi korházakban már 12-kor vége a rendelésnek (8-kor kezdenének de tuti hogy sosincs ott 8 30 előtt)
viszont érdekes mód magánrendelésben meg egyből van orvos nem is egy de az eszközök műszerek (nagyon)sokszor a kiszervezett kórházból osztályról való(persze nem a 20 éves hulladék)

vigyázz én is azért nem írtam személyeket mert hitel rontás miatt feljelenthet és ha még igaz is a kifogásod akkor is kéz kezet mos alapján az lesz a vége hogy nem történt semmi, ügy lezárva

(#15) nagysz


nagysz
tag

JBQA a huje orvosoknak!!
Ha ilyen gyanus helyzet van, akkor sajnos, tobb orvost fel kell keresni. Sokuknak mar a toke televan az eu rendszerrel, nem erdekli a gyogyitas. de vannak kivetelek....csak figyelni kell, nehogy elobb megcsonkiccsak az embert... :/
Jobbulast !!
nsz

(#16) Nimrod


Nimrod
addikt

Jobbulást! Én sem szoktam túl kellemes lenni a körülöttem lévőkhöz ha bajom van és valaki bénázik... :U

Én csak fogászattal éltem meg hasonlót, persze húzás lett a vége... :(((

(#17) ByB válasza angyalpc2 (#14) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm az észrevételt, lebutítottam a neveket.

(#18) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Azért elmehetne az orvos a pitsába! Én olyat lekevernék neki, hogy a fal adja a másikat! :((
Ne hagyd annyiban a dolgot, és jobbulást! :R

Sic Parvis Magna

(#19) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem mi vagyunk az orvosokért, hanem fordítva. Letették egyáltalán a hippokrátészi esküt?

Valaki írt egy könyvet, nagy botrányt kavart vele. Arról van benne szó, hogy nem szabad megbetegedni, mert a dokik, és a gyógyszeripar nem enged ki a markából.
A doki annyira ápol fel, hogy kénytelen légy visszamenni, hiszen abban érdekelt, hogy minél több betege legyen.
A gyógyszeripar pedig igyekszik minél több gyógyszert eladni, abból van a pénze.
Logikus, hogy aki ennek a duónak a karmai közé kerül, nem szabadul egyhamar.

Az is benne lehet a dologban, hogy szándékosan a magánklinikára hajtják a "kedves" beteget. Ki tudja, ott talán rokon az alkalmazott.

Amelyik doki becsületes, lelkes, az megnézheti magát, ha ellentétes pólusú társaságba kerül. Kiközösítik, lehetetlenné teszik.

Ha van rá lehetőséged, tereld jogi útra a dolgot. Arra viszont számíts, hogy vigyáznak a mundér becsületére.

És most figyu.
Sok fájós fület meggyógyítottak már a nagymamák. Edényben sót melegítettek, vagyis inkább felforrósítottak, zokniba töltötték. Fekvés, fájós fül felül. Ketté hajtott törölközőt rá, arra meg a forró zoknit. Ha éget, akkor még egy hajtás a törölközőn, vagy pici szünet. Lényeg az, hogy amilyen forrót kibírsz.
Nem vagyok doki, csak elmondtam. Nálam (is) hatásos volt.

Jobbulást kívánok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Nimrod válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Nimrod
addikt

Erről jut eszembe hogy az egyik fülem (már nem emlékszem pontosan) nagyon fájt többször is gyerekkoromban, de másnapra mindig elmúlt. Csak addig kibírni... na olyankor került elő a kamilla kotyvasztás. :)
Aztán az idő múlásával ez teljesen megszűnt, orvos nem is látta soha. Egyébként érdekes, hogy tudtomon kívül én is melegítettem a fájós fület, arra feküdtem, ráhúztam a takarót, stb. és használt, legalábbis enyhített.

(#21) PeterPH


PeterPH
senior tag

Együttérzésem...
Én is már 20-25 éve szívok a fülemmel. Uszodára, balatoni csobbanásra is csak ritkán veszem rá magam, mert gyakran a doki lesz a vége. Volt olyan is, hogy úgy bedurrant a fülem, mintha csak két fejem lett volna. Ez az inkább levágom a fülem érzés nagyon ismerős.
Jobbulást.

(#22) Vakegérke válasza Nimrod (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod látod? Nem is voltak olyan butuskák a nagymamák.
Egyébként a kamillának inkább csak fertőtlenítő szerepe van, bár gyulladás csökkentő is egyben. A hőhatás a lényeg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) k.


k.
őstag

Nekem is együttérzésem.Velem volt olyan még kisebbként hogy köhögtem és szarul voltam.Anyu elvitt a korházba mert nem volt körzeti orvos éppen akkor.Korházban olyan betegséget mondtak hogy anyut majd a ment vitte el.Délután körzeti már ottvolt odamentünk és megvizsgált.Semmi komoly 1 hét és meggyogyul.mondta hogy én ilyen vagyok-elég vékony- és semmi komoly baj nincs.
A fülem nekem is fájt.Cataflant én is használtam.Aztán kiderült az igazi ok.Az egyik fogam kijukadt ami elöször nem is fájt csak ott meghülyültek az idegek igy a fülem fájt.Doki fogat betömte és mehettem utamra semmi bajom nemvolt.Addig-1 hét-viszont annyira kivoltam hogy a suliban majdnem elbögtem magam arra ha valaki rámszolt hogy ez igy nem jó....
Támogatlak byb valami kártérités tényleg kell.
Egyébként 16 éves létemre azért igyekszem nem megbetegedni mert komolyan halálfélelmem vana korházaktól.

(#24) Vakegérke válasza k. (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Egyébként 16 éves létemre azért igyekszem nem megbetegedni mert komolyan halálfélelmem vana korházaktól."

Vigyázz, ez ördögi csapda. Ha valamitől félsz, az kísérteni fog. Értsd úgy, hogy félelmed valósággá válik, és időnként kórház-lakó lehetsz. Ez persze nem törvényszerű.
Az élet szép, fiatal és erős vagyok, a betegség meg mehet a francba. Így gondolkodj.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) pohár


pohár
félisten

Hát nekem is kiskoromban - kb 6-7 lehettem - kéthetente kellett járni minden második napon fület vagy orrot szúni, nem emlékszem már melyikre vittek :) És a fülfájásra a legjobb a meleg só, néha hallom-érzem hogy pukkan a dobhártyám és kifolyik a genyó belőle, de ezt már 7-8 éve kellett használnom hál' Istennek :))
Torold meg a felelőtlenséget az orvosokkal szemben, akassz le róluk egy kó kis összeget :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Báááááááááá! Ez nem lehet igaz... A húst is szedd le mindkét tetűről!!

when the sun shines, we'll shine together

(#27) isti84


isti84
csendes tag

Sziasztok!

Én ezt, vagyis hasonlót éltem át, de én nem a fülem fájlaltam, hanem a veséimben rejtőzködő alattomos kövekkel bajlódtam. :) Momentán én rövid idő alatt tünetmentes lettem (csak a szülés volt nehéz, együtt érzek a nőkkel :D :D ) 3 órán át zöldültem a folyosón és vagy 5-ször csapták rám az ajtót mire megkérdezték mi bajom ;)

Nem szeretném említeni sem a kórházat, sem a várost ahol hasonlóképp jártam. Csak annyit, hogy sajnos ez egyre gyakoribb dolog. De mivel rokoni körben van orvos :)) hadd védjem meg őket kissé. Nekik sem egyszerű a dolguk, van olyan ember aki körbe sem tudja írni, hogy mi, merre és miként fáj. :W

Ismerek jó néhány orvost, ápolót. Ismerek orvos tanulókat, akik puskával mennek vizsgázni. S ismerek olyan nem magyar, ismétlem nem magyar ajkú, vagy születésű embereket, akik eljönnek ide tanulni, becsülettel kijárják az egyetemet és jó orvosok lesznek bizalom nélkül. :F

Sajnos sosem tudhatod, hogy kihez kerülsz. Ez egy lutri. Sajnos nem jó lutri mert egy emberi élet felbecsülhetetlen, még az utca szélén deliráló hajléktalan is fontos ember. :K

Ha megfogadtok egy jó tanácsot, ne veszítsétek el a bizalmatokat az orvosokban, s ne higgyetek a TVSHOP-os baromságoknak. Ha nagy baj van 104, ha csak baj van akkor meg az ügyelet. Vagy ha csak megfáztál irány a háziorvos.

Persze mindig vannak kivételek, mint a cikkíró vagy én. Én örök optimista maradok, vagyis csak próbálok lenni. Bízom bennük, eddig még keveset csalódtam remélem ezt a jó szokásukat az orvosok megtartják és gyógyítanak.

Csak így tovább. :C

A cikkíró társamnak pediglen sikeres gyógyulást és bőséges egészségben gazdag életet kívánok

Kockák előre!!! :D

(#28) PHM


PHM
addikt

Mielőbbi gyógyulást!
(Élvezettel olvastam az írásod, remélem, legközelebb nem kell hozzá ilyen fájdalmas apropó.)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29) bambano válasza PowerBuldog (#5) üzenetére


bambano
titán

Nyugaton se kapsz hamarabb, nem értem, minek a politikai felhang.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano


bambano
titán

Akinek ok nélkül fáj a füle, annak érdemes lenne egy jó fogorvost is meglátogatnia. Egy rossz gyökértömés is lehet ok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nem baj hagyuk meg az orovsokat egy kicsit a piedesztan oruljunk hogy szerencsesek lehetunk hogy meg rank neznek agyun meg par evet ennek a hozzaalasnak:- ((( /termeszetesn tisztelt a kivetlenek/

udv

neduddki

p.s. a lumbalis porckorongservem 2 honap szenvedesere meg ratett 3 honapot mert szerinte ez nem az majd ct utan akkor jovoheten mucsuk szerencsere nemengedtem es ennek mar lassan 10 eve de amikro a nyakamrol es a zsibbado gorcsolo kezmrol beszeltem akkor hujje vagy me az bisztos nem az az is megvan ma 16 eve de mar feladtam hogy arrol egyszer ct-mr lesz... /vegul si ma muxik, mestreim megsinaltak, ahogy a derakam is:- )))/

masvalakivel: 6 ev kezles utan kiszul hogy szarul kezeltek vkit aminek meg is van az erdmenye, mi a helyzetet feltaro orvos reakcioja: fololeges felhantoprgatni a paciesn ugy sem lesz jobban:- ((( /nem em nem vegyuk aaaaaaaaaaa dehogy:- ((( pedig az elso orsoscsoport is orszagos hiru volt, de leglabb szetzavartak oket, aszem megerdemeltek, csak azok a szerencsetlenek nem akik mehettek a vilagba:- (((/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) yash


yash
senior tag

"Biztosan tumor." (from Ovizsaru)

(#33) Bordoi válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Bordoi
őstag

A zokniban feltálalt só valóban jó is lehet. :) Engem is sokat kúrált a muter annak idején így.
Viszont vigyázni kell vele, mert árthat is bizonyos esetekben.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#34) Vakegérke válasza Bordoi (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Árthat? Meglehet.

Azonban figyelembe vehetjük azt a tényt is, hogy (nagyon) jó pénzért fülgyertyát is árusítanak.
Más elven működik, ez tény. A felszálló meleg levegő kiszívja a fülből a káros anyagokat.
Használják persze ezt a spirálisan megcsavart réteges gyertyát köldökre, meg a fene tudja mikre is. Használ? Biztos, legalábbis kárt nem okoz.

Én jobban hiszek nagyanyám kuruzslásaiban, mint a dokik mindenható tudományában.
Azt ne feledjük, hogy orvosok híján is egészségesen nőttek fel a falusi gyerekek.

Ugyan nem ide tartozik, de például a kancsalságot, szemtengely ferdülést sikeresen gyógyították a nagyanyók. Két középen kifúrt fél dióhéj spárgával rögzítve. Ezenken keresztül szemlélődött a kiccsávó, vagy a kiccsaj, aztán ráállt a szeme a helyes látásra.

Az orvosok műteni tudnak, de igazából a magyar paraszt, a nagyanyó képes arra, hogy valóban gyógyítson. Gyógyításról beszélek, nem hentes munkáról. Nagyanyáról nagyanyára szálló tudomány ez, amelyet a városi népek már vagy nem ismernek, vagy nem fogadnak el.
Spuri gyógyszertár, Saridon, vagy egyéb szemét, és minden meg van oldva. Tényleg?

Nálam (is) bejött a forró só zokniban megoldás. Nálad is.
Volnál szíves elmondani, miként árthat?

Tényleg kíváncsi vagyok, nem kötözködöm. De frankón.

neduddki: Olvastam Rejtőt. Mindet. Hallottam híred, nem cáfolod meg. Nekem bejön a stílusod. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) Bordoi válasza Vakegérke (#34) üzenetére


Bordoi
őstag

Tudom, hogy nem kötözködöl. :R
Talán 2 hónapja egy barátomnak, fájt a füle és feldagadt a fél feje is.
Én rögtön javasoltam a zoknis sót, de 2 nap alatt semmi hatása nem volt .
Sőt csak tovább romlott, elment orvoshoz és az orvos közölte vele, hogy jó a só is, csak nem arra a fajta betegségre amivel a barátom küszködött.
Nem tudom szakszavakkal elmagyarázni, mert én sem kérdeztem meg, de végül a dokinak lett igaza.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#36) bambano válasza Vakegérke (#34) üzenetére


bambano
titán

Ahha... a felszálló meleg levegő tömítettség nélkül semmit nem csinál, legfeljebb a lecsurgó viasz éget. Én is tisztelem a nagyszüleim emlékét, de fizikai képtelenségeket ennek ellenére sem mondok.

A falusi gyerekek valóban egészségesen nőttek fel nagyanyáink idején, mert a csecsemő halandóság sokkal nagyobb volt. Amelyik csecsemő nem bírta, az jó hamar meghalt, nem "rontotta" a későbbi statisztikát.

Ezeket a dolgokat nem a városi ember, hanem a józan ész nem fogadja el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Vakegérke válasza Bordoi (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

No persze, a pórias módszer nem gyógyítja a súlyosabb, kórosabb eseteket. Ezekhez tényleg orvos kell.
Azonban a doki is azt mondta, hogy a (forró) só is jó, tehát nagy butaságot nem mondtam. Azt viszont nem mondta a doki, hogy ártalmas...

Nem véletlen, hogy a betegségekre a szervezet lázzal válaszol. A magas hőmérséklet segítség lehet sok esetben, még ha rákról is van szó. Célzott hatással gátolható a rákos sejtek szaporodása.

Maradjunk annyiban, hogy nekünk (is) jót tett egy zokni forró sóval töltve...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Bordoi válasza Vakegérke (#37) üzenetére


Bordoi
őstag

Amennyiben megfájdulna a fülem, (szerencsére gyermekkorom óta nem tette) én is sóval indítanék. No nem azért, mert nem bízok az orvosokban, hanem mert egyszerűen csak lusta vagyok elmenni, illetve várni a rendelőkben.
Természetesen, ha muszáj, akkor erőt veszek magamon és elmegyek valami szakrendelésre.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#39) Vakegérke válasza bambano (#36) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne feledjük, hogy anno létezett olyan, mint alultápláltság. Aztán ugye az anyák szinte a szülés pillanatáig keményen dolgoztak. Ez mind káros volt a magzatra.

Viszont a túlélők, a porban hentergők szinte életük végéig egészségesek. Mondhatnám voltak, de ma is élnek sokan. Köszönhetik ezt annak is, hogy nagyanyó kipurgálta őket minden betegségükből, így a fülfájásból is.

Józan ész?
Hol a józan ész, amikor anyuka még homokvárat sem enged gyermekének építeni, mert félti a fertőzéstől?
Egy gyereknek fél kiló koszt meg kell ennie, hogy immunitást szerezzen. Nem én mondtam ám, hanem doki, akinek nevét nem tudom, de igaza van.

Aztán az mi a fittyfenétől van, hogy sok fiatalka doki függő?

Nézd, lehet, hogy őskövület vagyok, de 42 év munkaviszony alatt még nem voltam betegállományban. Ha valami nem stimmel, gondolatban megkérdem rég elhúnyt nagyanyámat, és ő válaszol, vagyis emlékeimben feldereng a gyógymód. Használom, segít.

Ám ne fogadja el a józan ész. De tény, hogy a vénekkel kevesebb probléma van, mint a jövő reménységeivel.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Vakegérke válasza Bordoi (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Engem akkor lásson orvos, amikor megállapítja, hogy meghaltam. Ezt a házidokival is közöltem, amikor sajnos sürün látogatott minket elhúnyt feleségemet kontrollálva, engem meg vizsgálatra buzdítva.
Témához kapcsolódva forró só, oszt jóvan...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) Wolverine


Wolverine
félisten

Jobbulást, ByB... (ez akár mehetne Homárra/Fikablogra is, hátha ott többen olvassák)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#42) talmida válasza bambano (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

"Akinek ok nélkül fáj a füle, annak érdemes lenne egy jó fogorvost is meglátogatnia."

Őt ajánlom:
[jó fogorvos]
:DDD
*

Egyébként jó lenne, ha Mo-on is lehetne kapni recept nélkül olyan alapvető gyógyszereket, mint pl a fülgyulladás kezelésére szolgáló fülcsöpp, ami csökkenti ( gyógyítja) a gyulladást. Kipróbáltuk, garantáltan segít. Ettől függetlenül a "zoknis meleg só" szerintem is jó megoldás.

vakegérkének: Tudtommal sem minden esetben jó a túl sok meleg a gyulladások kezelésére, mert előfordul6, hogy mégjobban belobbantja a gyulladt területet. De az olyan fülfájáskor, (vagy homloküreg gyulladáskor) ami egy nátha után alakult ki, általában mégis a melegítés a legjobb gyógymód, mert feloldja a "náthát" és talán segít eloszlatni azt. :F ÉS gratulálok a jó egészségedhez! Kívánom, hogy továbbra se kelljen orvoshoz járnod!

A cikk írónak pedig mielőbbi jobbulást, hosszútávon pedig neki is kórház mentes, egészséges életet kívánok ! ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#43) naturka


naturka
újonc

ByB!

Nem akarlak lebeszélni arról, hogy fülfájással az orvosokhoz szaladgáljál sovány
eredménnyel: - csupán felhívom a figyelmedet arra, hogy az esetek többségében
eredményesen alkalmazhatnád a Svédcseppet, amely általában 24 féle gyógynövény
kivonata alkoholos oldatban. Beszerezhető szinte mindegyik gyógynövényboltból.
Vattából formálj egy füldugót, nedvesítsd meg Svédcseppel és dugd a fájó füledbe.
Néhány óra múlva lényegesen enyhülnek a kínjaid. Ha este ezzel a füldugóval
fekszel le és el szeretnéd kerülni, hogy a párnád huzatára barna folt kerüljön,
teríts a párnádra pl egy használt törülközőt.
Szerezd be ezt a könyvet:
Maria Treben
Egészség Isten patikájából.

(Nem hittérítés, betegségekről, gyógynövények gyógyhatásairól szól).

(#44) PeterPH


PeterPH
senior tag

A meleg só sajnos nem mindíg jó megoldás a fülfájásra. Nekem egyszer (bár a doki javasolta) két hét kórházi szenvedést okozott.

(#45) nesa


nesa
veterán

Nekem ritkan van ilyen panaszom kb evente 1x semmi extra nem kell csak fultisztito palcika meg TETRAN-HYDROCORTISON szerintem recept nelkul kaphato kb 600 evig elal fuggetlenul mi van rairva:) ezzel napi 3-4x kenegetni a fajo reszt (kozbe faj nagyon jobb ha magadnak csinalod mert kulonben szo szerint odaszarsz) es altalaban 3-4 nap alatt megszunik a problema, ha meg az elejen elvan kapva 2 nap.

Amugy korhazban dolgozom es az egszrol a jelenlegi politika tehet,es meg nincs vege a melyrepulesnek... :(((

[ Szerkesztve ]

(#46) divrapier válasza naturka (#43) üzenetére


divrapier
tag

Volt szerencsem a Maria Trebenes konyvhoz, csak abban az a gyanus, hogy minden masodik gyogynoveny gyogyitja a daganatos betegsegeket, meg minden masra is jo. szal orulhetsz, hogy az 1. hozzaszolasod ilyen fassag.
Ha az orvos nem tud valamit meggyogyitani, akkor az eleg baj. Csak itt arrol van szo, hogy az orvosnak is akarnia kell, meg tudnia is. Ha nem tetszik neki valami, huzzon el kulfoldre 5x ennyi penzert orvosnak vagy kukasnak, ne itt legyen megkeseredett paraszt, vagy pedig csinalja rendesen, ami a munkaja. Ilyen esetben en is mennek megkerdezni ugyved ismerost, mit lehet ezzel kezdeni, mert nem mindegy hany fulem marad.
Jobbulast.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#47) Tim82 válasza divrapier (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Maria Treben-könyvhöz még annyit, hogy újonnan, kiadótól régóta nem lehet beszerezni. Gondoltam, megspórolok Nektek egy felesleges telefonhívást az ügyfélszolgálatukra. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48) rarri


rarri
senior tag

Megértelek. Én ilyenkor, amikor nem ad a szakorvos olyan gyógyszert amire tudom hogy szükségem lenne, azonnal íratok a körzeti orvosommal úgy, hogy elmondom neki a problémát. De tudom, hogy nem mindenkinek van ilyen rendes háziorvosa.
Amúgy felháborító ami történt veled. Nem elég hogy fájdalmaid voltak, még ezt a tortúrát is végig kellett élned feleslegesen másnak a közönyössége miatt. :(
Nálunk a kislányom fülfájós. Az első tünetnél fülgyertyát használunk, ha szükséges akkor több napon át. Nálunk bevált. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#49) nesa válasza nesa (#45) üzenetére


nesa
veterán

Reszben faszsagot irtam bar jo gyulladasra a TETRAN-HYDROCORTISON de pimafucort akartam:) en ezt hasznalom ha gondom van.

(#50) KillHates


KillHates
nagyúr

Szerintem nyugodtan nevezd meg a két kuruzslót, hogy ha bárki hasonló helyzetbe kerül nagy ívben el tudja kerülni őket!
És mielöbbi jobbulást kívánok! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#51) bambano válasza naturka (#43) üzenetére


bambano
titán

Nem kell svédcsepp, bármi, amiben ennyi alkohol van, mint a svédcseppben, megfelel.

másik hsz-re: a tetran antibiotikum, azt orvosi rendelvény nélkül soha.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) rumkola


rumkola
veterán

Ezért legyen meg a háziorvosod mobilszáma. 2008-ban én már nem indulok el sehová anélkül, hogy telefonon le ne egyeztetném.
Az antibiotikumokat pedig kerülni kellene szerintem, a nevükben is benne van miért.

(#53) Stylewars_kp válasza ]Phobos[ (#6) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Kijavítalak: "nemkell félni, nemfog fájni, nekem!" Nekik nemfog fájni de nekünk igen!

(#54) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Nekem is volt egy vicces kis történetem.
Elmentem szemészetre mert "valami" szúrta a szememet, és homályosan láttam tőle, mintha lenne benne valami ami iritálja. Sokszor be kellett csuknom a szemem, mert annyira szúrta az a "valami". Doki tüzetesen nézi a szememet, nem lát semmit, de tényleg semmit.Többször is belenézett, de nem jött rá mi a bajom.A magas vérnyomásomra gondolt (ami nincs):) Azzal váltunk el, hogy ha nem változik a helyzet akkor visszamegyek.

Otthon a kedvesemmel rájöttünk mi a baj:D A szempillám befelé nőt a szemem felé, és ez iritálta a szememet, ettől láttam homályosan, és ezért volt vörösen izzó a szemem :D :DD
Csak azt nem értem, h miért nem látta ezt a doki?:D
Hihetetlenül hangzik, de ez komolyan megtörtént :)

Jobbulást:)

(#55) Kantorpe válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Kantorpe
tag

Ismeros a meleg so, na meg a voroshagyma leve, a legjobb letezo termeszetes antibiotikum.

Orvosok semmit nemtudtak vele kezdeni, 3 nap melegso, meg hagymale, es azota sosem viszlatas :)

Ez a jelenlegi egeszsegugy meg egy vicc, penzlehuzos mafia, mint a vasut, csak a nagyfejuek jarnak jol, a mi zsirunkbol hizlaljak magukat. Alabb is leirtak, hogy ez olyan mint a pokol bugyrai, ha bekerulsz ottmaradsz, aztan csak tepsiben tudsz kiszokni.

Nekem mostanaban baszottul elkezdett fajni a hatam, annyira, hogy 15 ev utan elmentem orvoshoz, hat azthiszem folyamodok enis orvosi diplomaert, mert aztmondtak amit enis kitalaltam.
Termeszetesen megnyugtattak, hogy ez csak rosszabb lesz, es ha majd mar nemtudok jarni, akkor mutunk, mert akkor mar ugyis mindegy.

Jo mi ? :K

Vicc ez az egesz, aztis azert tudni kell, hogy ez kb. mind elsogeneracios "munkas-paraszt ertelmisegi" vagyis az elso diplomas a kornyezeteben, ez a "regi kor" oroksege, ahol szisztematikusan elrohasztottak, a "rendes" kozeposztalyi ertelmisegi reteget es helyere ultettek ezeket. Csoda, hogy nem irjak ki az ajtora, hogy ma van a 7. nap pihenek, annyira istenkomplexusa van majd minden orvosnak, hogy az felelmetes, a szemeben te csak egy nyomorult huskupac vagy aki elefolyamodik "csodaert" , ha meg incs kedve osztani, akkor elhajt, aztan ha szarul sul el, akkor a "vedd a hatam" elv nagyonjol megvedi a brancsot.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#56) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Sajnos tudom hogy miről van szó. Velem 2 szer fordult elő, és mind2szer nagyon megjártam. Amit én is megfigyeltem hogy se a Cataflam, se a többi fájdalomcsillapító sem hatott ilyenkor ! Szörnyű az amikor fél füledre süket vagy, de mégis baromira fáj, és már idegileg is tönkrementél a fájdalom miatt.
Na de az én esetemre visszatérve, mi a megyei kórházba mentünk először az ügyeletre, ott több óra szenvedés után egy arab doktor "fogadott". Ez a fogadtatás nagyjából úgy hangzott hogy "hát maguk meg minek jöttek ide ? menjenek máshova". Több perc könyörgés után végülis kezelt... Iszonyúan fájt az amit csinált, és minő véletlen nekem is csak ezt a vmivel átáztatott csíkot tömte a fülembe. Másnap vissza mert rosszabb lett, itt is a modortalan arab doki volt, szintén p*raszt fogadtatással. Megint "kezelt"... Harmadik nap elmentünk egy másik kórház ügyeletére, (milyen véletlen itt egy fiatalabb csaj volt:) ) ahol felírtak nekem is egy csomó mindent, és ez segített.
Megyei kórház állapota szörnyű... A haldokló embert aki beszélni alig tud illemre akarják oktatni a nővérek... ha épp nincs jobb dolguk akkor nyomják a pasziánszt meg a jó kis flash gémeket a neten, de ha megunták akkor csoportosan elvonulnak a tűzlépcső bejáratához és rágyújtottak. [Szigorúan TILOS a dohányzás a kórház egész területén] Sajnos egy 1 hét alatt rengetegszer előfordult, és ez nagyon elkeserítette az egész családomat...
Szörnyű az államilag finanszírozott intézmények állapota és szolgáltatása :(

(#57) BenJoe


BenJoe
senior tag

"Kedvenc" történetem édesanyámmal esett meg: talán vakbélműtét, a lényeg hogy ébren, érzéstelenítéssel kellett vagdosni. Ugye ilyenkor azért illik megkérdezni a pácienst, érez-e még tapintást, stb.
Az orvos kezdi az első vágást szikével, mire anyám mondja: ez fáj!
Doki: Ha érez egy kis nyomást, az teljesen normális. A csillapító a fájdalmat nyomja el.
Anyám: De határozottan vágó, éles fájdalom!
-Biztos benne? Akkor most forduljon el, és mondja hogy hol érzi. [És elkezdi vagdosni mindenfele!]
-Balra. (...) Jobbra. Megint. Most balra.

Erre vadállat orvos nem vág, és kérdezi most hol fáj? Anyám: most nem érzek semmit. Orvosok összenéznek: "Hát ez tényleg végig tudta hogy hol vágjuk."

Ezt nem értem! Ha mondja hogy fáj, miért kell összevagdosni mindenhol, hogy igazat mond-e? Normális az ilyen, mind emberileg, mind gyógyászatilag? Általában az orvosok ezen csoportja tiltakozik mindig a leghangosabban, ha valami, őt hátrányosan érintő változás van készülőben...

Üdv.: BenJoe

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#58) Andreas


Andreas
tag

Szia byb!

Saját tapasztalat alapján azt javaslom, hogy ilyen esetben minimum 2 különböző orvoshoz kell elmenni, és persze nem mondod meg, hogy a másik mit mondott.

A János kórházból nekem nagyon jó és nagyon rossz tapasztalatom is van. Menj el esetleg a XI. kerületi "esztékába", fel lett újítva, mindenki nagyon kedves és eddig csak pozitív tapasztalatot szereztem.

Gyógyulj meg!

(#59) sNORh


sNORh
addikt

hát az az orvos odabaxta...
jobbulást. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#60) Varga Csaba válasza BenJoe (#57) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Ha ezt az én anyámmal játszották volna el az orvosok és ez a tudomásomra jut, akkor ószövetségi: "szemet szemért..." alapon kukrival játszottam volna el viszonzásképp az összes szemét sintéren... Mikor végzek elmehetnek boncatlasznak okulásképp a fiatal generáció részére... Mocsok tetü banda...

A cikkíróval, vajon hogyan bántak volna a férgek, ha mikor elutasítják a rendes kezelés iránti kérelmét, akkor a folyosóról behívja a 2db ukrán "védőügyvédet" és közli az orvossal: "akkor talán a kezelésem további részleteit vitassa meg ezzel a 2 úrral..."

Vajon 3 másodperc alatt mennyit fejődött volna az orvostudomány????

Lehet nekik isten játtszani, de az eltört csont, levágott végtag nekik ugyanúgy fáj...
(póriasan mondva: ők is ugyanúgy büdöset sz@rnak, mire játtszák meg magukat???)

(Hú de felhúztam magam ezeken a tetü (hippokrateszi)esküszegőkön, pokolra minddel!)

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#61) ByB


ByB
addikt

A mai éjszakát átaludtam! :) Reggel úgy ébredtem, hogy több nap után kipihentnek éreztem magam! :) Mindezeknek pedig hihetetlenül örülök! :)

Mindenkinek köszönöm a pozitív hangvételű hozzászólást! :R

#41 - Wolverine - Homárra elküldtem, hátha.

#50 - KillHates - Monogram alapján már beazonosíthatóak.

(#62) Kami11 válasza ByB (#61) üzenetére


Kami11
őstag

Először is jobbulást!
Megmondom mi volt a baj, mit "rontottál" el:
Nem adtál pénzt!
Ha "fizettél" volna a dokinak -ha elsőre nem is,- de már a második alkalommal megkaptad volna azt az ellátást amit pénz nélkül is meg kellett volna kapnod!
Sajnos ma Magyarországon ez a tendencia, ha fizetsz meggyógyítanak, ha nem lesz@rnak!
Lehet róla vitázni, el lehet ítélni de sajna ez van és még egy darabig lesz is! :((

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#63) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ha működnek ezek a "kuruzslós" dolgok, vagy, ahogy mostanság hívják természetes gyógymódok és nem okoznak kárt, akkor miért ne? Elhiszem, hogy sok mindenre jók, de nem mindenhatók és ismerni kell a hatásmechanizmusukat is.
Másrészről viszont ezek többsége fájdalomcsillapító jellegű. Fájhat az ember füle pl, csak hogy témánál maradjak, csinál v.mi teát, vagy kencét, esetleg svédcsepp vagy hasonló és lehet, hogy elmúlik a fájdalma, akár egész napra. De semmi mást nem csinált, mint úgymond egy droggal befolyásolta az idegrendszerét, így a fájdalom nem jut el az agyába.
De tudja ő, hogy mitől fáj a füle? Nem. Lehet valami mélyen gyökereddző súlyos dolog, amit ha nem kezelnek, szövődményei lehetnek. Az okot kell megszüntetni, nem a tüneteket kezelni. Ideig-óráig persze jó, mert az ilyen fájdalom nagyon sz@r és legalább nem v.mi szintetikus szarral tömtünk magunkat, de utána mindenképpen orvoshoz kell fordulni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#64) Versus


Versus
senior tag

Bence !

Sajnos én is érzékeny vagyok a fülemre ezért maximális meg tudom érteni mit éltél át!

A következőt javaslom :

Menj el valami olyan helyre ahol árulnak dísznövényeket,és vegyél egy szép cserepes kövirózsát!

Mikor megfájdul a füled,tépj ki belőle 2-3 lédús levelet ,mosd meg őket majd egy kanálba törd bele.Ezután egy másik kanállal préseld ki a levét amennyire csak bírod.

Na ez a nem túl bizalomgerjesztő,zöldes lötty a fülfájós ember csodaszere.

Amennyire csak tudod juttasd be a füledbe ,minnél mélyebben benne van annál jobb!

Feküdj le a másik oldaladra és maradj úgy ameddig lehet,a legjobb ha alszol egyet.A legtöbb esetben 15 perc alatt csökken a fájdalom ,majd el is múlik teljesen!

Hardcore felhasználóknak télire ajánlott fokhagymanyomó beszerzése mivel ilyenkor alig van nedvesség a levelekben!

Sok sikert a módszer alkalmazásához !

Premium Vintage

(#65) Đ@n!


Đ@n!
tag

Jobb fülem hajlamos begyulladásra és hát történt idén h háziorvoshoz megyek... Fája fülem elkezdi csak vírus szeggyek vitamint meg infralámpázzak... Mondom OK legyen. Mindennap jelenésem volt az orvosnál mert nem bírtam elviselni a fájdalmat 2 héten keresztül... ráádásul nem hallotam semmit se és kezdett a másik fülem is fájni ... 3. hét elején vérvörös fejjel soron kívül úgy h volt benn valaki rontottam be a háziorvosomhoz és idegességemben le qrva anyáztam meg elküldtem a picsába mire elküldött a fül orr gégészetre ahol fogadtak rögtön és azt mondták még jó h odakeveredtem mert különben csúnya vége lett volna... a jobb fülemen előre halat középfül gyulladás volt a bal fülemen meg kialakulóban volt. Mind2be ment bele a csík felírt antibiotikumot és fülcseppet. 3 nap alatt múlt el a fülfájásom miután megkaptam a megfelelő kezelést! 3 nap alatt gyógyítható lettem volna és 2és fél hetet vett el az életemből ez a dolog :W Suliban persze lemaradtam rendesen... És hülyén hangzik de én nem szeretek hiányoznia suliból... utána újra megint otthon mindent bepótolni.. Lényeg az,hogy ezért az ellátásért nekük kellet volna fizetni nem anyumnak a TB-t.

skillZ#Oc Team

(#66) Đ@n! válasza Đ@n! (#65) üzenetére


Đ@n!
tag

Jah pont 11. kerületi esztékába történt... Sry mod már nem lehetséges :(

skillZ#Oc Team

(#67) Vakegérke válasza Kantorpe (#55) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valóban jók ezek a szerek, ráadásul kéznél vannak, és olcsók. Amit Versus ajánlott, a kövirózsa leve is jó. És nincs mellékhatás.
Nézzük meg egy gyógyszer mellékletét. Aki nem retten vissza a használatától, abban jó adag bátorság van.

Vöröshagyma, fokhagyma, kakukkfű, zsályalevél, ezerjófű, kamilla mindig van itthon. Beérem velük. Ha spéci a baj, irány a fitotéka, avagy a zöldséges. Úgy biza...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#68) keIdor


keIdor
titán

Magyar egészségügy... szánalom!
Részvétem...:( és jobbulást!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69) leviske


leviske
veterán

ÁÁÁ! Nem értem mi a francnak mennek emberek olyan szakmára, ami nem nekik való... Ezért van ilyen helyzetben a magyar oktatás és egészségügy és maga az ország. :(

(#70) dchard


dchard
veterán

Nekem csak egyszer volt komolyabb dolgom a magyar eü-vel:

Szombat reggelre iszonyatos hasi fájdalom, mely estére hányással, hasmenéssel egészült ki. Szombat este kapás utcai ügyeletre be. Kedves ügyeletes doktornéni szerint csak gyomorrontás, tehát törtkrumpli és keksz a megoldás.

Vasárnap estig nem egyszer volt szinkron hányás hasmenés, és két nap alatt olyan szinten leépültem, hogy korábban nem hittem volna el. Ekkor János kórház ügyeletre be, ott fél óra sorbaállás (!) ilyen állapotban, majd az ottani ügyeletes doki két nyomásra megállapítja, hogy vakbélgyulladásom van, és az állapotomból ítélve azt is megmondta, hogy nagy valószínűséggel perforált. Műtőbe azonnal be, operálás, majd másnap közli, hogy kb. 20%-om volt az életben maradásra a perforáció miatt. 5 napig folyt belőlem két kivezetett csövön át a genny, majd még egyszer fel kellett nyitni. Az már csak hab volt a tortán, hogy másodszorra nem akart altatni. (ezt végül sikerült kikönyörögnöm)

A lényeg az, hogy a kapás utcai ügyelet remek munkája miatt sikerült az átlagos 4-5 nap helyett 14-et kórházban töltenem, majd otthon még újabb ugyanennyit. De örülhetek, hogy túléltem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71) eastsider


eastsider
nagyúr

nekem vegyes tapasztalataim vannak... Szombathelyen voltam szájsebészeten, fogat húztak, meg csontot pótoltak, hát izé ez mindenképpen szörnyű, igaz protekcióval voltam benn, mert nem oda tartozom
de izé 1 órás műtét közben elromlott a fúró... jöhetett a véső+kalapács(őskor rulez) a szájjamba :Y ....
ind1 mostmár túléltem... kajálások után bethadinnal öblögetni, napi több cataflam (én port ittam vízben oldva) wáh visszagondolni is rossz...hát beszélni nem tudtam

jah a tájékoztatás az nem nagyon létezett a főorvos úr szótárában, mondta, h ne feküdjek be, jó lesz hyperollal öblögetni, ok hazamentünk szhelyről (Balatonon lakunk) és másnap vissza, mert nem votlam vlaami jól. Akkor mondta, hogy jó lett volna bethadinnal öblögetni, meg befeküdni :Y csak nem mondott semmit, akkor utána már nagybátyáméknál voltam addig, és 2 naponta mentünk kontrollra(az megint halál, képzeléljtek el, h az ínyetek meg a fogatok közé egy pengét nyomnak, na az volt mindig)

bocsi...

(#72) ByB válasza Versus (#64) üzenetére


ByB
addikt

Versus!

Köszönöm az ötletet, szoktam is használni, de most valahogy megfeledkeztem róla, van is a konyhaablakban! :U

dchard - Ezután nem gondolkoztál el rajta, hogy feljelented a kapás utcai "doktor"nénit??? :Y

(#73) edipqe


edipqe
senior tag

részvétem, és tiszteletem mert első nap nem verted kapásból össze a dokit.

Remélem hamar felépülsz.

engedj meg egy kis humort, bár baromira nem vicces amit csináltak veled, ám én már csak ilyen vagyok.
bocs de kihagyhatatlan volt
:B

saját esetem a sok közül-> gyógyszer aknésodott bőrre. A vitamin származék van benne de durvás mellékhatásokkal, és nem nagyon tesz jót a májnak stb. Szedtem 2 évig. rendbe is jött a bőröm. De mivel rendszeresen kb 3 hónapra rá tudtak időpontot adni nem kedveltem a helyet (pedig most súlyponti meg minden szval nem kicsi kórházban van, de a minőség ugyan az) Átmentem egy másik intézmény dokijához, n omondom hurrá itt már csak 1 hónapos a várakozás szedtem tovább egy fé évet->tehát már 2,5 éve szedtem, mikor költöztem és jött a harmadik doki. Süti nála már csak 2-3 hét a várakozás. Kérdi miket szedtem, stb. Roacuttan Acnenormin. Jó értem. És mennyi ideig szedtem? háááááát most van 2,5 éve hogy szedem.

Hatalmas rémült arc! Döbbent csönd. Halkan félve megkérdezte megint hátha félrehallotta. Igen 2,5éve, miért ez baj? Hát tudja.....igen. Baj. Ezt 3-5 hónapig lehet szedni, és nem tovább mert nagyon erős gyógyszer. Májra stb-re rámegy ha huzamosabb ideig szedi, ennél sokkal lágyabbak is vannak, mondott neveket........nem ezeket nem ismerem, és ezek ugyan azt tudják? Majdnem, és magának elég is lett volna emrt annyira nem gáz a bőre.

Azóta se láttam orvost annyira rémült arcal. A félelem, és a felismerés amit leolvastam róla, az megingatott egy kicsit hogy jó volt-e ez nekem.

[ Szerkesztve ]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#74) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hello!

Nekem is kiskoromban sokszor megfájdult a fülem. Hol a bal, hol a jobb. Ha fájt, elmentünk a dokihoz, ő felszúrta és kész. Ezt eljátszotta párszor (vagy 5-6-7szer) és azóta kissé rossz a hallásom. Valószínűleg a sok felszúrűs miatt...

Amúgy ha manapsáf fáj a fülem, akkor én is melegítem, meg szedek rá kalciumot, ezek segítenek, bár én már általában előre megérzem, hogy fájni fog a fülem, és mielőtt megfájdulna, elkezdem a kúrát. Inkább előbb, mint utóbb. Megjegyzem, hogy nekem csak akkor szokott a fülem fájni, hogyha a torkom fájt előtte, ritkán fordul elő, hogy spontán csak a fülem kezd el fájni, sőt nagyon ritkán.

--- N/A ---

(#75) edipqe


edipqe
senior tag

fura hallani, hogy sok embernek van vele baja. Soakt betegeskedtem 10-20 éves korom között, de fülem sose fájt, meg fertőzés se ment rá soha. Kezdem látni, hogy mázlim volt, mert nem kellemes.

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#76) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hát igen sajnos itt ez van!

Nekem is volt egyszer egy szép történetem, délelőtt betelefonáltam a szemészetre hogy valami üvegszerű dudor jelent meg a szemgolyómon, és eléggé zavar, ill. nagyobbodik.
Adtak volna időpontot 3 HÓNAP múlva. Mondom a néninek hogy és addig kifolyhat a szemem? Azt mondta hogy csak időpontra tudok bemenni különben sosem kerülök sorra.

Mondom rendben, megvártam az este 7 órát és elmentem a szemészeti ügyeletre ahol a dokisrác kb 5 perc várakozás után megvizsgált és kiszedett valamit a szememből. Majd felírt egy szemcseppet és kész, mondta hogy jó hogy elmentem. Ha várok 3 hónapot lehet szarabbul járok.

Szóval mindenkinek tudom ajánlani ha valami baja van ne rendelési időben menjen hanem mindig az aktuális ügyeletre és kevés várakozással hatékonyan dolgoznak. Én azóta csak ügyeletre járok ha valami hirtelenebb ismeretlen bajom van, és eddig mindig sikerrel jártam.

Én a másik kettő dokit a helyedben felkeresném és kikérdezném hogy mi a véleménye a 3. doki cselekedeteiről. Biztosan szénné aláznám. :((

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#77) blwolf_89 válasza rarri (#48) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

Recept nélkül nem adnak ki semmilyen antibiotikumot sem? Egy ampicillin, penicillin, augmentin, semmi? (ismerek többet is, csak az egyszerűség kedvéért nem sorolok fel sokat)

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.