Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) föccer


föccer
nagyúr

Ma megöntöttem a vörös színű lapok első adagját. Megpróbáltam még vékonyabbra, mint az előzőt. Szerintem van ahol a 2mm is éppen, hogy csak meglesz. :D

Kíváncsi leszek az eredményre. :K

Egyébként úgy néz ki, hogy le kell tennem az eredeti sakktáblás tervemről. Kevés alapanyagom van hozzá, és nem találok olyan porfestéket, ami igazán fekete felületet produkál. :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52) föccer válasza föccer (#51) üzenetére


föccer
nagyúr

2,5-3 mm vastag lett a tegnapi öntés. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53) Dany007 válasza föccer (#52) üzenetére


Dany007
veterán

És a beton kellően szilárd marad ilyen vastagságban? : o Nehéz elképzelni!
Én anno "törtem" beton béléstesteket. Mint a ropi... Pedig azok jóval vastagabbak.

szerk..: vagy van benn acél?

[ Szerkesztve ]

(#54) föccer válasza Dany007 (#53) üzenetére


föccer
nagyúr

Hidd el, nem lesz vele gond. :) Egy törőgép a durva hídbetonokat is úgy töri, mint a ropit. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#55) Dany007 válasza föccer (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Hát jó. :)

(#56) föccer


föccer
nagyúr

Most öntöttem meg az első adag feketét. Igaz inkább csak szürke, de majd meglátom, hogy milyen lesz, ha hétfőn kizsaluzom. De egyenlőre nem túl bizalomgerjesztő. Lehet szereznem kell másik fajta festéket.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#57) föccer


föccer
nagyúr

Most vettem ki a vízből az első adag piros színüt. Sajnos elcsesztem a dolgokat, így mészfoltosak lettek a lapok és nagyon rondák. Újra kell őket gyrtanom, ráadásulvalami olyan trükköt is ki kell találnom, hogya többit hogyan tudnám jól megcsinálni.

:(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ötlet:

én a funkcionalitásban hiszek. a tökéletes számítógépházat pedig még nem alkották meg. vannak a célhoz közelítő megoldások (Silverstone Temjin07, Temjin11, Fortress02, Antec P183, P180 mini, Cooler Master Cosmos RC1000, Cosmos II, FractalDesign R3), de ATX(+) méretben nem született még meg az ideális ház.

az ideális ház túlnyomásos (ld Temjin11 és Fortress02), alultápos (vagy legalábbis a táp külön körön van, mint az összes fentinél), masszív zárt oldallapja van, hogy a zaj ás a levegő kontroláltan mozogjon.

léghűtésnél vagy elölről szívjon (szuboptimális, mert elöl szökik a zaj), vagy alulfól felfelé (esetleg hátra is). ld Fortress02, Temjin, Cosmos. kétkamrás felépítés jó lehet, bár alapvetően a vinyókat nem kell feltétlenül külön körre/fakba rakni, erre a Cosmos II, a P183 és a két Temjin a példa (illetve extrém szinten a Thermaltake lvl10). alulról szívásnál fontos a magasítás, legalább 5 centi hely legyen levegőzni, úgy már padlószőnyegen sincs probléma. felül por beeshet, tehát a kilépő rész kialakításánál is legyen könnyen tisztítható porszűrés vagy legyen lefalazva megfelelő helyet hagyva a tető (Fortress).

a szükségesnél ne legyen nagyobb, a Temjin11 és a Cosmos II itt szokott elbukni kisebb házak ellen, és emiatt remek a p180 mini. erőltetett szellőzés és túlnyomás akkor az igazi, ha a hardver pofájába megy a friss levegő.

belső elrendezésre legyen tiszta: a fortress 02 remek példa erre. kábeleknek hátoldalon legyen meg a helye.

... és mivel nagy és nehéz házakról van szó, ezért legyen füle, aminél fogva lehet szállítani.

kinézetet ezek után már lehet változtatni, attól függően, hogy mi hova kerül, van hely játékra. akár szét is lehet bontani mindent, mint a lvl10nél.

ha ügyes lennék, én mindenesetre ezt csinálnám: alul be, hátul/felül ki, túlnyomás (silverstone AP vagy hasonló), vastag zajcsillapítás, elöl fal + ajtó, usb és bekapcs felül csukható fül mögött, legalább négy centi kábeleknek, legalább 5 centis emelés, mosható porszűrők mindenhol.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#59) föccer válasza proci985 (#58) üzenetére


föccer
nagyúr

Huh, azért ennyire próóó nem vagyok. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#60) proci985 válasza föccer (#59) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, sose tudja az ember, amíg nem próbálta:). meg dolgok idő közben alakulnak, én se úgy vettem anno a Cosmost, hogy akkor ez szép és jó, de akkor cserélni kéne az összes ventit (súlyosbítás: kétszer), meg akkor már elég szabályozó is kéne bele.

egyébként lehetne kombinálni is, egy ilyen tetején pl elfér a sakktábla;)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#61) föccer válasza proci985 (#60) üzenetére


föccer
nagyúr

Alapvetően egy teljesen saját magam épített gépházat csinálnék. Már csak azért is, mert nincs rá anyagi ráfordítani való. Inkább csak saját magam szórakoztatására csinálom. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62) proci985 válasza föccer (#61) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

úgy gondoltam, hogy valami hasonló elrendezést építhetnél otthon is, az ascension kicsit drága (meg macerásan beszerezhető) ház szétvágni:).

de mivel mondtad, hogy nulláról építed így gondoltam érdekesebb házakat is linkelhetek, hogy akár így is lehet:. magad szórakoztatására még építhetsz valami különlegeset;)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#63) föccer válasza proci985 (#62) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondjuk ötlet adónak nagyon jó. :K Bár ez betonból már nagyon durva tömeget jelenteni. 30-40 kg. Igaz kerekeken gurul, de akkor is. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#64) föccer


föccer
nagyúr

No, elvileg a feketének kikiáltott szürke lapocskák elkészültek. Sajnos az összes pirosat újra kell gyártanom, mert mészfoltosak lettek. :(

Viszont amiért a feketének kikiáltott porfesték legnagyobb jóindulattal is csak szürke betont eredményezett, így le kell mondanom a sakktábláról. :(

Így csinálok egy "sima" beton gépházat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65) föccer


föccer
nagyúr

Megvan az utolsó csempe is. Újra kellett gyártanom az összes pirosat. Most jön az a rész, hogy magát a házat kellene megterveznem, sablonból megformáznom, és kiöntenem. Na ez nem holnap fog eljönni, de rajta vagyok a témán. :K

Készítettem fotót, amolyan build in jelleggel. Csat telefonnal. Az adatkábelem nem tudom, hogy hol van, így várat magára a feltöltése, amíg valahogy le tudom rángatni róla.

Soon...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#66) föccer


föccer
nagyúr

Az egész, géppel együtt kb 40 kg- lesz :Y

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#67) föccer


föccer
nagyúr

Ma megvettem a foggantyúját, amibe kapaszkodva lehet majd szállítani, illetve megvettem azokat az elemeket, ami a belső alaplap tartó lapot fogja tartani. Súlykorlátozás miatt és a könnyebb szerelhetőség kedvéért ezt a belső lapot lehet, hogy fából fogom megcsinálni, de erre alszom még egyet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68) föccer


föccer
nagyúr

Immáron 2 hónapja nem tudtam foglalkozni a projekttel :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69) neurodede


neurodede
csendes tag

csinálj terepasztalt :)

(#70) föccer válasza neurodede (#69) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs rá helyem, se időm. :( A gépházat is egy éve elkezdtem, de kb azóta sem haladtam vele semmire.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.