Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) föccer


föccer
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Betonból gépház? :C

(#3) föccer válasza KaiotEch (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

Hamán betontechnológus vagyok, miért ne ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4) DeFranco válasza KaiotEch (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Atom teljesítményhez betonszarkofág. Problem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) DeFranco válasza Kalandor (#5) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És legyen rajta draútkoszorú... :))

(#7) KaiotEch válasza föccer (#3) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szóval Challenge Accepted? :DDD

Hegymászással vagy bányászattal hogy állsz? Kő formát öntesz, és szerszámokkal DCted :P

[ Szerkesztve ]

(#8) föccer válasza Kalandor (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolkoztam rajta, hogy a ház felülete, mint hőleadót használom, de nem hinném, hogy elég hőt elvezetne. Lehet összeröffenek szab.tam fórumtárssal, hogy teszteljünk egy kicsit. Egyébként 5-6 mm vastag lesz az oldalfala, így nem is lesz túl nehéz. Az egész gép ~20 kg lesz.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9) föccer


föccer
nagyúr

No, akkor a betonos verzióval fogom kezdeni. Az oldalai valószínűleg 2 rétegben fognak elkészülni, rétegenként 4-5 mm-es rétegben. Valami szép, színes mintát fogok rá csinálni anyagában színezett betonból. Milyen színek legyenek? Klasszikus fekete vörös mehet?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10) föccer


föccer
nagyúr

Úgy látom ebből blogout lesz :D

Naszóval, mit szólnátok hozzá, ha csinálnék egy sakktábla mod-ot, természetesen betonból. Fekvő ház lenne és a tetején ott figyelne a fekete-fehér 8x8 sakktábla, anyagában színezett kockákkal, beton sakkfigurákkal, esetlegesen váltókapcsolós, digitális órával.

Vélemény?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

imho túl sok volt a minecraft :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) föccer válasza Mr.Csizmás (#11) üzenetére


föccer
nagyúr

Hmm, minecraft mod sem rossz ötlet. :D Felveszem a várólistára :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) X3B6O0X válasza föccer (#12) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Ja, mondjuk egy nagy creeper fejében lenne egy mITX alaplap (nagyobb nemigen férne el), a testében meg a hdd-k, odd, meg a táp.

Most miért kellett elképzelnem... Akarok egyet! :D

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#14) föccer válasza X3B6O0X (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Van az a pénz ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) föccer válasza föccer (#14) üzenetére


föccer
nagyúr

Megrendeltem a sablont elvileg 5x5 cm-es kocka formák lesznek a saktábla mezői. Ha összejön, akkor ezt fogja körbe ölelni egy ~5 cm-es perem. Ez lesz a gépház teteje. Az aljában egy teknő szerüségben lesz a gép. Remélem ez egy 35x35 cm-es külméretekkel elég lesz a háznak. A vastagságát még nem tudom. Valahogy akkorának kellene lennie, hogy a táp és a cpu coolerr pont elférjen. Természetesen a gépházat úgy fogom tudni nyitni, ha a tetejét leszedjük. A tetjének a rögzítésére még nem találtam ki jó megoldást. Várom az ötleteket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16) föccer válasza föccer (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Néhány hónapja csináltam már egy 35x35 cm-es betonlapot, amolyan gondolatébresztőnek. Azt most hazahoztam és rápróbáltam az egyébként is darabokban lévő alkatrészeket és azt kell mondjam eléggé szűkösnek ígérkezik a 35x35 cm-es méret. Talán úgy megoldható lenne, hogy ha az oldalfalak vastagsága ezt nem csökkenteni, de az eléggé macerás lenne megoldani. Így lehet, hogy 40x40-es gépház lesz, amiből lejön 2*6mm-es oldalfal vastagság. Ennél vékonyabb falat nem merek bevállalni, lévén ez is betonból lesz kiöntve. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) Ми-8 válasza föccer (#16) üzenetére


Ми-8
csendes tag

Ahogy olvasom, nem ezzel fogsz lanozni járni :D

Egyébként ha már beton, és rögzíteni kellene a tetejét, akkor azt lehetne akár betonba fúrt csavarokkal is(ha az anyag nem bírja a fúrást, akkor eleve úgy önteni, hogy benne vannak a csavarok) Jó, macera mindig csavarozgatni, de hát ez eleve nem egy kapkodós ház lesz, ahogy olvasom. mondjuk valami ilyesmi, csak hosszabb szárral: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18) föccer válasza Ми-8 (#17) üzenetére


föccer
nagyúr

A tetején nem jelenhet meg az anya feje. A belerakott cuccokkal meg az anyag vastagsága miatt macera. Az egész 5-6 mm vastag lesz, amibe csak nagyon vékony cuccot lehet beletenni. Lehet valami excenteres rögzítést fogok csinálni, amivel a bútorlapokat is össze szokták fogatni. A szára a fedlapba megy bele, a forgórésze pediglen az oldalfalva. Lehet, hogy az alsó doboz felső részét meg kell vastagítanom, még meglátom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) Ringman válasza föccer (#15) üzenetére


Ringman
nagyúr

mágnes+bebetonozott vékonylemez.

vagy ha alsóbordát csinálsz a fedlapra, az is egy megoldás, bár ilyen kis vtg mellett nem tudom hogy lehetne, talán ki kellene tüskézni :)

egy nagyságrenddel kisebb itt minden, mint az építőiparban. :)

szerk: mér' raktam ezt eredetileg offba?

[ Szerkesztve ]

(#20) föccer válasza Ringman (#19) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát ja, kisebb :)

A mágnest elvetném, mert fel kell tudni emelni a fedlapjánál fogva. Ekkor kb 15-20 kg-ot kell majd elbírnia, amit ilyen pici mágnesekkel nem biztos, hogy meg lehetne oldani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#21) Ringman válasza föccer (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

jahogyúgy, azt nem néztem.

akkor lehet a fedlap síkjára merőleges acélhevedert/szögvasat betonoznék be, hogy az a teknő belső oldala felől legyen. a hevederszárat furatolnám és vagy egy anyát hegesztenék a belső oldalra (bár csavart nem hegesztünk :) ), vagy menetet vágnék.

az oldalfalat és a hevedert is utlólag fúrnám.

(#22) föccer válasza Ringman (#21) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet valami ilyesmi lesz, bár ennyire nem fogom megbonyolítani. Az utólagos fúrást nem erőltetnem. Igaz lesz a betonban szálerősítés, de így is jó eséllyel elrepedne.

A fedlapba simán bele tudok betonozni néhány tüskét, amit valamilyen excenteres zárral fogom megfogatni, de még nem tudom, hogy pontosan hogyan. A lényeg az, hogy könnyen oldható megoldás legyen, ami elbírja a súlyt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#24) föccer


föccer
nagyúr

Megjött a két sablon. Gyorsan beöntöttem őket az első "próba" betonnal. Holnap meglátom, hogy ki tudom-e őket szedni. Remélem nem törik ripityára. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25) FatalEror


FatalEror
addikt

Én a fedlap rögzítést szimpla csappantyúval oldanám meg.
Amúgy a cement kötésű lappal nem lett volna egyszerűbb dolgozni?

HardCore is my LifeStyle

(#26) föccer válasza FatalEror (#25) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet, hogy egyszerűbb lett volna, de miért ne pont így legyen csinálva. :)

Egyébként ma kiszedtem a tegnap kiöntött elemeket. Sajnos még mindig problémáim vannak az egyenletes rétegvastagsággal, de ez valahogy meg fogom oldani. A kisebbik elem (~150x150 mm) kb 3-4 mm vastag lett. Ha nem felejtem el, akkor holnap csinálok képet róla. Frankó lett. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#27) FatalEror válasza föccer (#26) üzenetére


FatalEror
addikt

Betoncsiszoló és csókolom.
Hát nekem végül is mindegy,mert nem az enyém lesz.Betont nehéz megmunkálni az bajom vele,és elég kényes is locsolgatni,hogy ne repedjen meg ettől függetlenül nem tudom,hogy mennyire bírja a hőingást szóval remélem nem fog megrepedezni az állandó melegedés lehüléstől.Amúgy 5leteket csak PC-s modding terén vársz vagy egyébként is?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#28) föccer válasza FatalEror (#27) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyrészt összetöri, másrészt nem ad kielégítő megoldást, harmadrészt nincs ilyenem. :)

Egyéb ötlet? :)

üdv, föccer

szerkesztésre: Ezért annál már előbb jár a betontechnológia, hogy a repedések miatt kelljen félnem. :) A felület gyakorlatilag tükör sima és természetesen egy hajszál repedés sincs rajta és nem is lesz. Jó dolgok ezek a zsugorodás kompenzáló adalékszerek, a folyósító anyagokról nem is beszélve. :)

Azért ne úgy képzeld el, hogy veszek 3 lapát sódert (sicc) ráborítok 1 lapát cementet meg annyi vizet amennyit felvesz. :D

Most természetesen utókezelés gyanánt mésztelített vízben van a cucc pár napot, de lévén 52,5 CEM I-es cement van benne pár napnál nem kell neki több. Max hétfőig lesz víz alatt. Addigra jó lenne elkészíteni az első fekete lapokat is. Meg akarom nézni, hogy mennyi porfesték kell bele, hogy jó legyen.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29) FatalEror válasza föccer (#28) üzenetére


FatalEror
addikt

Mennyire kemény betont használtál?Mekkora "szemcse" méret?Kavicsok vannak benne?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#30) föccer válasza FatalEror (#29) üzenetére


föccer
nagyúr

2 mm-es max szemnagyság. Ilyen fogalom, hogy mennyire "kemény" nincs. :)

Fingom nincs, hogy mi a várható szilárdsága, de ha tippelni kellene olyan 65-70 N/mm2 körül lesz neki a nyomószilárdsága. Lehet, hogy a poén kedvéért csinálok egy kockát belőle, de sajnos korlátozott mennyiségben van alapanyagom, így nem nehezemre esik feláldozni több mint 3 liter anyagot. :-/

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31) FatalEror válasza föccer (#28) üzenetére


FatalEror
addikt

Pedig utoljára így kevertük a betont 10 éve :DD Na jó most jut eszembe 1 éve is kevrtem de az ilyen bauhaus-os kamu zsákos beton volt én raktam hozzá még kavicsokat,hogy érjen valamit.

De durvább szemcséjű falhoz használatos csisz papírral próbálkozhatnál. :K

HardCore is my LifeStyle

(#32) föccer válasza FatalEror (#31) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem kell csiszolni. :N Tükör sima a felülete. Ha a 3 mm-es lapnak nekiugrok, akkor 1: kézzel nem érek vele semmit, 2: géppel ripityára töri a lapot. Hidd el nekem.

Meg tudom csinálni, hogy pontosan egyenlő vastagságú legyen a lap, csak meg kell találni hozzá a megfelelő helyet a laborban. :)

Az ilyen zsákos förmedvények meg finoman fogalmazva csak hobbi célra való. Laminált parketta alá. Kb semmi másra :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33) Sn[4k3]


Sn[4k3]
senior tag

Fémkeretet nem tervezel belülre?

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#34) FatalEror válasza föccer (#32) üzenetére


FatalEror
addikt

Én azért megcsináltam,hogy érjen valamit.De igen szart se ér,igaz volt 2lyuk az egyiknek a felébe öntöttem ezt a szutykot másik felét fagyálló rugalmas flexibilis csempergival töltöttem ki a 2.-hoz meg a sarkon lévő építkezésnél kevertettem egy talicska jófajtát és csókolom.
Laminált paló alá az ajzat kiegyenlítőt preferálom,mert könnyebb vele dolgozni mint betonnal,és nem is merném alá tenni,mert megkockáztatom,hogy egy nappaliba 5év alatt ripityára törik a padló alatt.

HardCore is my LifeStyle

(#35) föccer válasza Sn[4k3] (#33) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem. Valószínűleg az alsó "dobozt" egybe fogom kiönteni. Erre megy majd a tábla. Ha valamit pluszba bele kell rögzíteni, azt majd gyantával bele ragasztom. A ventilátorok helyet mikrovágóval megpróbálom kivágni, csak vennem kell még hozzá gyémátos pengét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36) föccer válasza FatalEror (#34) üzenetére


föccer
nagyúr

Aljzatkiegyenlítőt 1-2 mmbe szoktak önteni, arra nem terhelhetsz rá. Viszont annyi szilárdsága lesz a zsákos anyagnak is, hogy járni lehessen rajta. Ha nem mozog az altalaj, akkor nem lesz neki baja, normális használat során.

ps: alapvetően a beton nyomószilárdsága nagyságrendekkel nagyobb, mint amit egy ember, vagy egy autó súlya okoz. A probléma akkor van, ha gátolt alakváltozást szenved, mert akkor elszakad szegényke (a'la megreped)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37) FatalEror válasza föccer (#36) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ekkora szakértő nem vagyok. :K
Pár dolgot tudok én is amennyit igényelt az adott munka meg amit sikerült elsajátítani.
Mikro géppel ne nagyon kezdj el betont vagdalni,mert szerintem nem fogja bírni. :R

HardCore is my LifeStyle

(#38) föccer válasza FatalEror (#37) üzenetére


föccer
nagyúr

Muszáj lesz neki. :) Gyémántos koronggal vinnie kell. Bármi más túl durva lenne és félek, hogy elroppantja az anyagot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39) FatalEror válasza föccer (#38) üzenetére


FatalEror
addikt

Karbid korona lassú ford.,és pici víz.

HardCore is my LifeStyle

(#40) föccer válasza FatalEror (#39) üzenetére


föccer
nagyúr

Gyémánt koronánk van, viszont azt méteres alaplemezek furkászásához találták ki és nem precíziós műveletekre.

Meg fogom oldani, csak jussak odáig.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41) Sn[4k3] válasza föccer (#35) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Hát, már csak azért sem lenne szerintem hülyeség, hogy belülröl fix legyen a hardver, az alaplapot, HDD-t, megható(ka)t rögzíteni kellene.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#42) FatalEror válasza föccer (#40) üzenetére


FatalEror
addikt

én valami ilyesmire gondoltam:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#43) föccer válasza Sn[4k3] (#41) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha megvan az alsó doboz, akkor utólag beleragasztom a szükséges kiegészítőket, ezzel nem lesz baj.

FatalEror: Aham, értem én. Csak félek, hogy eltöri a lapot. Ha nem jön össze a mikrovágóval, akkor lehet ez lesz a megoldás.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#44) Sn[4k3] válasza föccer (#43) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Ha más nem, gumigombokat ragaszthatnál alulra, hogy elnyelje a HDD rezgését és, hogy az alaplap ne érintkezzen a betonnal.

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#45) FatalEror válasza föccer (#43) üzenetére


FatalEror
addikt

Lombfűrész? Ahhoz van egy gyémánt bevonatos huzal azzal lehetne még megpróbálni.

HardCore is my LifeStyle

(#46) FatalEror


FatalEror
addikt

Helló mindenki!
Föccer Igaz ehhez kell pár szerszám,de gyerekednek esetleg megcsinálhatnád:[link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#47) föccer válasza FatalEror (#46) üzenetére


föccer
nagyúr

Kislányt autóba? Nem szabad beszoktatni nem modondták még neked? :D

Egyébként jópofa, de ezt már meghagyom az asztaloséknak. Nincs hozzá helyem, sem elég szerszámom. Egy kis körfűrész nagyon hiányzik a repertoálrból. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#48) FatalEror válasza föccer (#47) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt speciel nem tudtam,hogy kislány.Valahol le tudod vágatni,meg ki fúratni és neked csak a végső össze szerelést kell/kellet volna végezned. :R

HardCore is my LifeStyle

(#49) Sn[4k3] válasza föccer (#47) üzenetére


Sn[4k3]
senior tag

Akkor babaház helyett babapanel? ;] :D

Ericcson T100 -> Sony Ericcson T230i -> Sony Ericcson K610i -> Motorola V3 -> Nokia 6120c -> Nokia 3310c -> Samsung E250-> LG Shine -> LG KF750 Secret -> Samsung Monte -> Sony Ericcson Xperia X8 -> ZTE Blade -> HTC Dream -> ?

(#50) föccer


föccer
nagyúr

Elég szar lett a fotó, ezért elnézést kérek.

A képen ~50x50mm-es négyzetek láthatóak. A közte lévő vágat pedig 1,2mm mély. Kb ez a felületi minőségnek kell a végén lenni. Igaz egy picit elpancserkodtam és egy picit buborékos maradt, de legközelebb jobban fogok figyelni.

Ez pedig egy 400*400 mm-es lap.

Legközelebb megcsinálom a piros színt.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.