Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

ABIT fan vagy. Punktum. :)

Volt olyan lap, amiről megmarad valami pozitívum, ilyen távlatokból is?

(#2) fLeSs válasza D1Rect (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

az Abitot bírtam régen, ez igaz. de igazából csak azért sok az Abit, mert az volt mindig a legolcsóbb ami tuningos is egyben. :D ebben a giga csak később jött fel.

erősen kötődtem a BX6 2.0-hoz, a KG7-hez, talán azért, mert ekkor éltem fénykoromat. :D ezekkel a lapokkal sosem volt gond és a velük épített gép egyfajta álom volt. szupertuningos celeronok, aztán szupertuningos athlonok.

anno az Epox 4PCA3i-t azért vettem meg, mert nagyon tetszett minden szempontból, de végül nem vált be, mert tuning közben erősen ingadozott a procifesz, csalódtam benne.
az IC7 majdnem szétolvadt a kétmagos Pentium alatt.
a KV8-MAX3 is bevált, az ezutániakkal viszont már nem volt "komolyabb" kapcsolatom. :D
ez a mostani jól bírja, úgyhogy egyelőre nem cserélem le, asszem már több, mint 2 éves.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) D1Rect válasza fLeSs (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor biztosan kijelenthető, hogy ABIT fan vagy. :)
Leáldozott a "fénykorod"? Elég volt az állandó csere-bere?
Így jár az, akinek a munkája a hobbija is egyben. :P

Egyébként nekem is csökken a lelkesedésem az állandó csere iránt, de azért még tart. :DDD

(#4) fLeSs válasza D1Rect (#3) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem vagyok semmilyen fan, mint írtam azért ezeket vettem, mert olcsóak és tuningosak voltak a többihez viszonyítva.
manapság már a giga és az msi is ilyen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Def26


Def26
félisten

DFI Lanparty 875P-T :Y

Ez mekkora lap volt... és mellette qrva jól is néz ki. Én erre lennék a legbüszkébb, ha egyáltalán számít ez neked.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#6) D1Rect válasza fLeSs (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak poénkodok, nem kell komolyan venni. :)

(#7) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A listán azért látok jó párat ami ilyen-olyan módon volt tulajdonomban,még akkor is, ha sosem használtam, csak üzleteltem vele.

Egyébként egy időben sokszor variáltam valamit a gépen én is (már amennyire engedett ilyeneket a szűkös pénztárcám), de az utóbbi bő fél évben leálltam vele, inkább másra költök, mint gépre.
Erősen veszteséges játékszer, főleg hogy nem is játszom:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) fLeSs válasza Def26 (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

büszke egy hardverre? :F
a DFI jó lap volt, a Prescott ment benne 3,9 GHz-et és nem sült szét mint az Abit. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) Def26 válasza fLeSs (#8) üzenetére


Def26
félisten

Miért ne lehetnél büszke egy hardverre...?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#10) fLeSs válasza Def26 (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

büszke max olyan dologra lehet az ember, amit ő maga ért el/készített.
a DFI lapot nem én terveztem, csak kicsengettem érte a lóvét oszt csókolom. arra legyek büszke, hogy vettem egy alaplapot x ezer forintért? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ne haragudj meg túl sok volt alaplapod neve kezdödik A betüvel. Szóval ez már tarthatatlan. :DDD
Chaintech 7NJL1, Soltek FRN2-L, Albatron PX875P Pro v2.0 ezeket írigylem tőled.
Azért két s betüs cucc hiányzik. Soyo és Sapphire. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) fLeSs válasza Gyuri27 (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a Chaintech jól szolgált, tuningba is jó volt és ha jól emléxem sokáig megvolt. a cső IDE-kábelek még megvannak. :D
az a Soltek nálam azonnal meghalt ha jól emléxem BIOS-frissítés közben. aztán a második is. aztán a szervízben hülyének néztek és náluk is meghalt egy alaplap. :D végül visszakaptam a pénzt, szal az nF2-es Soltekkel nem volt szerencsém, pedig jópár másik chipsetest leteszteltem, és azok faszák voltak (btw a történet megtalálható az PH archívumában az alaplapról szóló cikk topikjában).
az Albatron elment, de semmi különöset nem nyújtott.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Gyuri27 válasza fLeSs (#12) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezek a lapok nálam nem a használhatóságuk vagy tuning miatt érdekesek. Hanem mert kevés volt belölük. Most is ez a helyzet. Asus, giga, msi, asrock és csókolom. Egy bio lapért ölni kell. Egy zafirért meg az ember eladhatja a lelkét.
Nézd az én lapom. Ha jól tudom a ph-n 3 van belőle. A nagy zafirokból is 1-2-t látni.
Szomorú ez hogy ez a kis ország így elvan hanyagolva. Pedig az osztrákoknál kapni mindent.

Amd - Radeon - Ryzen

(#14) fLeSs válasza Gyuri27 (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sztem egyikből sem volt kevés, amikor kapni lehetett őket, akkor volt belőlük bőven, több embernek is voltak ilyen lapjaik. azt tudom, hogy az Albatron azért nem terjedt el itthon, mert drága volt a többi márkához képest. a Chaintech sem volt olcsó, de pl. tildynek is volt ilyen lapja. :D
a biostar miatt nem bánkódom. :D a sapphire tényleg ritkának számít, abból eddig összesen eggyel volt dolgom, azt is az AMD küldte tesztelni. :D
a Soltek miatt egyébként bánkódtam, mert az a lap nagyon tetszett (legalábbis külsőre), ráadásul nem is volt drága.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Gyuri27 válasza fLeSs (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen zafir lapot teszteltél? Olvasni lehet valahol?

Egyébként érdekes itthon mi drága és mi nem. Ausztriában a nálunk ritka, drága lapok sem drágábbak mint más lapok.

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) adalbert1


adalbert1
veterán

Szép kis lista, nekem 95 óta volt kb. 8-10 lapom. :) A PII előtti időkre meg nem is emlékszem, azóta meg 2 abit és 2 gigabyte.

(#17) lorcsi


lorcsi
veterán

iylen giga lapot szeretnék én is most szerválni, mint neked az uccsó

(#18) fLeSs válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) fLeSs válasza lorcsi (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

egy P45-ös MSI-ért vagy Gigáért cserébe a tied. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.