Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Szeretnék gratulálni a ph!-s kollégának a kitartásért és az elért eredményért.

Azért lenne néhány kérdésem:

-Szerinted reális-e a 70 kg-os cél?
-Mennyi izomtömeget veszítettél ezalatt a fél év alatt?
-Nem tartod kevésnek a 180 cm-hez a 70 kilót?
-Így, hogy vége a diétának, mit fogsz enni és mennyiben változott a munkád (ülőmunka 0 mozgással)?

Csak azért kérdem mindezt, mert a diéta felhagyásával a mozgás mellett is fog visszajönni némi súly (persze a megfelelő mozgás mellet izom formájában).

Személyes tapasztalat illetve példa:

Én 183 cm magas vagyok és 2011 szeptemberében 107,3 kg-ot mérlegeltem. Ekkor úgy döntöttem, hogy eljött a 30 éves kor, ha most nem állok meg, innét nincs visszaút, vagy nagyon keserves.
Megoldásom (ami persze nem minden emberre húzható rá, nem mindenkinél nyújt eredményt ez biztos):
Minden nap kevesebb kalória bevitel, mint amennyi elég. Én ugyan nem számolgatom a kalóriát, de érzésre tudom, miből mennyit és egy egyszerű trükk: a korábbi adagoknak csak a felét ettem.
Reggeli - ebéd - délutáni uzsi és kész. 6 után nincs kaja, csak folyadék.
Megeszek mindent, tegnap például erélyi szalonna volt az uzsi, de csak módjával. Fehér kenyér csak pár szelet hetente!
Napi szinten legalább 100 felülés, 40-50 fekvőtámasz (mindenféle módon), egykezes súlyzós edzés szériában, lábemelés 100, vagy épp kevesebb, az utóbbi 3 hónapban húzóckodás.
Két éve múlt, hogy ezt végzem. Napközben a gép előtt ülök kb 7 órát, nem végzek fizikai munkát, így ez megadja a szükséges mozgást.
Most 91,5 kg vagyok. Nekem nem célom a 70 kg, mert már a 80-at is úgy gondolnám, hogy át vagyok szakadva. Nekem inkább az egészséges test, fizikailag jó állóképesség, valamilyen szinten kidolgozott izomzat a szükséges. Eredményben nem sok ennyi idő alatt a 16 kg, de mivel én sosem mondtam és most sem nevezem diétának, amit végzek, így inkább azt mondanám, hogy ez egy életmód váltás volt 2011-ben. Ma, két év után azt mondom, ha nem tornászom ill. edzek napi szinten (minden nap más-más területet), akkor egyszerűen hiányzik. Így azt gondolom, ez fenntartható, ami a jövőbeni súlyom végett fontos. És itt még egy kis pontosítás, nem is a súly a lényeg, leginkább egy kellemes, sportos testalkat, amikor nem kell a pocakot behúzni stb,stb... (bár már megállapodott ember vagyok, de a külsőre igényes és ebből adódóan hiú is).

Egyszóval, ha el akarod tüntetni a zsírt, ott bizony le kell menni 4-5% zsírtartalomra, ami nagyon komoly erőfeszítést igényel. Gyakorlatilag a 70 kg-al hosszútávfutó alkatod lesz, leszálkásítva. Ha Te ezt szeretnéd, hajrá, előre a cél felé, de én azt javaslom, életmódot vált illetve keress, az pedig megadja neked azt a súlyt és alakot hosszútávon ,amit el kívánsz érni.

Bocs, hogy hosszú voltam....

[ Szerkesztve ]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.