Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Előtte-utána kép esetleg?

essexboy

(#2) csƵ


csƵ
őstag

A grafikont elnézve röhögök azokon, akik azt mondják, hogy "de hát 1 hét múlva visszajön". Csakhogy fogyni nem 1 hét alatt szokás.
Hány centi magassághoz akarsz 70kg lenni?

(#3) fLeSs


fLeSs
nagyúr

essexboy: nem készítettem képet, igazából már bánom.

csƵ: 180 cm.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#4) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Jó látni, hogy azért nem csak olyanok vannak blogouton akik futással akarnak lefogyni, majd miután egyszer elment kocogni dagadtan kiposztol egy 20 oldalas életmódváltás posztot.

Grat, tavasszal én is ugyanennyit adtam le 4 hónap alatt, jó nagy szopás tud már lenni a vége fele.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#5) kmisi99


kmisi99
addikt

Érdekes számok én is most kezdtem számolgatni nekem a napi kalória igén kb 2300kcal akkor, ha mondjuk csak 2000 ret eszek minden nap már attól kezdenék fogyni? Egyébként nem ez a tervem minden nap járok futni.

(#6) FatalEror


FatalEror
addikt

Ez a fegyenc edzés ér valamit amúgy?Nem tudom,de szerintem a súlyzó többre képes.

HardCore is my LifeStyle

(#7) Cthulhu Dawn válasza FatalEror (#6) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Semminél jobb, de izomépítéshez eléggé korlátolt.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Szeretnék gratulálni a ph!-s kollégának a kitartásért és az elért eredményért.

Azért lenne néhány kérdésem:

-Szerinted reális-e a 70 kg-os cél?
-Mennyi izomtömeget veszítettél ezalatt a fél év alatt?
-Nem tartod kevésnek a 180 cm-hez a 70 kilót?
-Így, hogy vége a diétának, mit fogsz enni és mennyiben változott a munkád (ülőmunka 0 mozgással)?

Csak azért kérdem mindezt, mert a diéta felhagyásával a mozgás mellett is fog visszajönni némi súly (persze a megfelelő mozgás mellet izom formájában).

Személyes tapasztalat illetve példa:

Én 183 cm magas vagyok és 2011 szeptemberében 107,3 kg-ot mérlegeltem. Ekkor úgy döntöttem, hogy eljött a 30 éves kor, ha most nem állok meg, innét nincs visszaút, vagy nagyon keserves.
Megoldásom (ami persze nem minden emberre húzható rá, nem mindenkinél nyújt eredményt ez biztos):
Minden nap kevesebb kalória bevitel, mint amennyi elég. Én ugyan nem számolgatom a kalóriát, de érzésre tudom, miből mennyit és egy egyszerű trükk: a korábbi adagoknak csak a felét ettem.
Reggeli - ebéd - délutáni uzsi és kész. 6 után nincs kaja, csak folyadék.
Megeszek mindent, tegnap például erélyi szalonna volt az uzsi, de csak módjával. Fehér kenyér csak pár szelet hetente!
Napi szinten legalább 100 felülés, 40-50 fekvőtámasz (mindenféle módon), egykezes súlyzós edzés szériában, lábemelés 100, vagy épp kevesebb, az utóbbi 3 hónapban húzóckodás.
Két éve múlt, hogy ezt végzem. Napközben a gép előtt ülök kb 7 órát, nem végzek fizikai munkát, így ez megadja a szükséges mozgást.
Most 91,5 kg vagyok. Nekem nem célom a 70 kg, mert már a 80-at is úgy gondolnám, hogy át vagyok szakadva. Nekem inkább az egészséges test, fizikailag jó állóképesség, valamilyen szinten kidolgozott izomzat a szükséges. Eredményben nem sok ennyi idő alatt a 16 kg, de mivel én sosem mondtam és most sem nevezem diétának, amit végzek, így inkább azt mondanám, hogy ez egy életmód váltás volt 2011-ben. Ma, két év után azt mondom, ha nem tornászom ill. edzek napi szinten (minden nap más-más területet), akkor egyszerűen hiányzik. Így azt gondolom, ez fenntartható, ami a jövőbeni súlyom végett fontos. És itt még egy kis pontosítás, nem is a súly a lényeg, leginkább egy kellemes, sportos testalkat, amikor nem kell a pocakot behúzni stb,stb... (bár már megállapodott ember vagyok, de a külsőre igényes és ebből adódóan hiú is).

Egyszóval, ha el akarod tüntetni a zsírt, ott bizony le kell menni 4-5% zsírtartalomra, ami nagyon komoly erőfeszítést igényel. Gyakorlatilag a 70 kg-al hosszútávfutó alkatod lesz, leszálkásítva. Ha Te ezt szeretnéd, hajrá, előre a cél felé, de én azt javaslom, életmódot vált illetve keress, az pedig megadja neked azt a súlyt és alakot hosszútávon ,amit el kívánsz érni.

Bocs, hogy hosszú voltam....

[ Szerkesztve ]

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#9) fLeSs válasza tom956ster (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

FatalEror: a fegyencedzés jó volt kezdésnek, mert előtte kb. 2 éven keresztül csak döglöttem (azelőtt meg elég komolyan edzettem). Jó volt átmozgatásnak, a semminél több volt, és erősödtem vele (a nulláról nem volt nehéz :D).

tom956ster:
1. el kéne tudnom érni, bár eddig a rekordom 76 kg (ez a legkevesebb, amennyire valaha le tudtam fogyni, ennek hosszú története van)
2. 2437 grammot egészen pontosan... :D nemtom. Sztem nem vesztettem sokat, mert a karom és a combom olyan mint előtte, csak kevesebb zsírral, és a gyakorlatokban folyamatosan erősödtem
3. nem, ha tényleg nagyon kevés a zsír rajtam
4. az ülőmunka maradt. Vagyis a munka felében egyhelyben állok, a másik felében meg ülök (nincs sok különbség). Már összeírtam a következő időszakra az étrendemet:
~ 2500 kcal
~150 gr fehérje (annyi, mint diéta alatt)
~320 gr ch
~20 gr zsír

Szóval lényegében csak a ch-t emelem fel, ennyitől még nem kéne híznom, ha normális kajából viszem be (rizs, zabpehely, teljes kiőrlésű kenyér, bab, tömegnövelő edzés után).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Grat!

Remélem sokan szánják íl magukat a te történetéd hatására! :R

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11) fLeSs válasza Gergosz2 (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem mondanám, hogy ez egy "story".
Ez már a sokadik diétám (itt a blogban is a második, amiről írtam), mert miután abbahagytam egy diétát, minden egyes alkalommal vagy elkezdtem tömegelni, vagy teljesen elhagytam magamat és összevissza zabáltam... :D
Ha le lehet ebből szűrni vmit akkor az az, hogy csak akaraterő és némi utánanézés kérdése a fogyás.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Gergosz2 válasza fLeSs (#11) üzenetére


Gergosz2
veterán

az utolsó mondatban van a lényeg!

Remélem nem forog többet veled a jojó és súlyodnál maradsz. Lehet kicsit önző, de örülök hogy nincsenek ilyen problémáim.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.