Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) briian


briian
csendes tag

Én pláne nem értek hozzá, de amikor a devizahitelek megszüntetését indokolták azzal, hogy túl veszélyes, mert nagyon ingadozik az árfolyam, én ugyanezt gondoltam, hogy a bankok nem merik vállalni a forint visszaerősödésével járó esetleges veszteségeket.. :)

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Ami meg a legviccesebb, hogy ártunk és kormányunk a nagy hitelválságra mit tesz? Még jobban megkönnyíti a hitelfelvételt! Az kell ide! Valami 800 milliárd került elő erre hirtelen, amikor egy hónapja adócsökkentésre még 150 milliárd sem akadt. De könyörgöm! Épp abból van a válság, hogy nyakló nélkül veszik fel a hiteleket, aztán nem tudják visszafizetni. Most majd jól felveszik a kedvezményes hitelt, aztán ugye a recesszió miatt visszaeső fogyasztás miatt még kevésbé tudja kitermelni a törlesztőrészletet, még több vállalkozás megy csődbe...

Legalább ne ennyire nyíltan csinálnák, hogy megvették őket kilóra a bankárok!
Eddig minden intézkedés csak a bankokat segítette (főleg nyugaton, de nálunk is), pedig ők okozták a bajt. Nem megregulázni kellene inkább őket?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ezt most olvastam:

"A jövőben a devizahitellel rendelkezők kérésére a hitelező bankok meghosszabbítják a törlesztések futamidejét a törlesztőrészletek rögzítése mellett, az ügyfelek külön költség nélkül áttérhetnek a forint alapú hitelre, illetve fel is függeszthetik a törlesztést - jelentette be Gyurcsány Ferenc. Az erről szóló megállapodást jövő hét elején írhatja alá a kormány és a Magyar Bankszövetség. "

Érdekes dolgok lesznek itt. :DDD

(#4) [w]


[w]
őstag

nem, nem azért csökkentik a frankhitel vonzerejét, mert gyenge a forint, hanem egészen egyszerűen azért, mert a piacon nincs frank, aminek a fedezete mellett hitelt lehetne nyújtani. kész passz. semmi köze a nem-bevállaláshoz vagy a rengeteget-vesztéshez.
majd okosabbak elmagyarázzák, de ezen kár morcogni.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#5) pilóta válasza [w] (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mondjuk ez azért vicces, mert CHF alapú hitel az forint hitel, vagyis a felvevő forintot kap, és forintot is törleszt, vagyis CHF egy darab nem mozog, csak az árfolyamához kötik. Ezért aztán nyugodtan lehetne adni a CHF alapú hiteleket továbbra is, csak fosnak a bankok, hogy most mindenki azt venne fel, mert amikor max 1 év múlva visszaerősödik a forint, akkor jól járnának...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) fLeSs válasza pilóta (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát igen...

2008.10.19. Srácok, itt a 3000es OTPm! ... :D

szó esik benne a CHF-ről is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Szerintem is duma az egész, most hogy csúcson van a CHF szerintem se merik bevállalni a bankok, hogy a jónép most vegyen fel hitelt aztán később kevés legyen a törlesztője.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) #53246592 válasza [w] (#4) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem valahogy ugy muködik hogy a bank felveszi a hitelt CHF-ben, atvaltja akarhogyan forintra es az igy kapott forintot adja ki hitel formajaban? a szuk keresztmetszet most gondolom az hogy nem kap a bank CHF-et.
az meg szanalmas hogy mindezt ugy kommunikaljak hogy ez jo azoknak akik most hitelt szeretnenek felvenni, tenyleg szopas lenne ha esetleg a felvett összegnel akar kevesebbet kellene visszafizetni ;] ami gaz, hogy ezt be is lehet adni a "nepnek".

(#9) ollie válasza #53246592 (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Nem valahogy ugy muködik hogy a bank felveszi a hitelt CHF-ben, atvaltja akarhogyan forintra es az igy kapott forintot adja ki hitel formajaban?"

Nem, nem így.

***

(#10) #53246592 válasza ollie (#9) üzenetére


#53246592
törölt tag

hanem?

(#11) fLeSs válasza #53246592 (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

lásd #6.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) stangli


stangli
senior tag

én annyit tennék hozzá, ha már nincs frank akkor euró hitel se legyen... továbbá a deviza hitelesek amúgy is tudták, hogy kockázatot vállalnak amikor felvették a hitelt, ha már felvették a hitelt frankba akkor ne csak a hitel jó oldalát ízlelgessék amit az elmúlt időben ki is élveztek, hanem itt az ideje egy kis izzadtság szagnak is, ha a nadrágszíjat meg kell húzni az már senkinek sem tetszik... megy a para, hogy most mi lesz? mi lenne? x hónap zsíros kenyér oszt következőkor jobban meggondolja a fogyasztó társadalom, hogy miben veszi fel a hitelt... amúgyis ha kiszámíthatóságot akarnak, akkor miért nem ft-ban vették fel a hitelt? ugyebár a ft hitel költsége állandó...

"...az ügyfelek külön költség nélkül áttérhetnek a forint alapú hitelre..."

oké most átérnek a ft hitelre és ha x hónap múlva, legyen pl 1év múlva stabilizálódik a piac, akkor mi lesz? azért fognak nyavalyogni hogy visszaváltsák frankba? vagy verik a fejüket a falba, hogyha megmaradtak volna frankba akkor 10e-el kevesebbet kellene fizetnie? vagy kiváltják a meglévő hitelt egy másikkal ami ugyancsak devizában van...

és azt se felejtsük el a bank nem ad semmit ingyen az átváltási, szüneteltetési, illetve a hosszabbításért valakinek fizetnie kell? és ki fog fizetni? az aki nem vett fel deviza hitelt, azaz az, mert tuti, hogy az állam kifizeti a bankoknak, amennyiben a bankok belemennek... én úgy ahogy van átterhelném a ktg-eket a devizás hitelesekre... átváltod? perkálj...

(#13) helkis


helkis
addikt

gondolkodjunk 1 lépéssel előre a válságban ok-okozat movie magyar subbal, érdemes vévignézni: [link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#14) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

agyrém.

W egyrészt leírta a frankót:
"nem, nem azért csökkentik a frankhitel vonzerejét, mert gyenge a forint, hanem egészen egyszerűen azért, mert a piacon nincs frank, aminek a fedezete mellett hitelt lehetne nyújtani. kész passz."

A másik ok, hogy egyre kissebb a haszon a svájci frank hitelezésen (lásd nyilasi blog) és a bankok tolják így az embereket az eur/ft hitel felé. De nem a fless által leírtak miatt kissebb. (ld nyilasi blog)

Olyan ez mint a Zeitgeist hoax. Aki nem ért hozzá lazán bekajálja. Mint anno egy Pécsi cégnél ahol aszondták a prescott/A64es időkben, hogy jobb a P4, inkompatibilis szar az AMD...... Aki nemértett hozzá lazán bekajálta.

"Szóljatok ha hülyességet beszélek!"
Szolok.... :P

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) dabadab válasza #53246592 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Hanem de.
A technikai megvalositas nemileg bonyolultabb annal, mint hogy a bank pincejeben egy kis ladikoban ott lapulna a kotelezo tartalekratanak megfelelo svajci frank (a penzugyi rendszer ugy mukodik, hogy nem kell ottlennie az egesz fedezetenek, csak egy - allamilag meghatarozott - reszenek), de alapvetoen errol van szo.

fLeSs: akarhogy nezem, abban a blogban is ez van leirva - a ravasz spekulacios muveletek mogott igenis ott lapul a konkret kozponti banki penz

helkis: baromira nem erdemes vegignezni, a Zeitgeistet max. egy gazdasagi analfabeta veszi komolyan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16) duo


duo
őstag

@Stangli "továbbá a deviza hitelesek amúgy is tudták, hogy kockázatot vállalnak amikor felvették a hitelt, ha már felvették a hitelt frankba akkor ne csak a hitel jó oldalát ízlelgessék amit az elmúlt időben ki is élveztek, hanem itt az ideje egy kis izzadtság szagnak is, ha a nadrágszíjat meg kell húzni az már senkinek sem tetszik... megy a para, hogy most mi lesz? mi lenne? x hónap zsíros kenyér oszt következőkor jobban meggondolja a fogyasztó társadalom, hogy miben veszi fel a hitelt... amúgyis ha kiszámíthatóságot akarnak, akkor miért nem ft-ban vették fel a hitelt? ugyebár a ft hitel költsége állandó..."

az fel sem merült benned drága barátom, hogy vannak akik azért adósódtak el devizában mert nem volt más, olyan kontsrukció amit ki tudtak volna fizetni? meg itt nem nadrágszíjmeghúzásról van szó, hanem hogy életben marad az ember vagy megdöglik.
Egyébiránt én nem várom el senkitől, hogy sajnáljon, együttérezzen, pláne segítsen, hiszen az ember legyen ura a döntéseinek és annak következményeinek, De hogy az én hibám legyen meg én érezzem magam szarul, hogy ennyire tervezhetetlen az élet ebben az országban, azt kikérem magamnak. nem elkövető vagyok hanem áldozat b@zdmeg.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#17) fLeSs válasza duo (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"ennyire tervezhetetlen az élet ebben az országban"

a forint gyengülése mindig is benne van/volt a pakliban. de ez minden devizára igaz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Kobe válasza duo (#16) üzenetére


Kobe
veterán

valami hasonlót akartam írni, azért a sarkítva "hülye fax devizahiteles, edd meg amit főztél aztán dögölj bele" mentalitás "kicsit" durva.

fless: Nem akarok belefolyni a hitelfelvételi szokásokba, mert tényleg nem értek egyet a mértékktelen áruhitelezéssel - max a 0 THM es konstruciókat tudom elképzelni, mint valós vásárlóerőt növelő formát, az ilyen credigen stbt nem - de szvsz nem a társadalom egészének hibája hogy a lakosság több, mint 3/4-e 30évesen sem tud saját tőkét összeszedni egy lakásra, egyebekre. És ha 20+ évig kell nyögni a részletet rá, hogy elmondhasd, 40 éves korodra van valami saját tulajdonod (vicc) akkor nem mindegy, hogy nagyobbat vagy kevesebbet nyögsz, ha a bankrendszer nyujtotta ezt a lehetőséget, nem a vele élő hibája ha kihasználta, esetleg a bankrendszeré.
Szóval tervezhetetlen alatt gondolom nem az árfolyamot érti, hanem azt, hogy jelenleg a lakosság irdatlan százaléka retteg attól, hogy otthon nehogy tönkremenjen valami, elromoljon, mert semmi kpja pótolni, max áruhitelre stb. Arra gondolhatott, hogy egyszerűen nálunk ha valami "nagyobb" beruházást kell eszközölni - ami nyugaton triviális - akor az mindig azzal kezdődik, hogy hitelcsomagot kell választani mert másképp nem megy.....azért gondolom érezhető ennek "szomorúsága"

A mostani árfolyamokat én is kicsit megrendülten nézem, ennél korábbi, kisebb árfolyamoknál a sajtó végig arról cikkezet h idehaza is elkezdtek bedőlni a hitelesek, most ha ez tartósan marad, mi lesz, mészárlás ?

[ Szerkesztve ]

(#19) philoxenia válasza stangli (#12) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert a forinthitel költsége állandó? :F A Providenté igen.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.