Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Thome válasza Avicularia (#50) üzenetére


Thome
addikt

Írj a supportnak ez ügyben, és ők megmondják a frankót! :K :)

(#52) Avicularia válasza Thome (#51) üzenetére


Avicularia
veterán

Szvsz ez lehúzós oldal

(#53) Avicularia válasza blunt (#48) üzenetére


Avicularia
veterán

inkább a 900-1500 kilónként ár ami dominál
alul a kisebb szám a kilónkénti ár ezt szorozd meg 31-el

ilyenkor hol vannak azok a hangok,hogy dehát itt mennyi a fizetés?
mindig ezt hallom az otthoniaktól :N

[ Szerkesztve ]

(#54) Crystalheart válasza gamek!ller (#35) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ömm, lehet, hogy túloztam egy kicsit :D A legnagyobb adagom, amit eddig megmértem, az 1,3 kiló spagetti volt. (Persze nem a száraztészta súlyáról van szó.) Eteti magát... De szerintem stíriai metéltből többet is tudnék enni, hiszen az édes. :)

A levesek nem számítanak hiszen jó részük víz, de pl. lencselevesből 1,7 kg + zöldség + sajt volt egyszer egy ebédem.

(#55) gaborbol válasza Avicularia (#53) üzenetére


gaborbol
őstag

Amerikaban se olcso a normalis kenyer.

A legolcsobb kenyer 0,5 kg az kb 1 dollartol indul.

3 dollartol kezdodik az a kategoria, ami mar buszken hirdeti, hogy nincs benne High Fructose Corn Syrup.Viszont ez meg mindig szeletel kenyer, es ezt sem lehet megkenni vajjal vagy majassal vagy akarmivel, mert szo szerint kiszakad a kozepe.

Safeway-Giant aruhazlanc sut ugyan kenyeret helyben, kb 2-3 dollar/0,5-0,7Kg, de az is iszonyat puha, szeletelhetelen, kenhetetlen edeskes valami,vagy pont savanyu.
(most jovok ra,hogy nekem se jo semmi)

Ami nekunk normalis kenyer, olyan mint a magyar azt kb a Whole foods aruhazlanc keszit 4-6 dollaros aron, esetleg Amish market, maszek pekseg.

Ui: Dehát ott mennyi a fizetés? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56) Crystalheart válasza gaborbol (#55) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Oké, de itt olyat nem is csinálnak, a minőségellenőr bezáratná a pékséget. :DDD És mi meg ezekre panaszkodunk itthon. :D

Még azok sem olyan igazán jó, házi kenyerek. Mennyi lehet vajon Svédországban vagy Amerikában a teljes kiőrlésű kenyér? Tönkölybúzából készültet szerintem még keresve sem lehetne találni. Bár cáfoljatok meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#57) #53246592 válasza Crystalheart (#56) üzenetére


#53246592
törölt tag

nem igazan tudom mi az a tönkölybuza, de a teljeskirörlesu kenyer itt finnben csak egy a sok közul, arban közepkategorias. es sajna nem igazan vannak peksegek

(#58) Crystalheart válasza #53246592 (#57) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor hol készül a kenyér, ha nem péknél? o.O

Tönkölybúza
Hazánkban az 1800-as évek végéig a vezető búzafajta volt. A magasabb tápértéken túl a lényege, hogy vegyszermentesen lehet termeszteni, pl. nem fuzárium-érzékeny. A fuzárium gomba mérgező enzimje a korpában kötődik, ezért a sima teljes kiőrlésű búzából készült termékek akár veszélyesek is lehetnek. (Volt is nemrég ebből egy kisebb, ámde némileg megalapozott médiahiszti.) Ha viszont permetezték rendesen, és nem fuzáriumos, akkor viszont permetmaradék is lehet a korpán. Ezektől mentes a tönkölybúza, de egységnyi területen kisebb hozamra képes, ezért általában drágább.

(#59) #53246592 válasza Crystalheart (#58) üzenetére


#53246592
törölt tag

marmint kis peksegek nem nagyon vannak, olyanok ahol van kis boltocska. nehany nagyobb aruhazban van "sajat" pekseg, ami nem annyira sajat, mert valamelyik nagy kenyergyarto ceg sut ott friss kenyeret. jo dragan, 5+ euro/kg

(#60) Crystalheart válasza #53246592 (#59) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Aha. Ezt lenne jó elkerülni itthon a lokális piacok kialakításával. Igazság szerint már azt sem tartom jónak, hogy a pékeknek nincs meg a saját malmuk és nincsenek földjeik, mert így lehetne a legtisztábban, a legstanilabban jó minőségű kenyeret előállítani tisztes és tisztességes ár mellett.

(#61) olbaidhun válasza Crystalheart (#60) üzenetére


olbaidhun
őstag

De miért olyan nagy gond, hogy nincs kenyér? Igaz a párom mindenhez eszi, de lazán meg lehet nélküle lenni, viszont figyelmesen és vegyesen kell étkezni.

Amikor a koliban elfogyott a kenyér, megkezdődött a próbálgatás, sós chips májkrémmel, kifli, pufi, egyéb izgalmak majonézzel és még sorolhatnám. Fontos, hogy az ember étkezésében központi szerepet kapjon egy állandó stabil "pont", de még fontosabb, hogy sokszínű és választékos legyen az étkezés?

Milyenek odakint a gyümölcsök? Ízük, zamatuk, áruk? Pl egy jó kis körte, vagy valami hasonló "alap" van?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#62) Avicularia válasza olbaidhun (#61) üzenetére


Avicularia
veterán

Fos íze van minden gyümölcsnek.Krumpli,gomba,hagyma is más ízű.A magyar gyümölcsök zamatának nincs párja.Itt nincs túró,nem ismerik a gesztenyepürét,a túró rudit,nincs mák stb.

(#63) Flashback válasza olbaidhun (#61) üzenetére


Flashback
addikt

Az összes tojás fehér.
Gombás rántottát ettünk itt tök jól kijött a gomba íze. Répa is jó volt. Én vettem itt a kedvenc almámból, az is finom volt 3-400gr-ért fizettem 6,5Kr-át (Grany Smith alma). Hagymát eddig két félét vettünk, na azt bárhogy sóztam édes maradt.
Erről eszembe jut: Így sem rosz de kockásan szebb volt. - mosás után
Szóval hagymát még keresek.
Körtét, retket Edi evett neki ízlett.
Ma próbáltuk a tasakos krumpli pürét, az viszont borzasztó volt...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#64) Crystalheart válasza olbaidhun (#61) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nézd, évek óta nem ettem kenyeret, mert nekünk drága. :) (Majd ha vásárolunk házi malmot, akkor talán...) Én tudom, hogy meg lehet nélküle lenni, de ez másról szól.

Ugyanis ez a legtöbb termékre igaz. Ha túl sok felé van osztva a termény útja, míg eljut a fogyasztóig, az jelentősen drágítja a végterméket. Az élelmiszer fő vég-értékesítője pedig gyakran egy hipermarket, ami piaci helyzeténél fogva lenyomhatja az árakat, így a kereskedői árrés a fogyasztó és a termelő kárára is nő.

Vegyük például a tejet, mert ha a gazdának van egy tejfeldolgozó üzeme (vagy tagja egy ilyen üzemmel rendelkező TSZ-nek), és az árut szociális boltban tudja értékesíti (azaz a nagykereskedések és minden köztes értékesítő kihagyásával), az nem csak a fogyasztónak jó az olcsóság miatt, de a termelőnek is sokkal nagyobb a haszna. Véleményem szerint a mezőgazdaság legnagyobb problémájára, azaz arra, hogy csak az állami támogatásokkal együtt éri meg termelni, ez volna az egyetlen megoldás.

(#65) Avicularia válasza Flashback (#63) üzenetére


Avicularia
veterán

Ma voltunk a willy's-ben malmöben.Találtam szerintem olyan kenyeret amit te mondasz.Lång franska a neve.5.95 volt.De én nem erre gondoltam,hanem négyzetes alaku,és annak a teteje is meg van szórva mákkal.Na az sz@r,ezt még nem kóstoltam,ma még nem ettem kenyeret.
Gombában szvsz pont az a rossz,hogy nagyon erős illata van mikor párolod.Amikor a barátnőm majonézes vagy svédgombát csinál,rendesen émelygek a szagtól.

Múltkor láttam ikeában elg-lasagne-t.Mondom biztos csak ez a neve,Aha persze,frankón elg-ből van benne a hús :)

(#66) Ivan15 válasza Crystalheart (#64) üzenetére


Ivan15
senior tag

"Nézd, évek óta nem ettem kenyeret, mert nekünk drága. (Majd ha vásárolunk házi malmot, akkor talán...) "

ezen most röhögtem egyet :D
(a sajat keszitesü, kis volumenben gyartott es sütött hazikenyer a vegen olcsobb (Ft/db) mint a nagy volumenü ipari termelesben. :o Akkora hülyesegeket olvasok itt - :W Sajat büzaföldet nem akartok a kenyerhez? Persze kis volumenben, olyan 1/6 hektart?)

(#67) Mr.Csizmás válasza Ivan15 (#66) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#68) Flashback válasza Avicularia (#65) üzenetére


Flashback
addikt

Jaja úgy hívják. Kóstold meg. Nem rossz, tegnap este meleg szendvicset csináltunk belőle, mert még volt vagy 30 deka. Arra is egész jó. Mi teljesen meg vagyunk elégedve vele. Most viszont más fajtát vettünk a Lidl-ben. Ez valami szeletelt jószág, kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#69) Crystalheart válasza Ivan15 (#66) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hogyne volna olcsóbb, saját felhasználásra? Nem eladni akarnám én. Természetesen sparheltben sütném, az semmibe sem kerül. :) Meg ott vana tészta is. Termelőtől megvesz az ember pár zsák tönkölybúzát oszt jóccakát. Olyan különbözet van, hogy a családom lehetséges fogyasztásával házimalom ára is egy év alatt megtérülne, csak arra egyszer legyen pénz... Egyébként miért mondod? A kenyérre még a termelő, a molnár, a pék is ráteszi a maga hasznát, ami nem csoda. Ugyanez, én egy kiló kecskesajtot egynéhányszáz forintból hozok ki, ha a takarmányt vesszük, oszt mégis 4000-et ér, és két pofára tömhetem magamba. :) Vagy a vaj, a vaj! Ha van egy tejszeparátorod és egy köpülőd, filléres dolog!

Sajnos saját földünk nincs. Ha lenne, termeltetnék is rajta, mert most, hogy állatokat tartunk, ki vagyok szolgáltatva a környékbéli gazdák kontárságának. De közeli cél, hogy legyen legalább úgy 30 ha, aztán majd lehet növekedni, ahogy lesz rá forrás.

(#70) Avicularia válasza Flashback (#68) üzenetére


Avicularia
veterán

Ettem ma belőle ,tényleg jó.Szeletelt kenyerek között viszont nagyon sok van ami cukrozott,azokat kerülni kell ,furcsa egy ízük van.
Gudis-t gondolom már figyeltétek,hogy hegyekben áll mindenhol.A svédek eszik a világon a legtöbb édességet.

(#71) Crystalheart válasza Avicularia (#70) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Cukrozott? És azzal mit csinálnak, lekváros kenyeret? o.O Ehj, cukrozott vajas kenyér, broá.

(#72) Avicularia válasza Crystalheart (#71) üzenetére


Avicularia
veterán

A legtöbb kenyérbe cukrot raknak,nagyon furcsa ízlésük van a svédeknek.Egyszer voltunk egy ismerősnél és a barátnőm főzött nekik paprikáskrumplit.Amikor leültünk enni,ők a legnagyobb nyugalommal vajaskenyeret ettek a paprikáskrumplihoz :)

[ Szerkesztve ]

(#73) Crystalheart válasza Avicularia (#72) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kenyeret én is szoktam mellé (régen), ha van (volt), de a paprikás krumplihoz minek megvajazni? o.O Ja és várj, cukrozott kenyeret ettek hozzá? :D Ez érdekes. Én is rettentő édesszájú vagyok, de a sósat azért nem szeretem a cukrossal vegyíteni, milyen az már...

(#74) Avicularia válasza Crystalheart (#73) üzenetére


Avicularia
veterán

A cukros kenyeret úgy értem,hogy már sütéskor belerakják,nem pluszban megcukrozzák

(#75) Crystalheart válasza Avicularia (#74) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Értem én, csak igazából nem tudom elképzelni, milyen az íze. Kalács, vagy mi? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.