Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mekker válasza BBéci (#45) üzenetére


mekker
őstag

Jajj, hagyjuk már a koncertes hasonlítgatást, semmi köze a hordozható lejátszókhoz...
Nem fogok most vitatkozni, gondolom neked az EQ használata azt jelenti hogy a hülyegyerek felb@$$za a mélyet, illetve egyet jelent a szent audiofilitás megszentségtelenítésével...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#52) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon jó írás volt, minden tekintetben.

(#53) .DLL


.DLL
veterán

Igényes, részletes bemutató. Később egy teszt is jöhet majd más készülékekkel összevetve. ;)

A DSD alá betett link sok helyen magyartalan, nem tudom ki fordította, de semmi konkrétum nincs benne ami van az is zavaros. Inkább ezt tenném linkbe:
DSD 1O1 Schawo-tól ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#54) lugosi válasza .DLL (#53) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha már itt tartunk, az 101 eleve magyartalan, ez az ámerikás verzió, nálunk ezt 1x1-nek hívják :P

(#55) .DLL válasza lugosi (#54) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt mondjuk tudtam, de ez esetben, hogy pont magyartalanságot emeltem ki teljesen jogos a pofon. :R

(P.H.)

(#56) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Köszönjök az bemutatót!
Nem is gondoltam volna, hogy van ilyen eszköz...hiánypótló...
Igaz én iPhone5-re, de szerintem a korábbiakra is érdemes, AIFF-ot használok, amit az apple FLAC-ának neveznék! :)
Hibátlan! :)

© asszongya'hogy

(#57) flash-


flash-
veterán

van magyar teszt a DX50 ről?

én még nem olvastam róla magyar nyelvű értékelést...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#58) HUNNIA1920 válasza flash- (#57) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Egyelőre még nincs.

Nekem van DX50-esem, de inkább nem írok róla. Részben azért, mert nem lenne szakmai értékű, másrészről pedig már többen is megerősítették, hogy én ehhez nem értek, mert aki szerint a Fiio X3 jó, az nem érthet hozzá. Ennyi. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#59) Ati1979 válasza HUNNIA1920 (#58) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezt ki mondta? :)

(#60) .DLL válasza Ati1979 (#59) üzenetére


.DLL
veterán

Amennyi szidást kapott az X3, ha valaki leírja, hogy az nem is annyira rossz, és pl. a DX50 csak egy kicsit jobb, akkor azok a hozzászólások gyengítik a cikk és az írója "hozzáértést" vagy hogy is mondjam. Vagy jogosan vagy nem.
Én is megkaptam néhány Dactilus kedvelőtől, amikor kezdtem meghallgatni más eszközöket is, hádde az nem úgy van, melyik modell, nem mindegy, stb-stb. A lényeg ugyanaz, továbbléptem róla, amivel nem mindeni értene egyet, szerintem meg mindenben jobb, vállalom. Veszélyes téma ez, hogy ki, mit, hogyan hall, és azt egy cikkben a közönség elé tárja. Elvileg lehetne objektíven, de a valóság az, hogy k*vra szubjektív az egész, csak vannak dolgok amiket a nagy többség hasonlóan azonosan hall (illetve úgy fogalmazza meg a hallott élményét, hogy azok egybevágóak). Ízlelésünkkel is ez van, látással is (esztétikáról nem is beszélve).
Písz. :)

(P.H.)

(#61) BBéci válasza .DLL (#60) üzenetére


BBéci
titán

15 éve írok rendszeresen teszteket, amiknek gerince, lényege a szubjektív véleményem. Meghallgatom, ha képmegjelenítő, akkor megnézem és elmesélem a tapasztalataimat. Általában műszeres mérések is társulnak hozzá, de az csak körítés.
Tehát nincs abban semmi rossz, ha egy teszt szubjektív, sőt, az a normális.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62) lugosi válasza .DLL (#55) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs vész, csak a poénértéke miatt írtam, abszolút nem pofonnak szántam. Csak hecc :)

Bbéci: egyetértek veled arról, amit a tesztírásról gondolsz. A tesztelő ember nem gép, teljesen természetes, hogy egy szubjektív szemüvegen keresztül lát. A legmegbízhatóbb, legfelfoghatóbb tesztek azok, amiket olyan ember írt, akinek ismerhető, elfogadható (és megjelenő!) az értékítélete. Pl egy gasztronómiai cikk, csak hogy ne vágjon PH szakmába - olyantól fogadom a leginkább, akinek az ízlésével, szubjektív hozzáállásával azonosulni tudok. Emellett valószínű alap dolgokban tárgyilagos mindenki, pl egy steak-et senki nem fog az édességek közé besorolni. A vélemény meg nem mindig mérhető grammban, milliméterben vagy másodpercben.

(#63) Ati1979 válasza .DLL (#60) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ezekben a dolgokban igazad van. Viszont van egy másik aspektus is ami bezavarhat. Elég sokan vettek x3-mat az elején, amikor megjelent, mert jónak ítélték a hangját. Később jött a csere, és kissé gyengült a lejátszó irányába tanúsított lelkesedés, és egyre kevésbé állították azt, hogy mennyire jó. Szépen lassan mindenki cserélete dx50-re, ak100-ra stb.
Szóval az emberek védik a sajátjukat. Amíg el nem adják addig biztos. :)

Midegy. Az én véleményemet már elég sokan ismerik. Én olyan 5-6 ezer forintosra értékelem ennek az eszköznek a hangját. Egy sansa clip-et sokkal többre tartok például.

(#64) bunfi


bunfi
őstag

Értem én, hogy szar a hangja és váltott mindenki, de azt azért tegyük már hozzá, hogy ez 55-60k, míg a DX50 ~75k, az AK100 meg 150k. De persze azzal is hülyeséget mondok, hogy tapasztalással gazdagodik az ember és amikor megismerte jobban az X3-mat, megismerte a hibáit, hiányosságait és jobbra vágyott? Gondolom ez lehetetlen... :F

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#65) Nigér válasza Ati1979 (#63) üzenetére


Nigér
őstag

Ne haragudj de ez szerintem már túlzás.

(#66) Ati1979 válasza Nigér (#65) üzenetére


Ati1979
veterán

Alapvető defektus van az x3 hangjában szerintem. A magasai elviselhetetlenek számomra. És szerintem nemcsak én hallom így. Pedig legelőször a shure se425-tel próbáltam ami közismerten magashiányos füles.
A dx50 viszot egy kiegyensúlyozott hangú lejátszó. Ár érték arányban megfelelő.

Az x3 kirivó hibáit az x5-ben javították egyébként.

(#64) bunfi

Nem tudom, mi járhatott ezkenek az embereknek a fejében. :)

(#67) Nigér válasza Ati1979 (#66) üzenetére


Nigér
őstag

Sokkal nagyobb tapasztalatod van mint nekem ezért alapból tán hiszek is neked csak valahogy túl mélyre tetted szerintem az X3-at.
Bár mondom én nem hallottam meg nem is vagyok olyan képzett.
Mindegy, no offense csak hangosan gondolkodtam

(#68) bunfi válasza Ati1979 (#66) üzenetére


bunfi
őstag

Értem. Tehát, most már tudjuk, hogy aki x3-at vesz, annak nem tudni mi járhat a fejében. Én nem tenném azért egy Sansával egy szintre (volt egy fuze +-om) és szerintem megadtam a választ, első DAP-nak szerintem teljesen jó, főleg itthon, ahol nem sokan vannak túlfizetve.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#69) Ati1979 válasza Nigér (#67) üzenetére


Ati1979
veterán

Én sem vagyok képzett egyébként. Csak hallottam az itt említett lejátszókat. :)

Szerintem elég nagy mellényúlás az x3. Kérdezd vodkaboy-t. :D Na ő tényleg képzett és hasonlóan vélekedik. :))

(#68) bunfi

Meg kell hallgatni az említett lejátszókat. Ezek a csak vélemények. A saját fülednek higgyél csak! :)

[ Szerkesztve ]

(#70) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ati1979: az egyébként elképzelhető, hogy te még akkor hallgattad meg, amikor kijött az X3 és azóta a jó pár szoftveres frissítés után változott a hangja mondjuk pozitív irányba?
Meg elvileg az első szériának volt a "legrosszabb" a hangja, utána amiket kiadtak már jobb volt.

Mondjuk én nem tudom melyik szériát vettem, csak annyit hogy a télen és mindjárt ment rá a legújabb szoftver.

Szerk.: az iBasso oldala kb. 1 hete elérhetetlen. Még a hétvégén azt dobta ki, hogy a keresett oldal nem található, de azóta a google kereső sem találja. :U

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#71) Ati1979 válasza HUNNIA1920 (#70) üzenetére


Ati1979
veterán

Több példányt is hallottam. Nem egy időben. :)

Az ibasso dolog megoldódni látszik. Olvass bele az mp3-as topicba.

(#72) .DLL válasza lugosi (#62) üzenetére


.DLL
veterán

Ehhez a témához (nem pont ide vág, ezért elnézést).

Nagyon jó amit BBéci írt "Általában műszeres mérések is társulnak hozzá, de az csak körítés." mert ez felveti azt a kérdést, hogy mi a teszt, és mi a bemutató (vagy egyszerűen nevezzük cikknek, egy eszközről)

Szerintem egy tesztnek tartalmaznia kell jónéhány nem csak szubjektív módon megfogalmazott tesztet amit lefuttattak a készüléken. Oké, pont audió eszközöknél a dolog "lelkét" nem igazán lehet mérni, de van aki(k) szerint, ha bármi változás hallható a hangban, létezik olyan mérés amelyik kimutatja, hogy mi merre.
Nyilván ilyen közösségi szinten nem sokaknak van lehetősége, ideje, apparátusa rá, ez persze rendben is van. Ezért is OFF, mert tulajdonképpen csupán két szón lovaglok: teszt vagy bemutató.

Semmi baj nincs a bemutató cikkekkel, sőt, ezek az életszagú dolgok: megfogható nyelven bemutatják a készülék külső belső manifesztációját, és egyértelmű tulajdonságait.

És pontosan ahogy mondod, egy ilyen cikk is nagyon sokat el tud árulni egy készülékről, ha vagy ismered az íróját, és/vagy témabeli "előéletét" vagy mégjobb ha a cikkben hivatkozik minél több dolgokre, hogy mihez képest miben más az aktuálisan tárgyal dolog. Pl. egy XY étel egy adott étteremből ilyen, szemben egy másik hellyel ahogy egy kicsit olyanabbul készítik.

Az összehasonlító tesztet is tulajdonképpen hívhatom tesztnek igen, ha nem is objektív mérés a viszonyítási pont, de legalább van, és ez a lényeg. :) Előbbi csak azért jobb, mert egy mérésnek nincsenek preferenciái, hogy mi tetszik neki jobban. :D Utóbbi esetben ismerni kell a tesztelőt is. :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#73) TRIvidore


TRIvidore
tag

Összeszedett teszt lett a kisebb hibáktól eltekintve. Amugy csak nekem nem jött át h milyen fülesekkel tesztelted? :)Rèszemrôl maradok azèrt a szerintem mindmáig etalon Cowon azaz iaudio X5nèl, s meglepô lehet de a Samsung annak idejèn jobbat gyártott mint bármelyik ipod az YH-J70SB szemèlyèben, saját tapasztalatból mondom, 2006 óta mèg mindig szuperál :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#74) bunfi válasza TRIvidore (#73) üzenetére


bunfi
őstag

Vmoda LP2, Sennheiser CX 400, HyperX Cloud, ami felfogható egy Takstar Pro 80-nak. Meg minden egyébbel, ami a kezem ügyébe akadt. 8) De ezt szándékosan nem hangsúlyoztam ki, csak a meghajtás szintjén.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#75) TRIvidore


TRIvidore
tag

Felfogható, de azèrt nem a Beyer szintje :) Vhol szted ki lehet próbàlni az X3at? Kívàncsi vagyok hogy muzsikàlna a 712Prommal.

Never say no to...@##%%£...Panda

(#76) .DLL válasza TRIvidore (#75) üzenetére


.DLL
veterán

Pikszel káefté, Hangbarlang pont hu, stb

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#77) TRIvidore válasza .DLL (#76) üzenetére


TRIvidore
tag

Thx. Akkor ha jól sejtem a fent megnevezett üzletekben van is belôle kiàllított/kipróbàlható pèldàny, s nem nèznek ràm az eladók szemöldökràncolva. Tovàbbà (remèlhetöleg) nem kerülnek elô fura kifogàsok: "ha ezt kibontjuk màr nem tudjuk eladni, mert nem original..." Utoljàra Veletech-en tudtam kipróbàlni kompromisszumok nèlkül. Hiàba, szkeptikus vagyok, volt màr kellemetlen tapasztalatom...ha nem is a fentebb említettekkel.

[ Szerkesztve ]

Never say no to...@##%%£...Panda

(#78) .DLL válasza TRIvidore (#77) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem ez lenne a normális, ha már egy áruháznak van üzlete/mintaboltja. Sokszor még raktárkészlet sem kell, oké ez megérthető, de a főbb cuccok amik a boltban vannak azok legyenek már kipróbálhatóak. Egy ilyen segítőkész hozzáállás után nagyobb eséllyel rendelik meg ott, az adott készüléket. (szvsz)

(P.H.)

(#79) pkaresz válasza Nigér (#65) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ő már csak ilyen. Kár érte a betű!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#80) stemplar07


stemplar07
őstag

Vettem egy ilyen ketyerét :-) hát... egy AUDIO-TECHNICA ATH-AD900X (on air 5-35.000 Hz )felső kategóriás fejhallgatóval valami eszméletlenül szól !!!!!! nincs rá kifejezés .. dinamika, basszus, hangkép stb.

ugyanezzel a fejhallgatóval tesztelve ugyanazokkal a FLAC zenékkel :
1.Popcornhour A-400 - egyértelműen gyengébb :-( megdöbbentő )...

2, LG G3 ,Samsung Galaxy S5, Iphone 6 , magyarul a mostani zászlóshajókkal , talán még az iPhone kicsit jobb , de alapvetően a ,,pincében sincsenek ehhez az X3- hoz !! több emberrel tesztelve ..
így mondjuk valóban átértékelődik a zene hallgatás !!
van új szoftver 3,3 : grafikus EQ, 128 GB sd kártya fogadás , már extfat , javítás, DSD lejátszás,lejátszási listák, és sok minden mást is javítottak benne .

(ps. a Fiio X3 saját fejhallgató erősítőjével is jobban szól, mint egy Pioneer VSX-923 saját fejhallgató erősítőével ami azért megdöbbentő..)

az Astell & Kern - AK120 -t nem volt még módomban kipróbálni.. de mondjuk 300 ezer felett (vs. 59.000)..... hhmm...

[ Szerkesztve ]

(#81) GML válasza stemplar07 (#80) üzenetére


GML
őstag

Kár, hogy nem vártál vele még egy kicsit. Lassan itt az X3K. Az meg még erre is rátesz egy lapáttal.

(#82) stemplar07 válasza GML (#81) üzenetére


stemplar07
őstag

:DD Ma megvettem a Fiio X3 II-t :-)

most tesztelem :) DSD-vel (Diana Krall - Live in Paris ) SACD iso Carlos Santana and John McLaughlin - Love Devotion Surrender (1973) [MFSL 2011] (SACD ISO) ... hááááát mit ne mondjak ... gyönyörűen szól .

A DAC is működik win 8.1 alatt Foobar2000-el az SACD-k és a DSD-k is szépen szólnak rajta, tesztelem egy pár napig és majd beszámolok :-)

( ps. eladó egy 1 hónapos Fiio X3 classic 23 hó garival, mikrokarc mentes :-) )

(#83) stemplar07


stemplar07
őstag

Fiio x3II teszt .. elég objektív , összehasonlításokkal, AK, Dx, és még több ,,játékossal .

http://headfonics.com/2015/04/the-x3-gen-2-dap-by-fiio/4/

(#84) GML válasza stemplar07 (#83) üzenetére


GML
őstag

Akkor én már nem is írok :DDD :P

(#85) stemplar07 válasza GML (#84) üzenetére


stemplar07
őstag

:) dehogynem írjál csak ... amúgy nem magasztalták az egekbe , de jókat írtak róla nagyon .. sztem kb hozza az X5 szintjét, és de alatta van a DX90 -nek.
a DAC chip viszont azonos a Marantz NA8005 , Astell & Kern AK240 -el .... amik azért 2500-1200 eurós készülékek ..

(#86) GML válasza stemplar07 (#85) üzenetére


GML
őstag

Azért azzal legyünk tisztában, attól, hogy egy adott készülék azonos fődarabokat használ, mint a csúcskategória, még nem jelenti feltétlenül azt, hogy ugyan azt a szintet hozza. (és sokan ezért szólják meg a alsó/középkategóriás gépeket) illetve fordítva. Attól, hogy nem a felső polcról veszik az alkarészeket nem feltétlenül rossz a hangja.

(#87) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Szeretnek valami dap- ot venni. Árban két játékos jön szóba. Egyik a fiiox3 a masik a somy nw a45. Velemenyeket, tapasztalatokat szivesen fogadok. Elore is koszonom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.