Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nextman


nextman
aktív tag

Biztos jo elmeny, de a 3-as metro vonalara eleg lesz az mp3 is:)

(#2) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Szimpatikus, hogy nem erőltetik az érintőképernyőt, és hogy szó nélkül működik az USB DAC funkció, de ezekkel együtt is inkább a DX50-et választanám, másfél kategóriával jobb hangot produkál, mint a(jelenleg kapható) legkisebb FiiO DAP.

[ Szerkesztve ]

(#3) Gabex1


Gabex1
csendes tag

Az elmúlt évek során nem igazán írtam hozzászólást a cikkekhez, de mivel kiemelten élvezettel olvastam ezt a remek bemutatót gondoltam megjegyzem. Kellemes bevezető rész után, nem csöpögős, inkább tárgyilagos és részletes bemutató volt. Köszönjük Bunfi !

(#4) bunfi válasza szentkuti11 (#2) üzenetére


bunfi
őstag

Szívesen meghallgattam volna az iBasso-t is, mert kíváncsi lettem volna, hogy hoz-e többletet az a +20 ezer forint, de sajnos nincs raktáron. De talán ami késik, nem múlik és remélem igazad lesz a hangjával kapcsolatban.

Gabex1: :R :R

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#5) HUNNIA1920 válasza bunfi (#4) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

szentkuti11 kollégától biztos megkapom az oltást és lehet igaza is lesz. :R

Én majd 1 évig használtam az X3-at, de én nagyon meg voltam vele elégedve. A szoftvere elég régimódi, de a kidolgozás, a hangminőség, a technikai paraméterek mind a magas minőséget képviselik.

Én kb. 1 hete használom a DX50-est, amit igaz, hogy jó áron kaptam meg, de szerintem az hogy "másfél kategóriával jobb hangot produkál" erősen túlzás. Inkább valakinek jobban bejön a DX50 hangja. Viszont 20eFt-al többet biztosan nem ér.

Aki (meg)teheti próbálja ki az X3-ast. Ha nem ódzkodik a használt termékektől, akkor használtan próbálja meg beszerezni (kb. 30-40eFt). Ennyit megér szerintem.
Ehhez persze hozzá kell számolni egy fül/fejhallgatót is. Lehetőleg ne teszkós 1-2eFt-os fül/fejhallgatóval használja az új tulaj, hanem a lejátszó árával azonos vagy hasonló árú cuccal. Így viszont könnyen el lehet röppenni 100eFt-ig, ami már egyeseknek (sokaknak) sok lehet.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6) fi:zi'k válasza szentkuti11 (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Milyen az a másfél kategória? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) BBéci


BBéci
titán

Akit érdekel a FiiO X3, olvassa el ezt a tesztet is. No meg a többit: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8) Pxs


Pxs
aktív tag

Ehelyett egy Galaxy 3 telefon (nem S3) és hozzá egy Voodoo Sound kernel mod.
10e Ft-ból megvan és kifogástalan a DAC teljesítménye (szinte totál lináris) és a hangminőség.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#9) bunfi válasza Pxs (#8) üzenetére


bunfi
őstag

Vagy nem.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10) haxiboy


haxiboy
veterán

Engem az iPod Classic fogott meg legjobban, 160GB igencsak elég, csak azért nem szereztem be, mert ha már telenorosként fizetek a deezer szolgáltatásért, a zenéimet mégsem tudom rászinkronizálni :\

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) Pxs válasza bunfi (#9) üzenetére


Pxs
aktív tag

Itt az oldal alján a frekvenciagörbe: [link]

Szintén egy spéci Wolfson DAC van benne. Párezer forintos fülessel is zongorázni lehet a különbséget, ha azt a kernel mod-ot használja az ember.

(Ugyanez a DAC van a Galaxy S-ben is)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#12) bunfi válasza Pxs (#11) üzenetére


bunfi
őstag

Spéci, az biztos, mert 10 perc kereséssel sem tudtam kideríteni, hogy mi van benne, csak annyit, hogy beépített erősítős. A frekvenciagörbe meg nagyon szép, csak így magában kb. semmit nem ér. A Galaxy 3 egy telefon. Nem DAC, nem DAP. Szóval kifényezhetik több tucat tesztben is, de attól még csak a telefonok között alkot kiemelkedőt, az X3-mal abszolút nincs egy súlycsoportban. Egyébként itt egy teszt az X3-ról, amit elég hozzáértő emberek készítettek, nem filléres műszerekkel.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13) BBéci válasza Pxs (#11) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt csak a mesében van olyan frekvenciamenet, pláne telefonnak, másrészt baromira nem az határozza meg a hangminőséget. Azt elismerem, hogy az említett telefonoknak jó a hangja, de ne hasonlítsuk egy olyan jól sikerült célhardverhez, mint a FiiO X3 és X5.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14) Rhino666


Rhino666
őstag

Tényleg van aki elhiszi, hogy az Apple bármit is feltalált/megújított/fejlesztett? :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#15) BBéci válasza Rhino666 (#14) üzenetére


BBéci
titán

Az almás készülékekkel rendelkezők többsége biztosan azt hiszi. ;]
Azt el kell ismerni, megalkottak egy készülék kategóriát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16) bunfi válasza Rhino666 (#14) üzenetére


bunfi
őstag

Ne menjünk el az Apple méltatása/ostorozása felé. A tény az, hogy NEM ők találták fel az mp3 lejátszót, de az is tény, hogy 128/256 MB-hoz képest az 5/10 GB és a zenerendezgető/áruház szoftver elég komoly lépés volt előre.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17) batai15


batai15
félisten

Elsőnek azon ráncoltam a szemem hogy még valaki használ ilyet és nem i cuccokat.
Utána az árán is csúnyán néztem, ami valjuk be sok érte, de aki értékeli az ilyet annak megéri.

(#18) BBéci válasza batai15 (#17) üzenetére


BBéci
titán

Mihez viszonyítod az árát, mihez képest tartod drágának? Gondolom nem a hangminőséghez, vagy már próbáltad?
Ha a FiiO drága, akkor mit mondasz erre? Astell & Kern, és egy teszt az olcsóbb elődmodellről: [link]. aminek 377000 Ft az ára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19) bunfi válasza BBéci (#18) üzenetére


bunfi
őstag

Nem mondom azt, hogy emberi füllel hallhatatlan, de azért már kicsit túlzásnak érzem. És afelől sincsenek kétségeim hogy inkább csak státusszimbólum mivolta dominál a vásárlásánál (a tervezésnél pedig az abszolút maximalizmus).

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#20) szentkuti11 válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az a másfél kategória nekem pont annyi, hogy egy jó DAC-kal ellátott mobilról pusztán hangminőségi alapon FiiO X3-ra még nem váltanék, de DX50-re már igen.

(#21) mekker


mekker
őstag

Hmm... Azt hittem vannak olcsóbb Fiio-k is, de most nézem, hogy használtan is minimum 40 ezer.
Nem olyan meglepő, hogy ezt nem sokan csengetik ki, ráadásul ha vennék hozzá még egy 32GB-s kártyát, az plusz 8-12 ezer pénz. Az érintőkijelző megkönnyíti a kezelést, de nem probléma szvsz a hiánya (csak akkor gombokkal lehessen nagyon jól navigálni). Az viszont nagyobb baj szerintem, hogy nincs playlist, illetve az üzemidő sem túl fényes.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22) atike


atike
nagyúr

Érdekes volt egy ilyen kis kütyüről olvasni - köszönöm. Jó írás! ...és nem semmi ez a kis dög... :DDD

(#23) BBéci válasza bunfi (#19) üzenetére


BBéci
titán

A cikkekből láthatod, hogy mi kipróbáltuk a szóban forgó lejátszókat és hallottuk a különbségeket.
Vannak elvakult és amellett tehetős hifiőrültek, akik számára csak egyetlen dolog a fontos, a hangminőség. Ők nem státusszimbólumként tekintenek a high end mobil lejátszókra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24) bunfi válasza BBéci (#23) üzenetére


bunfi
őstag

Nem kétlem, de sajnos mindig vannak pózerek. Egyébként gratulálok az oldalatokhoz, nagyon impresszív.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#25) BBéci válasza bunfi (#24) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26) Rhino666 válasza BBéci (#15) üzenetére


Rhino666
őstag

:F A túlárazott sz@r nem egy készülékkategória. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#27) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Jó cikk lett, gratu!
Anno egy iAudio U3-at vettem, sajnos 1GB és nem lehet bővíteni. Pedig még ma is hallgatóznám :(

(#28) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Hál' istennek ez engem nem érint, én zenét max havonta 1x hallgatok, az is rádió. Tényleg szerencse, hogy nem betegség. Vagy csak immunis vagyok (a hülyeségre ;] ). Fülesem is valami 800 ft volt és sokalltam érte, az 50k-ra inkább nem is mondok semmit :D.
Rhino: díjazom az őszinteséged :D

(#29) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nekem egy Sansa Clip+ is megteszi. Amúgy jó írás!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) lazlogogola


lazlogogola
tag

Én olyan FLAC lejátszót keresek ami tudja a bluetoothot.
Van olyan amit javasolnátok "vájtfülüek"?

pl .ZEN-Fi3?

[ Szerkesztve ]

(#31) tomee007007


tomee007007
őstag

Grat a teszthez!
Sajnálatos hogy a telefonok mára kiszorították ezeket a termékeket, de talán az ilyen kaliberű lejátszóknak van még jogosultsága.
Azért a 3000 mAh-s aksitól jóval többet várna az ember...

(#32) VIC20


VIC20
őstag

Nagyon jól megírt cikk!

Az árat én is drágállom. Egyelőre egy Sandisk Sansát használok, amíg el nem pusztul (már a második...), aztán majd meglátjuk.

(#33) GIJoe


GIJoe
addikt

Nem vagyok képbe ez most hol van a Ponohoz képest?

(#34) Zoli133 válasza GIJoe (#33) üzenetére


Zoli133
őstag

Pono még nem jelent meg, így erre a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35) GIJoe válasza Zoli133 (#34) üzenetére


GIJoe
addikt

értem köszi, nem volt még időm elmélyedni a témában (chipek, részegységek vs) jót szeretnék venni, jó áron...

(#36) kemcso


kemcso
Ármester

Egész jól cikk lett, a hangminőségről nem sok szó esik (ami véleményem szerint a X3 legrosszabb része, sajnos). Egy összehasonlítás a kategóriatársaival belefért volna (DX50, iHIFI 770 pl)

(#7) BBéci Ez egy reklámszagú cikk, véleményem szerint az X3 hangminőségét egy jobb telefon is meghaladja... 'Az X3 tehát hangminőség szempontjából kifogástalan', ha ez igaz lenne, akkor az AK-ra pl mi szükség lenne? :) Az meg hogy milyen DAC van benne nem sokat jelent, egymás mellett hallgatva 3 azonos DAC-val szerelt lejátszót (X3, DX50, AK100) ég és föld van köztük...

(#37) villamos


villamos
őstag

Ez egy aranyos készülék, leszámítva azt, hogy amire használná az ember, (zenék lejátszása) a leírtak szerint teljesen alkalmatlan... :F Nincs lejátszási lista? Még egy 20e Ft -os Nokia telefonban is be lehet állítani listát...

Mindegy. A reggeli buszozáshoz szerencsére nekem untig elég az X202, a 128k -s HC -hez amiket mostanában hallgatok meg végképp...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#38) BBéci válasza kemcso (#36) üzenetére


BBéci
titán

Szerkesztőségünk tagjainak véleménye szerint olyan a hangminősége, ami a cikkben olvasható. Akik próbáltuk, 10-25 éve a hifis, házimozis szakmában mozgunk, abban élünk. Történt összehasonlítás telefonokkal és azt is leírtuk, hogy a DAC mellett a szoftver erősen meghatározó. Az idézett mondat pedig az árkategóriára vonatkozik, nem abszolút értékben. Amennyibe kerül, annyiért kifogástalan, de természetesen az Astell & Kern fényévekkel jobb, ahogy Te is írod.
Amiről jót írnak, az reklámszagú? :U

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39) Juliuska


Juliuska
senior tag

hm...régi szép emlékek. Köszi a bevezetőben olvasható múltidézést. Jó volt pár pillanatra visszarepülni az időben :C

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#40) kemcso válasza BBéci (#38) üzenetére


kemcso
Ármester

Az árkategóriájában is sztem lényegesen jobb a DX50 az X3-nál. Egymás mellett hallottam őket (és sajnos az AK100-at is :U ).
A reklámszagúságról inkább privában nyilatkoznék, ha érdekel. Itt még az offban is off sztem.

(#41) Gabor970


Gabor970
addikt

"A többsávos equalizer hiánya is fájó pont, akármennyire is szépen szól a készülék az alapbeállításokkal, el fog jönni az a pillanat, amikor ezt már kevésnek fogjuk érezni."

ha valaki ezt veszi, minőséget szeretne, oda meg minek a hangszinszabályozás? Egy idő után kevésnek? Mit, a lineáris, eredetihez lehető legközelebb álló minőséget érezzük kevésnek? Hát akkor elmegyünk koncertre max.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#42) TH448 válasza Pxs (#11) üzenetére


TH448
csendes tag

Javaslom, hogy nézz szét a gyártó honlapján, Wolfsonon belül is nagy különbségek vannak amit telefonokba raknak, meg célhardverbe.
Nem véletlen bírja olyan kevés ideig akkuról az X3.

(#43) mekker válasza Gabor970 (#41) üzenetére


mekker
őstag

Nem tudom mi a baja az egyes hifiseknek az equaliserekkel. Ha van mindenki be tudja állítani a hangzást a saját füléhez és ízléséhez. Nekem például sérti a fülemet, ha kicsit sok a magas/közép-magas, ha túl kevés a mély, az meg az élvezeti értékből vesz el. Ezért nem alap eq-val fogom hallgatni, csak mert "úgy a tökélees, ahogy kijött a stúdióból". Minden készülék, füles és fül más, így nincs értelme az EQ-t szidni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#44) Ati1979 válasza kemcso (#36) üzenetére


Ati1979
veterán

"az X3 hangminőségét egy jobb telefon is meghaladja" - Sajnos ezzel én is egyetértek.

Ez a lejátszót felfoghatjuk első próbálkozásnak. Az x5 viszont ennél lényegesen jobban sikerült darab.

(#45) BBéci válasza mekker (#43) üzenetére


BBéci
titán

Amikor egy koncerten ülsz a nézőtéren, akkor mit állítgatsz? Felrohansz az énekeshez és megtekered a jobb fülét, mert nem tetszett a magas C-je? ;]
Megette a fene azt a készüléket, amelyiknek a hangján EQ-val kell "javítani" Még jó, hogy nem a loudnesst hiányolod.
Egyedül a szobaakusztika korrekcióban lehet helye az EQ-nak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46) bunfi válasza BBéci (#45) üzenetére


bunfi
őstag

Mindig tanul valamit az ember, látszik, hogy nem 10 éve foglalkozom az audiotechnikával. Válaszolva kemcso 36-os kommentjére, ezért került bele a hangzásáról szinte semmi, mert nem igazán volt mihez hasonlítsam.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#47) BBéci válasza bunfi (#46) üzenetére


BBéci
titán

Pedig egy efféle készülék tesztjében a legfontosabb a hangminőség vizsgálata és annak értékelése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48) bunfi válasza BBéci (#47) üzenetére


bunfi
őstag

Ha még egyszer a kezembe kerül ilyen eszköz, akkor már lesz mihez, áltudományoskodni, plagizálni pedig eddig sem szoktam és eztán sem fogok. Inkább elismerem, ha valamihez nem értek és inkább a mindennapokban használhatóság szempontjából fogtam meg a készüléket, mert szerintem az ára miatt első DAP/DAC jellegű.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#49) flash-


flash-
veterán

Jó cikk, de azért én az MD után nem egyből Steve Jobs-ot emlegetném és az ipod sorozatot,
Azért előtte ott volt a Rio, az iomega zip, a kínai és "nem kínai"(sony-philps-stb) mp3 lejátszó áradat..
aztán persze úgy tört fel az ipod mint semmi más,de nem az az úttörő szvsz.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#50) BBéci válasza bunfi (#48) üzenetére


BBéci
titán

Sok tesztcsapat számára okoz gondot a referencia készülékek kérdése, amik nélkül nem igazán lehet rangsort felállítani, ítéletet hirdetni. A régi, nagy honlapok tesztlaborjai nem ritkán sok százezer eurós referencia készülék parkot gyűjtöttek be, leginkább a forgalmazók jóvoltából.
Mi például nemrég kaptunk ilyen hangfalkábelt, ilyen RCA-t. A tápkábelt későbbre ígérték. Ez pedig a sztereó referencia erősítőnk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.