Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nextman


nextman
aktív tag

Biztos jo elmeny, de a 3-as metro vonalara eleg lesz az mp3 is:)

(#2) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Szimpatikus, hogy nem erőltetik az érintőképernyőt, és hogy szó nélkül működik az USB DAC funkció, de ezekkel együtt is inkább a DX50-et választanám, másfél kategóriával jobb hangot produkál, mint a(jelenleg kapható) legkisebb FiiO DAP.

[ Szerkesztve ]

(#3) Gabex1


Gabex1
csendes tag

Az elmúlt évek során nem igazán írtam hozzászólást a cikkekhez, de mivel kiemelten élvezettel olvastam ezt a remek bemutatót gondoltam megjegyzem. Kellemes bevezető rész után, nem csöpögős, inkább tárgyilagos és részletes bemutató volt. Köszönjük Bunfi !

(#4) bunfi válasza szentkuti11 (#2) üzenetére


bunfi
őstag

Szívesen meghallgattam volna az iBasso-t is, mert kíváncsi lettem volna, hogy hoz-e többletet az a +20 ezer forint, de sajnos nincs raktáron. De talán ami késik, nem múlik és remélem igazad lesz a hangjával kapcsolatban.

Gabex1: :R :R

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#5) HUNNIA1920 válasza bunfi (#4) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

szentkuti11 kollégától biztos megkapom az oltást és lehet igaza is lesz. :R

Én majd 1 évig használtam az X3-at, de én nagyon meg voltam vele elégedve. A szoftvere elég régimódi, de a kidolgozás, a hangminőség, a technikai paraméterek mind a magas minőséget képviselik.

Én kb. 1 hete használom a DX50-est, amit igaz, hogy jó áron kaptam meg, de szerintem az hogy "másfél kategóriával jobb hangot produkál" erősen túlzás. Inkább valakinek jobban bejön a DX50 hangja. Viszont 20eFt-al többet biztosan nem ér.

Aki (meg)teheti próbálja ki az X3-ast. Ha nem ódzkodik a használt termékektől, akkor használtan próbálja meg beszerezni (kb. 30-40eFt). Ennyit megér szerintem.
Ehhez persze hozzá kell számolni egy fül/fejhallgatót is. Lehetőleg ne teszkós 1-2eFt-os fül/fejhallgatóval használja az új tulaj, hanem a lejátszó árával azonos vagy hasonló árú cuccal. Így viszont könnyen el lehet röppenni 100eFt-ig, ami már egyeseknek (sokaknak) sok lehet.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#6) fi:zi'k válasza szentkuti11 (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Milyen az a másfél kategória? :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) BBéci


BBéci
titán

Akit érdekel a FiiO X3, olvassa el ezt a tesztet is. No meg a többit: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8) Pxs


Pxs
aktív tag

Ehelyett egy Galaxy 3 telefon (nem S3) és hozzá egy Voodoo Sound kernel mod.
10e Ft-ból megvan és kifogástalan a DAC teljesítménye (szinte totál lináris) és a hangminőség.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#9) bunfi válasza Pxs (#8) üzenetére


bunfi
őstag

Vagy nem.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10) haxiboy


haxiboy
veterán

Engem az iPod Classic fogott meg legjobban, 160GB igencsak elég, csak azért nem szereztem be, mert ha már telenorosként fizetek a deezer szolgáltatásért, a zenéimet mégsem tudom rászinkronizálni :\

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) Pxs válasza bunfi (#9) üzenetére


Pxs
aktív tag

Itt az oldal alján a frekvenciagörbe: [link]

Szintén egy spéci Wolfson DAC van benne. Párezer forintos fülessel is zongorázni lehet a különbséget, ha azt a kernel mod-ot használja az ember.

(Ugyanez a DAC van a Galaxy S-ben is)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#12) bunfi válasza Pxs (#11) üzenetére


bunfi
őstag

Spéci, az biztos, mert 10 perc kereséssel sem tudtam kideríteni, hogy mi van benne, csak annyit, hogy beépített erősítős. A frekvenciagörbe meg nagyon szép, csak így magában kb. semmit nem ér. A Galaxy 3 egy telefon. Nem DAC, nem DAP. Szóval kifényezhetik több tucat tesztben is, de attól még csak a telefonok között alkot kiemelkedőt, az X3-mal abszolút nincs egy súlycsoportban. Egyébként itt egy teszt az X3-ról, amit elég hozzáértő emberek készítettek, nem filléres műszerekkel.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#13) BBéci válasza Pxs (#11) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt csak a mesében van olyan frekvenciamenet, pláne telefonnak, másrészt baromira nem az határozza meg a hangminőséget. Azt elismerem, hogy az említett telefonoknak jó a hangja, de ne hasonlítsuk egy olyan jól sikerült célhardverhez, mint a FiiO X3 és X5.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14) Rhino666


Rhino666
őstag

Tényleg van aki elhiszi, hogy az Apple bármit is feltalált/megújított/fejlesztett? :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#15) BBéci válasza Rhino666 (#14) üzenetére


BBéci
titán

Az almás készülékekkel rendelkezők többsége biztosan azt hiszi. ;]
Azt el kell ismerni, megalkottak egy készülék kategóriát.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16) bunfi válasza Rhino666 (#14) üzenetére


bunfi
őstag

Ne menjünk el az Apple méltatása/ostorozása felé. A tény az, hogy NEM ők találták fel az mp3 lejátszót, de az is tény, hogy 128/256 MB-hoz képest az 5/10 GB és a zenerendezgető/áruház szoftver elég komoly lépés volt előre.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17) batai15


batai15
félisten

Elsőnek azon ráncoltam a szemem hogy még valaki használ ilyet és nem i cuccokat.
Utána az árán is csúnyán néztem, ami valjuk be sok érte, de aki értékeli az ilyet annak megéri.

(#18) BBéci válasza batai15 (#17) üzenetére


BBéci
titán

Mihez viszonyítod az árát, mihez képest tartod drágának? Gondolom nem a hangminőséghez, vagy már próbáltad?
Ha a FiiO drága, akkor mit mondasz erre? Astell & Kern, és egy teszt az olcsóbb elődmodellről: [link]. aminek 377000 Ft az ára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19) bunfi válasza BBéci (#18) üzenetére


bunfi
őstag

Nem mondom azt, hogy emberi füllel hallhatatlan, de azért már kicsit túlzásnak érzem. És afelől sincsenek kétségeim hogy inkább csak státusszimbólum mivolta dominál a vásárlásánál (a tervezésnél pedig az abszolút maximalizmus).

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#20) szentkuti11 válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az a másfél kategória nekem pont annyi, hogy egy jó DAC-kal ellátott mobilról pusztán hangminőségi alapon FiiO X3-ra még nem váltanék, de DX50-re már igen.

(#21) mekker


mekker
őstag

Hmm... Azt hittem vannak olcsóbb Fiio-k is, de most nézem, hogy használtan is minimum 40 ezer.
Nem olyan meglepő, hogy ezt nem sokan csengetik ki, ráadásul ha vennék hozzá még egy 32GB-s kártyát, az plusz 8-12 ezer pénz. Az érintőkijelző megkönnyíti a kezelést, de nem probléma szvsz a hiánya (csak akkor gombokkal lehessen nagyon jól navigálni). Az viszont nagyobb baj szerintem, hogy nincs playlist, illetve az üzemidő sem túl fényes.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#22) atike


atike
nagyúr

Érdekes volt egy ilyen kis kütyüről olvasni - köszönöm. Jó írás! ...és nem semmi ez a kis dög... :DDD

(#23) BBéci válasza bunfi (#19) üzenetére


BBéci
titán

A cikkekből láthatod, hogy mi kipróbáltuk a szóban forgó lejátszókat és hallottuk a különbségeket.
Vannak elvakult és amellett tehetős hifiőrültek, akik számára csak egyetlen dolog a fontos, a hangminőség. Ők nem státusszimbólumként tekintenek a high end mobil lejátszókra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24) bunfi válasza BBéci (#23) üzenetére


bunfi
őstag

Nem kétlem, de sajnos mindig vannak pózerek. Egyébként gratulálok az oldalatokhoz, nagyon impresszív.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#25) BBéci válasza bunfi (#24) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26) Rhino666 válasza BBéci (#15) üzenetére


Rhino666
őstag

:F A túlárazott sz@r nem egy készülékkategória. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#27) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Jó cikk lett, gratu!
Anno egy iAudio U3-at vettem, sajnos 1GB és nem lehet bővíteni. Pedig még ma is hallgatóznám :(

(#28) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Hál' istennek ez engem nem érint, én zenét max havonta 1x hallgatok, az is rádió. Tényleg szerencse, hogy nem betegség. Vagy csak immunis vagyok (a hülyeségre ;] ). Fülesem is valami 800 ft volt és sokalltam érte, az 50k-ra inkább nem is mondok semmit :D.
Rhino: díjazom az őszinteséged :D

(#29) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nekem egy Sansa Clip+ is megteszi. Amúgy jó írás!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) lazlogogola


lazlogogola
tag

Én olyan FLAC lejátszót keresek ami tudja a bluetoothot.
Van olyan amit javasolnátok "vájtfülüek"?

pl .ZEN-Fi3?

[ Szerkesztve ]

(#31) tomee007007


tomee007007
őstag

Grat a teszthez!
Sajnálatos hogy a telefonok mára kiszorították ezeket a termékeket, de talán az ilyen kaliberű lejátszóknak van még jogosultsága.
Azért a 3000 mAh-s aksitól jóval többet várna az ember...

(#32) VIC20


VIC20
őstag

Nagyon jól megírt cikk!

Az árat én is drágállom. Egyelőre egy Sandisk Sansát használok, amíg el nem pusztul (már a második...), aztán majd meglátjuk.

(#33) GIJoe


GIJoe
addikt

Nem vagyok képbe ez most hol van a Ponohoz képest?

(#34) Zoli133 válasza GIJoe (#33) üzenetére


Zoli133
őstag

Pono még nem jelent meg, így erre a kérdésre nem lehet érdemben válaszolni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35) GIJoe válasza Zoli133 (#34) üzenetére


GIJoe
addikt

értem köszi, nem volt még időm elmélyedni a témában (chipek, részegységek vs) jót szeretnék venni, jó áron...

(#36) kemcso


kemcso
Ármester

Egész jól cikk lett, a hangminőségről nem sok szó esik (ami véleményem szerint a X3 legrosszabb része, sajnos). Egy összehasonlítás a kategóriatársaival belefért volna (DX50, iHIFI 770 pl)

(#7) BBéci Ez egy reklámszagú cikk, véleményem szerint az X3 hangminőségét egy jobb telefon is meghaladja... 'Az X3 tehát hangminőség szempontjából kifogástalan', ha ez igaz lenne, akkor az AK-ra pl mi szükség lenne? :) Az meg hogy milyen DAC van benne nem sokat jelent, egymás mellett hallgatva 3 azonos DAC-val szerelt lejátszót (X3, DX50, AK100) ég és föld van köztük...

(#37) villamos


villamos
őstag

Ez egy aranyos készülék, leszámítva azt, hogy amire használná az ember, (zenék lejátszása) a leírtak szerint teljesen alkalmatlan... :F Nincs lejátszási lista? Még egy 20e Ft -os Nokia telefonban is be lehet állítani listát...

Mindegy. A reggeli buszozáshoz szerencsére nekem untig elég az X202, a 128k -s HC -hez amiket mostanában hallgatok meg végképp...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#38) BBéci válasza kemcso (#36) üzenetére


BBéci
titán

Szerkesztőségünk tagjainak véleménye szerint olyan a hangminősége, ami a cikkben olvasható. Akik próbáltuk, 10-25 éve a hifis, házimozis szakmában mozgunk, abban élünk. Történt összehasonlítás telefonokkal és azt is leírtuk, hogy a DAC mellett a szoftver erősen meghatározó. Az idézett mondat pedig az árkategóriára vonatkozik, nem abszolút értékben. Amennyibe kerül, annyiért kifogástalan, de természetesen az Astell & Kern fényévekkel jobb, ahogy Te is írod.
Amiről jót írnak, az reklámszagú? :U

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39) Juliuska


Juliuska
senior tag

hm...régi szép emlékek. Köszi a bevezetőben olvasható múltidézést. Jó volt pár pillanatra visszarepülni az időben :C

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#40) kemcso válasza BBéci (#38) üzenetére


kemcso
Ármester

Az árkategóriájában is sztem lényegesen jobb a DX50 az X3-nál. Egymás mellett hallottam őket (és sajnos az AK100-at is :U ).
A reklámszagúságról inkább privában nyilatkoznék, ha érdekel. Itt még az offban is off sztem.

(#41) Gabor970


Gabor970
addikt

"A többsávos equalizer hiánya is fájó pont, akármennyire is szépen szól a készülék az alapbeállításokkal, el fog jönni az a pillanat, amikor ezt már kevésnek fogjuk érezni."

ha valaki ezt veszi, minőséget szeretne, oda meg minek a hangszinszabályozás? Egy idő után kevésnek? Mit, a lineáris, eredetihez lehető legközelebb álló minőséget érezzük kevésnek? Hát akkor elmegyünk koncertre max.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#42) TH448 válasza Pxs (#11) üzenetére


TH448
csendes tag

Javaslom, hogy nézz szét a gyártó honlapján, Wolfsonon belül is nagy különbségek vannak amit telefonokba raknak, meg célhardverbe.
Nem véletlen bírja olyan kevés ideig akkuról az X3.

(#43) mekker válasza Gabor970 (#41) üzenetére


mekker
őstag

Nem tudom mi a baja az egyes hifiseknek az equaliserekkel. Ha van mindenki be tudja állítani a hangzást a saját füléhez és ízléséhez. Nekem például sérti a fülemet, ha kicsit sok a magas/közép-magas, ha túl kevés a mély, az meg az élvezeti értékből vesz el. Ezért nem alap eq-val fogom hallgatni, csak mert "úgy a tökélees, ahogy kijött a stúdióból". Minden készülék, füles és fül más, így nincs értelme az EQ-t szidni.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#44) Ati1979 válasza kemcso (#36) üzenetére


Ati1979
veterán

"az X3 hangminőségét egy jobb telefon is meghaladja" - Sajnos ezzel én is egyetértek.

Ez a lejátszót felfoghatjuk első próbálkozásnak. Az x5 viszont ennél lényegesen jobban sikerült darab.

(#45) BBéci válasza mekker (#43) üzenetére


BBéci
titán

Amikor egy koncerten ülsz a nézőtéren, akkor mit állítgatsz? Felrohansz az énekeshez és megtekered a jobb fülét, mert nem tetszett a magas C-je? ;]
Megette a fene azt a készüléket, amelyiknek a hangján EQ-val kell "javítani" Még jó, hogy nem a loudnesst hiányolod.
Egyedül a szobaakusztika korrekcióban lehet helye az EQ-nak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46) bunfi válasza BBéci (#45) üzenetére


bunfi
őstag

Mindig tanul valamit az ember, látszik, hogy nem 10 éve foglalkozom az audiotechnikával. Válaszolva kemcso 36-os kommentjére, ezért került bele a hangzásáról szinte semmi, mert nem igazán volt mihez hasonlítsam.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#47) BBéci válasza bunfi (#46) üzenetére


BBéci
titán

Pedig egy efféle készülék tesztjében a legfontosabb a hangminőség vizsgálata és annak értékelése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#48) bunfi válasza BBéci (#47) üzenetére


bunfi
őstag

Ha még egyszer a kezembe kerül ilyen eszköz, akkor már lesz mihez, áltudományoskodni, plagizálni pedig eddig sem szoktam és eztán sem fogok. Inkább elismerem, ha valamihez nem értek és inkább a mindennapokban használhatóság szempontjából fogtam meg a készüléket, mert szerintem az ára miatt első DAP/DAC jellegű.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#49) flash-


flash-
veterán

Jó cikk, de azért én az MD után nem egyből Steve Jobs-ot emlegetném és az ipod sorozatot,
Azért előtte ott volt a Rio, az iomega zip, a kínai és "nem kínai"(sony-philps-stb) mp3 lejátszó áradat..
aztán persze úgy tört fel az ipod mint semmi más,de nem az az úttörő szvsz.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#50) BBéci válasza bunfi (#48) üzenetére


BBéci
titán

Sok tesztcsapat számára okoz gondot a referencia készülékek kérdése, amik nélkül nem igazán lehet rangsort felállítani, ítéletet hirdetni. A régi, nagy honlapok tesztlaborjai nem ritkán sok százezer eurós referencia készülék parkot gyűjtöttek be, leginkább a forgalmazók jóvoltából.
Mi például nemrég kaptunk ilyen hangfalkábelt, ilyen RCA-t. A tápkábelt későbbre ígérték. Ez pedig a sztereó referencia erősítőnk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51) mekker válasza BBéci (#45) üzenetére


mekker
őstag

Jajj, hagyjuk már a koncertes hasonlítgatást, semmi köze a hordozható lejátszókhoz...
Nem fogok most vitatkozni, gondolom neked az EQ használata azt jelenti hogy a hülyegyerek felb@$$za a mélyet, illetve egyet jelent a szent audiofilitás megszentségtelenítésével...

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#52) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon jó írás volt, minden tekintetben.

(#53) .DLL


.DLL
veterán

Igényes, részletes bemutató. Később egy teszt is jöhet majd más készülékekkel összevetve. ;)

A DSD alá betett link sok helyen magyartalan, nem tudom ki fordította, de semmi konkrétum nincs benne ami van az is zavaros. Inkább ezt tenném linkbe:
DSD 1O1 Schawo-tól ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#54) lugosi válasza .DLL (#53) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha már itt tartunk, az 101 eleve magyartalan, ez az ámerikás verzió, nálunk ezt 1x1-nek hívják :P

(#55) .DLL válasza lugosi (#54) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt mondjuk tudtam, de ez esetben, hogy pont magyartalanságot emeltem ki teljesen jogos a pofon. :R

(P.H.)

(#56) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Köszönjök az bemutatót!
Nem is gondoltam volna, hogy van ilyen eszköz...hiánypótló...
Igaz én iPhone5-re, de szerintem a korábbiakra is érdemes, AIFF-ot használok, amit az apple FLAC-ának neveznék! :)
Hibátlan! :)

© asszongya'hogy

(#57) flash-


flash-
veterán

van magyar teszt a DX50 ről?

én még nem olvastam róla magyar nyelvű értékelést...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#58) HUNNIA1920 válasza flash- (#57) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Egyelőre még nincs.

Nekem van DX50-esem, de inkább nem írok róla. Részben azért, mert nem lenne szakmai értékű, másrészről pedig már többen is megerősítették, hogy én ehhez nem értek, mert aki szerint a Fiio X3 jó, az nem érthet hozzá. Ennyi. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#59) Ati1979 válasza HUNNIA1920 (#58) üzenetére


Ati1979
veterán

Ezt ki mondta? :)

(#60) .DLL válasza Ati1979 (#59) üzenetére


.DLL
veterán

Amennyi szidást kapott az X3, ha valaki leírja, hogy az nem is annyira rossz, és pl. a DX50 csak egy kicsit jobb, akkor azok a hozzászólások gyengítik a cikk és az írója "hozzáértést" vagy hogy is mondjam. Vagy jogosan vagy nem.
Én is megkaptam néhány Dactilus kedvelőtől, amikor kezdtem meghallgatni más eszközöket is, hádde az nem úgy van, melyik modell, nem mindegy, stb-stb. A lényeg ugyanaz, továbbléptem róla, amivel nem mindeni értene egyet, szerintem meg mindenben jobb, vállalom. Veszélyes téma ez, hogy ki, mit, hogyan hall, és azt egy cikkben a közönség elé tárja. Elvileg lehetne objektíven, de a valóság az, hogy k*vra szubjektív az egész, csak vannak dolgok amiket a nagy többség hasonlóan azonosan hall (illetve úgy fogalmazza meg a hallott élményét, hogy azok egybevágóak). Ízlelésünkkel is ez van, látással is (esztétikáról nem is beszélve).
Písz. :)

(P.H.)

(#61) BBéci válasza .DLL (#60) üzenetére


BBéci
titán

15 éve írok rendszeresen teszteket, amiknek gerince, lényege a szubjektív véleményem. Meghallgatom, ha képmegjelenítő, akkor megnézem és elmesélem a tapasztalataimat. Általában műszeres mérések is társulnak hozzá, de az csak körítés.
Tehát nincs abban semmi rossz, ha egy teszt szubjektív, sőt, az a normális.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62) lugosi válasza .DLL (#55) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs vész, csak a poénértéke miatt írtam, abszolút nem pofonnak szántam. Csak hecc :)

Bbéci: egyetértek veled arról, amit a tesztírásról gondolsz. A tesztelő ember nem gép, teljesen természetes, hogy egy szubjektív szemüvegen keresztül lát. A legmegbízhatóbb, legfelfoghatóbb tesztek azok, amiket olyan ember írt, akinek ismerhető, elfogadható (és megjelenő!) az értékítélete. Pl egy gasztronómiai cikk, csak hogy ne vágjon PH szakmába - olyantól fogadom a leginkább, akinek az ízlésével, szubjektív hozzáállásával azonosulni tudok. Emellett valószínű alap dolgokban tárgyilagos mindenki, pl egy steak-et senki nem fog az édességek közé besorolni. A vélemény meg nem mindig mérhető grammban, milliméterben vagy másodpercben.

(#63) Ati1979 válasza .DLL (#60) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ezekben a dolgokban igazad van. Viszont van egy másik aspektus is ami bezavarhat. Elég sokan vettek x3-mat az elején, amikor megjelent, mert jónak ítélték a hangját. Később jött a csere, és kissé gyengült a lejátszó irányába tanúsított lelkesedés, és egyre kevésbé állították azt, hogy mennyire jó. Szépen lassan mindenki cserélete dx50-re, ak100-ra stb.
Szóval az emberek védik a sajátjukat. Amíg el nem adják addig biztos. :)

Midegy. Az én véleményemet már elég sokan ismerik. Én olyan 5-6 ezer forintosra értékelem ennek az eszköznek a hangját. Egy sansa clip-et sokkal többre tartok például.

(#64) bunfi


bunfi
őstag

Értem én, hogy szar a hangja és váltott mindenki, de azt azért tegyük már hozzá, hogy ez 55-60k, míg a DX50 ~75k, az AK100 meg 150k. De persze azzal is hülyeséget mondok, hogy tapasztalással gazdagodik az ember és amikor megismerte jobban az X3-mat, megismerte a hibáit, hiányosságait és jobbra vágyott? Gondolom ez lehetetlen... :F

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#65) Nigér válasza Ati1979 (#63) üzenetére


Nigér
őstag

Ne haragudj de ez szerintem már túlzás.

(#66) Ati1979 válasza Nigér (#65) üzenetére


Ati1979
veterán

Alapvető defektus van az x3 hangjában szerintem. A magasai elviselhetetlenek számomra. És szerintem nemcsak én hallom így. Pedig legelőször a shure se425-tel próbáltam ami közismerten magashiányos füles.
A dx50 viszot egy kiegyensúlyozott hangú lejátszó. Ár érték arányban megfelelő.

Az x3 kirivó hibáit az x5-ben javították egyébként.

(#64) bunfi

Nem tudom, mi járhatott ezkenek az embereknek a fejében. :)

(#67) Nigér válasza Ati1979 (#66) üzenetére


Nigér
őstag

Sokkal nagyobb tapasztalatod van mint nekem ezért alapból tán hiszek is neked csak valahogy túl mélyre tetted szerintem az X3-at.
Bár mondom én nem hallottam meg nem is vagyok olyan képzett.
Mindegy, no offense csak hangosan gondolkodtam

(#68) bunfi válasza Ati1979 (#66) üzenetére


bunfi
őstag

Értem. Tehát, most már tudjuk, hogy aki x3-at vesz, annak nem tudni mi járhat a fejében. Én nem tenném azért egy Sansával egy szintre (volt egy fuze +-om) és szerintem megadtam a választ, első DAP-nak szerintem teljesen jó, főleg itthon, ahol nem sokan vannak túlfizetve.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#69) Ati1979 válasza Nigér (#67) üzenetére


Ati1979
veterán

Én sem vagyok képzett egyébként. Csak hallottam az itt említett lejátszókat. :)

Szerintem elég nagy mellényúlás az x3. Kérdezd vodkaboy-t. :D Na ő tényleg képzett és hasonlóan vélekedik. :))

(#68) bunfi

Meg kell hallgatni az említett lejátszókat. Ezek a csak vélemények. A saját fülednek higgyél csak! :)

[ Szerkesztve ]

(#70) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Ati1979: az egyébként elképzelhető, hogy te még akkor hallgattad meg, amikor kijött az X3 és azóta a jó pár szoftveres frissítés után változott a hangja mondjuk pozitív irányba?
Meg elvileg az első szériának volt a "legrosszabb" a hangja, utána amiket kiadtak már jobb volt.

Mondjuk én nem tudom melyik szériát vettem, csak annyit hogy a télen és mindjárt ment rá a legújabb szoftver.

Szerk.: az iBasso oldala kb. 1 hete elérhetetlen. Még a hétvégén azt dobta ki, hogy a keresett oldal nem található, de azóta a google kereső sem találja. :U

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#71) Ati1979 válasza HUNNIA1920 (#70) üzenetére


Ati1979
veterán

Több példányt is hallottam. Nem egy időben. :)

Az ibasso dolog megoldódni látszik. Olvass bele az mp3-as topicba.

(#72) .DLL válasza lugosi (#62) üzenetére


.DLL
veterán

Ehhez a témához (nem pont ide vág, ezért elnézést).

Nagyon jó amit BBéci írt "Általában műszeres mérések is társulnak hozzá, de az csak körítés." mert ez felveti azt a kérdést, hogy mi a teszt, és mi a bemutató (vagy egyszerűen nevezzük cikknek, egy eszközről)

Szerintem egy tesztnek tartalmaznia kell jónéhány nem csak szubjektív módon megfogalmazott tesztet amit lefuttattak a készüléken. Oké, pont audió eszközöknél a dolog "lelkét" nem igazán lehet mérni, de van aki(k) szerint, ha bármi változás hallható a hangban, létezik olyan mérés amelyik kimutatja, hogy mi merre.
Nyilván ilyen közösségi szinten nem sokaknak van lehetősége, ideje, apparátusa rá, ez persze rendben is van. Ezért is OFF, mert tulajdonképpen csupán két szón lovaglok: teszt vagy bemutató.

Semmi baj nincs a bemutató cikkekkel, sőt, ezek az életszagú dolgok: megfogható nyelven bemutatják a készülék külső belső manifesztációját, és egyértelmű tulajdonságait.

És pontosan ahogy mondod, egy ilyen cikk is nagyon sokat el tud árulni egy készülékről, ha vagy ismered az íróját, és/vagy témabeli "előéletét" vagy mégjobb ha a cikkben hivatkozik minél több dolgokre, hogy mihez képest miben más az aktuálisan tárgyal dolog. Pl. egy XY étel egy adott étteremből ilyen, szemben egy másik hellyel ahogy egy kicsit olyanabbul készítik.

Az összehasonlító tesztet is tulajdonképpen hívhatom tesztnek igen, ha nem is objektív mérés a viszonyítási pont, de legalább van, és ez a lényeg. :) Előbbi csak azért jobb, mert egy mérésnek nincsenek preferenciái, hogy mi tetszik neki jobban. :D Utóbbi esetben ismerni kell a tesztelőt is. :P

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#73) TRIvidore


TRIvidore
tag

Összeszedett teszt lett a kisebb hibáktól eltekintve. Amugy csak nekem nem jött át h milyen fülesekkel tesztelted? :)Rèszemrôl maradok azèrt a szerintem mindmáig etalon Cowon azaz iaudio X5nèl, s meglepô lehet de a Samsung annak idejèn jobbat gyártott mint bármelyik ipod az YH-J70SB szemèlyèben, saját tapasztalatból mondom, 2006 óta mèg mindig szuperál :)

Never say no to...@##%%£...Panda

(#74) bunfi válasza TRIvidore (#73) üzenetére


bunfi
őstag

Vmoda LP2, Sennheiser CX 400, HyperX Cloud, ami felfogható egy Takstar Pro 80-nak. Meg minden egyébbel, ami a kezem ügyébe akadt. 8) De ezt szándékosan nem hangsúlyoztam ki, csak a meghajtás szintjén.

[ Szerkesztve ]

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#75) TRIvidore


TRIvidore
tag

Felfogható, de azèrt nem a Beyer szintje :) Vhol szted ki lehet próbàlni az X3at? Kívàncsi vagyok hogy muzsikàlna a 712Prommal.

Never say no to...@##%%£...Panda

(#76) .DLL válasza TRIvidore (#75) üzenetére


.DLL
veterán

Pikszel káefté, Hangbarlang pont hu, stb

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#77) TRIvidore válasza .DLL (#76) üzenetére


TRIvidore
tag

Thx. Akkor ha jól sejtem a fent megnevezett üzletekben van is belôle kiàllított/kipróbàlható pèldàny, s nem nèznek ràm az eladók szemöldökràncolva. Tovàbbà (remèlhetöleg) nem kerülnek elô fura kifogàsok: "ha ezt kibontjuk màr nem tudjuk eladni, mert nem original..." Utoljàra Veletech-en tudtam kipróbàlni kompromisszumok nèlkül. Hiàba, szkeptikus vagyok, volt màr kellemetlen tapasztalatom...ha nem is a fentebb említettekkel.

[ Szerkesztve ]

Never say no to...@##%%£...Panda

(#78) .DLL válasza TRIvidore (#77) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem ez lenne a normális, ha már egy áruháznak van üzlete/mintaboltja. Sokszor még raktárkészlet sem kell, oké ez megérthető, de a főbb cuccok amik a boltban vannak azok legyenek már kipróbálhatóak. Egy ilyen segítőkész hozzáállás után nagyobb eséllyel rendelik meg ott, az adott készüléket. (szvsz)

(P.H.)

(#79) pkaresz válasza Nigér (#65) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ő már csak ilyen. Kár érte a betű!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#80) stemplar07


stemplar07
őstag

Vettem egy ilyen ketyerét :-) hát... egy AUDIO-TECHNICA ATH-AD900X (on air 5-35.000 Hz )felső kategóriás fejhallgatóval valami eszméletlenül szól !!!!!! nincs rá kifejezés .. dinamika, basszus, hangkép stb.

ugyanezzel a fejhallgatóval tesztelve ugyanazokkal a FLAC zenékkel :
1.Popcornhour A-400 - egyértelműen gyengébb :-( megdöbbentő )...

2, LG G3 ,Samsung Galaxy S5, Iphone 6 , magyarul a mostani zászlóshajókkal , talán még az iPhone kicsit jobb , de alapvetően a ,,pincében sincsenek ehhez az X3- hoz !! több emberrel tesztelve ..
így mondjuk valóban átértékelődik a zene hallgatás !!
van új szoftver 3,3 : grafikus EQ, 128 GB sd kártya fogadás , már extfat , javítás, DSD lejátszás,lejátszási listák, és sok minden mást is javítottak benne .

(ps. a Fiio X3 saját fejhallgató erősítőjével is jobban szól, mint egy Pioneer VSX-923 saját fejhallgató erősítőével ami azért megdöbbentő..)

az Astell & Kern - AK120 -t nem volt még módomban kipróbálni.. de mondjuk 300 ezer felett (vs. 59.000)..... hhmm...

[ Szerkesztve ]

(#81) GML válasza stemplar07 (#80) üzenetére


GML
őstag

Kár, hogy nem vártál vele még egy kicsit. Lassan itt az X3K. Az meg még erre is rátesz egy lapáttal.

(#82) stemplar07 válasza GML (#81) üzenetére


stemplar07
őstag

:DD Ma megvettem a Fiio X3 II-t :-)

most tesztelem :) DSD-vel (Diana Krall - Live in Paris ) SACD iso Carlos Santana and John McLaughlin - Love Devotion Surrender (1973) [MFSL 2011] (SACD ISO) ... hááááát mit ne mondjak ... gyönyörűen szól .

A DAC is működik win 8.1 alatt Foobar2000-el az SACD-k és a DSD-k is szépen szólnak rajta, tesztelem egy pár napig és majd beszámolok :-)

( ps. eladó egy 1 hónapos Fiio X3 classic 23 hó garival, mikrokarc mentes :-) )

(#83) stemplar07


stemplar07
őstag

Fiio x3II teszt .. elég objektív , összehasonlításokkal, AK, Dx, és még több ,,játékossal .

http://headfonics.com/2015/04/the-x3-gen-2-dap-by-fiio/4/

(#84) GML válasza stemplar07 (#83) üzenetére


GML
őstag

Akkor én már nem is írok :DDD :P

(#85) stemplar07 válasza GML (#84) üzenetére


stemplar07
őstag

:) dehogynem írjál csak ... amúgy nem magasztalták az egekbe , de jókat írtak róla nagyon .. sztem kb hozza az X5 szintjét, és de alatta van a DX90 -nek.
a DAC chip viszont azonos a Marantz NA8005 , Astell & Kern AK240 -el .... amik azért 2500-1200 eurós készülékek ..

(#86) GML válasza stemplar07 (#85) üzenetére


GML
őstag

Azért azzal legyünk tisztában, attól, hogy egy adott készülék azonos fődarabokat használ, mint a csúcskategória, még nem jelenti feltétlenül azt, hogy ugyan azt a szintet hozza. (és sokan ezért szólják meg a alsó/középkategóriás gépeket) illetve fordítva. Attól, hogy nem a felső polcról veszik az alkarészeket nem feltétlenül rossz a hangja.

(#87) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Szeretnek valami dap- ot venni. Árban két játékos jön szóba. Egyik a fiiox3 a masik a somy nw a45. Velemenyeket, tapasztalatokat szivesen fogadok. Elore is koszonom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.