Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) deicide válasza keIdor (#8) üzenetére


deicide
veterán

Találó a névválasztás, de angolul kevésbé tudókat nem riaszt el... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#52) Vakegérke válasza deicide (#51) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köze sincs a pokol tüzéhez. Lehet, hogy páncélgyomrom van, meg azbeszt bélésű szám, de enyhén csípősre értékelem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#53) deicide válasza Vakegérke (#52) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, nem vagyunk egyformák, Édesapám úgy ette az amúgy aranysárga húslevest, hogy tiszta piros volt, egyszer megkóstoltam és majdnem üvöltöttem, persze akkor még kicsi voltam... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#54) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Nagyon jók ezek a pizzák, szeretem őket.Ez a fajta brutál erős, pedig bírom, ezt mégis 2x tudom csak megenni szégyen szemre... asszonypajti begyűri :D

De a legjobb a margharita +tejfölös fokhagymás alap házikóbi füstöltsajt :D ~600ft egy alkalom..

Vakegérke: gen vannak enyhébb darabok.Amikor az elsőmet ettem én is azt mondtam bakfitty, nem is erős :D Na a második darab már nem fogyott el. :B

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#55) lapa


lapa
veterán

most már tényleg neki kell futnom ennek a pizzakészítés-ügynek. az tuti, hogy a soha el nem készülő kályhánkban lesz jó meleg sütő. arra gondoltam kerti grillen is meg lehetne próbálni, valami dupla aljjal meg fedővel szerintem menne.

(#56) Vakegérke válasza DeadMeat (#54) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem egyformák, az a gyártónak nagy szégyen. Még őrzök egyet a jégen, és ha ez is olyan soványka, jellegtelen, és csak enyhén csípős lesz, soha többé nem veszek.

Mire felturbózom, tehát ellátom minden földi jóval, addigra már rég nem 400 pénzbe kerül, és ez valahol bosszant.
Ettem már pizzát, laktató volt. Egy szelet kielégítette étvágyamat. Ebből megettem egy felet, most készülök a másik felére.
Soványka, nincs rajta szinte semmi, és köze nincs ahhoz, amire azt mondhatom, hogy erős.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#57) Raucher válasza Vakegérke (#50) üzenetére


Raucher
tag

A sütés hossza függ a pizza és a sütő hőmérsékletétől.
Légkeverős sütőben 180°-on, 10-12 perc a fagyasztott pizza sütési ideje. Légkeverés nélkül, 200-210 fokon is ennyi szokott lenni.
Akkor jó, amikor a szószos - sajtos része már bugyog. De érezni is lehet a sülő pizza illatán mikor van kész.

Hű, annyit beszéltünk a pizzáról, hogy teljesen megkívántam. :K

mod:

..Lehet, hogy páncélgyomrom van..

Nem. Csak egészséges a gyomrod. Sőt baktérium fertőzéses gyomorbetegség esetén kifejezettet orvosság egy méregerős pizza.

[ Szerkesztve ]

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#58) DeadMeat válasza Vakegérke (#56) üzenetére


DeadMeat
veterán

Persze, de ez van sajna van szórás.Én ezt csak pár alkalommal vettem, párocskám szereti.Maradtam a margharetánál, ahogy föntebb le van írva. :K

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#59) Vakegérke válasza Raucher (#57) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg páncélgyomrom van. Kovászos uborka után is megihatom a tejet, nem jelent gondot. :)

Apró történet, ha belefér.
Épp ez volt műsoron egy munkahelyi kajánál. Kenyérke, jó kis klajbi, meg koviubi. Ettem jó étvággyal, ittam rá a tejet, az egyik kollégám meg csodálta a dolgot. Megkínáltam, nem tudott ellenállni. Volt elég, bőséggel csomagolt a feleségem. Kapott mindenből, evett, itta rá a tejet, jól esett neki. Megköszönte, egészségére kívántam.
Kis idő múltán fészkelődni kezdett a kolléga. A többiek közömbös arccal, de csillogó szemmel hagyták el a sofőrtartózkodót.
És eljöve a nagy pillanat. Kollégám fanyar arcot vágva elindult WC-re.
Időbe telt, mire előkerült. Tudhattam, hogy mi történt, de elmesélték a tréfás kollégák. Minden WC-t lefoglaltak, így csórikám emeletről emeletre "rohant", míg végre megkönnyebbült. :)

Szerk: Apropó. Gyomorrontás esetén egy jó kis káposztasaláta csodát tud tenni. No persze nem hátrány, ha van benne macskapöcsű paprika.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#60) lapa válasza Vakegérke (#59) üzenetére


lapa
veterán

ezt a koviubis dolgot muszáj volt felhozni? mindjárt beírok én is valami finomat csak szivatásból.

(#61) danih válasza Vakegérke (#59) üzenetére


danih
addikt

Én a desszert (sok édesség) után szoktam elnyomni egy-két koviubit, vagy valami más sósat, nagyon jól tud esni.

(#62) Vakegérke válasza danih (#61) üzenetére


Vakegérke
veterán

A beirdalt, testes, jó fokhagymás koviubi bármikor jólesik. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#63) baluka26 válasza danih (#61) üzenetére


baluka26
veterán

Én meg általában a sós kajákat komplettálom egy Sport szelettel :D
Utána meg egy fél pohár szodavíz, és kész az étkezés :))

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#64) Gergő_ válasza Vakegérke (#59) üzenetére


Gergő_
őstag

3dl káposztalé mindenkit elküld a WC-re. Amúgy én nagyon szeretem, de csak otthonülős szombatokon érdemes inni a fentiek miatt.

(#65) Vakegérke válasza Gergő_ (#64) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg páncélgyomrom van.

Szívesen iszom káposztalét, de akár céklalét is, mindegy.
Egyik sem kerget sehova. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#66) danih válasza Vakegérke (#65) üzenetére


danih
addikt

Nekem a feleségem játssza ezt folyamatosan, mindennek a levét betolja, ubi, káposzta, akármi.

(#67) baluka26 válasza danih (#66) üzenetére


baluka26
veterán

Pont, mint anyám :DDD

Apa, Te vagy az?XD

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#68) danih válasza baluka26 (#67) üzenetére


danih
addikt

Trololo :DDD
Linkeljetek gyorsan idevágó apás képregényt!

[ Szerkesztve ]

(#69) DeFranco válasza danih (#68) üzenetére


DeFranco
nagyúr

baluke26! Hörrrhhh Én vagyok az apád! Hörrrhhh :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70) Vakegérke válasza danih (#66) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tiszta malac, hogy a Te feleséged, nem az enyém. Még képes lenne előlem meginni a fincsiségeket. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#71) lapa válasza Vakegérke (#62) üzenetére


lapa
veterán

hidegen persze, koviubi csak hidegen. legalábbis az én hitem szerint.

annyira ráizgultam erre a témára, hogy sütöttem ma jutalomfalat pizzát magamnak, életemben először. ideje volt már. egész jól össze is jött. ehune. a korábban linkelt kitűnő összefoglaló segített az elkészítésben.

iszogatásról annyit, hogy múltkor megettem a kis üveges ecetes jalapeno paprikát, aztán utána a levét szürcsölgettem mindenhez cseppnyi pici kortyokkal. de elfogyott azért.

[ Szerkesztve ]

(#72) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, végre itt vagyok. Nem volt egyszerű megtalálni a topicot, de sikerült.

Tegnap sütöttem készre a második pizzát, ami a jégen várta sorsának beteljesülését.
Azt már tudtam, és látható is, hogy alig van rajta valami. A sajt hiánya nem érdekel, nem szeretem. Viszont tettem rá paprikás szalámit félbe vágott szeletekben, és amit a múltkor elfelejtettem, bőségesen telenyomtam csípős ketchuppal.
Irány az előfűtött gázsütő.

Előzőleg közel húsz percig sütöttem, soknak bizonyult. Okulva a dolgon öt perc után percenként lestem rá. Kilenc percnél "bizsergett" a feltét, és bár testszínű volt a tészta, kiszedtem a sütőből.
Jól döntöttem.
Egy perc nem telt bele, a széle enyhén barna lett, és kellemes illat volt érezhető.
Négyfelé vágtam, nyúlt az a kevés sajt, amit nem sajnált róla a gyártó.
Szóval előfűtött gázsütőben kilenc perc az ideális sütési idő.

1., Legközelebb tényleg pörköltöt, vagy valami drasztikus tuningot teszek rá. Soványka az eredmény.
2., Teszek majd rá hagymakarikákat is, meg fokhagymát is aprítok rá.
3., Aki ezt erősnek értékeli, annak fogalma sincs arról, hogy mi nevezhető erősnek. Enyhén csípős, nem több. Sebaj, a következőre rámorzsolok néhány macskapöcsű paprikát.

Este benyomom a maradék két szeletet, aztán ha a Lidl felé járok, talán veszek utánpótlást. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#73) Kassadin


Kassadin
addikt

Házi pizza ezerszer finomabb.

Remélem, hogy topic gyilkos lettem. ;] :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.