Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) horush


horush
addikt

;)

(#2) sketchifun válasza horush (#1) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ettem már ilyet, nem piskóta, de azért nem ehetetlen. Csak ne rakd papírra, mert az meggyullad. :DDD

Megjegyezném, máig nem ettem ennél erősebb kaját. Brutál :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#3) baluka26


baluka26
veterán

Ebből a margaréta pizzát kell venni, és ottvon telerakni mindenféle földi jóval :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) EczkE


EczkE
addikt

Akkor ez az a kaja amit kerülni fogok. Mondjuk lidlbe se járok. :))

Asszem mindenféleképpen!

(#5) horush válasza sketchifun (#2) üzenetére


horush
addikt

Nem mondtam, hogy ehetetlen, de mindenesetre jobb bő folyadékkal leöblíteni :D

(#6) Jofi81


Jofi81
őstag

Egyszer én is kóstoltam, mert mondták, hogy elég erős. Finom volt, főleg egy kis csípős Heinz ketchuppal meglocsolva. :D

(#7) danih


danih
addikt

Van egyáltalán olyan kész/félkész pizza otthonra ami ehető?

(#8) keIdor


keIdor
titán

Inferno :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) #53246592 válasza baluka26 (#3) üzenetére


#53246592
törölt tag

én is azt szoktam, olcsóbb mint pizzaalapot venni

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Életemben nem vettem még ilyen dobozos, félkész pizzát. Pár kérdésem rögtön lenne is, ha szabad.

1., Mennyibe kerül ez az Inferno? Szeretem az erőset, és nem birkózni akarok vele. :)
2., Mennyire macerás gázsütőben elkészíteni?
3., Kell még rá valami, vagy úgy jó, ahogy van?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) horush válasza Vakegérke (#10) üzenetére


horush
addikt

1: Lidl-ben 400ft volt, ha jól emlékszem.
2: Erre nem tudok válaszolni, villanysütőnk van.
3: Ez viszonylag jól megpakolt pizza, el lehet lenni vele egyéb feltét nélkül is. (Ketchup azért mehet rá, ha szereted :D)

(#12) Vakegérke válasza horush (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valamiért az az érzésem, hogy még ma lemegyek a Lidl-be. :K

Köszönöm a választ. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Jofi81 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Jofi81
őstag

Én gázsütőben sütöttem, jó volt úgyis. Nem raktam rá pluszban semmit.

Én sem szoktam egyébként félkész pizzát venni, mindig magam készítem a tésztát és a szószt is. Csak már sok helyről hallottam, hogy mennyire csípős, muszáj volt kipróbálni... :D

(#14) baluka26 válasza Vakegérke (#10) üzenetére


baluka26
veterán

Baromi egyszerű gázsütőben, maxon melegíted 10-15 percig, aztán visszakapcsolod féllángra, aztán 10-15 perc, és kész. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#15) darál0w


darál0w
Jómunkásember

hazafele beugrok. megkívántam :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már meg is vettem a pizzát, méghozzá kettőt, hogy legyen máskorra is. Önkínzó módon erőset választottam a ketchupból is. Heinz, vagy Felix nem volt, Pagusa a lelkem. Megkóstoltam, van ereje. :)

baluka26: Hiszek neked, gondolom, hogy tapasztalatból beszélsz. A csomagoláson viszont 12-14 percet írnak. Majd kiderül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) DeFranco válasza Vakegérke (#16) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:DDD A férfiak mindig percre, grammra és deciliterre főznek :))

5 percenként nézz rá, ha a széle kicsit barnul, akkor kész.

Gázsütőben lehet gond, hogy az alja szenesre ég (mint minden másnak) ha nem légkeveréses. A megoldás egy jóképű tetőcserép sütő aljába helyezése, azzal már jól oszlik el a hő, addig pedig nem kell max fokozat neki.

(#18) baluka26 válasza DeFranco (#17) üzenetére


baluka26
veterán

Nem ég le az, ha kivajazod alatta. Nekem van itthon ilyen pizzasütő, arra szoktam rárakni, úgy hogy előtte bőségesen kivajazom. Finomabb lesz, és csak a széle ég meg picit :)

Vakegérke: Ha nem raksz rá pluszban semmit, akkor szerintem sütheted magasabb fokozaton, és akkor attól függően, hogy hogyan szereted, olyan 10-15 perc kell neki.
Ha teszel rá bőségesen (mint én), akkor járj úgy el, ahogy előbb írtam. Ha úgy maxon sütnéd, akkor a feltét közepe még hideg lesz, míg a széle már szénné sült :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#19) Vakegérke válasza DeFranco (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én saccra, mondhatnám /has szoktam főzni, legtöbb esetben sikerrel. Akkor van gond, ha fórumozgatás közben jut eszembe, hogy már rég meg kellett volna nézni, hogy milyen állapotban leledzik a kaja.
A cserepes trükk tetszik. Nálam a sütő legalsó rekeszén van egy tepsiszerű izé, az is felfogja a sugárzó hőt.

baluka26: Vajat nem tartok itthon, nem szeretem. Viszont van egy serpenyőm, amelyben nem ragad le semmi. Holnap jön el a próba ideje, mára megvan a vacsorám.

Megjegyzem az a gyanúm, hogy fezlergabor fórumtársunk a Lidl alkalmazottja, és megveteti velünk az elfekvő pizzakészletet. ;) :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) darál0w válasza Vakegérke (#16) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem már a sütőben van...de elég vérszegény...toltam még rá ketchupot, sonkát, meg sajtot.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#21) Vakegérke válasza darál0w (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

A ketchupot nem utólag kell? Tényleg ennyire nem értek hozzá. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) darál0w válasza Vakegérke (#21) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

előtte, utána...:D

az íze ugyan az, de én melegen szeretem. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#23) darál0w


darál0w
Jómunkásember

oké. 2 falat után kimentem egy pohár tejért. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#24) Vakegérke válasza darál0w (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Készülhetsz a reggeli élményre. :D

Megjegyzem a Pagusa ketchup is csíp. Egy kilós a drágám, nem volt kisebb. Majd jól telibe nyomom a pizzát, aztán lesz ami lesz.
A maradék meg jól jön majd a kelkáposzta, lencsefőzelékbe, meg a karfiol levesbe. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) darál0w válasza Vakegérke (#24) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fuhhh...az biztos. már most félek. beturtam és még a tej sem enyhít. sört meg nem ihatok, mert indulok nemsokára meccsre :(((

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#26) Vakegérke válasza darál0w (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy olyan meccs lesz, hogy besz*rsz. Na nem a látványtól, hanem a pizza segít hozzá. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) darál0w válasza Vakegérke (#26) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

volt hasonlo. félidőben mondtam, hogy kicsit várjunk majd, mert gond van. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#28) Vakegérke válasza darál0w (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha kézen állva nézed a meccset, jó hatással lehet a gravitáció. ;)

Szerk: Vagy nem is nézed, hanem műveled? Milyen műfaj?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) darál0w válasza Vakegérke (#28) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most művelem. de van, legtöbbször inkább fujom :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#30) darál0w válasza Vakegérke (#28) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

most művelem. de legtöbbször inkább fujom :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#31) Vakegérke válasza darál0w (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Foci? Vagy ha nem, akkor mi?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) DeFranco válasza Vakegérke (#31) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Gondolom hülyebíró ;]

(#33) darál0w válasza Vakegérke (#31) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

:K

#32) DeFranco bűnös, 2 év fegyház. jogerős.

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#34) Vakegérke válasza darál0w (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor kézen állva szaladgálj. Csodás mélyfejeseket produkálhatsz. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) lapa válasza Vakegérke (#19) üzenetére


lapa
veterán

"Vajat nem tartok itthon, nem szeretem."

ááá.

én egyszer "ettem" a manna pizzéria gyártásában "pokol tornácát". az "ettem" kb 4 falat volt a széléből, gyakorlatilag ehetetlen volt. pedig vem vetem meg az erőset, éhes is voltam.

idén vetettem egy marék jalapenot is, majd kiderül mire megy. azért az ecetesnek brutál ára van bótba'.

[ Szerkesztve ]

(#36) DeFranco válasza lapa (#35) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem is van egy határ. Élvezni kell az ételt, nem kihívásnak tekinteni.

(Amúgy azt eddig hányszor meséltem el, hogy az erős tulajdonképpen drog?)

#33: papírkutya vagy eljátszani, hogy ezt mutatod fel piros lapnak:

[ Szerkesztve ]

(#37) Vakegérke válasza lapa (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Holnap kiderül, hogy mire megyek ezzel az erős pizzával. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) darál0w válasza DeFranco (#36) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

poJén :D

kajak nyomtatok belőle és barátságosabb meccsen ezt fogom osztogatni :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#39) baluka26 válasza darál0w (#38) üzenetére


baluka26
veterán

Csak nehogy ne tudj véletlen arról, hogy megy szöv. ellenőr. Biztos nem örülne neki :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#40) darál0w válasza baluka26 (#39) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

áááá csak kispályán...és csak 2 percesnél...:)

2 perces kiállításnál gyakran van olyan, amit nagypályán csak szabálykönyvben olvastál...

velem történt...szabadrugás, kéri a 3-at, mondom sípszo, és elrugja....kapja a sárgát...labda vissza és ugye lap után várni kell a sípot, de biztos, ami biztos mondtam is neki...de mintha meg sem hallotta volna, megint elrugja...2 perc és kiröhögik :D

nagypályán ilyet azért nem látni. :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#41) Raucher válasza darál0w (#25) üzenetére


Raucher
tag

..beturtam és még a tej sem enyhít. sört meg nem ihatok..

Ha nagyon csípős az étel, nem segít a sör. A víz sem, a tej is csak kevéssé.
A folyadékok olyan hatásúak, mintha olajjal akarnál tüzet oltani.

Magas zsírtartalmú, falatnyi étel segít legjobban a csípősséget csökkenteni. (Legalább is az első körben. Amikor távozik...)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#42) darál0w válasza Raucher (#41) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a tej és a sör általában segít nálam. :D

mythbusters-ben volt egyébként ilyen kísérlet...a nézők mondták, hogy mivel probálják enyhíteni a csípést.

fogkrém, trquila, sör, tej...meg még volt pár dolog :D

ezekből a tej volt a leghatásosabb és el is mondták, hogy miért :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43) Raucher válasza darál0w (#42) üzenetére


Raucher
tag

A sör hatása mennyiség függő. :K
Hellyel és mértékkel fogyasztva segít. Ha mérték, a vödör, kifejezetten segít.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#44) DeFranco válasza Raucher (#41) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ami nagyon érdekes, hogy az erőspaprikát az édes paprikával kiválóan lehet semlegesíteni. Valami olyan anyag van benne, ami semlegesíti a kapszaicint.

(#45) darál0w


darál0w
Jómunkásember

jelentem a másodszori hatás sem maradt el. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#46) Vakegérke válasza darál0w (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne ijesztgess, te! Épp most készülök megsütni a pizzát. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) Vakegérke válasza Vakegérke (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, tegnap debütált a kaja.
A tepsibe alufóliát tettem, arra meg a pizzát. Benyomtam a maximumon előmelegített sütőbe, adtam neki közel húsz percet. Majdnem sok. A széle odakapott, de amúgy rendben, és nem ragadt le.

Nos, némi csalódást érzek.
Először is nagynak nagy, de vékony, mint egy kartondoboz lapja.
Másodszor (bár tettem rá karikára vágott debrecenit,) szegényes.
Harmadszor nem értem, hogy ezt miért tartjátok erősnek. "Haragos" ketchupot nyomtam rá, mégsem volt fickós.

Van még egy a jégen. Ha rá kerül a sor, fel fogom turbózni pörkölt maradékkal, vagy bélszínroló karikákkal, vagy bármivel, hogy legyen is rajta valami.

Adódik a kérdés.
Tényleg ilyen vékony, vagy én hibáztam? Talán meg kellett volna várnom, míg felenged?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#48) Raucher válasza Vakegérke (#47) üzenetére


Raucher
tag

..nagynak nagy, de vékony, mint egy kartondoboz lapja..

A "rendes" pizzák ilyen vékonyak, az aljuk egy kicsit ropogós is. (Elméletileg lávakövön sütik elő, ettől finomabb ízűre sül a tészta alja.)
Ha nem elég ízletes, akkor olívaolajjal érdemes meglocsolni sütés közben vagy a végén. Jelentősen javul az íze és illata.
Az Inferno nekem sem elég erős, ezért olyan olívaolajat szoktam használni hozzá, amibe szárított csípős paprikát törtem előtte. (Ha sok paprika van összetörve, akkor pálinka ízjavítására is használható a maradék.)

Őszintén szólva, ízletesebb és (talán) olcsóbb, saját készítésű pizza.
Itt van egy leírás a készítéséről.
Nagyjából jó a recept. Bár az olaszok nem kelesztik hosszan a tésztát, viszont elősütik, a feltét felhelyezése előtt. (Az elősütés előtt érdemes villával megszurkálni a tészta közepét, akkor nem púposodik fel, a sütőben.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#49) mephi666 válasza Vakegérke (#47) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha egyszer véletlenül kecskeméten jársz és brutális pizzát szeretnél enni, akkor ajánlom a központban a labirintus-t... az "ördög pizza"-juk kegyetlen: maga az alap olyan, mintha erős pistát összekevernének őrölt chilivel... már a színe is sokat sejtet, olyan narancssárga... rajta meg legalább fél tucat pepperoni a keményebb fajtából, de ez az alaphoz képest már csak csemege :DDD ...mire felét megettem, taknyom-nyálam folyt kegyetlenül és az állkapcsom is teljesen lezsibbadt (mondjuk ki lehet fogni olyankor is, amikor épp gyengét készítenek és meg sem érzi az ember, de általában el szokták találni)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) Vakegérke válasza Raucher (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez is ropogós, abban hiba nincs. Ízletes, csak sajnálták rá a feltétet. Sebaj, a másiknál majd teszek róla, hogy legyen rajta minden földi jó. Kap morzsolt macskapöcsű paprikát is, hogy méltó legyen a nevéhez. :)
Ami poén lehet, az a közel húsz perc sütés. Majd tíz perc után ellenőrizni fogom.

mephi666: Nem hiszem, hogy Kecskemétre utazom, de ha mégis, akkor irány a Labirintus, és csomagoltatok magamnak Ördögi pizzát. Hogy miért nem ott kóstolom meg? Itthon akarok sírni a gyönyörtől. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.